Rüyada Hamile Görmek, Hamile Olmak

Rüyada görülen hamile veya hamilelik ölüm haberi mi müjdeli haber veya bol para mı demek cevabı aşağıda. Rüyada hamile görmek, hamile olmak, olduğunu görmek veya hamile kadın görmek farklı şekillere yorumlanır. Hemen aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz.

Rüyada Hamile Görmek

🙂  Genel olarak hamilelik ve hâmile görmek iyiye yorulur. Bir hayvanın gebe olduğunu görmek, mal ve mülkteki artışa delalet eder. Hamile görmek veya hamile kaldığını görmek, ününün artacağına ve halk arasında tanınıp sevileceğine delâlet eder. Rüyada hamile görmek, beklediğiniz önemli bir işin hakikat olacağına veya müjdeli bir haber alacağınıza işarettir.

😐 Rüyada kendisini hamile görmek, eğer hamileliği sıkıntılı acılı geçiyorsa üzüntü ve kedere ve gizli işlere işaret eder. Bu rüya kadınlar için kendini gebe gördüğü takdirde bir günah veya suç işleyeceğine yorumlanır.

Rüyada Hamile Olmak, Hamile Olduğunu Görmek

🙂 Bir kadının kendisini rüyada gebe olarak görmesi mal olarak yorumlanır. Dul kadının veya genç kızın kendilerini gebe görmeleri, evlenmelerine işarettir. Eğer rüyanızda kendinizi hamile olduğunu görmek veya rüyada gebe olduğunu gören kadın övülür ve şerefe nail olur, malı artar. Gördüğünüz rüyada hamile olmak veya kendinizin hamile olduğunu görmek, beklediğiniz önemli bir işin hakikat olacağına veya müjdeli bir haber alacağınıza işarettir. Rüyanızda hamile olduğunu  duymak, fakir bir kimse için para ve rızık ile yorumlanır. Rüyada biri hamile (gebe) olduğunu veya olacağını öğrenmesi, servete konacağına veya yapacağı işlerde edeceği kara yorumlanır. Ortak işler yapanların kendi yollarını ayırarak başarılı olacaklarını bildiren rüya, beklenen bir haberin gelmesiyle de önemli bir sorunu çözmeye yorulur. Aynı zamanda kişiye gelecek birden fazla iş teklifi sayesinde öz güvenin artacağını da tabir eder.
Bir kadın rüyasında kendini hamile görmüş ise, bu, duruma göre o rüya sahibinin: berekete, ya da, mirasa kavuşacağı şeklinde yorumlanır.
Hamile bir kadın rüyasında hamileliğini görmüş ise, bu, do­ğacak olan çocuğun evine mutluluk ve bereket getireceğine bir işaret olarak yorumlanır.

😐 Rüyayı görenin kendini acılı sancılı bir hamile kadın olarak görmesi, kendisi yüzünden ailesine gelecek uğursuzluk ve şiddete işaret eder. Rüyada hamile olduğunu gören kadın için bu rüya üzüntüye ve tanrıya niyazda bulunmaya işaret eder. Kadınlar için kendi veya başkasının gebe kalması günah ve suç işleyeceğine, kızlar için kendi hakkında dedikodular çıkacağına yo­rulur. Bir erkek rüyasında kendini hamile görmüş ise, bu duruma göre: üzüntü ve kedere işaret olarak yorumlanır. Çalışan bir kimse rüyasında kendini hamile görmüş ise, bu o kimsenin iş değişikliği yaşayacağına bir işaret olarak yorum­lanır. Rüyada hamile olduğunu ve bir türlü doğuramadığını gören kimse üzülür.

Rüyada Hamile Kadın Görmek

🙂 Rüyanıza giren bir hamile kadın veya yanında hâmile kadın bulunan kimse için, kız çocuğu ile müjdelenmesine işarettir. Rüyada hamile kadın ile karşılaşmak, iş yerinizde veya aile içinde sizi bazı sürprizlerin beklediğine delalettir. Rüyada bir erkek karısının hamile kaldığını görmek, ününün artacağına ve halk arasında tanınıp sevileceğine delâlet eder.

😐 Rüyada hamile olan yabancı tanımadığımız bir kadın görmek, yaşamda yeni kötü bir sürecin başlamakta olduğuna işaret ettiği gibi, günlük yaşantımızı olumsuz anlamda değiştirecek yeni bir iş, proje ya da ilişkinin de habercisi ola­bilir.

Rüyada Hamile Erkek Görmek

🙂 Hamile erkek görmek veya bir erkek tarafından görülen gebelik rüyası ise; yakında kendisine ya bir miras veya piyangodan çok miktarda para geçeceğine yorumlanır. Her ikisi için de mal ve servet olduğu şeklinde yorumlayanlar da vardır. Erkek bir kimsenin kendisinin doğum yaptığını görmesi, sıkıntılardan kurtulmaya işaret eder.

😐 Bir erkeğin kendisini gebe görmesi sıkıntı ve üzüntüdür. Bir erkeğin hamile olup sancılı ve kötü geçen bir gebeliği kötü huylu bir hanıma da işaret eder.

Rüyada Bekar Kızın Hamile Olduğunu Görmek

🙂 Henüz reşit olmamış bir çocuğun kendisini gebe görmesi babası ile ve küçük kızın gebe olduğunu görmesi annesi ile yorumlanır. Bekar bir kimsenin doğum yaptığını görmesi, evlenmesi ile tabir olunur. Bekâr bir kimsenin bu tür bir rüyayı görmesi de, o kişinin evleneceğini gösterir. Evlilik çağında bir genç kız rüyasında kendini hamile gör­müş ise, bu, onun yakın bir zamanda evlilik teklifiyle karşıla­şacağına; aynı rüyayı evlilik çağında olmayan bir kız görmüş ise, hayırlı bir haber alacağına işaret olarak yorumlanır.

😐 Rüyada bekar genç bir kızın hamile olduğunu görmek, hakkında kötü dedikodular çıkarıldığına delalettir. Bekâr kızın kendisini hamile olarak görmesi, kendisi yüzünden ailesine gelecek uğursuzluk ve şiddete işaret eder. 

Rüyada İkiz Hamile Olduğunu Görmek

🙂 İkiz hamile olduğunu görmek, işinizde çifte bir başarı sağlayacağınıza ve hayatta iyi derecede bir yaşam sürdüreceğinize yorumlanır. Rüyada ikiz bebek görmek, din ve dünya işlerini güzel bir şekilde yürüten kimseye işaret eder. Rüyada ikiz görmek, bol kazançlı ve huzurlu bir işe girmeye veya iş kurmaya işarettir.

Rüyada Arkadaşını Hamile Görmek

🙂 Eğer yoksul bir kimse rüyada arkadaşının hamile olduğunu görürse, o kişinin zengin olacağına hükmedilir. Zengin bir kimsenin böyle bir rüyayı görmesi çevresinden gelecek bir faydaya yorumlanır.

😐 Rüyada bir arkadaşının hamile olduğunu ve çocuğun size verildiğini görmek uğursuzluk ve dedikodudur. Arkadaşın hamileliğini görmek ve çocuğun sizinle bir bağı olması size atılacak bir iftira veya kötü söz demektir.

Rüyada Birini Hamile Görmek

🙂 Başkasını hamile görmek, kadın ise, çocuk doğuracağına; erkek çocuksa sünnet olacağına; genç biri ise evleneceğine delâlet eder. Rüyada başka birinin hamile olduğunu gören, eğer erkek veya kadın, bekârsa evlenir, evli ise bir çocuğu olur.

😐 Rüyada başka bir erkek birini hamile görmek, yaralanıp yarasının sarılacağına yorumlanır. İşitilecek kötü söz veya dedikodudur.

Rüyada Hamile Görmek, Gebe Görmek-Hamile Oldugunu Gormek-Hamile Olmak-Hamile Kadın Görmek
Rüyada Hamile Görmek, hamile olmak, Hamile Olduğunu Görmek-Hamile Kadın Görmek
Rüyada Bebek Görmek

🙂 Bebek görmek pek de hayırlı bir rüyadır. Bebeklerin cinsiyeti ve duruşu tavırları bazen hayırsız rüyalara çevirebilir durumu. Rüyada erkek bebek görmek, müjdeli haber olarak yorumlanır. Kız bebek görmek ise bolluğa, berekete, şerefe, zorluktan sonra kolaylığa erişmeye işaret eder. Kız çocuğu görenin, sevinçli bir işle karşılaşacağına işaret ettiği şeklinde de yorumlanmıştır.

😐 Bebek çok güzel kundaklanmış ise; içinizde bir sıkıntı olsa bile bunun pek hafif olacağına; bakımsız ve durmadan ağlayan bir bebek görmek; hayatta mutlu olmaktan ümit kesmiş birisi olacağınızı gösterir. Bazen de rüyada bebek görmek, üzüntü ve sıkıntıya ve kötü insanları hoş tutmaya işaret eder.

Rüyada Doğum Görmek, Doğurmak

🙂 Rüyada doğurduğunu gören bir kimse; her türlü kötülüklerden uzak kalmış demektir. Rüyada doğurma, günahlardan ve her türlü kötülüklerden sıyrılma­sını haber verir. Rüyada erkek çocuk doğurmak, felaha ve müjdeli bir haber almaya işaret eder. Evli bir kadın hamile olmadığı halde bir çocuk doğurduğunu görse, o kimsenin alacağı müjdeli bir haberle sevineceğine hükmedilir. Eğer hamile bir kadın rüyada bir erkek bebek doğurduğunu görse, rüyayı görenin bir kız evlât doğuracağına işaret sayılır. Şayet bir kız çocuğu doğurduğunu görürse, o kişinin bütün üzüntülerinden kurtulacağına işaret eder. Ama bir görüşe göre ise, bu rüya, fena huylu bir eşten kurtulmaya işarettir.

😐 Erkek bir kimsenin rüyada çocuk doğurmasını görmesi, o kişinin ağır ve başaramayacağı bir iş yükleneceğine işaret sayılır. Hasta olan bir kimsenin rüyada çocuk doğurduğunu görmesi, rüya sahibinin hastalığına işaret eder.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Ebu Said El-Vâiz’e göre;Bir kadının kendini gebe olarak görmesi mal, bir erkeğin kendisini gebe görmesi hüzün ve kederdir. Rüya sahibi erkek veya kadın olsun, gebelik görmek karnının büyüklüğü nispetinde mal ve dünya nimetlerine delâlet eder. Bir erkeğin çocuk doğurduğunu görmesi gücünü aşan ağır bir yükün altına girmesine, daha sonra bu yükten kurtularak düşmanını yenmesine delalet eder. Bir rivayete göre bu rüya kötü huylu bir eşten kurtulmaya işarettir. Bir kadının hamile olmaksızın çocuk doğurduğunu görmesi eşinin zengin olacağını gösterir.” demiştir.

Abdulgani Nablusi: “Bir kız çocuğu doğurduğunu görmek, hayra işarettir. Erkek çocuk doğurduğunu gören, şiddetli keder ve sıkıntıya uğrar. Rüyada görülen doğum olayı, müjdedir. Kimi zaman, yeni bir iş, kurmaya, yenilikler yapmaya ya da sevinçli bir haberin geleceğine yorumlanır.”

Kirmanî: “ Bir kadının kız çocuk doğurduğunu görmek eşine fayda sağlayacağına, erkek çocuk doğurduğunu görmek eşine üzüntü ve keder vereceğine işarettir,” demiştir.

Cafer Sadık (r.a.): “Bir kadın, bir erkek çocuk doğurduğunu ve çocu­ğun hemen konuştuğunu görse dünya ve ahiret kurtuluşuna erer. Bir riva­yete göre ise ölür. Kadının bir kız çocuk doğurduğunu ve kız çocuğunun hemen konuştuğunu görse Allah(c.c.) ona, mensup olduğu topluma ve sö­zünü geçirecek bir evlat verir,” demiştir.

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada hamile görmenin psikanalizi: Bir kadının rüyasında hamilelik, hissettirdiklerine gö­re, hem çocuk sahibi olma isteğini, hem de gebelikten duyulan korkuyu ifade ediyor olabilir. Bir erkeğin rüyasındaysa, kişiliğinde ve potansiyelinde olumlu bir değişimin habercisidir.

Anonim Rüya Yorumları
 • Kısır kadının veya hayvanların erkeğinin gebeliği, o sene kıtlık olup geçim sıkıntısı çekileceğine, hayırların azalıp, hırsızlık olaylarının çok olacağına, fitne ve fesadın çoğalacağına işaret eder.
 • Rüyalarda görülen erkek bebek, müjdeli haber olarak yorumlanır. Erkek bebek doğurduğunu görmek de kız çocuğu ile tabir olunur. Rüyada erkek çocuk doğurmak, felaha ve müjdeli bir haber almaya işaret eder. Karısının erkek çocuk doğurduğunu görmek, eğer hamile ise kız çocuğu doğuracağına yorumlanır. 
 • Anneyi hamile görmek veya bir kimsenin rüyasında annesinin hamile olduğunu görmesi; şayet annesi sağ ise, onun kalbini kazanıp, gönlünü alması gerektiğine, eğer vefat etmiş ise, ahiret hayatı için evlâdından hayırlar ve dua beklediğine işaret eder. Rüyada annesinin kendisini doğurduğunu görmek, şifaya ve huzura işaret eder.
 • Bir kadın rüyasında erkek bir çocuk doğurduğunu ve bu çocuğun hemen konuştuğunu görse, o kişinin mutlu bir ömür süreceğine hükmedilir. Eğer bir kız çocuğu doğurduğunu ve çocuğun hemen konuştuğunu görürse, rüyayı görenin bir çocuğa daha sahip olacağına işaret eder.
 • Mahkûm bir kadın rüyasında kız çocuğu doğurduğunu görse, o kişinin kurtulacağına yorumlanır. Rüyada doğurmak, kişinin sıkıntıdan ve hastalıklardan kurtulacağına işaret eder. Bazen da rahatlığa, kederden kurtulmaya ve borçtan kurtulmaya yorumlanır.
 • Değişik kesimdeki kimselerin bu tür rüyayı görmesi de, o kişilerin hastalanacağına işaret sayılır.
 • Hasta bir kimse rüyada, anasının kendisini doğurduğunu görse, o kişinin öleceğine hükmedilir. Eğer rüyayı yoksul bir kimse görse, o kişinin rızkının devlet kapısında olduğuna yorumlanır. Zengin bir kimsenin aynı rüyayı görmesi ise, o kişinin zevk ve eğlence yüzünden servetini kaybedeceğine işaret sayılır. Bir kadının bu tür bir rüyayı görmesi de, o kişinin kısır olacağına işarettir.
 • Rüyada görülen kadın güzel ise, rahat geçirilecek bir seneye işarettir. Bir kimsenin rüyada evine bir kadın girdiğini görmesi, sevinç ve huzura delalettir. Birçok kadını bir arada görmek rüya sahibinin dünyaya çok meylettiği şeklinde tabir olunur. Rüyada kadın, dünyayı temsil eder.
 • Rüyada anne görmek, baba görmekten daha hayırlıdır. Rüyasında annesini gören; rahata kavuşur. Rüyada annesinin kendisini doğurduğunu gören kimse eğer hasta ise iyileşir. Zengin ise fakirleşir.
 • Rüyada kundak görmek, evliyseniz hayırlı bir çocuğa sahip olacağınıza, bekâr iseniz isteklerinize kavuşacağınıza işaret eder. Kundak bezi görmek, çocuğa yorumlanır. Rüyasında bir kundak bezine sarınmış birini görmek, kadın ise, çocuk doğuracağına; erkek ise, yaralanıp yarasının sarılacağına; erkek çocuksa sünnet olacağına; genç biri ise evleneceğine delâlet eder.
 • Rüyada beşik görmek, üzüntü ve sıkıntıya bazen de ağlamaya delalet eder. Bu rüya bekar için evlenmeye, evli kimseler için de evlada işaret eder. 
 • Rüyada ebe görmek, yardımcı ve muavindir. Güzel ve genç bir ebe gören kimse, ömrünün sonuna kadar arkadaş kalacağı bir dost edinir. Bir başka yorumla güzel bir ebe görmek, rüya sahibinin bir kızı olacağına, yaşlı ve çirkin bir ebe görmek de, rüya sahibinin çok zeki evlatlara sahip olacağına işarettir.
 • Rüyada görülen cenin (embriyo) kişiliğimizde son derece narin, kırılgan bir yönün varlığını bize haber verir. Aynı zaman­da terk edilme, yalnız bırakılma, istenmeme endişelerine de dik­kat çekiyor olabilir. Rüyayı gören bir kadınsa, hamilelikle ilgili duy­guların anlatımı olarak da düşünülür.

Bu Duaları Kaçırmayın!

RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAMAK İÇİN UYGULAMAMIZI BURADAN İNDİRİN. Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.


57 thoughts on “Rüyada Hamile Görmek, Hamile Olmak”

 1. Merhaba, ben 2 haftalık evliyim teyzem rüyasında beni görmüş “Hamileymişim günüm gelmiş bir türlü doğuramıyormuşum kanamam oluyormuş annemlerin evinde olurmuşum ev kalabalıkmış”
  Yorumu nedir sizce hocam?

  Reply
 2. Iyi gunler..
  Bekar oldugum halde, ruyamda hamileydim gobegim buyumustu ve cocugu bekliyordum. Ve babasinin kim oldugunu hem bilmiyor, hem de onunla bagli dusunmuyordum bile. Abimle, annemle, teyzem ogluyla evdeydik. Abimle tatli atismalarimiz sonucunda biraz sakalastik ve o zaman abime, eskisi gibi degilim, hamileyim sakalara dikkat etmemiz lazim falan diyordum. Yani dusupte, cocuga bir zarar vermeyeyim diye. Ve sanirim yemek yemeye hazirlaniyorduk.

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Maddi gelirinizi arttıracağınıza, mal sahibi olmaya, dünya nimetlerinden güzelliklerinden ve iyiliklerden faydalanmaya işarettir…

 3. Iyi gunler.
  Ruyamda karni burnunda hamile oldugumu gordum ve cocougun babasi yoktu, kim oldugunu bilmiyordum. Cocugu hemen dogurup, calismaya baslamak istiyordum. Ve cocuga annem bakacakti. Komsular babasini merak edip, arkadasima soruyorlardi. Ve ben de arkadasima, komsulara soylemesi icin gercegi anlattim. Arkadasima normal yolla hamile olmam icin bir ihtimal yok, cunki kimseyle birsey yasamadim dedim. Ve hamileliyi bana ruyamda verdiklerini soyledim. (Bu ruyayi ikinci kez goruyorum)

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : İşlerinizin iyi ve güzel gitmesi sonucu büyük miktarda para kazanacağınıza, herkes tarafından çok tanınacağınıza işarettir…

  • Anonim Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Yakında güzel ve sevindirici bir haber alacağınıza, para biriktirmeye ve bu paraları iyi ve karlı bir işinizde kullanmaya işarettir…

 4. Ben hamileyim, rüyamda da yine hamileyim ve gerçekte hamile olan tanıdık bi ablayı görüyorum. Ona bebeğini soruyorum, 8 aylıkken karnında öldüğünü söylüyor, ağlıyordu ben de ağladım.

  Reply
  • Anonime Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : İşinizde ve özel hayatınızda ilerlemeniz ve para kazanmanız için hiçbir engelin önünüzde kalmayacağına, güzel haberlere işarettir…

 5. Merhabalar gerçekte eşim yok bekarım ama rüyamda eşimin hamile olduğunu görüyorum karnı çok büyük bir kaç polisinde insanlara jopla vurduğunu tam benim eşimede vurdu çok kızdım ve hemen içişleri bakanını aradım onla konuştum onla konuştuğumu duyunca çok korktu polisler anlamî nedir acaba?

  Reply
  • Onur Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Huzura kavuşacağınıza, şansınızın ve bahtınızın sizin olacağına, en çok sevdiğiniz bir şeye ulaşıp çok mutlu olacağınıza işarettir…

 6. Rüyada hoslandigim erkekten hamile oldugumu oyrendim, ama o bunu kabul etmiyordu, sonunda bashqa bir erkek cocugumu kabullendi

  Reply
  • Anonim Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Varolan sıkıntıları atlatmanız gerektiğine, sevinmeye, sevinçli olmaya, rahat huzurlu güzel ve mutlu hayata ermeye işarettir…

  • Eda Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : İyi bir mevkiye ve güzel bir şöhrete kavuşmaya, hayır ve berekete nail olmaya, hürmet göreceğinize, işleri ayarlamaya işarettir…

Leave a Comment