Rüyada Yılan Görmek Ne Anlama Gelir? Rüyada Siyah, Beyaz, Yeşil ve Sarı Yılan Diyanet Tabiri

Rüyada görülen yılan daima düşman olarak alınır. Hatta engerek gibi ze­hirli yılanlar, büyük ve kötülükten başka bir şey düşünmeyen bir düşmana işarettir. Rüyasında evinde yılan gören kimse, özellikle çok dikkatli olmalıdır. Çünkü düşman kendini açığa vurmadan mahremiyetine kadar sokulmuştur. Bu rüya yuva­nın başkaları yüzünden dağılacağını da belirtir. Yılanın saldırması, ısırması ciddi bir belaya delalettir. Ancak rüyasında yılanı öldürmeyi başardığını gören kimse, her türlü belayı de­feder. Yılan öpmekse düşmanlığa delalettir. İş hayatınızın içinden çıkılmaz bir hal alacağına işarettir.

 • Yılan öldürmek: Rüyada yılanı öldürdüğünü gören kimse, düşmanına galip gelir. Bir kimse bir yılanı öldürdüğünü görse evlenir.
 • Yılan yakmak: Rüyasında yılan yaktığını gören kimsenin düşmanı öldürülür.
 • Yılandan korkmamak: Rüyasında yılandan korkmadığını gören kimse güç ve kuvvete erişir.
 • Yılanı tutmak: Yılanı tuttuğunu gören kimseye, emniyet içerisinde bir düşman tarafından mal gelir.
 • Yılanın ağızdan çıkması: Hasta olan kimsenin ağzından yılan çıkarsa o hasta vefat eder.
 • Yılanın sokması: Kendisini yılanın soktuğunu gören kimse, düşmanı tarafından bir eza ve sıkıntı erişir.
 • Yılanın yutması: Rüyasında bir yılanın kendisini yuttuğunu gören kimse, yüksek bir mevkiye nail olur.
 • Yılanlara sihir yapmak: Bu rüya, yalancı bir kimse ile tabir olunur.
 • Yılanların sokaklarda gezmesi: Rüyada sokaklarda yılanların gezdiğini görmek, o yerde çıkacağına işaret eder.
 • Ka­rayılan görmek: Çevrenizde gizli bir düşmanınızın olduğuna işarettir.
 • Yı­lan yediğinizi görmek: Bazı durumlarda kendi çıkarınızı düşüneceğinize işarettir.
 • Yılan kanı görmek: Düşmanınızın gücüne ve kudretine yorumla­nır.
 • Yılanı yakınınızda görmek: Çok dikkatli olmanız gerektiğine bazı düşmanlarınızın ittifak halinde olduklarına ve sizin zayıf anınızı beklediklerine işarettir.
 • Yılanı öldürdüğünüzü görmek: Düşmanlarınızın tüm çaba­larına karşın size kötülük yapmaya güçleri yetmeyeceğine işarettir.
 • Yılan­la sohbet ettiğinizi görmek: Kötülüğünüzü isteyen insanlarla barışacağınıza işarettir.
 • Kendinizin yılan olduğunu görmek: Taş uzaktan gelmez dedik­leri gibi sizin düşmanlığınızı isteyenlerin yakın akrabalarınızın olduğuna işa­rettir.
 • Boynuna yılan dolanmak: Rüyasında bir kimsenin boynuna yılan dolanmış olduğunu görmek, zekatını vermeyen bir kimseye işaret eder.
 • Denizden yılan çıktığını görmek: Denizden yılan çıktığını görmek, sevimli bir oğlan çocuğunun dünyaya geleceğini müjdeler.

Rüyada yılan görmek ne demektir?

Yılan öldüren hasmını kahreder. Yılan eti men­faattir. Kara yılan hain düşman, beyaz yılan azılı düşman, okyılanı kurnaz ve gizli düşmandır. Yılan kuyru­ğu görmek beklenmedik bir düşmanlıkla karşılaşmaya işarettir. Yılanın deri değiştirdiğini görmek, düşmanın bir dönem size zarar veremeyeceğini açıklar. Yılan derisi, düşmanınızı maddi zarara uğratacağınızı anlatır. Rüyasında yılan gören kimse, çevresindeki insanları gözden geçirerek kimin dost, kimin düşman olabileceğini öğrenmeye, anlamaya çalışmalı­dır.

RÜYADA SİYAH YILAN GÖRMEK NE DEMEKTİR?

Rüyada siyah yılan görmek, çok kurnaz bir düşmanınızla karşılaşacağınızı gösterir. Siyah renkli kara yılanın üzerinize saldırdığını görmek, düşmanınızın sizi gafil avlayacağına işarettir. Yılanı parça parça etmek, düşmana karşı zafer bulmaya işaret eder. Rüyasında ağzına siyah renkli yılanın girdiğini gören kimse, büyük bir ilim sahibi olur. Siyah yılan servette olacak eksikliğe işaret eder.

Rüyada beyaz yılan görmek ne demek?

Rüyada bir beyaz yılanın uçarak yükselmesi, sevinçli bir habere işarettir. Bir yere beyaz renkli yılanın düştüğünü görmek, büyük bir insanın vefatına işaret eder. Başının üzerinde beyaz renkli yılan bulunduğunu gören kimse, devlet kademelerinde yüksek bir mertebeye ulaşır. Beyaz yılanlarla dolu bir kap görmek, müslüman kimselere yapılacak düşmanlığa işarettir. Ölü bir beyaz yılanı gören kimse, düşmanların şerrinden emin olur. Yılanın beyazı zayıf ve güçsüz bir düşmana işaret eder. Rüyada görülen beyaz su yılanı da değerli mal olarak yorumlanır.

rüyada yılan görmek

Rüyada Yeşil Yılan Görmek Ne Demek?

Rüyada görülen yeşil yılan, din düşmanı bir kimse ile tabir olunur. Yeşil yılan, başkalarıyla mücadele ederek ele geçecek bir kısmet ile tabir edilir. Yeşil yılan, maneviyatınıza zarar verecek bir kişiye yorumlanır. Rüya yorumcusu İmam Nablusi der ki; Rüyada görülen yeşil yılan, din karşıtı bir kimsenin sembolüdür.

Rüyada Sarı Yılan Görmek

Sarı yılan hastalıkla ilgili bir habere. Rüyada sarı yılan görmek işleriniz içinden çıkılması çok zor hale geleceği anlamına gelir. Sarı renkli yılanın size yaklaşması: Sizi çekemeyen birkaç kişi bir araya gelerek size tuzak kuracakları anlamına gelir. Rüyada sarı yılan öldürmek: Size tuzak kuranları bertaraf edeceğiniz anlamına gelir. Sarı yılan hastalıklı ve zayıf düşman anlamına gelir. Kimi zaman rüyada görülen sarı yılan hastalığa çağrışım yapar.

Rüyada Altından Yılan Görmek

Rüyada altından yılan görmek, düşman olarak yorumlanmaktadır. İri ve uzun altından yılan görmek, korkuya işaret eder. Bir kimsenin rüyada gördüğü ve ondan korkmadığı altından yapılmış yılan, o kimsenin sahip olduğu güç ve devlettir. Altından yılan görmek, mal sahibi bir düşmandır. Rüyasında altın yılanı kendi evine soktuğunu gören kimse için o yılan, kendisine hile edecek bir düşmanı temsil eder.

Rüyada Siyah Yılan Yavrusu Görmek

Siyah yılan yavrusu, hile ve yaramazlığı cihetiyle düşmanın en yaman olanıdır. Rüyada görülen siyah su yılanı yavrusu, maldır. siyah yılan yavruları sel ve devlete işarettir. Siyah renkli yavru ev yılanı komşu, sahra yılanı yol kesicidir.

Rüyada Kırmızı Yılan Görmek

Kırmızı yılan taraftar ve akrabası çok ve güçlü düşmana delalet eder. Bir başka rüya yorumcusuna göre kırmızı yılan, akrabadan bir düşman olarak tanımlanır. İmam Nablusi der ki, rüyada kırmızı yılan görmek, ailesi kalabalık, akrabası ve yandaşı çok güçlü bir düşmana işarettir.

Diyanet Rüya Tabirleri: Rüyada Yılan Görmek

 • Kirmani: “Beyaz bir yılan görüp yakaladığını gören yüksek mertebelere çıkar. Gördüğü yılan siyahsa ve yanında da küçük yılanlar varsa gör­kem, ihtişam, mal ve mülk sahibi olur. Yeşil yılan, din düşmanı demektir. Sarı yılan hastalıklı ve zayıf düşmana, kırmızı yılan taraftar ve akrabası çok ve güçlü düşmana delalet eder. Kanatlı bir yılan gören ve istediği gi­bi yönlendiren zenginlik ve servet sahibi ve talihi düzgün olur.
 • Mağripli Cabir: “Burnundan, memesinden, cinsel organından yılan çıktığını veya çıkardığını görenin çocuğu kendine düşman olur. Yılanın kulağından, göbeğinden veya oturağından çıktığını görmek ailesinin ken­disine düşman olacağına delalet eder. Ağzından yılan çıktığını gören söy­lediği bir söz yüzünden zarar görür,” diyor.
 • İsfahanlı Halit: “Yeninden (kolundan) yılan çıkardığını görene oğlu düşmanlık eder. Yastık veya yatağı üzerinde bir yılanın bulunduğunu gö­renin eşi ölür. Boğazından veya oturağından bir yılanın çıkarak toprağa girdiğini görmek ecelinin geldiğine işarettir. Yılan yumurtası zayıf düşmanla tabir olunur.
 • Ebu Sait El Vaiz: Kara yılanı görmek mal sahibi olmaya, su yılanı görmek hatırı sayılır biriyle arkadaş olmaya, ejderha görmek de güçlü ve kuvvetli olmaya delalet eder. Bir yılanın uçarak yüksek bir yere çıktığını gören sevinçli olur. Her­hangi bir yere bir yılan düştüğünü görmek, o yörenin reisinin ölümüne işa­rettir.
 • Cafer sadık (r.a.): “Yılan rüyası on şekilde yorumlanır,” demektedir ve şöyle sıralar: Gizli düşmanlık, kazanç, selamet, saltanat, beylik, zenginlik, eş, evlat, ölüm ve sel.

Rüyada Evde Yılan Görmek

Rüyanızda evin içinde yılan gördüyseniz; Azimle çalışmanızın semeresini göreceğinize, sakin ve mutlu bir hayat süreceğinize işarettir. Yılanı evinde görmek düşmanın hane halkından, yani aileden biri olası ile yorumlanır. Eğer kişi yılanı yatağına aldığını görürse, rüyayı görenin o kadınla evlenip hayatını mahvedeceğine hükmedilir. Yılanın evden çıkması: Rüyada yılanın bir evden çıktığı görülse o ev yıkılır.

Psikolojik ve Modern Anlamı

Çoğunlukla iki farklı ve karşıt imgeyi de içinde barındırdığı düşünülen yılan, bu nedenle, iki farklı doğrultuda değerlendirilir. Bunlardan biri, yıkımın ve kötülüğün; diğeri de, yaşamın ve yenilenmenin, gençleşmenin simgesi olduğu doğrultusundadır. İçgüdüsel doğamızı, dolayısıyla da sahip olduğumuz potansiyel enerjiyi simgeler.

Dolayısıyla, rüyada görülen yılanın olumlu ya da olumsuz işaret olarak değerlendirilmesi, bütünüyle bizim kendi gücümüzü denetim altına alma yeteneğimize bağlıdır. Eğer bu gücü dizginleyebilir ve yararımıza kullanabilirsek, yılan olumlu gelişmelerin ha­bercisi sayılabilir. Eğer bunda başarısız olur ve kendi gücümü­zün esiri haline gelirsek, yılan karşılaşacağımız olumsuz so­nuçların habercisidir.

Rüyada Vahşi Hayvan Görmek

Rüyasında vahşi bir hayvana bindiğini ve onu istediği gibi sür­düğünü gören, günahlarından kurtulur. Aksi ise günah işlemeye işaret eder. Vahşi bir hayvanın evine girdiğini gören, dinsiz bir adamla beraber olur. Vahşi bir hayvan tarafından çiğnenen, felakete düşer. Vahşi bir hayvanı av­lamak mal kazanmaktır.

Bu Duaları Kaçırmayın!

BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için de BURAYA TIKLAYARAK rüya uygulamasını indirip uygulamanın içindeki sayfaların altına yorum olarak yazarsanız rüyanız (kahin) tarafından hemen yorumlanır.

Rüyada Yılan Görmek Ne Anlama Gelir? Rüyada Siyah, Beyaz, Yeşil ve Sarı Yılan Diyanet Tabiri konusunda 8 mesaj

 1. Rüyadam da evdeydik erkek kardeşimin arkasında bir ağaç ağacın içinden de sarı büyük bir yılan çıkıyordu ben de onu uyarıyordum dikkat et diye ama o sarı yılan ağzını açarak başka bir yılan a saldırıyordu sonra sarı yılan mutfağa gitti bir fare vardı fareyi kovalayıp yakaladı gitti. Ama mutfak ocaginin ve evin içinin başka yerlerinde küçük küçük yılanlar vardı saldırmıyordu hiç biri ama yılan doluydu her yer. Yorumlarsanız çok sevinirim.

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Adsız Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Karşılaştığınız ya da karşılaşacağınız engelleri tek başına aşacağınıza, hayata karşı dimdik olmanız gerektiğine işarettir…

 2. Hayırlı Ramazanlar….ben rüyamda önce bir arkadasimizin düğünü için kuaföre gidip hazırlanıyoruz gayet şık şekilde olduk ama çalgı sesi vs yoktu….sonrasında bir akarsuda annemin içinde Kaya’nın üzerinde oturduğunu gördüm yanında yemyeşil yılan vardı suyun içinde annemi isirmasin diye mücadele ettim baktım yılan yuvasına girdi başka yerden çıkar diye bekledim çıkmadı o esnada yine suyun içinde örümcek vardı anneminde benimde fobimiz dur örümcek… teşekkürler

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Belinay Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Kolaylıkla meydana gelecek ve hazmı kolay olacak olan rızka, mal biriktirmeye, insanlarla iyi anlaşmaya, murada ermeye işarettir…

 3. Merhaba
  Rüyamda deniz veya okyanustayız koyu kesimde büyük kayalar var. Denizin içi Çok kalabalık insan seli gibi.. Deniz kıyı kısmına yakın yerde aslan ve büzülmüş sarı yılan var ama. İnsanlarda tedirginlik yok.. Ben denizin bu kısmından biraz uzak sol tarafındayım. O tarafı izliyorum. Birden Aslan yılanı tutup daha ileriye insanların olduğu Kıyıya yakın yöne doğru fırlatıyor. Yılan yakınlaşınca birden kocaman olup genişliyor ve açılıp kafasıyla ısırmak için bir insanı hedef alıyor sonra insanlardan bir kaçı yılanla mücadele ediyor, Yılan çok büyük.. Yılan ters dönüyor ağzını açıyor ısırmak istiyor. İnsanlar mücadeleyi sürdürüyor. Benim tarafımda olan insanlarda kayalık kısımda korkudan denizden çıkmak için üst üste sıkışmış bir halde kaçmaya çalışıyor. Ben de aralarında sıkışıp kalıyorum. Sonra sıyrılıp denizden karaya adımımı atıyorum.. Nedir anlamı bu rüyanın hocam?

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Duygu Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Şüphe edilecek bir şeyin açıklığa kavuşmasına, insanların arasında sözlerinizin sürekli geçerli ve tesirli olacağına işarettir…

 4. Şeyma Koloğlu

  Merhabalar rüyamda ailemle yaşadığım eve bir sürü siyah irili-ufaklı böcek,küçücük siyah yılanlar giriyordu. Aralarında özellikle büyük,kalın ve yemyeşil bir yılan vardı. Hepsini camdan dışarı atmaya çalışıyorduk ailemle. Babam yeşil büyük yılanı camdan atmaya çalışıyordu bir iki kere denedi zorlukla yeşil yılanı dışarı attı

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Şeyma Koloğlu Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Güzel haberler almaya, bir tanışma gerçekleşeceğine, huzurlu bir yaşam süreceğinize, hayatınızda mutlu olacağınıza işarettir…

Rüyanızı yazın, yorumlayalım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: İçerik korunmaktadır !!