Rüyada Ağlamak ve Ağladığını Görmek | Rüya Tabirleri

Rüyada ağlamak ya da ağladığını görmek islami rüya tabirleri açısından ne demek olduğunu şöyle anlatalım. Ruyada aglamak, tanrıdan korkmaya ve yağmur yağmasına dalalet eder. Ruyada aglamak, gerçek hayatta gülmeye işarettir. Gerçek hayatınızda yüzünüzü güldürecek bir haber alacağınıza işaret eder. Rüyada ağlayan kişinin gözyaşı soğuksa bu mutluluk işaretidir ve mutlu olacağını gösterir. Eğer gözyaşı sıcak akıyorsa bu rüya üzüntünün habercisidir. Rüyada ağlamak; Sevinçli bir haber alacağınıza, Rüyada başkasını ağlarken görmeniz: sevinemeyeceğiniz bir haber işiteceğinize işarettir.

Rüyada Ağlamak Görmek Neye İşarettir?

Ağlamak sevinçle yorumlanır. Rüyada ağlamak, gülmeye işarettir. Gülmek ise iyi değildir. Akıtılan gözyaşı  yanaklarınızı yakıyorsa sevineceksiniz, üşütüyorsa üzüleceksiniz. Rüyada bağırmayarak ağladığını görmek, o yer halkı için musibet geleceğine yorumlanır Ağlamadığı halde gözlerinden yaş aktığını görmek muradına ermektir. Ağladığını ve fakat gözlerinden yaş akmadığını görenin, beklediği şey, ümit ettiği şey eline geçmez. Ağladığını ve gözünden yaş yerine kan aktığını görmek, elinden kaçırdığı fırsata pişman olduğuna ve günahlarından tövbeye delâlet eder.

Ağlamak aynı zamanda yağmurlu bir havanın da geleceğine işaret sayılmaktadır. Rüyada ağlarkan görmek; gülmeye işarettir. Gülmek ise iyi değildir. Sessizce ağlamak; rüyaların en güzelidir ve her türlü sıkıntıdan refaha çıkmak demektir. Bir ölünün üzerine çok fazla ağladığını gören kimse; gerçekten de ölüsüne ağlar ve yaşamında sıkıntılı günler geçireceğine yorumlanır. Rüyada sessizce ağlayıp gözünden kan geldiğini görmek ise; Allah’ın sevgili kulu olduğuna, ağlayan kişinin gözyaşı soğuk ise; mutluluğa, sıcak gözyaşı ise; üzüntü ve kedere işarettir.

Diyanet Rüya Sorgulama: Ruyada Aglamak

Rüyasında sakin sakin ağladığını gören, üzüntüden kurtulur. Bağırarak ağlamak hayır değildir. Ağladığı halde gözünden yaş akmadığını gören, hayâl kı­rıklığına uğrar. Tersi ise murada erişmeye işârettir. Ağ­ladığı sırada gözlerinden kan geldiğini gören, tevbe eder. Tanıdığı birinin ölümüne feryât ettiğini görenin rüyâsı aynen çıkar. Halk tarafından da ayıplanır. Soğuk gözyaşı, ferâha delildir.

Rüyada Çok Ağlamak Ne Demek?

Rüyada çok ağlamak, tanrıda korkmaya ve yağmur yağmasına delalet eder. Rüyada feryad ederek ve bağırarak ağlamak, ağlayan kimsenin çıkaracağı fitneye de delalet eder.  Ağlayan kimsenin gözyaşı soğuksa mutluluk işaretidir. Sıcak gözyaşı üzüntüdür. Rüyada tanıdığı bir kimsenin ölümü üzerine ağlamak, keder ve sıkıntıdır. 

Rüyada Sessiz Ağlamak Ne Anlama Gelir?

Rüyanızda sessizce ağlıyorsanız bu durum rüyalar içinde en ferah olanıdır. Her türlü durumdan kurtulacağınızın işaretidir. Feraha kavuşacağınız anlamına gelir. Sessiz ağlama, rüyaların en ferahıdır. Her türlü sıkıntıdan kurtulmanın işaretidir. Rüyada sessizce ağlayıp gözünden kan geldiğini gören kimse, muhakkak ki tanrı katında büyük yerlere geleceğine işaret eder. Rüyada sessizce ağlayıp gözünden kan geldiğini gören kimse muhakkak ki tanrı katında büyük mertebelere erişir.

Rüyada Sesli Yüksek Sesle Ağlamak

Rüyada yüksek sesle ağladığını gören rüya sahibinin uyanık iken yine bu şekilde ağlaması demektir. Rüyada sesli bir şekilde yüksek sesle ağlamak, bir felakete uğramak olarak yorumlanır. Bir ölünün üzerine çok fazla ağladığını gören kimse, gerçek hayatta da ölüsüne ağlayacağı anlamına gelir. Sesli ağlamak ise bir felâkete uğramak olarak yorumlanır. Bir ölünün üzerine çok fazla ağladığını gören kimse gerçekten de ölüsüne ağlar.

Rüyada Gülmek Ne Demek?

Rüyanızda gülmeniz iyiye işaret değildir. İyiye yorulmamalıdır.  Rüyanızda kendinizi gülerken görmeniz gerçek hayatta üzüntülü vakitler geçirebileceğinizin işaretidir. İş hayatından başarısız girişimler. Aşk hayatınızda mutsuzluklar olabilir.

Rüyada Birine Bağırmak
Rüyada Birine Bağırmak

Rüyada Tanıdık Birinin Ölümüne Ağlamak

Rüyanızda tanıdığınız bir kimsenin ölümü üzerine ağlamanız, keder ve sıkıntıya işaret eder. Rüyada feryat ederek ve bağırarak ağlamak ağlayan kimsenin çıkaracağı fitneye dalalet eder.

Diyanet rüya tabirleri hakkındaki açıklamasını okumak için Buraya tıklayın

RÜYADA AĞLAMAK NE DEMEK? DİNİ İSLAMİ DİYANET YORUMU

Hatalarınızdan ve günahlarınızdan nedamet getireceğinize işarettir.

 • Sessizce ağlamak: Üzüntü ve sıkıntılardan kurtulmaya işarettir.
 • Bağırarak ağlamak: Başınıza gelecek kötü bir dert olacağına işarettir.
 • Gözden yaş gelmediğini görmek: Beklentilerinizde hüsrana uğrayacağınız anlamına gelir.
 • Ağlamadığınız halde gözden yaş gelmesi: Beklentilerini­zin gerçekleşeceğine ve muradınıza ereceğinize işarettir.
Ruyada Aglamak Ne Demek-Agladigini-gormek-Diyanet Ruya Tabiri-Sarilip Aglamak-birinin cok Agladigini gormek
Ruyada Aglamak Ne Demek-Agladigini-gormek-Diyanet Ruya Tabiri-Sarilip Aglamak-birinin cok Agladigini gormek

BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için de BURAYA TIKLAYARAK rüya uygulamasını indirip uygulamanın içindeki sayfaların altına yorum olarak yazarsanız rüyanız (kahin) tarafından hemen yorumlanır.

rüyada ağlamak hayırlı mı iyi mi

“Rüyada Ağlamak ve Ağladığını Görmek | Rüya Tabirleri” konusunda 6 mesaj

 1. Rüyamda bilmediğim bir yerde oturup ağlıyorum ama sular senler gibi kafamı çevirdiğimde bir çocuk vardı oturmuş bana bakıyordu.

  1. Rüya Yorumcusu

   Baran kardeşim rüyanın yorumu şöyle : İtibar ve saygınlık kazanmaya, düşmanınızdan kötü sözler işiteceğinize, geçici problemler yaşayacağınıza ve bu geçici problemleri atlatacağınıza, hayatınızda çok başarılı olacağınıza, istemediklerinizden kurtulmanız gerektiğine, den büyük derdiin biteceğine işarettir…

 2. Ruyamda kus oldugum kandinla konusuyorum gercek hayatta gozleri kahve rengi ama onu mavi gozlu gordum bana dediki kayin validen evden gitti dedi bende sessiz sessiz aglamaya basladim nedir acaba bu ruya ogrenebilirmiyim

 3. Rüyani yakın bir erkek arkadaşım anlatiyor. Rüyasında bir evde oldugumuzu ve yarışmaya hazirlandigimizi gormus ki reelde hazirlaniyoruz. Neyse bir çocuk var benden hoşlaniyor. Onun beni ağlatdığını ve gittigini görmüş. Sonra ben ağlarken beni teselli etmiş sanırım sözle değil sarılarak

  1. Rüya Yorumcusu

   cemile kardeşim rüyanın yorumu şöyle : Sevinmeye,hayatta başarılı olacağınıza,hayal kırıklığına uğrayacağınıza,saygınlığınızın ve itibarınızın artacağına,zor zamanlardan bi süre sonra bazı zorlukların kolaylaşacağına,aşılması zor engellerle karşılaşacağınıza ve engelleri aşacağınıza,umudunuzu kaybetmemeye gayret göstereceğinize,asla pes etmemeniz gerekeceğine,çok zor bir dönemden geçtiğinize veya geçeceğinize işarettir…

Rüyanızı yazın, yorumlayalım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.