Rüyada Küpe Görmek, Rüyada Altın Küpe Takmak, Küpe Almak

Rüyada küpe görmek veya altın küpe takmak, almak ne demek diye merak edenlere tek bir cevap vermek imkansızdır. Rüyada küpe görmek bazen ölüm, hastalık, bazen de bol paraya ve gelecek kısmetli bir haber demek. Hemen aşağıda rüyanızın hem İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz.

Rüyada Küpe Görmek

🙂 Rüyanızda küpe gördüyseniz veya küpe takıyorsanız; Hiç beklemediğiniz bir anda mal-mülk sahibi olacağınıza tanıdık birinden kıymetli bir hediye alacağınıza, sizin veya bir yakınınızın başından bir evlilik olayı geçeceğine, bundan da mutluluk duyacağınıza işarettir. Küpe, İslami ve diyanet yorumcuları tarafından hayra yorulur. Rüyada küpe görmek, ticaret ve kazanç elde etmeye işaret eder.
Rüyada kendi kulaklarında incili küpe gören bir kimse, servet edinecek ve süslenecek demektir. Aynı rüya Kur’an ezberlemeye işaret olarak da yorumlanmıştır.
Kulağında küpe gören genç, bekârsa evlenir.
Kadının kulağında küpe görmesi kocasına; salkım küpe görmesi de çocuklarına işaret eder.
Rüyada görülen altın küpe, ticarete delalet eder.
Hamile bir kadın, rüyasında küpe görse, erkek evladı olur.
Bekar bir kız için küpe görmek, evlenmekle tabir olunur.
Kulağında küpe olduğunu gören, güzel ses ve müzik aleti dinlemeyi sever.
Küpesinde kıymetli bir inci olduğunu gören, Kur’ân veya dini bilgi tahsil eder. Eğer halkadaki inci düşerse, Kur’ân-ı ve her şeyi unutur. 
İki elinde de küpe olduğunu görmek, iş sahibi olmaya delalettir.

😐 Hanımının kulağından birinde gümüş, diğerinde altın küpe olduğunu gören kimse, karısını boşar.

Rüyada Altın Küpe Görmek

🙂 Rüyada altın küpe görmek; refaha, kısmete ve sağlığa yorumlanır. Rüyasında altın küpe takan; bir mirasa konar. Altından yapılmış küpeler gören; kendisine uygun olan bir kimse ile evlenir. Altın küpenin tabiri erkek ve kadın için aynıdır. Bir başka rüya alimine göre altın küpe, şarkıcıyla yorumlanır.

Rüyada Küpe Takmak

🙂 Kulaklarında halka şeklinde küpeler gören, halk tarafından sevilir. Kulağından küpe olduğu­nu gören güzel ses ve müzik dinlemeyi sever. Kulağındaki küpelerin mü­cevherlerle süslü olduğunu, her birinde birer inci veya inciler bulunduğu­nu gören Kur’an’ı ve dinle ilgili bilgileri öğrenir, ya da bir iyilik yapar, ancak bu iyiliğini başa götüremez.
Kulakta inci görmek: Küpesinde kıymetli bir inci bulunduğunu gören Kur’an ve dini bilgiler öğrenir. Halkadan bulunan incinin düştüğünü görmek, Kur’an ve dini bilgi­lerin unutulması demektir.
Kulakta küpe görmek: Erkek ise ilme merak salacağına; kadın ise, erkek çocuk sahibi olacağına işarettir.
Rüyada küpe takmak veya taktığını görmek rüyada, yakın zamanda bir talihin kapınıza çalacağına yorumlanır.
Kulağı­nıza küpe takmak: Erkek ise, ilme merak salacağına; kadın ise, bir erkek ço­cuğa sahip olacağına işarettir. Rüyasında kulaklarına küpe taktığını gören kimse için bu rüya hayırlı şeylere ve müjdeli bir habere, bazen de bekar kimseler için evlenmeye işaret eder. Kulağa değerli olması kaydıyla küpe takmak herkes için hayırdır.

Rüyada Küpe Almak

🙂 Küpe almak: Kendi hatalarınızdan dolayı işinizde zarar edeceği­nize işarettir. Rüyada küpe almak veya herhangi bir mağazadan küpe aldığını görmek, başkasına yapılacak iyiliğe yardıma işarettir. Küpe almak altın gümüş fark etmez, tanrının sevgisini hak eden bir kimseye işarettir. 

Rüyada Kulağında Küpe Görmek

🙂 Kulağındaki küpelerin mücevher ile süslü olduğunu ve her birinde birer inci veya inciler bulunduğunu gören, Kur’ân-ı Kerim’i ezberler veya bir hayır işler, ama tamamlayamaz. Kulaklarında halka olduğunu gören, halk arasında sevilen ve sayılan bir kişi olur.

Rüyada Küpe Bulmak

🙂 Rüyada küpe bulmak veya size ait olsun ya da olmasın bir küpe bulduğunuzu görmek, büyük sorunlardan kurtulacağınıza rahatlayacağınıza işarettir. Kapalı bir yerde küpe bulduğunu görmek, ele geçecek bol mala işaret eder.

😐 Rüyada yerde küpe bulmak, ailesi hususunda harcayacağı paraya işaret eder. Giderlerin artacağına yorumlanır.

Rüyada Küpe Kaybetmek

🙂 Bir diğer yorumcuya göre ise; rüyada küpe kaybetmek ticaret ve kazanç elde etmeye işaret eder. Rüyada kendi küpesini kaybettiğini gören bir kimse, servet edinecek ve süslenecek demektir.

😐 Rüyada altın küpe kaybetmek, malca ziyana uğramaya işaret eder. Rüyada değerli küpenizi kaybettiğinizi ve bulamadığınızı görmeniz, tüccarsa veya ticaretle ilgileniyorsanız zarar etmenize yorumlanır.

Rüyada Küpe Hediye Almak-Vermek

🙂 Rüyada küpe hediye almak; birbirlerine dargın kimselerin barışmalarıyla tabir edilir. Bazen de evlenmek için kadın istemeye delalet eder. Rüyada küpe hediye almak genellikle hayırla yorumlanır. Rüyasında bir kimseye küpe hediye verdiğini görmek, veren ve alan için hayırlıdır. Her ikisi de arzularına ulaşırlar. Kendisine küpe hediye verildiğini gören, sevdiği biri ile evlenir. Kendisine yaşlı bir erkek veya kadın tarafından hediye küpeler verildiğini görmek, hayra delâlet eder.

😐 Eğer hediye verilen hediye küpe kötü durumda ise, alan da veren de zarar görür. Birine küpe hediye verdiğini ve onun da bu küpeyi kabul etmeyip almadığını görmek kötü bir söz işiteceğine işarettir. 

Rüyada Gümüş Küpe Görmek

🙂 Rüyada gümüş küpe görmek veya kulağında gümüş küpe olduğunu gören kimse, hafız olur. Rüyada gümüş küpe ses güzelliğine, ilim irfan sahibi olunacağına, kuran hafızı olmaya yorumlanan rüya, kişinin ehli sünnete dikkat ettiğine ve hayatını İslami kurallara uygun yaşadığına, ailesine verdiği değeri her zaman gösterdiği gibi, sorumluluklarından da asla kaçmayacağına yorumlanır. Eşinin gümüş küpe taktığını gören kadınlar zengin bir hayat sürerler ve her zaman sevgi dolu sözler işitirler. Kulaklarında gümüş küpeler gören, Kur’an-ı ezberler. Rüya sahibi kadınsa, erkek bebek doğurur.

😐 Eşinin kulaklarında altın veya gümüşten yapılmış bir çift küpe veya biri altın, diğeri gümüşten iki küpe gören eşini boşar.

Rüyada Küpe Satmak

🙂 Altın küpe satmak var olan sıkıntıdan bir hamlede kurtulacak olan rüya sahibinin sevineceğini, kalben huzura ereceğini, moralinin düzeleceğini bildirir. Rüyada kırık küpe satmak ise uzun sürmüş bir problemi çözmeye delalettir.

😐 Gümüş küpe satan kişinin ilişkisi bozulur, evli ise eşinden ayrılır. Taşlı küpe satan kişinin ticari hayatı eskisinden daha kötü hale gelir ve işler bozulduğundan maddi sıkıntılar meydana gelir. Tek küpe satmak geçici bir soruna yorumlanır.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Ebu Sait El Vaiz’e göre küpe görmek: “Görülen küpe hem erkek, hem de kadın için aynı şekilde yorumlanır. Altın küpe şarkıcı ya da müzikle tabir olunur. Kulakla­rında gümüş küpeler gören, Kur’an’ı baştan sona ezberler. Kulağında gü­müş küpe gören kadın hamileyse erkek çocuk doğurur. Kulağı küpeli bir kadınla konuştuğunu gören gelişmiş ve güzel bir şehirde cariye, köle ve benzeri alış veriş ve ticaret işleriyle uğraşır. Eşinin kulağında biri altından diğeri gümüşten iki tane küpe gören karısını boşar,” demiştir.

İbn-i Sirin’e göre: Hikaye edildiğine göre adamın biri İbn-i Sirin’e gelerek: “Ben rüyada eşimin kulağında yarısı altın, yarısı gümüşten küpeler gördüm” demiş. İbn-i Şirin: “Sen eşini iki kere boşamışsın cevabını vermiştir.

Cafer Sadık(r.a.) göre rüyada küpe görmek: “Küpe görmek dört şekilde yorumlanır,” demiştir: “Süs ve yüz güzelliği, ilim ve Kur’an öğrenmek, şan ve şeref, boşamadan kaynaklanan hüzün ve gam, eğer rüya sahibinin eşi yoksa herhangi bir se­beple meydana gelecek üzüntü.”

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Hem fiziksel çekiciliğin ve cazibenin, hem de yüksek sezgi gücünün simgesidir. Rüyada küpe taktığını görmek, ço­ğunlukla algıların alabildiğine açık olduğunu ifade eder.


Rüyada küpe görmek

Bu Duaları Kaçırmayın!


BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için YouTube videolarımızın altına yazmanız yeterli.


204 thoughts on “Rüyada Küpe Görmek, Rüyada Altın Küpe Takmak, Küpe Almak”

 1. Ruyada babam annem ben ve kızkardeşimle birlikte oturmuşuz. Babamin parmaklarin 3 tane yüzükler vardı . Yüzüklerden bi taşlıydı. Kirkardesimim bir kulaginda uzun biraz da büyük küpe vardi. Annemin de her iki kulağında altin kupe vardi. Ne anlama geliyor hocam?

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Yakınlarınızdan beklediğiniz yardımları alacağınıza, kendi ayaklarınızın üstüne daha çok fazla basmanız gerektiğine işarettir…

 2. rüyamda bir ara kulağımda halka şeklinde küpe vardı.
  fakat küçük halka küpenin tamamı kulak meme’min içine takılmıştı.
  durum biraz tuhafıma gitmişti.
  hatırladığım rüyam bu kadar.
  yorum yapabilir misiniz.

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Uzun zamandır görmediğiniz dostlarınızla karşılaşarak iyi haberler duyacağınıza, kısmetlerinizin daha çok fazlasıyla artacağına işarettir…

 3. Selamün aleyküm. Rüyamda pikniğe gidecektik. Üniversitenin bahçesinde bekliyorduk. Çeyrekten yapılmış altın küpelerim vardı. Kulağıma takmıştım Babama diyordum bu küpe ve 2 cumhuriyet altınını 6 bin TL’ye aldım. Babamın kulağında da cumhuriyet altınından yapılmış altın küpe vardı. Diyordu sanki sen altınlarını pahalı almışsın kızım ama altın artacak bir şey olmaz, kulağımdaki küpe de kardeşinin.
  (Ben ve kız kardeşim bekarız)
  Şimdiden teşekkür ederim

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : İşlerinizin düzgün ve kazançlı olacağına, bilginizin ve malınızın artmasına, sırları keşfetmeye, şaşırılacak haberler almaya işarettir…

 4. İyi günler rüyamda ünlü bir oyuncu röportaj veriryor ben de o esnada kulağından uzun altın küpesinin birini çıkardim aldım kendime a bak aldım hiç bir şey demedi diyorum kendi kendime

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Alacağınız haberden dolayı çok sevineceğinize, kısa zamanda büyük paralara kavuşacağınıza, mal ve mülk kazanacağınıza işarettir…

 5. Hanife
  Hocam bende rüyamda yatakta uzanmışım bir arkadaşımın bir kulağında tam altın küpe takmış bende gülüyorum alay ediyorum diyorumki bari şu avizei taksaydın kulağına neye işarettir

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Sosyal durumunuzun değişmesine, zengin bir hayat sürmeye, hayatınızı çok sağlıklı bir şekilde sıkıntısız yaşayacağınıza işarettir…

  • Anonim Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Etrafınızda büyük bir sevinç havasının eseceğine, hayırlı işlere girişeceğinize, alışkanlıklardan vazgeçmeniz gerektiğine işarettir…

 6. Rüyamda birliktelik yaşadığım bu ara ayrıyız bana altın bilezik getirdi önce balkondayim aşağıda yoldan küçük kırmızı kamyonetten bana aşkını ilan ediyor bağırarak ,ben utanıp içeri geçiyorum oda gelip bana kutusunda altın bilezik hediye etti o sırada üstünü çıkarıyor evde misafir var diyorum bir odada yengemi görüyorum ve bahsediyorum durumu. Sonra küskün ablam da bana incili küpe almış çok güzel lakin ben onu değiştirmek istiyorum .Ve bir küçük kese altın gibi küpeler kolye uçları ve taşlı yüzük görüyorum hepsi benim topluyorum kimse görmesin almasın diye..
  Yorum için teşekkürler

  Reply
  • Elif Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Arzu edilenleri elde etmeye, üzüntünün ve kederin gitmesine, kariyerde yükselmeye, fayda göreceğiniz işler yapmaya işarettir…

 7. Rüyamda bir avuc kücük altın gördüm 15 tanesinin eksik oldugu icin üzülüyordum hatta ben altınları saklamıstım annem altınları tam bozduracakken engel oluyorum
  Bu rüya neye alamet acaba

  Reply
  • Anonim Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Sevdiklerinizle hoş vakit geçireceğiniz bir toplantıya katılmaya, gerçek arkadaşlarınızın hayatınızda varolacağına işarettir…

 8. Ölen bir arkaşımın kızı rüyümda abi hani bana küpe alacaktın dedi bende tamam dedim gider beğenir alırız dedim kız çocuğu rüyamda 7li yaşlarda

  Reply
  • Ragip Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Bir yerden miras alacağınıza, yaptığınız veya yapacağınız işlerinizden fazla kazanç elde edeceğinize, mirasa konmaya işarettir…

 9. Hocam bende dün bana baklava dilimi şeklinde olan bir çift altın küpe hediye edildiğini gördüm baştan almak istemedim bana okşar kötülük yapan birinden geldi diye sonra birden hediyeyi verenin eşim olduğunu gördüm bunu yorumlarsanız sevinirim

  Reply
  • Anonim Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Güzel ve iyi mevkilere geleceğinize, sıkıntıdan kurtulmaya, rahat ve güzel bir hayata kavuşacağınıza, haber almaya işarettir…

Leave a Comment