Rüyada Bebek Görmek

Rüyada bebek görmenin ne demek olduğunu anlamak için tam olarak aşağıdaki yorumları incelemeniz gerekli. Diyanet rüya tabirleri ve islami rüya tabirleri perspektifiyle hazırlanmış bebek rüyalarının her açıdan değerlendirilmesini hazırladık. Rüyada görülen bebeğin kız veya erkek olmasının yanında bebeklerin ne şekilde görüldüğü de önemli. Örneğin; yeni doğmuş bebek görmek, ikiz bebek görmek, kundakta bebek, kucakta bebek, bebek sevmek veya bebek doğurmak çok farklı anlamlara gelir. Dini, islami ve diyanet tabirleri sorgulamalarıyla: rüyada bebek görmek

Rüyada Bebek Görmek (Diyanet)
Rüyada Kız Bebek Görmek
Rüyada Erkek Bebek Görmek
Rüyada Bebek Emzirmek
Rüyada Bebek Doğurmak
Rüyada Yeni Doğmuş Bebek Görmek
Rüyada İkiz Bebek Görmek
Rüyada Bebek Sevmek
Rüyada Erkek Bebek Doğurmak
Rüyada Erkek Bebek Emzirmek
Rüyada Hamile (gebe) Görmek
Ruyada Kucağında Bebek Gormek
Erkek veya Kız Çocuk Görmek
Doğurmak/Doğum Görmek
Kundakta Çocuk Gormek
Oyuncak Bebek Görmek
Çocuk Arabası/Bebek Arabası Görmek
Beşik Gormek
Kundak Görmek

Rüyada Bebek Görmek – Diyanet

Bebek Görmek Rüyada; Rüyanızda sevimli bir bebek gördüyseniz; Çok kısa bir zamanda sevineceğiniz bir haber alacağınıza, hiç ummadığınız bir yerden elinize biraz para geçeceğine, bundan dolayı sıkıntılarınızın biraz olsun hafifleyeceğine işarettir. Bir bebeğin gülümsediğini görmek, müjdeli bir haber almaya ve sıkıntılardan kurtulmaya delalettir.

Rüyada bebeğin görülmesi bir başka alime göre pek de hayırlı bir rüya sayılmaz. Bebek çok güzel kundaklanmış ise; içinizde bir sıkıntı olsa bile bunun pek hafif olacağına; bakımsız ve durmadan ağlayan bir bebek görmek; hayatta mutlu olmaktan ümit kesmiş birisi olacağınızı gösterir. Eğer bu bebeği satın almış ise, ya da kendisine hediye edilmiş ise; pişmanlığı uzun sürecek bir hata işleyeceğini gösterir. Bazen de ruyada bebek gormek, üzüntü ve sıkıntıya ve kötü insanları hoş tutmaya işaret eder.

 • Yoksul birinin kendini bebek olarak görmesi: Büyük bir paraya kavuşacağına işarettir.
 • Sağlıklı bir bebek: Pek ehemmiyeti olma­yan dertleri kısa sürede atlatacağınıza işarettir.
 • Sağlıksız bir bebek: Şim­diye kadarki günahlar yüzünden pişmanlık duyulması ve tövbe edilmesi ge­rektiğine işarettir.
 • Bebek satın almak: Yapacağınız bir yanlışlıktan dolayı uzun süre vicdan azabı çekeceğinize işarettir.
 • Bebek sesi duymak: Evliliğe, gören evli ise, çocuk sahibi olacağına işarettir.
 • Çocuk çamaşırı görmek: Doğumun yaklaştığına işarettir.

Diyanet Tabiri: Rüyada Kız Bebek Görmek

Ruyada Kız Bebek Gormek; Kız çocuğu görmek ise bolluğa, berekete, şerefe, zorluktan sonra kolaylığa erişmeye işaret eder. Kız çocuğu görenin, sevinçli bir işle karşılaşacağına işaret ettiği şeklinde de yorumlanmıştır. Kız bebekse, başkalarıyla olan ilişkileri­mizde ve duygusal yaşantımızda yeniliklere işaret eder. Birinin rüyasında kızını görmesi, bazen re­kabet ve kıskançlık duygularını içermekle birlikte, olumlu an­lamlara sahiptir ve destek almak demektir. Güzel, sevimli küçük bir kız çocuğu görmek hayır ve menfaat elde etmeye delalet eder.

Küçük kız çocuğu erkek çocuktan da­ha çok hayırlıdır. Bir küçük kız çocuğunu kucağında taşımak zenginlik ve nimete, hayır ve menfaate, rızık ve genişliğe; kundakta bir küçük kız çocuğunu kucağı­nı almak işinden kovulmuş makam sahibi kimselere görev, tüccar için faz­la kazanç ve ticaret, zengine daha çok servet, fakire geçim rahatlığı, ha­pis olana kurtuluş, hastaya şifa, gamlı ve üzgüne ferah ve sevinç, borçlu­ya borcunu ödeme gibi hayra delalet eder.

İslami Rüya Tabiri: Rüyada Erkek Bebek Görmek

Rüyada Erkek Bebek Görmek; Rüyada erkek çocuk görmek, müjdeli haber olarak yorumlanır. Bebeğin erkek olması, rü­yayı gören kişinin kendini ifade etme biçiminde yeni bir evrenin başlangıcını haber verir.
Erkek çocuk: Sıkıntılardan kurtularak mutluluğa işarettir.

Rüyada Sevmek Ne Demek-Rüyada Bebek Sevmek www.1001ruyatabiri.com
Rüyada Bebek

Rüyada Bebek Doğurmak; Hamile bir kadın için kız çocuğu doğurduğunu görmek, erkek çocuk ile; erkek çocuk doğurduğunu görmek de kız çocuğu ile tabir olunur. Bekar bir kimsenin doğum yaptığını görmesi, evlenmesi ile tabir olunur. Erkek bir kimsenin kendisinin doğum yaptığını görmesi, sıkıntılardan kurtulmaya işaret eder. Bazen bu rüya kötü huylu bir hanımdan boşanmaya da işaret eder. Hamile olmayan bir kadının rüyada doğum yaptığını görmesi, kocasının zengin olacağına delalet eder.

Rüyada Yeni Doğmuş Bebek Görmek: Rüyada yeni doğmuş bir bebeğin konuştuğunu görmek, dünya ve ahiret saadetine nail olmaya işarettir. Yeni doğmuş bir bebeğin yürüdüğünü görmek, o çocuğun geleceğinin çok parlak olduğuna işarettir. Yeni doğmuş kundaklı bir çocuğu konuşurken görmek, dünyâ ve âhiret saâdetini haber verir. Böyle kundaklı bir çocuğun yürümesi, onun çok tâlihli olacağına işâret eder. Kendini kundakta küçük bir çocuk olarak görmek mal kaybı, hapis, hastalık veyâ cinnetle yorumlanır. Yeni doğmuş bir çocuk görmek: Hastalıklardan ve ona bağlı şikayetlerden kurtulacağınıza işarettir.

RÜYADA BEBEK EMZİRMEK

Ruyada bebek emzirdiğini gormek; Bir kadının düşünde bebek emzirdiğini görmesi, kimi zaman çocuk sahibi olma isteğini ifade etse de, çoğunlukla so­rumlulukların bilincinde olmak ve başkalarının güvenini kazan­mak biçiminde yorumlanır. Hamileyken rüyada bebek emzirmek, cinsellikle ve cinsel arzu ve isteklerle ilişkili düşünülür.

Rüyada Bebek Emzirmek; Bir kadının düşünde bebek emzirdiğini görmesi, kimi zaman çocuk sahibi olma isteğini ifade etse de, çoğunlukla so­rumlulukların bilincinde olmak ve başkalarının güvenini kazan­mak biçiminde yorumlanır. Erkekler için bebeğini emziren bir kadın görmekse, cinsellikle düşünülür. Emmek, mal ve menfaattir. Bebek emzirmek rüyada, onun rızkının bol ola­cağına işarettir. Memeden süt yerine kan çıkarsa, çocuk haram kazanacak demektir.

Rüyada Erkek Bebek Emzirmek; Bir erkeğin rüyasında çocuğunu emzirdiğini görmesi, hüzne ve zillete düşmesine işarettir. Birinin memesinden süt emdiğini gören kimse hapse girer. Bir kadının rüyasında erkek bebek emzirmesi, çocuğun iyi insan olacağına işarettir. Bir kadının kendi memesinden emdiğini görmesi, kızının mirasından yararlanmak zorunda kalacağına işaret eder. Bir erkeğin, kendi erkek bebeği emzirdiğini görmesi, karısı tarafından servete kavuşacağına işaret eder.

Ruyada İkiz Bebek Gormek

Rüyada İkiz Bebek Görmek; Düşlerimizde gördüğümüz ikizler, birkaç farklı biçimde yo­rumlanabilir. Birincisi, ikiz çocuklar, karşı karşıya kaldığımız bir durumun içinde var olan “ikili yönü”, yani ilk başta sezilmeyen bir kutuplaşmayı ve karşıtlığı dile getirir. Sözgelimi, düşü gördü­ğümüz sıralarda aldığımız bir iş teklifi kafamızı kurcalıyorsa, ikiz çocukların, bu yeni iş ile ilgili hem olumlu hem de olumsuz yön­ler olduğunu anlattığı söylenebilir.

Diğer yandan, “ruh ikizi” deyi­şine paralel biçimde, düşümüzde gördüğümüz ikizler, bizi tamamla­yan karşıtımızı bulduğumuzu ve onu yaşamımızın bir parçası ha­line getirmek istediğimizi belirtir. Son olarak, düşü gördüğümüz sıralarda içinde bulunduğumuz durumla ilgili olarak, iki farklı so­nuç ortaya çıkacağını anlatıyor olabilirler. Geleneksel yorumlar­da, beklentinin “bir” olduğu durumlarda “iki” sonuç çıkması, “çifte kısmet” olarak değerlendirilir. Rüyada ikizler görmek; her işte mütevazi bir şekilde kar edeceğinizi gösterir.

Ruyada Bebek Sevmek; kız veya erkek bebek farketmez bebek sevdiğinizi gördünüz ise; Yakınınız olan birine bir hediye almanız gerektiğine, bunun sizede yararı dokunacağına işarettir. Kız çocuğu sev­mek: Başkalarına olan tüm manevi borçlarınızdan kurtulacağınıza işarettir.

Ruyada Erkek Bebek Dogurmak

Rüyada Erkek Bebek Doğurmak; Bazı rüya tabircileri, erkek doğurmak kız doğurmaya, kız doğurmak da erkek çocuk doğurmaya işarettir, demişlerdir. Ancak bazı rüyalar, rüya sahibinin karakteri gereğince görüldüğü gibi çıkar demişlerdir. Rüyada erkek çocuk doğurmak, felaha ve müjdeli bir haber almaya işaret eder.

Bir kadının rüyada başka bir kadının memesinden emmesi, süt gelmesi halinde maddî menfaate; süt gelmemesi halinde, sevicilik veya kadın kadına sapık ilişkiye işaret eder. Bir erkeğin, birçok kadının göğsünden tutup emdiğini, fakat süt çıkmadığını görmesi, çok çirkin olan erkek erkeğe ilişkilerde bulunmasına işaret eder. Bir kimse, bir hayvanın memesinden emdiğini görürse zahmetsiz mal, meme dışında bir yerden emip süt çıktığını görürse zahmetli bir işten kazanç elde edecek demektir.

Ruyada Hamile Gormek

Rüyada Hamile (gebe) Görmek; Kendini ya da bir başkasını görme: Hamileliğe işarettir. Bir baş­ka yoruma göre de; günah ve kabahat işleyeceğine, kızlar için ise arkaların­dan yapılan dedikoduya işarettir. Rüyada gebe kadın görmek, üzüntü ve kedere ve gizli işlere işaret eder. Bekâr kızın kendisini hamile olarak görmesi, kendisi yüzünden ailesine gelecek uğursuzluk ve şiddete işaret eder.

Kısır kadının veya hayvanların erkeğinin gebeliği, o sene kıtlık olup geçim sıkıntısı çekileceğine, hayırların azalıp, hırsızlık olaylarının çok olacağına, fitne ve fesadın çoğalacağına işaret eder. Dul kadının veya genç kızın kendilerini gebe görmeleri, evlenmelerine işarettir.

Bir kadının kendisini rüyada gebe olarak görmesi mal; bir erkeğin kendisini gebe görmesi sıkıntı ve üzüntüdür. Her ikisi için de mal ve servet olduğu şeklinde yorumlayanlar da vardır. Genel olarak hamilelik ve hâmile görmek iyiye yorulur. Rüyada gebe olduğunu gören kadın övülür ve şerefe nail olur, malı artar. Bir hayvanın gebe olduğunu görmek, mal ve mülkteki artışa delalet eder.

1001 Çeşit Bebek Rüyası ve Anlamı

Rüyada Bebek Görmek Ne Demek
Bebek Görmek Ne Demek
 • Kendini gebe görmek: Mala ve mülke de yorumlanabilir.
 • Erkeğin kendini gebe görmesi: Tedirginliğe ve üzüntüye işarettir.
 • Ebu Sait El Vaiz: “Bir kadının kendini gebe görmesi mal; bir erkeğin kendini gebe görmesi hüzün ve keder demektir,” demişlerdir.
 • Erkek çocuk doğurduğunu gören büyük bir üzüntü ve kedere uğrar veya kötü bir söz duyar. Bir rivayete göre ölür.
 • Eşinin veya cariyesinin erkek çocuk doğurduğunu görmek (eğer ha­mileyseler) kız doğuracaklarına, (eğer hamile değilseler) üzüntü ve acı çe­kip sonradan bu acı ve üzüntülerinden kurtulacağına; eşinin ya da cariye­sinin kız doğurduğunu görmek erkek çocuk doğuracaklarına delalet eder.
 • Ağzından çocuk doğurduğunu gören hastaysa ölür. Bir rivayete göre rüya sahibi biri hakkında şefaat edip onu teselli eder.
  • Ebu Sait El Vaiz: “Bir erkeğin çocuk doğurduğunu görmesi gücünü aşan ağır bir yükün altına girmesine, daha sonra bu yükten kurtularak düşmanını yenmesine delalet eder,” demiştir.
  • Bir rivayete göre bu rüya kötü huylu bir eşten kurtulmaya işarettir.
  • Bir kadının hamile olmaksızın çocuk doğurduğunu görmesi eşinin zengin olacağını gösterir.
  • Kirmanî: “ Bir kadının kız çocuk doğurduğunu görmek eşine fayda sağlayacağına, erkek çocuk doğrduğunu görmek eşine üzüntü ve keder vereceğine işarettir,” demiştir.
 • Cafer Sadık (r.a.): “Bir kadın, bir erkek çocuk doğurduğunu ve çocu­ğun hemen konuştuğunu görse dünya ve ahiret kurtuluşuna erer. Bir riva­yete göre ise ölür. Kadının bir kız çocuk doğurduğunu ve kız çocuğunun hemen konuştuğunû görse Allah(c.c.) ona, mensup olduğu topluma ve sö­zünü geçirecek bir evlat verir,” demiştir.Rüyanızda hamile birini görmeniz veya kendinizi hamile görmeniz; İçinde bulunduğnuz sıkıntılı durumdan kurtulacağınıza, mal ve yarar sahibi olacağınıza işarettir.

Kucakta Bebek Gormek

Rüyada Kucağında Bebek Görmek; Kucağında bir küçük çocuk taşıdığını görmek sıkıntı ve üzüntüye de­lalettir. Bazı rüya tabircilerine göre kundaklı bir küçük çocuğu kucağında taşıyan çocuk ağlayıp çırpınmadıkça üzüntü ve sıkıntıdan kurtulur. Eğer bir şeyden korkuyorsa güvende olur. Eğer çocuk kucakta bağırıp çır­pınırsa yukarıdaki tabirin aksi olur.

Rüyada Erkek veya Kız Çocuk Görmek; Rüyada ergenlik çağına gelmemiş küçük bir erkek çocuk gormek, genellikle kişinin kendi çocukluk çağına ait duy­gularının, sözgelimi ürkeklik ve güvensizlik hissinin açığa çıkması olarak yorumlanır. Ruyada erkek bir çocuk görmek; güvenilir dostlarınızın varlığına; hareketlerinizin başkaları tarafından saygı ile karşılandığına; erkek çocukları ile oynadığınızı görmek; iş hayatınızda kendileri ile iş yapacağınız kimselerin karakterleri hakkında önceden bilgi toplamanız menfaatiniz gereği olacağına yorumlanır.

Rüyada erkek evlat görmek; mutluluğa; kız çocuğu görmekse; darlığa düşüleceğine işarettir. Birinin rüyasın­da kendi kızı, zayıflıklarından ve yetersizliklerinden duydu­ğu korkuyla bağlantılıdır. Ruyada çocuk gormek; Aile hayatınızın mutluluk içinde geçeceğine, üzerinizdeki kederli havadan kurtulup, neşeli bir hal alacağınıza işarettir. Kendisine doğru güzel yüzlü ve sevimli küçük bir erkek ço­cuğun geldiğini görmek iki şekilde yorumlanır: Melek veya müjde.

Bebek Görmenin Psikolojik ve Modern Anlamı

Hanımının bir kız çocuğu doğurduğunu görmek en yakın zamanda saadete, hayır ve menfaate ve isteğinin gerçekleşmesine, gam ve kederi­nin dağılmasına işarettir. Bir kız çocuğu öpmek ve sevmek büyük bir fay­daya ve iyiliğe vesile olacak bir işe başlamak demek.

Bir kız çocuğunun kendisi­ne güldüğünü görmek dünyanın kendisine yönelmesine, ağladığnı gör­mek sevinmeye, kundakta kız çocuğunun sevildiğini görmek nimet ve zenginliğin herkesin hayret ve şaşkınlığını çekecek derecede büyük bir hızla elde edilip çoğalması anlamına gelir.

Bir kız çocuğunun kundak bebeği iken bir­den bire büyüyüp yürüdüğünü görmek elindeki vazifenin, ticaret ve sana­tın, mal ve rızkın hayal edilmez ölçüde hızla büyümesine delalet eder.

Rüyada Bebek Görmenin 1001 Tabiri

 • Süt emen çocuk görmek: Basit bir olaydan memnunluk duyacağınıza işaret­tir.
 • Erkek çocuk görmek: Üzüntülerinizden ve sıkıntılarınızdan kurtulaca­ğınıza işarettir.

Başka bir yorumcu der ki; Rüyâda küçük kiz cocugu gormek erkek çocuk görmekten hayırlıdır. Güler yüzlü, sevimli bir kız çocuğu menfaatle yorumlanır. Küçük kız çocuğunu kuçağında ta­şımak her bakımdan selâmet habercisidir. Kadın için çocuk sahibi olmaya yorumlanır.

Ruyada Doğurmak/Doğum Gormek; Yakınlarda hayırlı bir haber alarak sevineceğiniz anlamına ge­lir.

 1. Kendinizi doğururken görürseniz: Kısa bir zamanda mutlu ve huzurlu bir hayata kavuşacağınız anlamına gelir.
 2. Ölü doğanı görmek: Arkadaşlarınızdan bi­rinin ölüm haberini alacağınıza işarettir.
 3. Ağzından doğum yapmak: Do­ğuranın öleceği anlamına gelir.
 4. Kendinizi doğururken görmek: Kısa zamanda mutlu ve huzurlu bir hayata kavuşacağınız anlamına gelir.
 5. Bir kızın çocuk doğur­ması: Bir mahkemeniz varsa kazanacağınız anlamına gelir.
 6. Bir erkeğin çocuk doğurması: Kötü sözler işiteceğinize ve tehlikeli bir duruma işarettir.
 7. Doğum sancısı çekmek: Keder ve ümitsizlik anlamına gelir.
 8. Doğum sı­rasında ölmek: Sağlıklı uzun bir yaşama işarettir.
 9. İkiz doğum: Çok zen­gin olmak anlamına gelir.
 10. Erkek kendisinin erkek çocuk doğurduğunu görürse: Kaldıramayacağı kadar büyük sorumlulukların altına girmektir, an­cak bu durumdan kısa zamanda kurtulur.
 11. Karısının erkek çocuk doğur­duğunu görmek: Kız çocuğu olur; erkek yerine kız doğurduğunu görürse: tam tersi olur yani erkek çocuğu olur.
 12. Karısının ölü doğum yaptığını gör­mek: Ölüme, ya da karısının rahatsızlığına işarettir.
 13. Kadın gebe olmadığı halde doğum yaparsa: Kocasının umulmadık bir zamanda paraya kavuşaca­ğına işarettir.
  • Zor doğum görmek: Sizi çekemeyenlerin perişan olacağına işarettir.
  • Doğum esnasında ebe görmek: Lafını bilmez birisiyle ortaklık anlamına gelir.
  • Doğum sırasında doktor görmek: Erkeğin ya da erkek ev­ladın yapacağı işlerde başarılı olamayacağına ve başkalarının yardımına ihti­yaç duyacakları anlamına gelir.
  • Doğum sırasında hastalanmak: Uzun ya­şantınız boyunca hastalanmayacağınız anlamına gelir.
Rüyada Erkek Çocuk Görmek
Rüyada Erkek Çocuk Görmek

Kundakta, Beşikte Bebek Gormek

Rüyada Kundakta Çocuk Görmek; Rüyasında bebek kundağı gören kişinin pek yakında muradına kavuşacağına işaret eder. Ruyada bebek kundağı gormek, evliyseniz hayırlı bir çocuğa sahip olacağınıza, bekâr iseniz isteklerinize kavuşacağınıza işaret eder.

Rüyada Oyuncak Bebek Görmek; Oyuncak bebekle oynamak: İstikbalinizin çok parlak olacağına ve eğlenceli bir toplantıya davet edilece­ğinize işarettir. Oyuncak bir bebek görmek; rüya sahibinin eğlenceli bir toplantıya davet edileceği anlamına gelir. Çocukluğumuzdaki huzur ve konfo­ra, rahatlığa duyduğumuz özlemin simgelerinden bi­ridir. Bazen de rüyayı görenin kişiliğinde olgunlaş­mamış, eksik kalmış yönlere dikkat çeker.

Rüyada Çocuk Arabası/Bebek Arabası Görmek; Rüyanızda çocuk arabası gördüyseniz: Araba boş ise: Mal-mülk sahibi olacağına, refah bir ahyat yaşayacağınıza işarettir. Eğer ara ba dolu ise: Alacağınız bir haberde dolayı üzüleceğinize işarettir. Ummadığınız bir şekilde rahat yaşam sürdüreceği­nize işarettir. Arabayı çocukla beraber görmek: Yakınlarınızdan birisi­nin durumuna aşın bir şekilde üzüleceğiniz anlamına gelir.

Rüyada Beşik Gormek; Rüyanızda beşik gördüyseniz, eğer rüyayı gören kişi bekar ise; Çok yakın bir zamanda evlenip yuva kuracağına işarettir. Eğer rüyayı gören evli ise; çok kısa bir zamanda çocuk sahibi olacağına işarettir. Evli birinin, beşik görmesi, eşinin gebe kalması; eğer eşi ha­mileyse erkek çocuk doğurması anlamına gelir.

ruyada dogum gormek dogum yapmak dogurmak doguran birini gormek bebek gormek islami ruya tabirleri-dini-diyanet tabirleri
ruyada dogum gormek dogum yapmak dogurmak doguran birini gormek bebek gormek

Dini, islami ve diyanet rüya tabiri: Rüyada Bebek

Çocuk karyolası: Düşlerimizde çocuk karyolası iki farklı biçim­de yorumlanabilir: Birincisi, çocukluğumuzun masum, eğlenceli ve rahat günlerine duyduğumuz özlemi belirtmesidir; ikinci yo­rum, çocuk sahibi olmaya duyulan özlemi ifade eder.

Kirmanî: “Bir beşikte bulunduğunu ve sallandığını gören çocuk tabiatlı olur ve küçük çocukların yaptığını yapar. Bir beşik salladığını gören çocuklarının iyiliği için çalışır.”

Bir beşik yaptığını veya satın aldığını yada birinin kendisine bir beşik verdiğini gören (ister erkek, ister kadın olsun) bekârsa evlenir; evliyse bir çocuğu doğar.

Kendisine ait bir beşiği sattığını veya başka birine verdiğini ya da kı­rıp attığını gören erkekse karısını boşar, kadınsa kocasından boşanır, ya­hut çocuğunu evden kovar.

Hüseyni:Beşik yapmak, almak, kendisine hediye edilmek hayırdır, eş ve çocuk sahibi olmaya delalet eder. Beşiği kırmak, satmak veya biri­ne vermek hayra alamet değildir. Çünkü boşanmaya, ayrılığa ve çocuğu­na karşı sevgisizliğe işarettir,” demiştir.

Aldığı veya yaptığı beşik madenden ise (hangi maden olursa olsun ) doğacak çocuk erkek, tahtadan ise kızdır.

Modern Rüya Tabirleri: Ruyada Bebek

Rüyada Çocuk Düşürmek; Bir bebek veya çocuk düşürdüğünü gör­mek öğrenimini tamamlamaya çalıştığı ve olmasını istediği bir işte başa­rısız olacağı anlamına gelir.

Çocuk düşürdüğünü görmesi hayra alamet değildir. Bir ri­vayete göre mal kaybeder, başka bir rivayete göre eşi hastalanır. Ruyada bebek düşürmek bâzı tâbircilere göre sıkıntıdan kurtulmaktır. Ancak yo­rumcuların büyük kısmına göre bu rüyâ; mal kaybı, ölüm ve işin tamamlanamamasıdır.

Rüyada Kundak Görmek; Rüyasında bebek kundağı gören kişinin pek yakında muradına kavuşacağına işaret eder. Büyük rüya tabircilerinden El Hüseyni: “Sanki bir çocuğu doğacakmış gibi kundak ve benzeri malzemeler hazırladığını görmek ön­ceden hazırlıklı olmak, geleceğini düşünmek anlamına gelir, kendisi, ço­cukları ve ailesi için servet biriktirir’ demiştir.

Yeni doğmuş bir bebeği kundakladığını gören (rüyayı gören kadınsa) çocuklarına, torunlarına, aile ve akrabalarına karşı şefkatli olup onlara hiz­met eder ve yardımda bulunur. Rüyayı gören erkekse uygunsuz bir işe ka­rışıp zarara uğrar.

RÜYADA BEBEK GÖRMEK: Bilimsel/Psikolojik Anlamı

Bazı rüya tabircilerinin açıklamalarına göre, bir çocuğu kundaklamak veya bir çocuğun kundaklandığını görmek insanlara ve özellikle de çocuk­larına, akrabalarına karşı ilgisiz kalmaya, bunlara karşı yüreğinde sevgi, şefkat ve merhamet duygularından yoksun olmaya işarettir; böyle bir rüya hayra yorulmaz. Aksine kundaklı bir çocuğun kundağını söküp kollarını ve ayaklarını dışarı çıkarması, insanlara karşı şefkatli ve merhametli olup herkese iyilik yapmaya delalettir.

ruyada bebek gormek ne demek diyanet ve islami tabiri

Rüyada Dadı veya Ebe Görmek; Sorumluluklarımızı ve üzerimize düşen yükümlülükleri kıs­men ya da bütünüyle, belli bir süre için aktardığımız kişi ya da ki­şileri temsil eder. Diğer yandan bebek bakıcılığı ve çocuk yetiş­tirme, kadınlık ve sevecenlikle paralel düşünülen bir etkinliktir. Eğer rüyanızda dadılık yapan sizseniz, başka insanların yaşamların­daki yükü azaltmaya, onlara destek olmaya eğilim duyduğunuz söylenebilir. Bir kadının rüyasında bu, annelik duygularına da dik­kat çeker.

Rüyada ebe görmek; ileride yapacağınız işlerin düzgün gideceğinin müjdecisidir. Hamile bir kadının rüyasında ebe görmesi; güzel ve sağlıklı bir çocuk dünyaya getireceğini gösterir. Rüyada görülen ebe, yardımcı ve muavindir. Güzel ve genç bir ebe gören kimse, ömrünün sonuna kadar arkadaş kalacağı bir dost edinir.

Ruyada Ebe ve Dogum Gormek Ne Demek?

Ebe ve doğum görmek hayırdır. Genç ebe görmek, orta yaşlı ebe görmekten hayırlıdır. Yaşlı ve çirkin ebe görmede hayır yok­tur. Bazı rüya tabircileri, ebe ve doğum, hamile kadını ıstıraptan kurtardı­ğı için hayırsever, cömert, yiğit kimseyle tabir olunur, demişlerdir.

Evine bir ebenin geldiğini görmek hayırsever bir insandan iyilik gör­meye, bir ebeyi çağırdığını görmek yiğit bir kimseden yardım isteğinde bu­lunmaya, çağırdığı ebenin geldiğini görmek isteğinin yerine geleceğine; bir ebeyle dost olmak saygın bir kimseye yakın ve dost olup ondan iyilik görmeye, ebeyle bozuştuğunu görmek saygın bir insanın nefret ve düş­manlığını kazanmaya, delalet eder.

Rüyada Bebek Görmek - Rüyada Erkek Bebek Görmek - Rüya Tabirleri
Rüyada Bebek Görmek – Rüyada Erkek Bebek

Ebeyi mütebessim ve güler yüzlü görmek saygıdeğer ve iyiliksever bi­rinin kendi rıza ve isteğiyle yardım ve iyiliğini görmeye, ebeyi asık yüzlü ve dargınca görmek saygıdeğer ve yardımsever birinin kendisine karşı yü­zünü ekşiteceğine işaret eder.

Rüyada Bebek Görmenin Psikolojik ve Bilimsel Analizi

Bütün eski kültürlerde binlerce yıldan beri sahip olma gü­düsünün, yeniliğin, çoğu kez de mutluluğun simgelerin­den biri olarak görülen bebek, rüyalarda da buna pa­ralel bir yaklaşımla yorumlanır. Diğer ayrıntılara göre çok farklı biçimlerde yorumlanabilen bebek simgesi, genel olarak yeni olgular ve yeniliğin habercisi biçi­minde değerlendirilir. Eğer bebek gördüyseniz, bu, yaşamınızda yeni bir evrenin başlamakta olduğuna, yeni ve değerli bir proje ya da fikir üretmek üzere olduğunuza ya da yeni bir iş kurma isteği duyduğunuza işaret edebilir. Gördüğünüz bebeğin belirgin özellikleri ve farklılıkları varsa, bunlar sizin kişiliğinizdeki değişik özellikleri simgeliyor olabilir.

rüyada bebek görmek

Rüyada bebek düşürmek, yaşamınızdaki yeni bir unsuru yitirmekte olduğunuz anlamına gelir. Söz konusu unsur yeni bir ilişki, ye­ni bir iş olanağı ya da yeni bir fırsattır çoğu zaman. Bu rüyayı gö­ren hamile bir kadınsa, doğal bilinçaltı endişe ve korkuların varlı­ğından söz edebiliriz. Çoğu hamile kadın, bebeğini yitirme kor­kusunu bir biçimde hisseder. Üzerinde durulacak kadar önemli olmasa da, tedbir olarak bir doktor kontrolüne başvurmakta ya­rar vardır.

MODERN TABİRİ VE PSİKOLOJİK ANLAMI: RÜYADA BEBEK GÖRMEK

 1. Rüyada bir bebeği evlat edindiğini görmek, yaşamda ye­ni bir sorumluluk almak ya da ilgi ve bakım isteyen bir kişi ya da olguya sahip çıkmak, yardımcı olmak demektir.
 2. Ağlayan bir be­bek, rüyayı gören kişinin doyurulmamış en temel ihtiyaçlarına işaret eder.
 3. Rüyada bir bebeği elinden düşürmekse, başkalarının duyduğu güveni boşa çıkarma kaygısıdır.
 4. Mutlu ve gülen bir bebek görmek, yakın dönem içinde ortaya çıkan yenilik ve gelişmelerin huzur ve mutluluk getireceğinin habercisi kabul edilir.

Bebek patiği görmek; Düşünüzde gördüğünüz bebek patikleri, iki farklı biçimde yorumlanabilir: Çoğunlukla bu simgenin, bebek sahibi olma iste­ği ve özlemini dile getirdiği düşünülür. Ancak diğer yandan bu küçük objeler, bizi kendi çocukluğumuz ve bebekliğimize de gö­türüyor olabilir. Bu anlamda, kendimizi kırılgan ve incinebilir bul­duğumuz; çocukluk günlerinin sıcaklığına sığınmak istediğimiz dönemlerde ortaya çıkan bir rüya unsuru olduğu söylenebilir.

Rüyada Doğum Yaptığını Görmek
Rüyada Doğum Yaptığını Görmek

Diyanet Rüya Tabirleri: Rüyada Çocuk Görmek

Kendisini kundakta bağlı küçük çocuk olmuş görmek dört şekilde ta­bir olunur: Malın elden çıkması, hapis ve zindan, hastalık, cinnet. Bu rü­yayı gören bir fakir ise bunayıncaya kadar yaşar. Tanıdık bir küçük çocu­ğu bir şey öğrenmeye çalışırken görmek aksine hayır ve menfaat demek­tir. İleri gelen devlet büyüklerinin evlatlarından küçük bir çocuğun kendisi­ni elinden tutup evine götürdüğünü görmek mal ve nimet sahibi olmak de­mektir.

 • Çocuk bezi görmek: Düşlerimizde bir bebeğin altını değiştirirken gördü­ğümüz ya da satın aldığımız çocuk bezleri, yaşamdaki yenilik ve değişikliklerin olumlu sonuçlanacağını gösterir.
 • Kirli çocuk bezle­ri, geleneksel yorumlar uyarınca, maddi kazanımlara işaret eder. Ama bu aynı zamanda, ağır sorumluluklar üstlenmek anlamına da gelebilir.

Rüyanızı ücretsiz yorumlatmak ve rüya uygulamamızı indirmek için lütfen Buraya Tıklayın

Rüyalarda bebek görmek ile ilgili rüyaların en geniş halini okumak için lütfen Buraya Tıklayın.

Rüyada bebek görmek videosunu izlemek ve dinlemek için lütfen Buraya Tıklayın

BİZİ TAKİP EDİN BİZE SORUN: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanlımız, ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.

rüyada kız ve erkek bebek görmek

“Rüyada Bebek Görmek” konusunda 4 mesaj

  1. merhaba ayşen kardeşim rüyanın yorumu şöyle : Uzun ya da kısa yolculuğa çıkacağınıza, para kaybına, çok önemli bir fırsatı değerlendirmeye, şanslı olmaya, bir dileğinizin gerçekleşeceğine, düşmanı yenmeye, uzun zamandır ödenmeyen bir borç nedeniyle sıkıntıya düşmeye daha sonra sıkıntıların bitmesine, zorlukların üstesinden gelmeye işarettir…

 1. Rüyamda kızıl tavuk ve ağlayan kediye ekmel verdim.fakat ekmel çok küçük bir parça olduğu için.hangisine vereceğimi bilemedim
  Ekmeği kaldırıma bıraktım.

  1. merhaba damla kardeşim rüyanın yorumu şöyle : Zor durumlarla karşılaşmaya, ailenizi düşmanlara karşı korumanız gerektiğine, güzel bir evliliğe, uzun zamandır ödenemeyen bir borç nedeniyle sıkıntıya düşüleceğine, aile huzurunun iyi ve güzel olacağına, eski sevgili ile karşılaşılacağına ve aranızın düzelip ilişkiye başlamaya işarettir… … Rüyalarınızın hızlı yorumlanmasını istiyorsanız lütfen ücretsiz uygulamamızı kurun linki: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.com.ruya.a1001ruyatabiri.a1001ruyatabiri

Rüyanızı yazın, yorumlayalım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: İçerik korunmaktadır !!