Rüyada Yılan Görmek, Rüyada Yılan Öldürmek, Siyah Yılan, Isırması, Sokması

Rüyalarda görülen yılan ölüm haberi mi gelecek müjdeli haber veya para mı cevabı aşağıda. Rüyada yılan görmek, rüyada yılan öldürmek, siyah yılan veya yılan ısırması farklı yorumlanır. Hemen aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz.

Rüyada Yılan Görmek

🙂 Yılanın saldırması, ısırması ciddi bir belaya delalettir. Yılanın deri değiştirdiğini görmek, düşmanın bir dönem size zarar veremeyeceğini açıklar. Yılan derisi, düşmanınızı maddi zarara uğratacağınızı anlatır. Kara yılanı görmek mal sahibi olmak anlamına gelir. Yılan eti men­faattir. Yılandan korkmadığını gören kimse, büyük bir makama ulaşır. Rüyasında ağzına yılanın girdiğini gören kimse, büyük bir ilim sahibi olur.
Yılandan korkmamak: Rüyasında yılandan korkmadığını gören kimse güç ve kuvvete erişir.
Yılanı tutmak: Yılanı tuttuğunu gören kimseye, emniyet içerisinde bir düşman tarafından mal gelir.

😐 Rüyada yılan çoğu kez düşman olarak alınır. Hatta engerek gibi ze­hirli yılanlar, büyük ve kötülükten başka bir şey düşünmeyen bir düşmana işarettir. Rüyasında evinde yılan gören kimse, özellikle çok dikkatli olmalıdır. Çünkü düşman kendini açığa vurmadan mahremiyetine kadar sokulmuştur. Bu rüya yuva­nın başkaları yüzünden dağılacağını da belirtir. Kara yılan hain düşman, beyaz yılan azılı düşman, ok yılanı kurnaz ve gizli düşmandır. Yılanlarla dolu bir kap görmek, Müslüman kimselere yapılacak düşmanlığa işarettir. Yılan, mal sahibi bir düşmandır. Rüyasında bir kimsenin boynuna yılan dolanmış olduğunu görmek, zekatını vermeyen bir kimseye işaret eder.

Elindeki bastonun yılan olduğunu görmek dostunun kendisine karşı düşman olacağını gösterir. Gökten yılan düştüğünü görmek o yöre halkına bela geleceğine işaret eder. İş hayatınızın içinden çıkılmaz bir hal alacağına işarettir. Rüyada yılan, çok kurnaz bir düşmanla karşılaşmaya, yılanın üzerine hücumunu görmek, bir düşmanın onu ga­fil avlamasına, fırsat gözetmesine alamet ve delalettir. Yılanın ağızdan çıkması: Hasta olan kimsenin ağzından yılan çıkarsa o kişi hasta olur. Yılanın evden çıkması: Rüyada yılanın bir evden çıktığı görülse o evin düzeni bozulur. Rüyada yılan görmek; düşmanında zarar görmek ih­timali olduğuna, onun için dikkatli ve tedbirli olması gerektiğine işarettir.

Rüyada Yılan Öldürmek

🙂 Rüyasında yılanı öldürmeyi başardığını gören kimse, her türlü belayı de­feder. Yılan öldürmek: Size tuzak kuranları bertaraf edeceğiniz anlamına gelir. Yılanı öldürmek, parçalamak düşmanı yenmekle, onun malını almakla tabir olunur. Yılanı öldürdüğünüzü görmek: Düşmanlarınızın tüm çaba­larına karşın size kötülük yapmaya güçleri yetmeyeceğine işarettir. Rüyada yılanı öldürdüğünü gören kimse, düşmanına galip gelir. Yılanı parça parça etmek, düşmana karşı zafer bulmaya işaret eder. Yılan öldüren hasmını kahreder. Bir kimse bir yılanı öldürdüğünü görse evlenir. Rüyasında yılan yaktığını gören kimsenin düşmanı yenilir. Ölü bir yılanı gören kimse, düşmanların şerrinden emin olur.

Rüyada Siyah Yılan Görmek

🙂 Rüyada kara yılan görmek, bazı diyanet rüya tabircilerine göre mala da işaret eder. Kara yılan eğer zararsız ve saldırgan değilse daha önce düşmanlık sergileyen biriyle dostluğunuza muhabbetinize işarettir. Siyah yılanın sokması fenalığı üzerinizden atacağınıza.

😐 Rüyada siyah yılan görmek; çok kurnaz bir düşmanınızla karşılaşacağınızı gösterir. Kara yılanın üzerinize saldırdığını görmek, düşmanınızın sizi gafil avlayacağına işarettir. Siyah yılan (ka­rayılan) görmek: Çevrenizde gizli bir düşmanınızın olduğuna işarettir. Rüyalarda görülen siyah yılan, rüyayı görenin bir dostu, kendisine düşman olur. Rüyada siyah yılan servette olacak eksikliğe işaret eder. Rüyada yılan görmek, düşman olarak yorumlanmaktadır. Siyah yılan, hile ve yaramazlığı cihetiyle düşmanın en yaman olanıdır. Rüyalarda görülen kara yılan en sefil düşman olarak tanımlanır. Rüyada görülen siyah yılan, hile ve yaramazlık hususunda tehlikeli düşmana işarettir. Rüyada kara yılan görmek; bir düşmanını­zın sizi dâimi olarak takip ettiğine delâlet eder. Yılanın zehiri ile oynamanız, tehli­keyi ve kötülüğü üzerinize dâvet edeceğinize işarettir.

Rüyada Yılan Isırması veya Sokması

🙂 Yılan sokasından sonra zehrinin vücudunuzdan dışarı akıtıldığını görmek ise, göstereceğiniz çaba ve çalışma sayesinde zararları önleyeceğinize yorumlanır. Yılanın yutması: Rüyasında bir yılanın kendisini yuttuğunu gören kimse, yüksek bir mevkiye nail olur.

😐 Yılanın sokması: Kendisini yılanın soktuğunu gören kimse, düşmanı tarafından bir eza ve sıkıntı erişir. Rüyada yılan kustuğunu gören kimse, hasta olur. Rüyada bir yılan ısırması görmeniz, zehirlendiğini ve vücudunun şiştiğini görmek, bir düşmanlık sebebiyle istenmeyen bir durumla karşılaşmaya işarettir. Rüyanızda yılan tarafından sokulduğunuzu görmek, yasak ve sakıncalı bir işe girişeceğinize, bundan dolayı da ailenizin ve sizin zarar göreceğinize yorumlanır. Rüyada yılan soktuğunu görmek, bir musibetle karşılaşmaya ve kurtulma ümidinin azalmasına işarettir.

Rüyada Yeşil Yılan Görmek

🙂 Rüyada yeşil renkli yılanın tasfiri; sıkıntılı bir halden kurtulup, rahat ve huzura kavuşmaya da işarettir. Bu rüya, zenginliğe ve servete, insanların arasında kadrin yüce olmasına, gurbete çıkıp mal ve mülk edinmeyle de tabir olunur.

😐 Rüyada görülen yeşil yılan; din düşmanı bir kimse ile tabir olunur. Bir başka diyanet rüya tabirine göre; Yeşil yılan, dost görünen kötü niyetli zararlı biri demektir.

Rüyada Beyaz Yılan Görmek

🙂 Rüyada beyaz yılan görülmesi; zühd ve takva ehli bir kimse ile tabir olunur. Bazen bu rüya, üzüntülerden ve sıkıntılardan kurtulmaya delalet eder. Düşlerdeki beyaz yılanı gören kimse, devlet kademelerinde bir makama yükseltilir. Eğer rüyanızda beyaz renkli yılan gördüyseniz bu rüyayı gören kişinin, hapisten, sıkıntıdan, dertten kederden kurtulmak anlamına gelir. Hayatınıza mutluluk getirip güzel yapan bir kimseye, düşmana galebe çalmaya, bekar kimse için de güzel bir hanım ile evlenmeye işarettir.

😐 Yılanın beyazı zayıf ve güçsüz bir düşmana işaret eder. Bu beyaz yılan rüyada size saldırıp sokar veya ısırırsa sizden zayıf ve ummadığınız birinden gelecek zarara yorumlanır.

Rüyada Sarı Yılan Görmek

🙂 Rüyada sarı yılanla aranız iyiyse yani seviyorsanız, onu besliyorsanız, elliyorsanız ve size zarar vermiyorsa bir rahatsızlıktan kurtulup iyileşeceğinize yorumlanır.

😐 Düşlerde görülen sarı yılan hastalığa, yoksulluğa ve çevrenizden biri tarafından zarara sokulacağınıza delalettir. Kimi zaman rüyada görülen sarı yılan kısa süreli bir sıkıntıya çağrışım yapar. Sarı yılan görmek; zayıf düşman veya manevi zarara işarettir. Sarı yılan hastalıklı ve zayıf düşman anlamına gelir.

Rüyada Kırmızı Yılan Görmek

🙂 Rüyada kırmızı yılan görmek; hastalıklardan şifa bulmaya yorumlanır. Rüyasında kırmızı yılan veya yılanlar gören kimse, dünyada zühd ve takvayı tercih eder. Allah Teala o kimseye güzel bir itikad verir. Hilekarın hilesinden emin olur. Allah Teala o kimseye bol rızık ihsan eder. İnsanların arasında hayır ve hasenat yapmakla meşhur olur. Bu rüyayı gören kimse, düşmanın ve sihirbazın şerrinden korunur. Hapiste olan kimsenin bu rüyayı görmesi, hapisten kurtulacağına delalet eder. Borçlular borcundan kurtulur. Hasta için bu rüya şifa bulmaya delalettir.

😐 Başka İslami rüya yorumcularına göre; kırmızı yılan taraftar ve akrabası çok ve güçlü düşmana delalet eder.

Rüyada Evde Yılan Görmek

🙂 Evinize gelerek sizinle konuşan bir yılan rengi ne renk olursa olsun, size kötülük veya zararı dokunacakken konuşarak görüşerek mutlu sona kavuşturacağınıza yorumlanır. Evde yılan görmek ise sizi kollayıp gözeten bir dostunuza işa­rettir.

😐 Rüyada evinde yılan gö­renin düşmanı içeridedir. Evinin odasında veya yastığının yâhut yatağının üzerinde yılan öldürdüğünü görenin karısı hasta olur. Rüyasında yılanı kendi evine soktuğunu gören kimse için o yılan, kendisine hile edecek bir düşmanı temsil eder.

Rüyada Büyük Yılan Görmek

🙂 Rüyada görülen büyük yılanlar beyaz renkli veya zararsız sevimliyse bozuk olan bir ilişkiye yorumlanır. Eğer büyük yılanı seviyor dokunuyorsanız ve o da kendini size sevdiriyorsa düzelecek bazı ilişkilere yorumlanır.

😐 İri ve uzun ve büyük yılan görmek, korkuya işaret eder. Rüyada büyük yılan görmek, kötü ahlaklı, şerli bir komşuya, düşmanlık ve korkuya veya aile içinden birinin husumetine işarettir.

Rüyada Su Yılanı Görmek

🙂 Rüyada görülen su yılanı; veya denizden yılan çıktığını görmek, sevimli bir oğlan çocuğunun dünyaya geleceğini müjdeler. Rüyada görülen su yılanı, maldır mülktür. Rüyada görülen su yılanı da değerli mal olarak yorumlanır. Rüyada su yılanı görmek, hatırlı bir kimseyle arkadaşlık yapmaya veya mala işarettir. Rüyada su yılanı görmek, hatırlı bir zatla arkadaşlık etmeye işarettir.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Ebu Sait El Vaiz:Su yılanı görmek hatırı sayılır biriyle arkadaş olmaya, ejderha görmek de güçlü ve kuvvetli olmaya delalet eder. Yılan sel ve devlete işarettir. Ev yılanı komşu, sahra yılanı yol kesicidir. Bostanda yılan görenin malı himâye olu­nur. Yılan sesi veya tıslaması savaşa işaret eder. Vahşi hayvanlardan birinin insana alıştığını görmek hayır ve menfaate, ehlileşmiş hayvanlardan birinin vahşileştiğini görmek kötülüğe işarettir.”

KİRMANİ: “Yılın hilekâr bir düşmandır. Mâdenden bilhassa altın ve gümüşten yılan görmek, büyük hayırdır. Rüyasında burnundan, memesinden veyâ cinsel or­ganından yılan çıktığını görenin evlâdı, kendisine düş­man olur. Boğazından yılan çıkıp toprağa girdiğini gören, yakın zamanda hasta olur.”

İBN-İ ŞİRİN: Rüyada görülen her tür sürüngen hayvan, ki­şiliğimizin derinliklerinde kalan, denetleyemediğimiz ve kolay­ca etkisi altında kalabildiğimiz yönlerimiz olarak görülür.”

CAFERİ SADIK: Rüyada görülen yılan düşmana çağrışım yapar. Bazen hain, ahlaksız bir kadına veya komşuya; bazan da arkadaşa, yakın bir akrabaya işaret sayılır. Kimi zaman zevcenin ihanetine, düşmana galip gelmeye; kimi zaman da, değerli bir mala, hayırsız evlada yorumlanır. Bir kimse rüyada yılanın deliğinden çıktığını görse, çok üzüleceği bir ha­ber alacağına işaret eder. Şayet kendi yatağında bir yılan görürse, eşinin kendisine ihanet edeceğine işaret sayılır. Veya zina yapacağına yorumlanır.”

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada yılan görmenin psikanalizi: Çoğunlukla iki farklı ve karşıt imgeyi de içinde barındırdığı düşünülen yılan, bu nedenle, iki farklı doğrultuda değerlendirilir. Bunlardan biri, yıkımın ve kötülüğün; diğeri de, yaşamın ve yenilenmenin, gençleşmenin simgesi olduğu doğrultusundadır. İçgüdüsel doğamızı, dolayısıyla da sahip olduğumuz potansiyel enerjiyi simgeler. Dolayısıyla, rüyada görülen yılanın olumlu ya da olumsuz işaret olarak değerlendirilmesi, bütünüyle bizim kendi gücümüzü denetim altına alma yeteneğimize bağlıdır. Eğer bu gücü dizginleyebilir ve yararımıza kullanabilirsek, yılan olumlu gelişmelerin ha­bercisi sayılabilir. Eğer bunda başarısız olur ve kendi gücümü­zün esiri haline gelirsek, yılan karşılaşacağımız olumsuz so­nuçların habercisidir.

Anonim Rüya Yorumları
 • Rüyasında yılan gören kimse, çevresindeki insanları gözden geçirerek kimin dost, kimin düşman olabileceğini öğrenmeye, anlamaya çalışmalı­dır.
 • Rüyada bir yılanın uçarak yükselmesi, sevinçli bir habere işarettir.
 • Bir yere yılanın düştüğünü görmek, büyük bir insanın vefatına işaret eder.
 • Başının üzerinde yılan bulunduğunu gören kimse, devlet kademelerinde yüksek bir mertebeye ulaşır.
 • Bir kimsenin rüyada gördüğü ve ondan korkmadığı yılan, o kimsenin sahip olduğu güç ve devlettir.
 • Yılanlara sihir yapmak: Bu rüya, yalancı bir kimse ile tabir olunur.
 • Yılanların sokaklarda gezmesi: Rüyada sokaklarda yılanların gezdiğini görmek, o yerden ayrılacağınıza işaret eder.
 • Düşlerde görülen yılanlar; işleriniz içinden çıkılması çok zor hale geleceği anlamına gelir. Yılanın size yaklaşması: Sizi çekemeyen birkaç kişi bir araya gelerek size tuzak kuracakları anlamına gelir.
 • Yılan kanı görmek: Düşmanınızın gücüne ve kudretine yorumla­nır.
 • Yılanı yakınınızda görmek: Çok dikkatli olmanız gerektiğine bazı düşmanlarınızın ittifak halinde olduklarına ve sizin zayıf anınızı beklediklerine işarettir.
 • Kendinizin yılan olduğunu görmek: Taş uzaktan gelmez dedik­leri gibi sizin düşmanlığınızı isteyenlerin yakın akrabalarınızın olduğuna işa­rettir.
 • Yı­lan yediğinizi görmek: Bazı durumlarda kendi çıkarınızı düşüneceğinize işarettir.
 • Yılan eti: Hakkınızda kötü düşünenler olduğu anlamına gelir.
 • Bir başka İslami rüya tabirine göre; rüyanızda yılan yemek; Elinize geçen fırsatları iyi kullanarak kısa zamanda mevkiinizi yükselteceğinize delil sayılır.
 • Yılan­la sohbet ettiğinizi görmek: Kötülüğünüzü isteyen insanlarla barışacağınıza işarettir.
 • Düşünüzde bir yılanla konuşmak veya yı­lanın kendisine güzel bir şey söylediğini gören, ya düş­manıyla barışır ya mal sâhibi olur.
 • Rüyada yılan gibi sürüngen bir hayvanla konuştuğunu gören kimsenin eline acâib iyi bir şey geçer.
 • Bütün sürüngenler gibi rüyada görülen ker­tenkelenin de içgüdüsel eylemi simgelediği söylenebilir. Bir gammaz, fitneci ile tabir olunur.
 • Rüyanızda vahşi hayvan veya insan görmek; düşmanlarınızın arttığına işarettir. Bunların hücumuna maruz kalmak ise iftiraya uğrayacağınızı gösterir. Herhangi bir vahşi hayvana bindiğini, istediği gibi yönlendirdiğini ve hayvanın da kendine itaat ettiğini gören günah ve isyandan kurtulur.
 • Rüyada yılan görmek; kötü ve hilekâr düş­mana delâlet eder.
 • Evinde yılan gören kimsenin düşmanı ev içinde olur. Evinin dışında yılan gören kimsenin düşmanı evinin dı­şında olur.
 • Yılan etini yediğini görmek; düşmana galip gelmeye, sevinç, menfaat ve izzete delâlet eder.
 • Yılan tuttuğunu gören kimse, şerli kimselerle iyi ge­çinir, düşmanlığını gizli tutarak düşmanı idare eder.

Yılan on şekilde tabir edilir:

 1. Gizli düşmanlık,
 2. Maişet,
 3. Selamet,
 4. Saltanat,
 5. Emirlik,
 6. Devlet,
 7. Eş.
 8. Evlat,
 9. Ölüm,
 10. Sel.
  Uçan bir yılanın yüksek bir yere konması: Gönül huzuru­na delalet eder.
  Ağıza büyük bir yılanın girmesi: İlim sahibi olmaya işaret­tir.
  Yılanın güzel söz söylemesi: Düşman tarafından hayret edilecek bir hayra kavuşmak şeklinde yorumlanır.
  Yılan yakalamak: Güven içinde olmak şeklinde tabir edilir.
  Yılanın etinin çiğ halde yemek: Düşmanı alt etmek şeklin­de yorumlanır.
  Yılan tarafından yutulmak: Devlet ve saltanata ermeye işa­rettir.
  Yılan eti yemek: Sevinç ve sürura delalet eder.

Bu Duaları Kaçırmayın!

RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAMAK İÇİN UYGULAMAMIZI BURADAN İNDİRİN. Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.


66 thoughts on “Rüyada Yılan Görmek, Rüyada Yılan Öldürmek, Siyah Yılan, Isırması, Sokması”

 1. Merhabalar ;sarı siyah bir yılan sağ elimde gövdesi bileğime dolanmış bir taraftan onu seviyorum ,bir anda yılan bulunduğu elimi ısırıp zehrini bırakıyor büyük bir acıyla uyandım hayır olsun inşaallah yorumunuz için teşekkür ederim saygılar…

  Reply
 2. Ruyamda büyükbir arazi içinde 3 tane yılan gordum kosarak kactim yilanlarin delige kactigini gordum cok kalin ve kisyadi yilanlar

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Zengin olmaya, işlerinizde aceleci ve sabırsız olmamanız gerektiğine, çok iyi ve çok güzel haberleri çok yakında alacağınıza işarettir…

Leave a Comment