Rüyada Yeşil Renkli Bir Şey Görmek Ne Demek? | Yeşil Rengin Anlamı

Rüyada görülen yeşil renk, tanrı dostu salih bir kimseyle tabir olunur. En eski çağlardan beri rüyada yeşil, geleneksel olarak doğayla ve bitki örtüsüyle özdeşleştirilen bir renktir. Bu nedenle düş analizi yapan uzmanlar, yeşilin baskın olduğu düşleri umut, yenilenme, gelişme ve şifayla bağlantılı düşünürler. Çoğunlukla “yeşil düşler”, kişisel gelişmede yeni bir evrenin başlangıcına işaret eder.

Filiz veren bitki imgesine bağlı olarak, yeşil yaşamla özdeş kabul edilir: Yeşil bir dal, yaşam yenilenerek sürüyor demektir. Yeşil çimler ya da ağacın parlak yeşil yaprakları, doğadaki bu yaşamı yenileme ve sürdürme gücüyle bağlantılıdır ve bu nedenle yeşilin düşlerdeki olumlu anlamı, değişme ve yenilenmeyle bağlantılıdır. Diğer yandan, analistlerin karşılaştığı çok sayıda veriden oluşan bilgi birikimi de bu yorumu destekler niteliktedir:

 • Rüyada yeşil soğan görmek, meşakkatle kazanılan rızka delalet eder.
 • Yeşil su görmek, ağır hastalık anlamına gelir.
 • Eğer evinde yeşil renkte bir su görürse, rüyayı görenin zorlu bir yolculuğa çıkacağına ve umduğunu bulamayacağına işaret sayılır.
 • Rüyanızda güzel yeşil bir vadi görmek, yaşantınızın mutlu bir şekilde süreceğine yorumlanır.
 • Yatağının renginin yeşil olması, sâliha ve dindar bir hanıma işarettir.
 • Rüyada görülen yeşil yılan, din karşıtı bir kimsenin sembolüdür.
 • Yeşil zeytin görmek, ele geçecek ve harcanacak paraya işarettir.

Yaşamlarında yeni ve verimli bir döneme başlamakta olan insanlar, büyük çoğunlukla saksılara yeşil bitkiler ektikleri, çimlere ya da ağaçlara bakım yaptıkları düşler gördüklerini belirtmişlerdir. Dr Hollovvay, görüştüğü kadın hastalardan çoğunun, düşünde “yeşil bir elbise satın aldıklarından” söz ettiğini belirtir ve bu kadınların çoğu için düşü gördükleri sıralarda başlayan yeni ilişkilerin söz konusu olduğuna dikkat çeker.

Rüyada Görülen Yeşil Rengin Anlamı

Diğer yandan, doğada yeşile her zaman bu olumlu niteliklerle rastlamayız: Bozulmuş yiyeceklerimizin üzeri, koyu yeşil bir küfle kaplanır. Bahçede bakımsız bırakılmış bir havuzu, yeşil yosunlar kaplar. Bazen de bize ürküntü veren sürüngen türü yaratıkların yeşil renkli olduğunu görürüz. Bu nitelikler, yeşilin negatif potansiyelinin altını çizerler.

Yeşil ile ilgili olumsuz nitelikler, genellikle ilgisizlik ve bakımsızlıktan dolayı ortaya çıkan sağlık sorunları ya da bozulan ilişkilerdir. Çoğu zaman bu olumsuz potansiyelin hırs ve kıskançlık duygularıyla da birlikte olduğu söylenebilir. Ama her durumda, düşünüzdeki yeşilin vurguladığı potansiyelin olumlu mu yoksa olumsuz mu olduğunu ayırt etmek nispeten kolaydır: Düşünüzde yeşil renk taşıyan nesnelerin niteliği ve size hissettirdikleri, bunu çoğu zaman açıklıkla ortaya koyar.

 • Rüyada üzerinde yeşil bir elbise varsa, ilim ve takva sahibi olur.
 • Yeşil renkli boya görmek, samimiyete yorumlanır.
 • Gezdiğini bozkırın yeşillendiğini gören kimse, hayır sahibi bir zengin tarafından fayda görür.
 • Yeşil renkli boyunbağı görmek; kısmetinizin bollaşacağı anlamına gelir.
 • Yeşil renkli bir cübbe görmek; o birleşmede mutluluk olduğu anlamına gelir.
 • Çeşitli yeşil alanlar ve yeni ekilmiş tarlalar görmek; dünya nimetlerinden bol bol faydalanacağınıza işarettir.
 • Yeşil renkli çorap, iffetli ve utangaç bir kadına yorumlanır.
 • Gezdiğini, çölün yeşillendiğini gören kimse, hayır sahibi bir zengin tarafından fayda görür.
 • Yeşil veya mavimsi berrak bir deniz görmek; aşk veya iş hayatınızda başarılı olacağınıza yorumlanır.
 • Derinin yeşil olması dindeki kuvveti gösterir.
 • Hurma ağacının kuruyup, daha sonra yeşillendiğini görmek, ailesinden bir kimsenin hasta olup şifaya kavuşmasına delalettir.
 • Yeşil renkli içecek görmek veya içmek mutluluğa delalettir.
 • Rüyada görülen yeşil ipek rahatlık olarak tabir olunur.
 • Kabağı yeşil yapraklan arasında görmek, arkadaşlarınız ve dostlarınız arasındaki sevgi bağlarınızın kuvvetleneceğine işarettir.

Sözgelimi çürümüş ve küflenmiş yiyecekler ya da üzerinize saldıran yeşil bir canavarın, negatif potansiyele sahip olduğunu anlamak için uzun uzadıya düşünmek gerekmez. Burada önemli olan nokta şudur: Eğer düşünüz, yeşilin olumsuz anlamlarını vurguluyorsa, bu durumu düzeltmek ve söz konusu olumsuzluğun yaratacağı sorunları ortadan kaldırmak, sizin elinizdedir.

Rüyada Yeşil Renk Görmek (Olumlu-Olumsuz Etkisi)

Çoğunlukla, varolan ilişkilerinizi kötü etkileyen bir hırs, öfke ya da kıskançlık söz konusudur ve bu duygularınızı denetlediğiniz taktirde zarar görme olasılığını bertaraf edebilirsiniz. Ya da yeşilin olumsuz potansiyeli, kendinize ilgi göstermediğiniz ve iyi bakmadığınız için, sağlığınızın bozulacağına dair sizi uyarıyordur ki, gereken önlemleri aldığınız taktirde sevimsiz sağlık problemlerini daha ortaya çıkmadan engelleyebilirsiniz.

Yeşilin olumlu potansiyeliyse, daha çok ortaya çıkan yeni bir durumun sizin için sağlamakta olduğu yeni fırsatlara ve yeni başlangıç olanaklarına dikkat çeker. Yaşamınızı bir gözden geçirin: Çevrenizde, hatta burnunuzun dibinde, değerlendirmenizi bekleyen yeni olanaklar vardır belki. Bunları ciddiye almanın, size olumlu etkiler yapabileceğini haber vermektedir düşünüz.

Rüyada Yeşillik Görmek

Rüyada gözünüzün alabildiğine bir yeşillik içinde bulunduğunuzu görmek, bir gençle kuracağınız bir dostluk sonunda bu dostluk veya arkadaşlığınızın bir aşka dönerek onunla acele evleneceğinize, yeşil bir elbise giydiğinizi görmek, şeref ve ululuğa ulaşacağınıza işaret eder.

“Rüyada Yeşil Renkli Bir Şey Görmek Ne Demek? | Yeşil Rengin Anlamı” konusunda 2 mesaj

 1. Rüyamda bir evin penceresinden bakıyorum aşağıda bir kız çocuğu salıncakta sallanıyor kardeşime diyorum burda salıncakta varmış.. Karışmda ise alabildiğine yeşil araziler var çok güzel diyorum fotoğraf çekmek için kardeşimden telefonu istiyorum.. Güya orası Hataymış.. Hatayı çok seviyorum diyorum.. Teşekkürler

  1. Rüya Yorumcusu

   Dd kardeşim rüyanın yorumu şöyle : Beklenmedik bir yerden bol miktarda elinize para geçeceğine, hayatınızla ilgili yeni ve farklı kararlar almanız gerektiğine, kısa ya da uzun sürecek hastalığa ve daha sonra iyileşeceğinize, misafirperverce karşıladığınız birinin artık sizden uzaklaşacağına işarettir…

Rüyanızı yazın, yorumlayalım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: İçerik korunmaktadır !!