Rüyada çocuk görmek ne demek diye soran ziyaretçilerimizin sayısı bir hayli arttı. Biz de soruyu soran ve diğer ziyaretçilerimizi de aydınlatmak üzere rüyada çocuk görmekle ilgili tüm rüya yorumlarını aşağıda sıraladık. Bu çok kapsamlı rüya analizini yaparken islami rüya tabirleri, dini rüya tabiri ve diyanet rüya tabirleri göz önüne alınarak hazırlandı.

Rüyada Çocuk Görmek – İslami Rüya Tabirleri

Rüyada çocuk görmek sevince yorumlanır. Sevimli küçük çocuk melektir. Rüyada erkek çocuk görmek, müjdeli haber olarak yorumlanır. Kız çocuğu görmek ise bolluğa, berekete, şerefe, zorluktan sonra kolaylığa erişmeye işaret eder. Kız çocuğu görenin, sevinçli bir işle karşılaşacağına işaret ettiği şeklinde de yorumlanmıştır. Rüyada görülen çocuk, günah ve kusurlardır. Rüyasında kendi çocuğunu gören kimse malı sebebiyle bir fitneye düşer.  Bir çocuktan bir şey öğrendiğini rüyada gören kimse aynısını uyanık iken görür ve duyar. Rüyada çocuğunu kaybedeni gören kimse, sevince erişir. Rüyasında çocuk öldürdüğünü gören kimse faydasız işlere bulaşır.

Rüyada Erkek Çocuk Görmek

Rüyasında erkek çocuk görmek, sevince, mutluluğa delalettir. Erkek çocuk görmek genelde müjde olarak yorumlandığı halde, bir kadın kucağında bir erkek çocuk taşıdığını görürse üzüleceğine ve kederleneceğine işarettir. Güzel ve yüze gülen bir erkek çocuğu görmek müjdedir. Çirkin bir erkek çocuk görmek; keder ve sıkıntı belirtisidir.

Rüyada Kız Çocuk Görmek

Rüyada kız çocuk görmek, sıkıntıdan kurtulmaya delalettir. Kız çocuğu görmek bolluğa bereketli zamanlara ve mutluluğa işarettir. Bazı alimlere göre ise kız çocuğu görmenin sıkıntıların habercisi kısa süren dertli günlere işaret ettiğini savunur.

Rüyada Çocuk Emzirmek

Süt emen bir çocuğu görmek; sevince; memnun olunacak bir habere işarettir. Rüyada süt emen çocuk görmek sevince işarettir.

Rüyada Bebek Görmek

Rüyada bir bebeğin süt emdiğini görmek, rüyanın görüldüğü eve bereket ve rızk yağacağına işarettir.

Rüyada Çocuk/Bebek Doğurmak

Rüyada güzel bir çocuk doğurduğunu gören kimse başarılı ve evinde itibarlı olur. Çirkin bir erkek çocuk doğurduğunu ve çocuğun ağladığını gören kadın musibet, sıkıntı ve üzüntüye düşer.

Rüyada Erkek Bebek Görmek

Rüyada erkek bebek görmek kısmet açıklığına, şansa işarettir. Rüyasında bir erkek bebeği sevip okşadığını görmek, beklemediği bir yerden bir haber alacağına delalettir.

Rüyada Bebek Görmek Ne Demek | Rüya Tabirleri

Rüyada Küçük Çocuk Görmek

Rüyada küçük bir çocuk görmek; pek iyiye yorumlanmaz. Bir başka rüya alimine göre ise, Güzel ve yüze gülen bir küçük çocuk görmek müjdedir. Sevimli küçük çocuk melektir.

Rüyada Çocuk Sevmek

Çocukla oynandığını görmek, iyi bir haber alacağına, kendisinin çocuk olduğunu görmek, uzun bir ömür süreceğine; bir okulda çocuklarla birlikte oyun oynadığını veya bir sıra teşkil edip geziye çıktığını görmek, ev halkından hayır göreceğine, sokakta bırakılmış bir bebek bulup evine getirdiğini görmek, o eve kısmet ve mutluluk geleceğine, yetimhaneden bir çocuk aldığını görmek, bulunduğu mevkiden daha üstün bir yere çıkacağına delâlet eder.

Rüyada Çocuk Arabası Görmek

Rüyada çocuk arabası görmek yolculuğa işarettir. Rüyasında bir çocuk arabası alıp evine getirdiğini görmek, bir yolculuğa çıkmak için hazırlandığına, çocuk arabasının içinde çocuk olduğu halde onu sürdüğünü görmek, uzaktan bir yolcusu geleceğine veya bir haber alacağına, çocuk arabasını boş olarak görmek, evli ise bir çocuğu olacağına, bekar ise evlenmeye işarettir. Rüyada çocuk arabası görmek; boş veya dolu olduğuna göre ayrı ayrı yorumlanır. Boş bir çocuk arabası; bulunulan bir durumdan daha varlıklı bir hayata geçmeye, dolu bir çocuk arabası; ise üzüntü ve kedere işarettir.

Rüyada Çocuk Düşürmek – Diyanet Rüya Tabirleri

Rüyasında bir erkek, çocuk düşürdüğünü görse, tahsilini tamamlamaya çalıştığına ve muradının olacağına delâlettir. Bir kadının çocuk düşürdüğünü görmesi hayır değildir. Bir rivayete göre, elinden malı gider, diğer bir rivayete göre de kocası ölür. Bazıları demişlerdir ki, bir kadının çocuk düşürdüğünü görmesi, zahmet ve meşakkatten kurtulmasına delâlet eder.

7 YORUM

    • merhaba sinan kardeşim rüyanın yorumu şöyle : işlerinizde başarılı olacağınıza, kötü bir insan yüzünden üzülmeye, güzel bir aile yaşamınızın olacağına, çok sayıda çocuğunuz olacağına, hayırlı bir evliliğe, iyi bir dünya geçimine, çok kısa bir süre sonra muradınıza ereceğinize, iş yaşamınızda başarılı olacağınıza, bol para ve berekete kavuşacağınıza işarettir…

    • merhaba anonim rüyanın anlamı: kayıp bir şeyi veya malı bulmaya işaret eder. yeni bir arkadaşlık da olabilir. Bazen bu rüya kayıp bir şeyin bulunmasına ve yolculuğa çıkmaya da işaret eder. birbirlerini karşılıklı olarak sevecek iki kişiye delalettir.

    • rüyanızın yorumu şudur : zenginliğe,mutluluğa,iyi bir habere,sevince,çok sağlıklı olmaya,başka sorunlarla karşılaşacağınıza işarettir…

RÜYANI YAZ, YORUMLANSIN

Lütfen mesajınızı yazın
Lütfen adınızı yazın