Rüyada Erkek Bebek Görmek, Erkek Bebek Emzirmek, Doğurmak

Düşlerde görülen erkek bebekler ölüm mü, yoksa evlilik, bebek veya bol para haberi mi demek. Rüyada erkek bebek görmek, erkek bebek emzirmek veya erkek bebek doğurmak çok farklı anlamları vardır. Hemen aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami rüya tabirleri yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Erkek Bebek Görmek

🙂 Erkek bebek görmek: Üzüntülerinizden ve sıkıntılarınızdan kurtulaca­ğınıza işarettir. Erkek bebek görmek tasa ve kederden kurtulmağa, güler ve güzel yüzlü, neşeli bir erkek bebek ise melek gibi güzel haberle müjdelenmeye işarettir. Rüyada erkek bebek görmek, girişeceğiniz bir işte başarı kazanacağınıza, sebat gösterdiğiniz takdirde mükafatını göreceğinize işarettir.

😐 Bir kadının, bir erkek bebek düşürdüğünü gör­mesi öğrenimini tamamlamaya çalıştığı ve olmasını istediği bir işte başa­rısız olacağı anlamına gelir. Çirkin oğlan çocuğunu görmek, ise keder ve sıkıntı anlamına işa­rettir.

Rüyada Bebek Görmek

🙂 Rüyanızda bebek gördüyseniz; Çok kısa bir zamanda sevineceğiniz bir haber alacağınıza, hiç ummadığınız bir yerden elinize biraz para geçeceğine, bundan dolayı sıkıntılarınızın biraz olsun hafifleyeceğine işarettir.

😐 Sağlıksız bir bebek görmek: Şim­diye kadarki günahlar yüzünden pişmanlık duyulması ve tövbe edilmesi ge­rektiğine işarettir. Ağlayan ve çirkin bebek görmek de kısa süreli sıkıntıdır.

Rüyada Erkek Bebek Emzirmek

🙂 Rüyada erkek bebek emzirmek beklediğiniz bir haberin veya gelişmenin tam da istediğiniz gibi gerçekleşmesine delalet eder. Erkek bebek emzirmek mal sahibi olma­ya işarettir. Tanıdık bir erkek bebek emzirmek bir rivayete göre menfaattir. Rüyada erkek bebek emziren maddi açıdan tüm güçlükleri aşar ve zen­gin olur. Bir kadının rüyasında kendi erkek çocuğunu emzirmesi, çocuğun iyi insan olacağına işarettir.

😐 Rüyada erkek bebek emzirirken süt gelmiyorsa veya memeden çıkan şey katıysa o hayra yorulmaz. Bir erkeğin rüyasında çocuğunu emzirdiğini görmesi, hüzne ve zillete düşmesine işarettir.

Rüyada Erkek Bebek Doğurmak

🙂 Rüyada erkek evlat doğurduğunu görmek zenginlik, servet, ik­bal ve saadetle tabir olunur. Güzel bir erkek bebek doğurduğunu gören kimse başarılı ve evinde itibarlı olur. Evli biri eşinin erkek çocuk doğur­duğunu görmesi: Kız çocuğu olacağına yorumlanır; erkek yerine kız doğurduğunu görürse: tam tersi olur yani erkek çocuğu olur. Rüyada erkek çocuk doğurmak, felaha ve müjdeli bir haber almaya işaret eder. Bekar bir kimsenin doğum yaptığını ve erkek bir çocuğa sahip olduğunu görmesi, evlenmesi ile tabir olunur. Bir kadın rüyasında erkek bir çocuk doğurduğunu ve bu çocuğun hemen konuştuğunu görse, o kişinin mutlu bir ömür süreceğine hükmedilir.

😐 Çirkin bir erkek çocuk doğurduğunu ve çocuğun ağladığını gören kadın musibet, sıkıntı ve üzüntüye düşer. Huysuz ve sıkıntılı bir erkek bebek doğurmak yapacağınız işlerde kazanç elde edemeyeceğinize işarettir. Rüyada bir erkek kendisinin erkek çocuk doğurduğunu görürse: Kaldıramayacağı kadar büyük sorumlulukların altına girmektir, an­cak bu durumdan kısa zamanda kurtulur. Erkek çocuk doğurduğunu gören evli ve yaşı ilerlemiş biri büyük bir üzüntü ve kedere uğrar veya kötü bir söz duyar. Bir rivayete göre hastalanır.

Rüyada Erkek Bebek Sevmek

🙂 Rüyada erkek çocuk sevmek görmek beklediğiniz bir haberin olumlu sonuçlanacağına işarettir. Erkek bebek sevmek, iş hayatınızda başarı kazanıp, gelirinizin artacağına, kısa bir yolculuğa çıkıp, sıkıntılı durumdan kurtulacağınıza işarettir.

Rüyada İkiz Erkek Bebek Görmek

🙂 Henüz yeni doğmuş ikiz erkek be­bek görmek dünya ve ahirette mutluluğun müjdesidir. Rüyada ikiz erkek bebeklerin yürüdüğünü veya gülümsediğini görmek görünen ikbalin (talih düzgün­lüğü) pek çabuk artacağına işarettir. Rüyada ikiz bebek sahibi olduğunu veya başkasının ikiz bebeklerini görmek, işinizde orta çapta bir başarı sağlayacağınıza ve hayatta orta derecede bir yaşam sürdüreceğinize yorumlanır.

Rüyada Erkek Çocuğu Görmek

🙂 Düşlerde görülen erkek çocuk, yakında kısmetiniz çıkarak nişanlanıp hemen evleneceğinize işarettir. Evliyseniz çok güzel bir gelişmenin yaşanacağına yorumlanır. Güzel, sevimli, güler yüzlü bir küçük erkek çocuk ve onun gülmesini görmek hayır, talih düzgünlüğü ve serveti yorumlar. Rüyada erkek bir çocuk görmek güvenilir dostlara sahip olduğunuza ve bütün hareketlerinizin herkes tarafından saygı ile karşılanacağına ve bugünlerde çok karlı işlere girişeceğinize işaret eder. Erkek çocuk: Sıkıntılardan kurtularak mutluluğa işarettir. Rüyada erkek bir çocuk görmek; güvenilir dostlarınızın varlığına; hareketlerinizin başkaları tarafından saygı ile karşılandığına;

😐 Rüyada çirkin, ağlayan, fena görünümlü veya eksik organlı bir erkek çocuğun görülmesi ve onun ağlaması felaket, musibet, hüzün, gam, keder ve afet demektir.

Rüyada Kucağında Erkek Bebek Görmek

🙂 Rüyada kucağında temiz yüzlü ve gülümseyen erkek bebek görmek, müjdeli haber olarak yorumlanır. Kucağında erkek bebek görmek çok sevdiğiniz birisinin size misafir geleceğine veya yine çok sevdiğiniz ve hoşlanacağınız bir seyahat yapacağınız anlamına gelir.

😐 Kucağında ağlayan bir küçük bebek taşıdığını görmek sıkıntı ve üzüntüye de­lalettir. Erkek çocuk görmek genelde müjde olarak yorumlandığı halde, bir kadın kucağında bir erkek çocuk taşıdığını görürse üzüleceğine ve kederleneceğine işarettir.

Rüyada Yeni Doğmuş Erkek Bebek Görmek

🙂 Rüyada yeni doğmuş bir erkek bebeğin konuştuğunu görmek, dünya ve ahiret saadetine nail olmaya işarettir. Yeni doğmuş erkek bebek görmek, o çocuğun geleceğinin çok parlak olduğuna işarettir. Tanımıyorsanız sizin gelecekte parlak işler yapacağınıza işarettir. Yeni doğmuş erkek bebeğin gülümsediğini görmek, müjdeli bir haber almaya ve sıkıntılardan kurtulmaya delalettir. Yeni doğmuş bir erkek bebek görmek: Hastalıklardan ve ona bağlı şikayetlerden kurtulacağınıza işarettir.

Rüyada Mavi Gözlü Güzel Erkek Bebek Görmek

🙂 Rüyada güzel ve mavi gözlü bebek görmek iki şekilde yorumlanır: Melek veya müjde. Rüyalarda mavi gözlü erkek bebek görmek beklediğiniz müjdeli haberdir. Güzel bir erkek bebek görmek melekle yorumlanır ve işaret ettiği veya söylediği şeylerin gerçekleşmesi demektir.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Kirmani: Bir kadının erkek bebek doğurduğunu görmesi eşine üzüntü ve keder vereceğine işarettir. Rüyada erkek bebek görmek, artık geçirdiğiniz zor günlerin geride kaldığına, önünüzde mutlu ve sıhhat dolu günlerin sizi beklediğine, çok sevdiğiniz birisine kavuşacağınıza işarettir.” demiştir.

Cafer Sadık (r.a.):Bir kadın, bir erkek çocuk doğurduğunu ve çocu­ğun hemen konuştuğunu görse dünya ve ahiret kurtuluşuna erer. Bir riva­yete göre ise hastalanır. Rüyada erkek bebek emzirmek, sizin için hayatını bile verebilecek kıymetli bir dost edineceğinize yorumlanır” demiştir.

Ebu Sait El Vaiz:Bir erkeğin erkek bebek doğurduğunu görmesi gücünü aşan ağır bir yükün altına girmesine, daha sonra bu yükten kurtularak düşmanını yenmesine delalet eder,” demiştir.

Psikolojideki Anlamı

Rüyalarda görülen erkek bebeğin psikanalizi: Bir annenin oğluyla ilgili rüya çağrışımları umut, beklenti ve sahip olunan potansiyelleri belirtirken, bir baba için, gerçekleşmiş hayallerdir. Bebeğin erkek olması, rü­yayı gören kişinin kendini ifade etme biçiminde yeni bir evrenin başlangıcını haber verir. Mutlu ve gülen bir erkek bebek görmek, yakın dönem içinde ortaya çıkan yenilik ve gelişmelerin huzur ve mutluluk getireceğinin habercisi kabul edilir. Bir kadının düşünde erkek bebek emzirdiğini görmesi, kimi zaman çocuk sahibi olma isteğini ifade etse de, çoğunlukla so­rumlulukların bilincinde olmak ve başkalarının güvenini kazan­mak biçiminde yorumlanır.

Anonim Rüya Yorumları

 • Rüyada küçük kız çocuğu görmek erkek çocuk görmekten hayırlıdır.
 • Bazı yorumcular erkek çocuk rüyayı gören için üzüntüdür demişlerdir.
 • Bazı rüya tabircileri, erkek doğurmak kız doğurmaya, kız doğurmak da erkek çocuk doğurmaya işarettir, demişlerdir.

Rüyada erkek bebek görmek

Bu Duaları Kaçırmayın!

BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi takip edebilirsiniz. Ücretsiz rüya yorumu için de BURAYA TIKLAYIN ve rüya uygulamasını indirin. Uygulamanın içindeki sayfaların altına rüyanızı yorum olarak yazın, rüyanız (kahin) tarafından hemen yorumlansın.


Rüyada Erkek Bebek Görmek, Erkek Bebek Emzirmek, Doğurmak konusunda 21 mesaj

 1. Selam aleyküm hocam ben dul bir kadının ve bu gece rüyamda bir yerdeyim ve biri bebeğim olmuş tu ve benim bir benim ve bebeğim kaçıracak ti ben ben bir arkadaşım evine koşuyor dum ve bebeğim le beraber onlarsiniyor duk bu yorum ne

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Resmi işlerin kısa sürede halledileceğine, bazı insanlardan şefkat görmeye, çok şerefli bir yüksek konuma geleceğinize işarettir…

 2. Slm.Ben rüyamda sevdiğim erkekle evli olduğumu gördüm.Annesi bizim evliliği istemiyordu gibi davranıyodu .Bir de erkek bebeyimiz vardı o bebekle hava almaya çıkmışdık .sevdiğim erkeğin annesi de kızmışdı nedense. Bende ne olucak çıktıysak dedim .sonra kuzenim kız gelip bebeği kucağımdan aldı ve gitdi göremedim sonra.Bir tünel vardı orda çok engeller vardı hepsini geçtim ve tünel bitdi oturup off dedim Eve geldim ev bizim ev doyildi başka bir evdi. ve oraya geldiğimde rüa birti yorumlarmısınız .tüşşekkürler şimdiden

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Melisa Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Yaptığınız ya da yapacağınız iyiliklerin karşılığını mutlaka görmeye, büyük bir ev ya da araba sahibi olacağınıza işarettir…

 3. Hocam rüyamda bı tane oğlan çocuğu sevmişim 3 4 yaşlarında kucağıma almışım . Sonra dedim eşime söyliyim bizde çocuk yapalım sonra eşimi orda belli belirsiz yanımda gördüm . Sonra uyandım hocam kalbimda hafif mutluluk vardı sanki eşim gitmemiş gibi Eşimi kaybettim hocam ben 4ay önce çocuğumuz da yok ne anlama geliyor

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Kubra Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : İyi makamlara geleceğinize, sorunlarınızın biteceğine, planladığınız ve istediğiniz işlerinizin gerçekleşeceğine işarettir…

 4. Rüyamda annemin uzun saçlı çok güzel ve iri bir erkek çocuk doğurduğunu ve bunu sokak ortasında doğurduğunu gördüm etraftaki bir kaç tanıdık geçin ve onu iki havluyla sardım gizlemek istedim nazardan dolayı annemle alıp uzaklaşmak istedim ama annem orda kalıp emzirme ye başladı

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Zehraöz Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Çok başarılı olup yükseleceğinize, ilim ve fazilet sahibi olmaya, halk tarafından sevilmeye, başkanlığa seçileceğinize işarettir…

 5. Hayirli günler hocam,
  Rüyamda abilerim misafirlige gelmişlerdi abimin bi oglu olmuş kucagima verdi bende aldim kucağima anneme göstermeye gittim (annem öldü 7sene oldu) annemde hastaydi yatakta yatiyodu dedim anne bak abimin bebegi olmuş oglan annem yatakdan kalkti oturdu hani bebek dedi bebek kucağimdan kayboldu birden allah allah nasil kaybolur dedim şaşirdim anneme sordum niye yukariya gelmiyosun dedim herkes orda otururuz dedim hayir dedi surat asiyonuz dedi o an üzgündü sonra haber geldi dayimlar teyzem geliyo diye birden ayaklandi annem yemek yapmaya başladi hamur felann..işte dedim hastaydin anne yo iyiyim dedi bende kardeşlerim gelsin onlarla gidicem dedi cok üzgündü hocam son bir haftadir annemi görüyorum
  Rüyami yorumlarsiniz sevinirim hocam

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Lale Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Pek çok konuda bilgi sahibi olmaya, sırları anlamaya, doğru sözleri aktarmaya, şeref ve iyilikle daha çok yükselmeye işarettir…

 6. Merhabalar ruyamda tanimadigim bir kadin bana ait bir erkek cocugu doguruyor .Ebe zenci bir erkek .Bebek dogduktan sonra Annem arka plandan erkek cocugum oldugunu soyluyor.Gumus tepsi icinde cocugu bana uzatiyorlar bebek ayaklaniyor elini beline koyarak ciddi ama asil bir sekilde etrafi suzuyor .yorumlarsaniz sevinirim

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Erdal Deniz Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Size önemli bir miras veya pay kalacağına, beklemediğiniz bir yerden önemli miktarda para kazanacağınıza, şanslı olmaya işarettir…

 7. 9 yildir Evliyim çocuk yok.ruyamda karavan almışız eşimle deniz gören bir yerdeyiz kalabalık nereye park edeceğiz diye bakıyoruz.buraya park et denizi görüyor diyorum.yanmda 3 yaşlarında erkek çocuk da varmış.bordo yürüyüş yolu çok kaygan,kenarı uçurum denize doğru dikkat edelim diyor.cocuk da evet diyor.yuzukoyun yere yatıp sürünüyor. Kulağını çekiyorum o da bana kızıyor.sonra daha küçük bebek ayağı görüyorum.ayakaltina hafifçe vuruyorum.o çocukmuş sözde.2 gün önce de biri bana rüyamda Ümmühan ismini söyledi.bir de ummugulsum diye bir isim vardi dedim teşekkürler şimdiden

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Ayşegül Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Önemli ve sevindirici haberler alacağınıza, uzaktaki bir dostunuzun sizden mektup beklediğine ya da bekleyeceğine işarettir…

 8. Merhaba hocam. Rüyamda sağ göğsümden erkek bebek emziriyordum. Ve süt geliyordu. Ancak çocuk benim değildi ve evli de değildim. Ne anlama gelir. Yardımcı olur musunuz

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Filiz Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : İyi sağlığa, beklenenlerin gerçekleşmesine, iyi kazanca, hayallerinizin gerçekleşeceğine, sıkıntıları atlatacağınıza işarettir…

 9. Merhaba hocam rüyamda iki oğlum vardı annemin evindeydik annem yatak odasında yatakta oturuyordu biz de küçük oğlumla(tahminen 2-3 yaşlarında) annemin yatak odasının kapısında yerde oturuyorduk o sırada da büyük oğlum koridordan koşarak geldi küçük oğluma çarptı küçük oğlum ağlamaya başladı bak işte anne hep böyleler görüyor musun dedim acaba bir çocuğum daha olsa koz olur muydu dedim annem de e doktora sorun bakalım gidince dedi sonra uyandım yorumunuz için şimdiden teşekkür ederim

  1. Acaba bir çocuğum daha olsa KIZ olur muydu demiştim rüyamda diğer oğlum da tahminen 5 6 yaşlarındaydı.

  2. 1001 Rüya Tabiri

   Yasemin Kardeşim Sizin Bu Rüyanız Daha Önceden Yorumlanmıştır Anlayışınız İçin Teşekkür Ederim İyi Akşamlar Dilerim…

  3. 1001 Rüya Tabiri

   Yasemin Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Sevinçli ve mutlu haberler almaya, her şeyin yolunda gideceğine, bir konuda çare veya bir çözüm yolu bulmaya işarettir…

Rüyanızı yazın, yorumlayalım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.