Rüyada Hamile Görmek, Hamile Olmak

Rüyada görülen hamile veya hamilelik ölüm haberi mi müjdeli haber veya bol para mı demek cevabı aşağıda. Rüyada hamile görmek, hamile olmak, olduğunu görmek veya hamile kadın görmek farklı şekillere yorumlanır. Hemen aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz.

Rüyada Hamile Görmek

🙂  Genel olarak hamilelik ve hâmile görmek iyiye yorulur. Bir hayvanın gebe olduğunu görmek, mal ve mülkteki artışa delalet eder. Hamile görmek veya hamile kaldığını görmek, ününün artacağına ve halk arasında tanınıp sevileceğine delâlet eder. Rüyada hamile görmek, beklediğiniz önemli bir işin hakikat olacağına veya müjdeli bir haber alacağınıza işarettir.

😐 Rüyada kendisini hamile görmek, eğer hamileliği sıkıntılı acılı geçiyorsa üzüntü ve kedere ve gizli işlere işaret eder. Bu rüya kadınlar için kendini gebe gördüğü takdirde bir günah veya suç işleyeceğine yorumlanır.

Rüyada Hamile Olmak, Hamile Olduğunu Görmek

🙂 Bir kadının kendisini rüyada gebe olarak görmesi mal olarak yorumlanır. Dul kadının veya genç kızın kendilerini gebe görmeleri, evlenmelerine işarettir. Eğer rüyanızda kendinizi hamile olduğunu görmek veya rüyada gebe olduğunu gören kadın övülür ve şerefe nail olur, malı artar. Gördüğünüz rüyada hamile olmak veya kendinizin hamile olduğunu görmek, beklediğiniz önemli bir işin hakikat olacağına veya müjdeli bir haber alacağınıza işarettir. Rüyanızda hamile olduğunu  duymak, fakir bir kimse için para ve rızık ile yorumlanır. Rüyada biri hamile (gebe) olduğunu veya olacağını öğrenmesi, servete konacağına veya yapacağı işlerde edeceği kara yorumlanır. Ortak işler yapanların kendi yollarını ayırarak başarılı olacaklarını bildiren rüya, beklenen bir haberin gelmesiyle de önemli bir sorunu çözmeye yorulur. Aynı zamanda kişiye gelecek birden fazla iş teklifi sayesinde öz güvenin artacağını da tabir eder.
Bir kadın rüyasında kendini hamile görmüş ise, bu, duruma göre o rüya sahibinin: berekete, ya da, mirasa kavuşacağı şeklinde yorumlanır.
Hamile bir kadın rüyasında hamileliğini görmüş ise, bu, do­ğacak olan çocuğun evine mutluluk ve bereket getireceğine bir işaret olarak yorumlanır.

😐 Rüyayı görenin kendini acılı sancılı bir hamile kadın olarak görmesi, kendisi yüzünden ailesine gelecek uğursuzluk ve şiddete işaret eder. Rüyada hamile olduğunu gören kadın için bu rüya üzüntüye ve tanrıya niyazda bulunmaya işaret eder. Kadınlar için kendi veya başkasının gebe kalması günah ve suç işleyeceğine, kızlar için kendi hakkında dedikodular çıkacağına yo­rulur. Bir erkek rüyasında kendini hamile görmüş ise, bu duruma göre: üzüntü ve kedere işaret olarak yorumlanır. Çalışan bir kimse rüyasında kendini hamile görmüş ise, bu o kimsenin iş değişikliği yaşayacağına bir işaret olarak yorum­lanır. Rüyada hamile olduğunu ve bir türlü doğuramadığını gören kimse üzülür.

Rüyada Hamile Kadın Görmek

🙂 Rüyanıza giren bir hamile kadın veya yanında hâmile kadın bulunan kimse için, kız çocuğu ile müjdelenmesine işarettir. Rüyada hamile kadın ile karşılaşmak, iş yerinizde veya aile içinde sizi bazı sürprizlerin beklediğine delalettir. Rüyada bir erkek karısının hamile kaldığını görmek, ününün artacağına ve halk arasında tanınıp sevileceğine delâlet eder.

😐 Rüyada hamile olan yabancı tanımadığımız bir kadın görmek, yaşamda yeni kötü bir sürecin başlamakta olduğuna işaret ettiği gibi, günlük yaşantımızı olumsuz anlamda değiştirecek yeni bir iş, proje ya da ilişkinin de habercisi ola­bilir.

Rüyada Hamile Erkek Görmek

🙂 Hamile erkek görmek veya bir erkek tarafından görülen gebelik rüyası ise; yakında kendisine ya bir miras veya piyangodan çok miktarda para geçeceğine yorumlanır. Her ikisi için de mal ve servet olduğu şeklinde yorumlayanlar da vardır. Erkek bir kimsenin kendisinin doğum yaptığını görmesi, sıkıntılardan kurtulmaya işaret eder.

😐 Bir erkeğin kendisini gebe görmesi sıkıntı ve üzüntüdür. Bir erkeğin hamile olup sancılı ve kötü geçen bir gebeliği kötü huylu bir hanıma da işaret eder.

Rüyada Bekar Kızın Hamile Olduğunu Görmek

🙂 Henüz reşit olmamış bir çocuğun kendisini gebe görmesi babası ile ve küçük kızın gebe olduğunu görmesi annesi ile yorumlanır. Bekar bir kimsenin doğum yaptığını görmesi, evlenmesi ile tabir olunur. Bekâr bir kimsenin bu tür bir rüyayı görmesi de, o kişinin evleneceğini gösterir. Evlilik çağında bir genç kız rüyasında kendini hamile gör­müş ise, bu, onun yakın bir zamanda evlilik teklifiyle karşıla­şacağına; aynı rüyayı evlilik çağında olmayan bir kız görmüş ise, hayırlı bir haber alacağına işaret olarak yorumlanır.

😐 Rüyada bekar genç bir kızın hamile olduğunu görmek, hakkında kötü dedikodular çıkarıldığına delalettir. Bekâr kızın kendisini hamile olarak görmesi, kendisi yüzünden ailesine gelecek uğursuzluk ve şiddete işaret eder. 

Rüyada İkiz Hamile Olduğunu Görmek

🙂 İkiz hamile olduğunu görmek, işinizde çifte bir başarı sağlayacağınıza ve hayatta iyi derecede bir yaşam sürdüreceğinize yorumlanır. Rüyada ikiz bebek görmek, din ve dünya işlerini güzel bir şekilde yürüten kimseye işaret eder. Rüyada ikiz görmek, bol kazançlı ve huzurlu bir işe girmeye veya iş kurmaya işarettir.

Rüyada Arkadaşını Hamile Görmek

🙂 Eğer yoksul bir kimse rüyada arkadaşının hamile olduğunu görürse, o kişinin zengin olacağına hükmedilir. Zengin bir kimsenin böyle bir rüyayı görmesi çevresinden gelecek bir faydaya yorumlanır.

😐 Rüyada bir arkadaşının hamile olduğunu ve çocuğun size verildiğini görmek uğursuzluk ve dedikodudur. Arkadaşın hamileliğini görmek ve çocuğun sizinle bir bağı olması size atılacak bir iftira veya kötü söz demektir.

Rüyada Birini Hamile Görmek

🙂 Başkasını hamile görmek, kadın ise, çocuk doğuracağına; erkek çocuksa sünnet olacağına; genç biri ise evleneceğine delâlet eder. Rüyada başka birinin hamile olduğunu gören, eğer erkek veya kadın, bekârsa evlenir, evli ise bir çocuğu olur.

😐 Rüyada başka bir erkek birini hamile görmek, yaralanıp yarasının sarılacağına yorumlanır. İşitilecek kötü söz veya dedikodudur.

Rüyada Hamile Görmek, Gebe Görmek-Hamile Oldugunu Gormek-Hamile Olmak-Hamile Kadın Görmek
Rüyada Hamile Görmek, hamile olmak, Hamile Olduğunu Görmek-Hamile Kadın Görmek
Rüyada Bebek Görmek

🙂 Bebek görmek pek de hayırlı bir rüyadır. Bebeklerin cinsiyeti ve duruşu tavırları bazen hayırsız rüyalara çevirebilir durumu. Rüyada erkek bebek görmek, müjdeli haber olarak yorumlanır. Kız bebek görmek ise bolluğa, berekete, şerefe, zorluktan sonra kolaylığa erişmeye işaret eder. Kız çocuğu görenin, sevinçli bir işle karşılaşacağına işaret ettiği şeklinde de yorumlanmıştır.

😐 Bebek çok güzel kundaklanmış ise; içinizde bir sıkıntı olsa bile bunun pek hafif olacağına; bakımsız ve durmadan ağlayan bir bebek görmek; hayatta mutlu olmaktan ümit kesmiş birisi olacağınızı gösterir. Bazen de rüyada bebek görmek, üzüntü ve sıkıntıya ve kötü insanları hoş tutmaya işaret eder.

Rüyada Doğum Görmek, Doğurmak

🙂 Rüyada doğurduğunu gören bir kimse; her türlü kötülüklerden uzak kalmış demektir. Rüyada doğurma, günahlardan ve her türlü kötülüklerden sıyrılma­sını haber verir. Rüyada erkek çocuk doğurmak, felaha ve müjdeli bir haber almaya işaret eder. Evli bir kadın hamile olmadığı halde bir çocuk doğurduğunu görse, o kimsenin alacağı müjdeli bir haberle sevineceğine hükmedilir. Eğer hamile bir kadın rüyada bir erkek bebek doğurduğunu görse, rüyayı görenin bir kız evlât doğuracağına işaret sayılır. Şayet bir kız çocuğu doğurduğunu görürse, o kişinin bütün üzüntülerinden kurtulacağına işaret eder. Ama bir görüşe göre ise, bu rüya, fena huylu bir eşten kurtulmaya işarettir.

😐 Erkek bir kimsenin rüyada çocuk doğurmasını görmesi, o kişinin ağır ve başaramayacağı bir iş yükleneceğine işaret sayılır. Hasta olan bir kimsenin rüyada çocuk doğurduğunu görmesi, rüya sahibinin hastalığına işaret eder.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Ebu Said El-Vâiz’e göre;Bir kadının kendini gebe olarak görmesi mal, bir erkeğin kendisini gebe görmesi hüzün ve kederdir. Rüya sahibi erkek veya kadın olsun, gebelik görmek karnının büyüklüğü nispetinde mal ve dünya nimetlerine delâlet eder. Bir erkeğin çocuk doğurduğunu görmesi gücünü aşan ağır bir yükün altına girmesine, daha sonra bu yükten kurtularak düşmanını yenmesine delalet eder. Bir rivayete göre bu rüya kötü huylu bir eşten kurtulmaya işarettir. Bir kadının hamile olmaksızın çocuk doğurduğunu görmesi eşinin zengin olacağını gösterir.” demiştir.

Abdulgani Nablusi: “Bir kız çocuğu doğurduğunu görmek, hayra işarettir. Erkek çocuk doğurduğunu gören, şiddetli keder ve sıkıntıya uğrar. Rüyada görülen doğum olayı, müjdedir. Kimi zaman, yeni bir iş, kurmaya, yenilikler yapmaya ya da sevinçli bir haberin geleceğine yorumlanır.”

Kirmanî: “ Bir kadının kız çocuk doğurduğunu görmek eşine fayda sağlayacağına, erkek çocuk doğurduğunu görmek eşine üzüntü ve keder vereceğine işarettir,” demiştir.

Cafer Sadık (r.a.): “Bir kadın, bir erkek çocuk doğurduğunu ve çocu­ğun hemen konuştuğunu görse dünya ve ahiret kurtuluşuna erer. Bir riva­yete göre ise ölür. Kadının bir kız çocuk doğurduğunu ve kız çocuğunun hemen konuştuğunu görse Allah(c.c.) ona, mensup olduğu topluma ve sö­zünü geçirecek bir evlat verir,” demiştir.

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada hamile görmenin psikanalizi: Bir kadının rüyasında hamilelik, hissettirdiklerine gö­re, hem çocuk sahibi olma isteğini, hem de gebelikten duyulan korkuyu ifade ediyor olabilir. Bir erkeğin rüyasındaysa, kişiliğinde ve potansiyelinde olumlu bir değişimin habercisidir.

Anonim Rüya Yorumları
 • Kısır kadının veya hayvanların erkeğinin gebeliği, o sene kıtlık olup geçim sıkıntısı çekileceğine, hayırların azalıp, hırsızlık olaylarının çok olacağına, fitne ve fesadın çoğalacağına işaret eder.
 • Rüyalarda görülen erkek bebek, müjdeli haber olarak yorumlanır. Erkek bebek doğurduğunu görmek de kız çocuğu ile tabir olunur. Rüyada erkek çocuk doğurmak, felaha ve müjdeli bir haber almaya işaret eder. Karısının erkek çocuk doğurduğunu görmek, eğer hamile ise kız çocuğu doğuracağına yorumlanır. 
 • Anneyi hamile görmek veya bir kimsenin rüyasında annesinin hamile olduğunu görmesi; şayet annesi sağ ise, onun kalbini kazanıp, gönlünü alması gerektiğine, eğer vefat etmiş ise, ahiret hayatı için evlâdından hayırlar ve dua beklediğine işaret eder. Rüyada annesinin kendisini doğurduğunu görmek, şifaya ve huzura işaret eder.
 • Bir kadın rüyasında erkek bir çocuk doğurduğunu ve bu çocuğun hemen konuştuğunu görse, o kişinin mutlu bir ömür süreceğine hükmedilir. Eğer bir kız çocuğu doğurduğunu ve çocuğun hemen konuştuğunu görürse, rüyayı görenin bir çocuğa daha sahip olacağına işaret eder.
 • Mahkûm bir kadın rüyasında kız çocuğu doğurduğunu görse, o kişinin kurtulacağına yorumlanır. Rüyada doğurmak, kişinin sıkıntıdan ve hastalıklardan kurtulacağına işaret eder. Bazen da rahatlığa, kederden kurtulmaya ve borçtan kurtulmaya yorumlanır.
 • Değişik kesimdeki kimselerin bu tür rüyayı görmesi de, o kişilerin hastalanacağına işaret sayılır.
 • Hasta bir kimse rüyada, anasının kendisini doğurduğunu görse, o kişinin öleceğine hükmedilir. Eğer rüyayı yoksul bir kimse görse, o kişinin rızkının devlet kapısında olduğuna yorumlanır. Zengin bir kimsenin aynı rüyayı görmesi ise, o kişinin zevk ve eğlence yüzünden servetini kaybedeceğine işaret sayılır. Bir kadının bu tür bir rüyayı görmesi de, o kişinin kısır olacağına işarettir.
 • Rüyada görülen kadın güzel ise, rahat geçirilecek bir seneye işarettir. Bir kimsenin rüyada evine bir kadın girdiğini görmesi, sevinç ve huzura delalettir. Birçok kadını bir arada görmek rüya sahibinin dünyaya çok meylettiği şeklinde tabir olunur. Rüyada kadın, dünyayı temsil eder.
 • Rüyada anne görmek, baba görmekten daha hayırlıdır. Rüyasında annesini gören; rahata kavuşur. Rüyada annesinin kendisini doğurduğunu gören kimse eğer hasta ise iyileşir. Zengin ise fakirleşir.
 • Rüyada kundak görmek, evliyseniz hayırlı bir çocuğa sahip olacağınıza, bekâr iseniz isteklerinize kavuşacağınıza işaret eder. Kundak bezi görmek, çocuğa yorumlanır. Rüyasında bir kundak bezine sarınmış birini görmek, kadın ise, çocuk doğuracağına; erkek ise, yaralanıp yarasının sarılacağına; erkek çocuksa sünnet olacağına; genç biri ise evleneceğine delâlet eder.
 • Rüyada beşik görmek, üzüntü ve sıkıntıya bazen de ağlamaya delalet eder. Bu rüya bekar için evlenmeye, evli kimseler için de evlada işaret eder. 
 • Rüyada ebe görmek, yardımcı ve muavindir. Güzel ve genç bir ebe gören kimse, ömrünün sonuna kadar arkadaş kalacağı bir dost edinir. Bir başka yorumla güzel bir ebe görmek, rüya sahibinin bir kızı olacağına, yaşlı ve çirkin bir ebe görmek de, rüya sahibinin çok zeki evlatlara sahip olacağına işarettir.
 • Rüyada görülen cenin (embriyo) kişiliğimizde son derece narin, kırılgan bir yönün varlığını bize haber verir. Aynı zaman­da terk edilme, yalnız bırakılma, istenmeme endişelerine de dik­kat çekiyor olabilir. Rüyayı gören bir kadınsa, hamilelikle ilgili duy­guların anlatımı olarak da düşünülür.

Bu Duaları Kaçırmayın!

RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAMAK İÇİN UYGULAMAMIZI BURADAN İNDİRİN. Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.


57 thoughts on “Rüyada Hamile Görmek, Hamile Olmak”

 1. rüyamda kız kardeşim varmış (gerçek hayatta yok) onun eşi de varmış arada kız kardeşim ,bazen kız kardeşimin eşi arabayı kullanıyor ve bazen de ben kullanıyorum. bir tane arabaya çok yanaşmışız gördüm. birde kendimi hamile gördüm gerçek hayatta bekarım.

  Reply
  • nehir Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Çok büyük kazançlar elde edeceğinize, güçlü insanlarla işler yapmaya, şöhret sahibi olmaya, helal rızıklar bulmaya işarettir…

 2. Mrb . Arkadaşim ruyasinda hamile oldugnu gurmuş ve bu durumu babasina soyliyordu babasida onu çok onemseliyordu oda babasinin onu çok sevdigi icin sevinçten agliyurdu babasi nedenini sordugunda beni bukadar sevdigini onemsedinigi şimdi anladim
  Ve eşi evde yoktu kendine soriyurdu bu çocuk nasil oldu diye

  Reply
  • Ayşe Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : İstediklerinizin planlandığı gibi gitmesine, iyi bir habere, birinden yardım istemeye, para harcamamanız gerektiğine işarettir…

 3. merhaba.Ben ruyamda kendimi hamile olarak gorfum,genc kizim aslinda. gordumki artik 9 cu aydayim ve sunu dusunuyorum annem bana basaramazzin,zayifsin dedi ama ben basardim. sonra cocugun cinsiyyetini dusunuyorum kiz demisler bana ben de ilk erkek olsa daha iyiydi ikinci kiz olursa korurdu onu falan diye dusunuyorum. bu ruyanin bir genc kiz icin anlami ne?

  Reply
  • melike Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Vereceğiniz kararlarda daha adil olmanız gerektiğine, talihinizin iyi ve güzel yönde dönmesine, işlerinizin daha iyi halolmasına işarettir…

  • Derya aksoy Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Gururunuzun devamlı olacağına, sağlıklı olmaya devam edeceğinize, temiz ve helal mala, rızk bolluğuna kavuşmaya işarettir…

  • Ceren Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Yakında hayırlı bir yolculuğa çıkılacağına, korkunun gitmesine, doğru yolu bulmaya ve bundan dolayı doğru bir kara vereceğinize, sevinç ve neşeye, dost ve akrabaların bir araya gelmesine, rahat ve iyi durumlara sürekli geleceğinize işarettir…

 4. Selamün aleyküm ;
  Bir onceki rüyamı yorumlandığınız için çok sağolun…
  Bir tanidığım bir rüya görmüş onu da yorumlarsanız çok sevinirim.
  Rüyasında kendisini bir erkek çocuğuna hamile olarak görmüş ama çocuk sakatmış.

  Reply
  • Rica Ederim Bahar Kardeşim Rüyanızın Yorumu Şöyle : Bütün sıkıntıların geçeceğine, kötü giden işlerinizin yoluna gireceğine, tanımadığınız insanlarla çok çabuk samimi olmamanız gerektiğine işarettir…

  • Su Kardeşim Rüyanızın Yorumu Şöyle : En üst mevkiye yükselerek zengin olmaya, para durumunuzun iyileşeceğine, saklı kalmışların ortaya çıkmasına, her konuda yanılmayacağınıza işarettir…

 5. Rüyada şuan gerçekte boşanmakta olduğum eşimle kız bebeğimizin olduğunu gördüm evdeyiz oda vardı gerçek hayatta çocuğumuz yok anlamı nedr ?

  Reply
  • Anonim Kardeşim Rüyanızın Yorumu Şöyle : Her şeyi bir kenara bırakıp hayata sil baştan başlamaya, yeni birisiyle tanışmaya, kazancınızın daha çok yükseleceğine işarettir…

 6. Bu akşam parca parça rüyalar gördüm hocam amcamın oğlu bir ortak akrabimizin kızının boğazını kesmiş herkes toplanmış kalabalığın yanına gidiyorum kız can çekişiyor amcamın oğlundan korktugundan kimse yardim etmiyor ondan cok korktuğum halde gizlice 112 ve 155 i arıyorum yardim edin diye bunu öğrenince beni herkesin gözünün önünde öldüresiye dövüyor kimse bana yardim etmiyor kimse müdahale etmiyor cok korkuyorum öldürecek diyorum beni bir parça ruyamda kızım simdiki yasinda kucağımda köydeyim eski evimizde annem abim dışarıda dışarı çıkıp yanlarına gidiyorum birde bakıyorum karnim kocaman olmuş içimden sunu geçiriyorum hamileyim hemde erkek çocuğa hamileyim diyorum güya hiç kontrole bile gitmemişim cinsiyeti içime doğuyor ve erkek diyorum başka bir parçada kocaman halaylar kurulmuş upuzun ic içe ben ve ablam iki ard arda çevrilmiş halayın ortasında oturmusuz güya düğün bizim herkes mutlu severek halay çekiyorlar gittikçe halay siglasiyor gittikçe ablami ve beni sarıyor cok yaklaşıyorlar herkes ip gibi aralarında hiç boşluk yok sonra bize cok fazla yaklaşınca halay ablama kalk halaya girip oynayalım diyorum

  Reply
  • Semiramis Kardeşim Rüyanızın Yorumu Şöyle : Başarıda hoşgörü ve iyi duyguların rol oynayacağına, işlerinizin yakın zamanda düzeleceğine, vaktinizin hoş geçeceğine işarettir…

  • Deniz Kardeşim Rüyanızın Yorumu Şöyle : Beklenmedik bir zamanda çok zengin olacağınıza, hayırlı ve temiz habere, gelen güzel günler uzun süreli olacağına işarettir…

  • Anonim Kardeşim Rüyanızın Yorumu Şöyle : İş yaşamınızda bazı başarılar kazanacağınıza, bir mirasa konmaya, yaşamınızda çok yoğun olacağınıza, alacağınız bir haberle yüzünüzün güleceğine işarettir…

Leave a Comment