Rüyada Kız Çocuğu Görmek – Rüya Tabirleri

Rüyada kız çocuğu görmek, dini ve İslami tabiri nedir ne demektir neye dalalet eder ve ne anlama gelir açıklıyoruz. Ruyada kiz cocugu gormek, bolluğa, şerefe, zorluktan ve kıtlıktan rahatlığa ermeye işarettir. Ticari olarak büyüyen sevgi olarak çoğalan şey anlamına gelir. Rüyada görülen küçük kız çocuğu, dünyalığa işarettir. Bir kişinin rüyada, arkasına kız çocuğu alıp götürmesi, erkek çocuğu alıp götürmesinden daha iyi ve hayırlıdır. Ruyada kız görmek erkek çocuğu görmekten daha hayırlıdır.

Rüyada Kız Çocuğu Görmek

Küçük kız çocuğu görmek kolay ve rahat kazanılacak kazanca mala işaret eder. Aynı zamanda mutluluk ve bereketin de habercisidir.  Küçük bir kız çocuğunu kucağında taşıdığını gören bir kimse, mutluluk yaşar. Etrafında itibarı artar. Kariyer olarak mertebe ve statü kazanır. Güzel, sevimli küçük bir kız çocuğu görmek hayır ve menfaat elde etmeye delalet eder. Küçük kız çocuğu erkek çocuktan da­ha çok hayırlıdır.

Bir küçük kız çocuğunu kucağında taşımak zenginlik ve nimete, hayır ve menfaate, rızık ve genişliğe; kundakta bir küçük kız çocuğunu kucağı­nı almak işinden kovulmuş makam sahibi kimselere görev, tüccar için faz­la kazanç ve ticaret, zengine daha çok servet, fakire geçim rahatlığı, ha­pis olana kurtuluş, hastaya şifa, gamlı ve üzgüne ferah ve sevinç, borçlu­ya borcunu ödeme gibi hayra delalet eder.

Rüyada Kız Çocuk Görmek

Hanımının bir kız çocuğu doğurduğunu görmek en yakın zamanda saadete, hayır ve menfaate ve isteğinin gerçekleşmesine, gam ve kederi­nin dağılmasına işarettir Bir kız çocuğu öpmek ve sevmek büyük bir fay­daya ve iyiliğe vesile olacak bir işe başlamaya, bir kız çocuğunun kendisi­ne güldüğünü görmek dünyanın kendisine yönelmesine, ağladığnı gör­mek sevinmeye, kundakta kız çocuğunun sevildiğini görmek nimet ve zenginliğin herkesin hayret ve şaşkınlığını çekecek derecede büyük bir hızla elde edilip çoğalmasına, bir kız çocuğunun kundak bebeği iken bir­den bire büyüyüp yürüdüğünü görmek elindeki vazifenin, ticaret ve sana­tın, mal ve rızkın hayal edilmez ölçüde hızla büyümesine delalet eder.

Diyanet Rüya Tabirleri Sorgulama: Rüyada Kız Görmek

Küçük bir kız çocuğunun öldüğünü veya kendisinin küçük bir kız ço­cuğunu öldürdüğünü görmek mal ve zenginliğin, dünya saadetinin ve refahının kayboluşuna; kız çocuğunun hasta olduğunu görmek elindeki dün­yalığın yok olma tehlikesiyle karşı karşıya bulunmasına; hasta kız çocu­ğun iyileştiğini görmek o tehlikenin ortadan kalkmış olduğuna, elden giden bir şeyin tekrar geri gelmesine delildir.

Rüyada Küçük Çocuk Görmek

Üzerinde tiksinti verici bir şey olmayan, pek çirkin ve kusurlu olmayan kız çocuğu görmek hayır ve menfaat anlamına gelir. Çirkin, bedeninde kusuru ve eksiği bulunan kız çocuğu görmek ise mal, rızık ve dünyalığa işaretse de bunun haram mal ve hayırsız servet ve rızık, sonu olmayan dünyalık olacağını bazı rüya yorumcuları açıklamış­lardır.

Karısının kız çocuk doğurduğunu görmek ne demek?

Rüyada eşinin kız çocuğu doğurduğunu görmesi, yapılacak ya da çalışılacak işte başarıya ulaşılacağını işaret eder. Kirmanî: “ Bir kadının kız çocuk doğurduğunu görmek eşine fayda sağlayacağına, erkek çocuk doğrduğunu görmek eşine üzüntü ve keder vereceğine işarettir,” demiştir.
Cafer Sadık (r.a.): “Bir kadın, bir erkek çocuk doğurduğunu ve çocu­ğun hemen konuştuğunu görse dünya ve ahiret kurtuluşuna erer. Bir riva­yete göre ise ölür. Kadının bir kız çocuk doğurduğunu ve kız çocuğunun hemen konuştuğunû görse Allah(c.c.) ona, mensup olduğu topluma ve sö­zünü geçirecek bir evlat verir,” demiştir.

Ruyada Kiz Gormek Kiz Bebek veya kiz cocugu Gormek Ne Demek-diyanet

Rüyada Kız Çocuğu Görmenin 1001 Rüya Tabiri

 1. Çirkin bir kızla karşılaşma: Başkasının rızkını elinden alarak geçiminizi temin edeceğinize işarettir.
 2. Güzel bir kızla karşılaşma: Dürüstlüğünüzün ve iyilikseverliğinizin karşılığını iyi bir gelire ve mutlu bir aile düzenine kavuşarak alacağınıza işarettir.
 3. Genç bir kıza arkadaşlık teklif etmek: İstediklerinizi elde edemeyeceğinize bir süre daha beklemeniz gerektiğine işarettir.
 4. Kızı öptüğünüzü görmek: Hatalı davranışlarınız yü­zünden utanacağınıza işarettir.
 5. Kızın sizi öpmesi: Başkalarının hataları yü­zünden sizin başınızın derde gireceğine işarettir.
 6. Genç bir kıza kaba dav­ranmak: Kendinizi dünya zevklerine kaptıracağınıza, manevi sorumlulukla­rınızı yerine getirmeyeceğinize, alaycı ve samimiyetsiz tavrınızı sürdüreceği­nize işarettir.
 7. Kız çocuğu görmek: Hangi durumda olursanız olun daha iyi bir duruma erişeceğiniz anlamına gelir.
 8. Hamile eşinizin bir kız çocuğu doğurması: Tüm dileklerinizin yerine geleceğine ve sizi iyi bir geleceğin beklediğine işarettir.
 9. Kız çocuğunu gözü yaşlı görmek: Sıkıntılarınızı gi­dermek için bir çare bulamadığınıza, ancak ummadığınız birisinden para yar­dımı göreceğinize işarettir.
 10. Kız çocuğunu hasta görmek: İşyerinizde bir uğursuzluk olacağına normal giden işlerinizin birden bire bozulacağına işa­rettir.
 11. Kız çocuğunu sevmek: İş hayatınızda büyük düşünüp çok önemli kararlar alacağınıza ve yatırımlarınızı genişleterek paranıza para katacağınız anlamına gelir.
 12. Kız çocuğunu ölü görmek: İyi günlerin sona ereceğine ya­şadığınız rahat hayattan yoksulluğa düşeceğinize işarettir.

Küçük kız çocuğunun öldüğünü görmek ne demek?

Rüyada bir kız çocuğunun öldüğünü görmek, rızkın daralmasına, eksilmesine, kazancın ve mutluluğun azalmasına işaret eder.  Kendi kızının öldüğünü görmek ise zararın kendi yakınlarından geleceğini gösterir.

KIZ ÇOCUĞU GORMEK

Kız çocuk: Bir kadının rüyasında kızını görmesi, bazen re­kabet ve kıskançlık duygularını içermekle birlikte, olumlu an­lamlara sahiptir ve destek almak demektir. Bir erkeğin rüyasın­daysa kendi kızı, zayıflıklarından ve yetersizliklerinden duydu­ğu korkuyla bağlantılıdır.

Kız kardeş: Bir erkeğin rüyasında abla, yargılayan, ama ko­ruyucu bir figür olarak belirirken, bir kadının rüyasında yete­nek ve kapasiteyi simgeler. Küçük kız kardeş, bir erkeğin rüya­sında, kendisinin zayıf ve naif noktalarının temsilcisidir. Bir ka­dın içinse küçük kız kardeş, rekabet ve yarış anlamına gelir.

GENÇ KIZ GÖRMEK

Rüyada genç bir kız görmek; bir gençle tanışıp arkadaş olacağınıza işarettir. Bu rüya bir genç kız veya bir kadın tarafından görülmüş ise; hayatında bazı olumlu değişiklikler olacağına ve büyük sevinç ve mutluluklara kavuşacağına yorumlanır.

Rüyada Kız

DİYANET RÜYA TABİRLERİ: RUYADA KIZ GORMEK

Genç kızlar görmek, genç kadınlar gibi dünya ile ilgili iyiliğe ve menfaate delalet eder. Genç ve güzel bir kız görmek, onunla konuşmak, gülüşmek, sevişmek dünyada mutluluğa, bol rızka, mal ve servete delalet eder. Genç olmakla beraber çirkin ve görünüşü iğrenç kız görmek bir riva­yete göre haram mala, diğer bir rivayete göre de gam ve kedere, zarar ve hasara alamettir.

Bir genç kızı öptüğünü görmek dünyayı arzulamaya ve sevmeye, genç kızın kendisini öptüğünü görmek dünyanın rüya sahibine yönelmesi­ne işarettir. Genç ve güzel bir kızı tutmak istediği halde tutamadığını gör­mek, zengin olmayı arzuladığı halde mümkün olamayacağına; genç kızın kendisine yüzünü gösterdiği halde ona yüz vermediğini görmek dünyanın zenginlik ve güzelliklerine karşı kayıtsız kalmaya delalet eder.

Genellikle güzel olan genç kız dünya ve ahiret mutluluğu, ferah, se­vinç, servet, zenginlik; çirkin olan genç kız ise haram ve mekruh mal, gam ve keder, zarar ve ziyan ile tabir olunur.

https://1001ruyatabiri.com/wp-content/uploads/2019/12/hayirli-ruyalar-hayirsiz-ruyalar-hangi-ruyalar-hayirlidir-kotu-iyi-ruyalar-diyanet-dini-islami-bebek-yilan-altin-para-gormek-1001ruyatabiri.mp4
rüyada kız görmek hayırlı mı

Rüyada Kız Çocuğu Görmek – Rüya Tabirleri konusunda 107 mesaj

 1. Merhaba. Evlilik icin İstihare rüyasında iyi bir arabada yakınlarımla bulunurken karsımızda bakımlı 6 7 yaslarında bir kız görüyoruz sakince yolumuza devam ediyoruz. Bunu yorumlar mısınız?

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Efsun Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : İlim ve fazilet sahibi olmaya, halk tarafından sevilmeye, yeni ve güzel iş teklifleri alacağınıza, bol paralar kazanmaya işarettir…

 2. Selamunaleyküm Rüyamda karşılıksız olarak iyi niyetle ciddi düşünerek sevdiğim kızın babasını gördüm , kucağında bir kız çocuğu vardı ve yanıma geldi kucağındaki kız sevdiğim kızın çocuğuymuş . Bende üzülüyorum aa demekki evlenmiş diye bu ne anlama geliyor Allah razı olsun

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Halil Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Çok güzel geçecek bir iş yolculuğuna çıkacağınıza, güzel ve iyi niyetli birisine aşık olacağınıza, iyi ve güzel haberlere işarettir…

 3. Merhaba benim normalde 1 kızım ve hamileyim. Rüyamda arabada 2 tane kızım olduğunu ve erkek çocuğuna hamile olduğumu görüyorum. Bir uçurumun kenarında arabayla kalıyorum kızlarımı çıkartıyorum arabadan.. bakıyorum ki arabanın tek lastiği patlamış. Arabayı orda bırakıyorum. Bir adam bize yardım ediyor bizi taksiyle evimize götürüyor. Yoldaki taşlar simsiyah sanki yokun sanki sadece iskeleti var. Önümüze koca bir ağaç dalı çıkıyor arabanın camından onu alıp atıyorum sonra önümüze koca bir taş çıkıyor taksici yardım eden amca taşı alıp yolun kenarına boş yere koyuyor.. yolun ilerisinde beyaz taşlı kenarları yeşillik içinde bir yol görüyorum sonunda ordan geçtik ve evimize geldik. aslında eşime ulaşamıyorum eve gelince annemi görüyorum eşimi görüyorum eşimin gözleri kaymış sonra beyaz pamukla ilaç sürüp normale döndü.Rüyamı yorumlarsanız çok memnun olurum. Teşekkürler

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Anonim Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Uzun süredir beklenen sonuçların geleceğine, sıkıntılarınızın ortadan kalkacağına, mallar ve paralar kazanmaya, feraha işarettir…

 4. Selamün aleyküm hocam ben rüyamda kimsesiz bir kız çocuğu gördüm elinden tutuyordum bi kime ait olduğunu bilmediğim bi evin balkonuna girdim orda ekmek var ona yediriyordum ve ev sahibi balkona gelip ne yapıyorsunuz burda dedi bende dedim bu kız öksüz onu doyuruyordum istersen sana vereyim sen bak ev sahibi hayır dedi sonra elinden tuttum çıktık balkondan bunun anlamı nedir şimdiden teşekür ederim

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Revvan Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Güzel haberler almaya, bir tanışma gerçekleşeceğine, huzurlu bir yaşam süreceğinize, hayatınızda mutlu olacağınıza işarettir…

 5. Rüyamda Rusya başkanı Putin’in küçük çok akıllı zeki güzel sevimli bir kız çocuğu var Putin’e bişeyler oluyor kız çocuğuna ben bakıyorum çok mutluyum çünkü çok iyi anlaşıyoruz ve özel.sonra namazım bitmiş işe götürücem ama geç kalıyorum üstümde namaz kıyafetiyle yola çıkıyoruz Ambulansla işe bırakacaklar sonra yolda Deniz kenarında duruyoruz birisi yoldan bir beyaz kaplan yavrusunu üstüme atıyor senin artık diye onlada müthiş enerjimiz tutuyor çok samimi ve güzel bir üçlü oluyoruz birden zaman geçmiş Deniz kenarında güzel müstakil bir ev hem yeşillik ağaçlar var kaplan büyümüş dostça sarılıyoruz kız çocuğu hala küçük annem babam ben hepimiz güzel bir hayat yaşıyoruz

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Sema Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : İtibarınızın kısa ya da uzun süreli olacağına, zenginliğe veya büyük bir mirasa, helal paralarınıza yakında kavuşacağınıza işarettir…

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Fidan Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Talihinizin önünüze bir çok fırsatlar çıkartacağına ve sizin bunlardan istifade etmesini tamamen zamanla bileceğinize işarettir…

 6. Merhabalar rüyamda 5-6yasların bir kız çocuğu sarı saclı beyaz tenli çok güzel bir kız cocugunu taşıdım yorumlar sanız sevinirim

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Döndü Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Dinlenmeye ihtiyacınızın olacağına, yeni bir aşk yaşayacağınıza, hayatınızda daha çok fazla tesadüflerle karşılaşacağınıza işarettir…

 7. ruyamda kayıp bir kız cocugu buluyorum sarısın cok guzel. onu babasına götürmek için polis aracına biniyorum.baba olarak tanımadığım kışi bana kağıt para veriyor. kız cocugunu götürmek için.bır de deniz görüyorum. gideceğim yöne doğru

  1. 1001 Rüya Tabiri

   meryem Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : İşinizde başarılar elde edeceğinize, çok sevineceğiniz bir haber alacağınıza, maddi sıkıntılarınızdan kurtulacağınıza işarettir…

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Kardelen Kardeşim Sizin Bu Rüyanız Daha Önceden Yorumlanmıştır Anlayışınız İçin Teşekkür Ederim İyi Günler Dilerim…

 8. Selamun aleyküm hocam öğrenciyim ve bayanım rüyamda kabir azabından çıkmış bi adam bana kabir azabından kurtuldum ve karım da kurtuldu diyor bende nasıl diye soruyorum bana peygamber efendimiz s.a.v in onlar için dua ettiğini söylüyor. Adamın yüzünü hatırlamıyorum ama karısını çiçek olarak toprakta görüyorum.

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Anonim Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : İşlerinizde başarılı olmaya, iyi bir şansa, yapacağınız bir işinizdeki başarınızdan başkalarının istifade edeceklerine işarettir…

 9. Rüyamda bi kız çocuğu var ve banka oturuyoruz kucağımda sonra yanıma koyuyorum karşıda deniz manzarası var kız terliklerini çıkarıyor. Bende ordaki erkek çocuğa terlikleri uzatmasini istiyorum ve veriyor.

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Anonim Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Kuvvet ve malınızın artacağına, etrafınızdakilerle daha çok iyi geçinmeniz gerektiğine, yeni insanlarla arkadaş olmaya işarettir…

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Hasan Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Sizin yüksek şahsiyetli bir fikir insanı olduğunuza ya da olacağınıza, yakın bir zamanda işlerinizin yürürlüğe gireceğine işarettir…

 10. Merhaba , rüyamda kafası küçük kendi zayıf çirkin bir kız çocuğu evimde bizimle beraber yaşıyor . Evde dolaştık şüpheleniyorum. Zarar verecekmiş gibi davranıyor. Sonra ben evde bireyler yaparken birden perdenin arkasında belirleniyor. Panikle kafasını sıktırıp patlatıyorum. Tuhaf bir şekilde patlıyor kafası zaten küçük. Bu nasıl acayip bir rüya lütfen yorumlarmısınız?

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Ayşe Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Kolaylıkla meydana gelecek ve hazmı kolay olacak olan rızka, mal biriktirmeye, insanlarla iyi anlaşmaya, murada ermeye işarettir…

 11. Merhabalr şuan nişanlı olan erkek arkadaşım iş yerinde masamıza gelip yemek yiyor sonra kalkıp gidiyor arkasından masadaki kız arkadaşıma mesaj atıyor konuşmak istiyorum birbirimize şans verelim vermezse beni kaybeder lütfen onu arka tarafta bekliyorum diye kız arkadaşım da bana gösteriyor sizce anlamı nedir yorumlarsanız sevinirim

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Anonim Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : İnsanlar arasında övülmeye, lider olmaya, methedilmeye, üzüntüden kurtulmaya, size yardım edecek birisini bulacağınıza işarettir…

Rüyanızı yazın, yorumlayalım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: İçerik korunmaktadır !!