Rüyada İnci Görmek Hayırlı Mı Değil Mi? Diyanet

Rüyada inci görmek veya inci takmak gerçek hayatta sizler için hayırlı mı hayırsız mı merak ediyorsanız bu yazı tam size göre. Diyanet, islami ve dini rüya tabirleri göz önüne alınarak hazırlanan ve en ünlü rüya alimlerinden derlenen bu rüya tabirinde her türlü inci sahnesinin ne demek olduğunu öğrenebilirsiniz.

Rüyada İnci Görmek – Diyanet Tabiri

Danyal aleyhisselama göre: Rüyada inci görmek erkek ve kız evlada delâlet eder. İbn-i Şirin’e (RA) göre: Rüyada inci güzel bir kadına veya hizmetçiye işarettir. Kendisinin bir çok incisi olduğunu gören, çok mala ve nimete sahip olur. Dizi halinde olmayan inci görmek kutsal kitaba ve eğer dizi halinde ise ilim ve hikmet ile tabir olunur. İnci gören, mantıksız konuşur veya kutsal kitabı okumayı unutur. Rüyasında inciyi ateşe attığını gören, lâyık olmayan birine ilim öğretmeye kalkar. Rüyada dizilmiş inci görmek, bilgiye, erkek çocuğa ve bolluğa, refaha işarettir. Bir inciye delik açtığını görmek, bir kız çocuğu dünyaya getireceğine, rüya sahibi erkekse bir kız çocuğu olacağına, bekarsa bir miktar para alacağına işaret eder. İri bir incisi olduğunu görmek, çok mala, onu satmak, ilim sahibi olmaya delâlet eder, incisini ayağının altına aldığını gören, kızını lâyık olmayan biriyle evlendirir. Eğer bu inci kırılır ise, kızının ölümüne veya kocasından ayrılacağına işarettir. 

Rüyada inciyi ağzına alıp çiğnediğini görmek, bir kimsenin arkasından dedikodu yaptığına, inciyi başkasının çiğnediğini görmek, başkalarının kendi hakkında dedikodu yaptıklarına, inciyi bir ipeğe düzdüğünü görmek, bir takım arkadaşları ile ilmi tartışmalar yaptığına yorumlanır. Rüyada inci gören kimse bekar ise evlenir. Bazen de inci, ilme ve çocuğa işarettir. İnci her işteki olgunluk ve güzelliktir. Rüyada inci yuttuğunu gören kimse ilim ve hikmetle dolar. Büyük inci tanesi hamile kadın için erkek evladdır. İnci güzel söze ve mala delalettir. Rüyada inci qören kimse, ilim ve kutsal kitabı okumayı öğrenir. Rüyada inci görmek, evlat, ilim, hikmet, servet ve kutsal kitap olarak yorumlanır. Dağınık birçok inci qörmek, çocuk ve servet demektir. Rüyada qörülen dizili inci, ilim, hikmet ve kutsal kitaptır. Bir kimse kendisinin inci saydığını qörse, o kimseye meşakkat ve mihnet isabet eder. İncileri yediğini gören kimse, hâfız olur.

Rüyada İnci Kolye Görmek Veya Takmak

Rüyada inci kolye görmek veya takmak güzel haberlerin geleceğine yorumlanır. Bir başkası tarafından kendisine inci veya inci kolye hediye edildiğini görmek, başkalarının kendisi hakkında saygı ve sevgi beslediklerine, kendisinin başka birine inci hediye etmesi bunun aksiyle yorumlanır. 

Rüyada Siyah İnci Görmek – İslami Tabir

Rüyada siyah inci görmek veya avucunda siyah incisi olduğunu gören kimsenin, onların sayısı kadar hayırlı çocukları olur. Yere saçılmış, dökülmüş siyah inciler, yerine ulaşmamış iyiliğe ve layık olan öğretilmemiş ilme işaret eder. Dizilmiş siyah inci, manevî güzelliklere, dizilmemiş inci mal, servet ve çocuklara işarettir. Ağzına inci sokan kimse, çok dindar olur.

Rüyada Beyaz İnci Görmek

Rüyada beyaz inci görmek, bilgisini artırmak için bazı kitaplar satın aldığınıza delalettir. Rüyada beyaz inciye sahip olduğunu gören kimse, evlenir. Bir kimsenin emanet bir veyaz inci alması, ömrü uzun doğacak bir çocuğa işaret eder. Rüyada beyaz inci dizdiğini görmek, mal biriktirmeye, insanlar tarafından sevilip saygı duyulmaya veya tanrıdan çokça korkan bir kimseye delalet eder.

Rüyada İnci Toplamak Veya Çıkarmak

Rüyada inci toplamak veya yerden inci bulduğunu görenin güzel bir çocuğu olur. Bir midye içinden bir inci çıkardığını görmek, ilim sahibi bir kimse ile yakın bir arkadaşlık kurduğuna, denizden inci çıkardığını görmek, eğer bir okulda okuyorsa, oradan çok iyi derecede mezun olacağına yorumlanır.  Rüyasında denizden incir çıkardığını qören kimse, ilme veya rızka nail olur. 

Rüyada İnci Küpe Görmek

Rüyada inci küpe görmek, bir takım kimselere ve topluca mala ve büyük bir mirasa işaret eder. Rüyada qörülen inci küpe, her şeyin kemali ve qüzelliğidir. Kulağındaki küpelerin mücevher ile süslü olduğunu ve her birinde birer inci veya inciler bulunduğunu gören, kutsal kitabı ezberler veya bir hayır işler, ama tamamlayamaz. Kulaklarında halka olduğunu gören, halk arasında sevilen ve sayılan bir kişi olur. Küpesinde kıymetli bir inci olduğunu gören, kutsal kitap veya dini bilgi tahsil eder. Eğer halkadaki inci düşerse, kutsal kitabı ve her şeyi unutur.

Rüyada Takı Takmak

Rüyada takı görmek veya takı takmak bir ödül kazanacağınıza yorumlanır. Bir diğer rüya alimcisine göre  takı takmak, görmek veya almak onun yakında evlenerek mutlu bir hayat geçireceğine delildir.

Rüyada Altın Görmek

Rüyada altın gören kimsenin üzüntü ve kederi gider. Evladı olur. Bol rızka kavuşur. Rüyada altın gören kimse, sıkıntıdan kurtulup rahata erer ve derecesi yükselir. Rüyada beş altına’ sahip olmak, beş vakit namaz kılmak olarak yorumlanır. Rüyada altın ve gümüşü karışmış olarak görmek hıyanette bulunmaya işaret eder. Bazen rüyada altın bulmak, çocukları sebebiyle düşeceği musibete de işaret eder. Çokça altın bulmak, sıkıntı ve zahmet çekmeye işarettir. Bir ölünün kendisine altın vermeyi va’dettiğini gören kimse insanlara zulmeder. Elindeki altınları har vurup harman savurduğunu gören kimse, namazları noksan kılan bir kimseye işaret eder. Madenden çıkarılmış külçe altını görmek, büyük sıkıntı ve üzüntülere işarettir. Rüyada altın yediğim görmek, ailesi hususunda harcayacağı paraya işaret eder. Sandıklarda altın görmek, ele geçecek bol mala işaret eder. Rüyada altın erittiğini görmek, başkasına yapılacak çirkin bir iftiraya işarettir. Altını külçe haline getirdiğini görmek, tanrının azabını hak eden bir kimseye işarettir. Bir evin altından olduğunu görmek, o eve isabet edecek yangına işarettir. İki elinin de altın olduğunu görmek, işsiz kalmaya delalettir. Gözlerinin altın olduğunu görmek, kör olmaya delalet eder.

Rüyada Altın Görmek Neye İşarettir? Diyanet Rüya Tabiri

Rüyada Gümüş Görmek

Bahar mevsiminde eline bir dirhem gümüş geçtiğini gören kimse, aynı miktar gümüşe sahip olur. Gümüş, rüyada görülecek en hayırlı madendir. Gümüş görmek, göz aydınlığı, sevinç, ferah, doğru söz ve haber, erkek evlât olarak yorumlanır. Rüyada görülen gümüş birikmiş maldır. Ayrıca gümüş cennete girmeyi sağlayan amellerdir.

Rüyada Gümüş Görmek | Büyük Rüya Tabirleri

Rüyada Kolye Görmek

Kolye görmek, kız çocuğu ile yorumlanır. Bir kadının rüyasında boynuna kıymetli bir kolye taktığını görmesi, bir kız çocuğu doğuracağına işarettir. Eğer taktığı kolye altından ve üzerindeki taşlar elmas veya pırlanta ise doğacak çocuk erkek olur. Bu rüya erkekler tarafından görülürse hayırlı değildir.

Rüyada Bilezik Görmek Neye İşarettir? İslami Rüya Tabirleri

Rüyada Küpe Görmek

Rüyada küpe görmek, çeşitli şekillerde tabir olunur. Kulağında küpe olduğunu gören, güzel ses ve müzik aleti dinlemeyi sever. Kulağındaki küpelerin mücevher ile süslü olduğunu ve her birinde birer inci veya inciler bulunduğunu gören, kuranı kerimi ezberler veya bir hayır işler, ama tamamlayamaz. Kulaklarında halka olduğunu gören, halk arasında sevilen ve sayılan bir kişi olur. Küpesinde kıymetli bir inci olduğunu gören, kuran veya dini bilgi tahsil eder.

“Rüyada İnci Görmek Hayırlı Mı Değil Mi? Diyanet” konusunda 2 mesaj

    1. merhaba anonim rüyanızın tabiri: üzüntü ve sıkıntıların gitmesine delalet eder. Bu rüya tanrı tarafından gelecek sevince işaret eder. böyle bir rüya görmek, murada ermeye, bol rızka, hacca gitmeye ve hastalıktan şifa bulmaya da delalet eder.

Rüyanızı yazın, yorumlayalım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.