Rüyada Küpe Görmek, Rüyada Altın Küpe Takmak, Küpe Almak

Rüyada küpe görmek veya altın küpe takmak, almak ne demek diye merak edenlere tek bir cevap vermek imkansızdır. Rüyada küpe görmek bazen ölüm, hastalık, bazen de bol paraya ve gelecek kısmetli bir haber demek. Hemen aşağıda rüyanızın hem İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz.

Rüyada Küpe Görmek

🙂 Rüyanızda küpe gördüyseniz veya küpe takıyorsanız; Hiç beklemediğiniz bir anda mal-mülk sahibi olacağınıza tanıdık birinden kıymetli bir hediye alacağınıza, sizin veya bir yakınınızın başından bir evlilik olayı geçeceğine, bundan da mutluluk duyacağınıza işarettir. Küpe, İslami ve diyanet yorumcuları tarafından hayra yorulur. Rüyada küpe görmek, ticaret ve kazanç elde etmeye işaret eder.
Rüyada kendi kulaklarında incili küpe gören bir kimse, servet edinecek ve süslenecek demektir. Aynı rüya Kur’an ezberlemeye işaret olarak da yorumlanmıştır.
Kulağında küpe gören genç, bekârsa evlenir.
Kadının kulağında küpe görmesi kocasına; salkım küpe görmesi de çocuklarına işaret eder.
Rüyada görülen altın küpe, ticarete delalet eder.
Hamile bir kadın, rüyasında küpe görse, erkek evladı olur.
Bekar bir kız için küpe görmek, evlenmekle tabir olunur.
Kulağında küpe olduğunu gören, güzel ses ve müzik aleti dinlemeyi sever.
Küpesinde kıymetli bir inci olduğunu gören, Kur’ân veya dini bilgi tahsil eder. Eğer halkadaki inci düşerse, Kur’ân-ı ve her şeyi unutur. 
İki elinde de küpe olduğunu görmek, iş sahibi olmaya delalettir.

😐 Hanımının kulağından birinde gümüş, diğerinde altın küpe olduğunu gören kimse, karısını boşar.

Rüyada Altın Küpe Görmek

🙂 Rüyada altın küpe görmek; refaha, kısmete ve sağlığa yorumlanır. Rüyasında altın küpe takan; bir mirasa konar. Altından yapılmış küpeler gören; kendisine uygun olan bir kimse ile evlenir. Altın küpenin tabiri erkek ve kadın için aynıdır. Bir başka rüya alimine göre altın küpe, şarkıcıyla yorumlanır.

Rüyada Küpe Takmak

🙂 Kulaklarında halka şeklinde küpeler gören, halk tarafından sevilir. Kulağından küpe olduğu­nu gören güzel ses ve müzik dinlemeyi sever. Kulağındaki küpelerin mü­cevherlerle süslü olduğunu, her birinde birer inci veya inciler bulunduğu­nu gören Kur’an’ı ve dinle ilgili bilgileri öğrenir, ya da bir iyilik yapar, ancak bu iyiliğini başa götüremez.
Kulakta inci görmek: Küpesinde kıymetli bir inci bulunduğunu gören Kur’an ve dini bilgiler öğrenir. Halkadan bulunan incinin düştüğünü görmek, Kur’an ve dini bilgi­lerin unutulması demektir.
Kulakta küpe görmek: Erkek ise ilme merak salacağına; kadın ise, erkek çocuk sahibi olacağına işarettir.
Rüyada küpe takmak veya taktığını görmek rüyada, yakın zamanda bir talihin kapınıza çalacağına yorumlanır.
Kulağı­nıza küpe takmak: Erkek ise, ilme merak salacağına; kadın ise, bir erkek ço­cuğa sahip olacağına işarettir. Rüyasında kulaklarına küpe taktığını gören kimse için bu rüya hayırlı şeylere ve müjdeli bir habere, bazen de bekar kimseler için evlenmeye işaret eder. Kulağa değerli olması kaydıyla küpe takmak herkes için hayırdır.

Rüyada Küpe Almak

🙂 Küpe almak: Kendi hatalarınızdan dolayı işinizde zarar edeceği­nize işarettir. Rüyada küpe almak veya herhangi bir mağazadan küpe aldığını görmek, başkasına yapılacak iyiliğe yardıma işarettir. Küpe almak altın gümüş fark etmez, tanrının sevgisini hak eden bir kimseye işarettir. 

Rüyada Kulağında Küpe Görmek

🙂 Kulağındaki küpelerin mücevher ile süslü olduğunu ve her birinde birer inci veya inciler bulunduğunu gören, Kur’ân-ı Kerim’i ezberler veya bir hayır işler, ama tamamlayamaz. Kulaklarında halka olduğunu gören, halk arasında sevilen ve sayılan bir kişi olur.

Rüyada Küpe Bulmak

🙂 Rüyada küpe bulmak veya size ait olsun ya da olmasın bir küpe bulduğunuzu görmek, büyük sorunlardan kurtulacağınıza rahatlayacağınıza işarettir. Kapalı bir yerde küpe bulduğunu görmek, ele geçecek bol mala işaret eder.

😐 Rüyada yerde küpe bulmak, ailesi hususunda harcayacağı paraya işaret eder. Giderlerin artacağına yorumlanır.

Rüyada Küpe Kaybetmek

🙂 Bir diğer yorumcuya göre ise; rüyada küpe kaybetmek ticaret ve kazanç elde etmeye işaret eder. Rüyada kendi küpesini kaybettiğini gören bir kimse, servet edinecek ve süslenecek demektir.

😐 Rüyada altın küpe kaybetmek, malca ziyana uğramaya işaret eder. Rüyada değerli küpenizi kaybettiğinizi ve bulamadığınızı görmeniz, tüccarsa veya ticaretle ilgileniyorsanız zarar etmenize yorumlanır.

Rüyada Küpe Hediye Almak-Vermek

🙂 Rüyada küpe hediye almak; birbirlerine dargın kimselerin barışmalarıyla tabir edilir. Bazen de evlenmek için kadın istemeye delalet eder. Rüyada küpe hediye almak genellikle hayırla yorumlanır. Rüyasında bir kimseye küpe hediye verdiğini görmek, veren ve alan için hayırlıdır. Her ikisi de arzularına ulaşırlar. Kendisine küpe hediye verildiğini gören, sevdiği biri ile evlenir. Kendisine yaşlı bir erkek veya kadın tarafından hediye küpeler verildiğini görmek, hayra delâlet eder.

😐 Eğer hediye verilen hediye küpe kötü durumda ise, alan da veren de zarar görür. Birine küpe hediye verdiğini ve onun da bu küpeyi kabul etmeyip almadığını görmek kötü bir söz işiteceğine işarettir. 

Rüyada Gümüş Küpe Görmek

🙂 Rüyada gümüş küpe görmek veya kulağında gümüş küpe olduğunu gören kimse, hafız olur. Rüyada gümüş küpe ses güzelliğine, ilim irfan sahibi olunacağına, kuran hafızı olmaya yorumlanan rüya, kişinin ehli sünnete dikkat ettiğine ve hayatını İslami kurallara uygun yaşadığına, ailesine verdiği değeri her zaman gösterdiği gibi, sorumluluklarından da asla kaçmayacağına yorumlanır. Eşinin gümüş küpe taktığını gören kadınlar zengin bir hayat sürerler ve her zaman sevgi dolu sözler işitirler. Kulaklarında gümüş küpeler gören, Kur’an-ı ezberler. Rüya sahibi kadınsa, erkek bebek doğurur.

😐 Eşinin kulaklarında altın veya gümüşten yapılmış bir çift küpe veya biri altın, diğeri gümüşten iki küpe gören eşini boşar.

Rüyada Küpe Satmak

🙂 Altın küpe satmak var olan sıkıntıdan bir hamlede kurtulacak olan rüya sahibinin sevineceğini, kalben huzura ereceğini, moralinin düzeleceğini bildirir. Rüyada kırık küpe satmak ise uzun sürmüş bir problemi çözmeye delalettir.

😐 Gümüş küpe satan kişinin ilişkisi bozulur, evli ise eşinden ayrılır. Taşlı küpe satan kişinin ticari hayatı eskisinden daha kötü hale gelir ve işler bozulduğundan maddi sıkıntılar meydana gelir. Tek küpe satmak geçici bir soruna yorumlanır.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Ebu Sait El Vaiz’e göre küpe görmek: “Görülen küpe hem erkek, hem de kadın için aynı şekilde yorumlanır. Altın küpe şarkıcı ya da müzikle tabir olunur. Kulakla­rında gümüş küpeler gören, Kur’an’ı baştan sona ezberler. Kulağında gü­müş küpe gören kadın hamileyse erkek çocuk doğurur. Kulağı küpeli bir kadınla konuştuğunu gören gelişmiş ve güzel bir şehirde cariye, köle ve benzeri alış veriş ve ticaret işleriyle uğraşır. Eşinin kulağında biri altından diğeri gümüşten iki tane küpe gören karısını boşar,” demiştir.

İbn-i Sirin’e göre: Hikaye edildiğine göre adamın biri İbn-i Sirin’e gelerek: “Ben rüyada eşimin kulağında yarısı altın, yarısı gümüşten küpeler gördüm” demiş. İbn-i Şirin: “Sen eşini iki kere boşamışsın cevabını vermiştir.

Cafer Sadık(r.a.) göre rüyada küpe görmek: “Küpe görmek dört şekilde yorumlanır,” demiştir: “Süs ve yüz güzelliği, ilim ve Kur’an öğrenmek, şan ve şeref, boşamadan kaynaklanan hüzün ve gam, eğer rüya sahibinin eşi yoksa herhangi bir se­beple meydana gelecek üzüntü.”

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Hem fiziksel çekiciliğin ve cazibenin, hem de yüksek sezgi gücünün simgesidir. Rüyada küpe taktığını görmek, ço­ğunlukla algıların alabildiğine açık olduğunu ifade eder.


Rüyada küpe görmek

Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.


204 thoughts on “Rüyada Küpe Görmek, Rüyada Altın Küpe Takmak, Küpe Almak”

Leave a Comment