Rüyada Kız Bebek Görmek, Kız Bebek Sevmek

Düşlerde görülen kız bebekler ölüm mü bol para mı yoksa evlilik veya bebek mi demek. Rüyada kız bebek görmek, kız bebek sevmek veya kız bebek doğurmak farklı şekillerde yorumlanır. Hemen aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami rüya tabirleri yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada bebek görmek sizin tarafınızdan yaratılacak bir eser, yeni bir iş veya duygusal bir ilişkinin başlangıcı gibi yeniliklerin habercisidir. Rüyanızda kendi bebekliğinizi görmeniz sorumluluk almak istemediğinizi gösterir fakat bu projeleriniz için tehlikeli olabilir. Her halükarda huzurun ve mutluluğun habercisidir. Bebek, sevinmek ve göz aydınlığıdır. Bir bebeği okşamayı görmek, sevinçli bir haberle tabir edilir. Cami avlu­suna bırakılmış bir bebek görüp onu kucağa almak, akrabalar vasıtasıyla gelecek mirastır. Rüyada bir bebeğin beşiğini salladı­ğını gören işsiz biri, yakında iş bulur ve sevinir.

Bir kimsenin rüyasında yeni doğan bir be­beği görmesi; müjdeye, sevince ve yüceliğe delâlet eder. Küçük bir bebekle oynadığını ve onu okşadığını görmek; mutlu olmaya, desteğe ve teselli bulmaya delâlettir. Bebeğin ağladığını görmek; ferah ve sevince, hayır kapılarının açılmasına ve sürura delâlet eder. Bebeğin gülmesi; anne ve babası için huzura kavuşmaya işarettir.

Rüyada Kız Bebek Görmek

🙂 Kız çocuğu görenin, sevinçli bir işle karşılaşacağına işaret ettiği şeklinde de yorumlanmıştır. Bazı rüya yorumcuları da, bir kadının kız bebek düşürdüğünü görmesi zahmet ve sıkıntıdan kurtuluşa delalet eder, demişlerdir. Kız bebeğinin ayağını görmek, işlerde başarıya işarettir. Küçük kız bebeğini kucağında ta­şımak her bakımdan selamet habercisidir.

😐 Küçük bir kız bebeğini hasta veya ölmüş görmek mal kaybıdır. Çirkin veya organları eksik ve ağlayan bir çocuk görmek, felaketle tabir edilir. Yalnız başına tanımadığınız bir ağlayan kız bebek alacağınız bir habere çok üzüleceğinize, tasalı ve sıkıntı dolu günler geçireceğinize işarettir.

rüyada kız bebek

Rüyada Bebek Görmek

🙂 Rüyada görülen bebek, her bakımdan hayırla yorumlanır. Rüyayı gören hasta ise sağlığına kavuşur. Nişanlılar evlenir, işsiz iş bulur. Borçlu borcunu öder. Rüyada bebek görmek, ayrılanların kavuşacağına, kavgalı bir kimse düşmanı ile barışacağına, sıkıntıda olanların rahatlayacağına işarettir. Çocuk isteyen aile çocuk sahibi olur.

Rüyada Kız Bebek Sevmek

🙂 Kız bebek sev­mek: Başkalarına olan tüm manevi borçlarınızdan kurtulacağınıza işarettir. Bir kız bebek sevmek, çok büyük bir sürprizle karşılaşmaya, hiç te beklenmedik terfi ve mükafata kavuşamaya işarettir.

Rüyada Kız Bebek Doğurmak

🙂 Rüyada kız bebek doğurduğunu gören büyük hayra nail olur. Bir görüşe göre rüya sahibi, birisi için iyi konuşur. Rüyada doğurduğu kız çocuğunun hemen konuştuğunu gören kadın, ileride ailenin efendisi olacak bir evlada kavuşur. Hamile ol­madığı halde, kız bebek doğurmak veya doğurduğunu gören kadının kocası zengin olur. Kendinizi kız bebek doğururken görmek: Kısa zamanda mutlu ve huzurlu bir hayata kavuşacağınız anlamına gelir. Hamile bir kadın için kız çocuğu doğurduğunu görmek, erkek çocuk ile yorumlanır.

Rüyada Kız Bebek Emzirmek

🙂 Süt emen kız bebek görmek: Basit bir olaydan memnunluk duyacağınıza işaret­tir. Rüyada kız bebek emzirmek; bir gençle tanışıp arkadaş olacağınıza işarettir. Rüyada kız bebek emziren kişi bir genç kız veya bir kadın ise; hayatında bazı olumlu değişiklikler olacağına ve büyük sevinç ve mutluluklara kavuşacağına yorumlanır.

Rüyada Kız Çocuk Görmek

🙂 Kız çocuğu görmek ise bolluğa, berekete, şerefe, zorluktan sonra kolaylığa erişmeye işaret eder. Kız çocuğu görenin, beklenen haberin müjdeleneceğine işaret ettiği şeklinde de yorumlanmıştır. Rüyada küçük kız çocuğu görmek erkek çocuk görmekten hayırlıdır. Güler yüzlü, sevimli bir kız çocuğu menfaatle yorumlanır.

😐 Rüyada ağlayan veya çirkin bir kız bebek görmek, üzüntü ve sıkıntıya ve kötü insanları hoş tutmaya işaret eder.

Rüyada İkiz Kız Bebek Görmek

🙂 Rüyada ikiz kız bebekler görmek bolluk ve refah müjdecisi olarak yorumlanır. Rüyada ikiz kız bebek sahibi olduğunu veya başkasının ikiz bebeklerini görmek, işinizde orta çok fazla başarı sağlayacağınıza ve hayatta sürekli yükselerek büyük işlere imza atacağınıza yorumlanır. İkiz kız bebek görmek, bol kazançlı ve huzurlu bir işe girmeye veya iş kurmaya işarettir.

Rüyada Yeni Doğmuş Kız Bebek Görmek

🙂 Rüyada yeni doğmuş kız bebeğin konuştuğunu görmek, dünya ve ahiret saadetine nail olmaya işarettir. Yeni doğmuş kız bebeğin yürüdüğünü görmek, o çocuğun geleceğinin çok parlak olduğuna işarettir. Rüyada yeni doğmuş kız bebeğin gülümsediğini görmek, müjdeli bir haber almaya ve sıkıntılardan kurtulmaya delalettir.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Caferi Sadık: CaferSadık (r.a.): “Hüdhüd rüyası dört şekilde yorumlanır,” demiştir: Uzaktan alınan doğru haber, kadir ve kıymet sahibi olmak, düşmana kar­şı zafer kazanmak, anlayış ve kavrayış. Rüyada kız çocuğunun hemen konuştuğunu görse Allah (c.c.) ona, mensup olduğu topluma ve sö­zünü geçirecek bir evlat verir.” demiştir.

Nabluslu Abdulgani’ye göre: “Rüyada görülen kız bebekler, ömrü uzun, imanı sağlam, ekili şeyler (tahıl) cinsinden rızkı bol olur; dünyada ve ahirette hidayete erer. Kur’an-ı Kerim’deki İlahi emir ve yasaklara uygun hareket eder. kardeşlerine ve akrabalarına iyilik eder, in­sanlar arasında doğruluğu ile tanınır. Büyük sevap ve ecir kazanır.”

Kirmani: “Rüyada kız bebek sevmek, çok hayalperest ve romantik bir insan olduğunuzu, bu yüzden de hayatta çok acı çektiğimizi ve böyle giderseniz de daha acı çekeceğinize bu yüzden hayale kapılıp umutlanmamanız lazım geldiği hususunda size bir ihtar sayılır.

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyalarda görülen kız bebeğin psikanalizi: Psikolojik anlamda kız bebek görmek başkalarıyla olan ilişkileri­mizde ve duygusal yaşantımızda yeniliklere işaret eder. Mutlu ve gülen bir kız bebek görmek, yakın dönem içinde ortaya çıkan yenilik ve gelişmelerin huzur ve mutluluk getireceğinin habercisi kabul edilir. Rüyada kız bebek gördüyseniz, bu, yaşamınızda yeni bir evrenin başlamakta olduğuna, yeni ve değerli bir proje ya da fikir üretmek üzere olduğunuza ya da yeni bir iş kurma isteği duyduğunuza işaret edebilir.
Kız çocuk görmek: Bir kadının rüyasında kızını görmesi, bazen re­kabet ve kıskançlık duygularını içermekle birlikte, olumlu an­lamlara sahiptir ve destek almak demektir. Bir erkeğin rüyasın­daysa kendi kızını görmesi, zayıflıklarından ve yetersizliklerinden duydu­ğu korkuyla bağlantılıdır.

Anonim Rüya Yorumları

 • Rüyada küçük bir kız çocuğundan duyulan haber, aynen çıkar.
 • Rüyada kız bebek düşürmek bazı tabircilere göre sıkıntıdan kurtulmaktır. Ancak yo­rumcuların büyük kısmına göre bu rüya; mal kaybı, hastalık ve işin tamamlanamamasıdır.
 • Eli yüzü pis pasaklı kız çocuğu görmekse; darlığa düşüleceğine işarettir.
 • Bir kadının kız çocuk doğurduğunu görmek eşine fayda sağlayacağına yorumlanır.
 • Yeni doğmuş bir bebek görmek; gerek geçmişteki, gerek o anda yapmakta olduğunuz işle hiçbir surette ilgili olmayan çok kârlı bir işe girişeceğinize alâmettir.
 • Uyuyan bir bebek aşkta muvaffak olacağınıza ve bir yatırımdan iyi para kazanacağınıza işa­rettir

Bu Duaları Kaçırmayın!

RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAMAK İÇİN UYGULAMAMIZI BURADAN İNDİRİN. Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.


14 thoughts on “Rüyada Kız Bebek Görmek, Kız Bebek Sevmek”

 1. Merhaba ben rüyamda hamileydim bebeği karnimdan çıkartıp kan aliyolardi sonra bebek hafif bı agliyodu sonra bebeği alıp tekrar rahmime koyuyolardi o anında gördüm sonra ben cinsiyetini soruyodum ultrasondan bakıp bana erkek dediler

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Kendi zekanızla ve kendi aklınızla kısmetinize ulaşacağınıza, feraha çıkmaya, bazı yeni gizli ve saklı sırlar keşfedeceğinize işarettir…

 2. Merhaba
  Hayırlı sabahlar
  Rüyamda tanıdık birinin kucağında bir çocuk kızdı sanırım evden geçiriyorum yol tarif ediyorum, sanki cocuk biraz huzursuzluk yaptı anneside çoçuğu baya pataklamaya başladı bende onu azarladım sen napıyorsun deyip çoçuğu elinden almak için hamle yaptım tabiki çoçuk ağlamaya başladı ben elinden alırken uyandım.hayır olsun inşallah

  Reply
  • Gülten yılmaz Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Yaşamınızın bundan sonra ferahlık ve bolluk içinde olacağına, var olan sıkıntılardan zamanla kurtulacağınıza, iyi haberlere işarettir…

 3. Merhabalar hocam rüyam doğum yaptığımı görüyorum kız çocuk doğuyo hemşireler bakım için götürüyor geldiklerinde soruyorum kızım boy ve kg soruyorum 5 kg doğdunu söylüyor bebek iri yarı zaten mutlu oluyorum sağlıklı ve kg iyi duyunca burdaki sayı yi da yorumlarmissiniz hocam evliyim ve bi kizim var ona gore yorumlarmissiniz teşekkürker hoam

  Reply
  • Remziye Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Umutlarınızın gerçekleşeceğine, hayatınızda olumlu değişiklik olacağına, yepyeni farklı ve çok gizli sırlar edinmeye işarettir…

  • Ayşe Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Saygınlığınızın artmasına, geleceğinizin çok güzel olacağına, büyük paralar kazanacağınıza, sürpriz haberler alınacağına işarettir…

  • Nil Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Rahat ve huzurlu geçecek bir hayata, birisinin bağışı sayesinde cebinize ve elinize fazla paraların geçeceğine işarettir…

 4. rüyamda abimgile gidiyorduk abimin kız bebeği olmuş ama benim haberim yok oturuken bebeği bana getiriyorlar uyut diye bende uyutuyorum uyuyunca koltuğun üzerine koyuyorum ama uyanıyor bana diyorlar ki o öyle uyumuyor sen yat onu da göğsünün üzerine yatır. ben yatıyorum bebeği de üzerime yatırıyorum bebekte yanağımı öperek ve baş parmağımı tutarak uyuyor ve gülümsüyor babamda senin dersin yok mu diyor bana ama bebeği nasıl böyle bırakıyım dedim babama.

  Reply
  • nur Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Hayatınızdaki sorunlarınızı aşacağınıza, uzun süredir sonuç alamadığınız işlerinizin artık iyi sonuçlara kavuşacağına işarettir…

Leave a Comment