Rüyada Üzüm Yemek, Yeşil Üzüm Yemek, Siyah Üzüm, Kuru Üzüm, Kara Üzüm Yemek

Rüyalarda görülen üzümleri yemek ölüm mü para mı yoksa iş, evlilik veya bebek mi demek. Rüyada üzüm yemek, yeşil üzüm yemek, siyah üzüm yemek veya kuru, kara üzüm yemek farklı yorumlanır. Hemen aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami rüya tabirleri yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Üzüm Yemek

🙂 Rüyalarda üzüm yemek iş hayatınızda hareketli bir döneme gireceğinize yorumlanır. Zamanında kırmızı üzüm yemek, küçük bir men­faattir. Dalından veya asmasından tadını sevdiğiniz bir üzüm yemek rahatsız olan bir yakınınızın sıhhat haberini alacağınıza yorumlanır. Bir başka yoruma göre de rüyada üzüm yemek, çok sevdiğiniz birisinin size misafir geleceğine veya yine çok sevdiğiniz ve hoşlanacağınız bir seyahat yapacağınız anlamına gelir. Rüyada üzüm görmenin detaylı anlamı için: BKZ

😐 Tatsız tuzsuz üzüm yemek, dost veya yakınlarınız arasında kırgınlıklara sebep olacağınıza, bir müddet dargın kalacağınıza işarettir. Mevsi­mi dışında kırmızı üzüm yediğini görmek fayda ve menfaatin azlığı anlamına gelir.

Rüyada Yeşil Üzüm Yemek

🙂 Rüyada yeşil üzüm yemek, devamı olmayan bir rızıktır. Yeşil üzüm yemek, alacağınız bir haberin sizi fazlasıyla sevindireceğine işaret eder. Ayrıca sakin bir hayat arzunuza da kavuşacağınıza delalet eder.

😐 Bir rivayete göre yeşil üzüm yemek az da olsa üzüntüye delalet eder. Yeşil üzümü mevsiminin dışında yediğini görmekse hastalık, hüzün ve korku anlamına gelir. Ham ve ekşi üzüm görmek sağlık açısından iyi değildir.

Rüyada Siyah Üzüm Yemek

🙂 Asmadaki siyah üzümü yediğini gören geçinebileceği bir rızık sahibi olur. Siyah üzüm taneleri yemek veya topladığını gören devletteki bir işi çözülür güzel haber alır. Bazı rüya tabircileri, beyaz ve siyah üzüm hayra alamettir. Mevsimin­de yada mevsimi dışında görülen üzüm rüyası iyidir demişlerdir. Bir riva­yete göre siyah üzüm gizli menfaat anlamına gelir.

😐 Mevsiminde siyah üzüm yediğini görmek üzüntü ve keder; mevsimsiz üzüm yediğini görmek hastalıktır. Bazı rüya tabircileri, mevsimsiz olarak siyah üzüm yediğini gören yediği her üzüm tanesi kadar değnek yer, der.

Rüyada Kuru Üzüm Yemek

🙂 Kuru üzüm yemek kazanç yüzünden büyük sevince işarettir. Düşlerde görülen tadı ve görüntüsü güzel kuru üzüm yemek bir toplantıya iştirak edip orada bir sürprizle karşılaşmağa delildir. Rüyada kuru üzümün detaylı anlamı için: BKZ

😐 Mevsimi dışında kuru üzüm yemek hastalıktır. Rüyada kalitesiz (kurtlu, tozlu) kuru üzüm yemek bazı kötü ruhlu kimseler tarafından hayatınızın ve yaşayış şeklinizin kontrol altında tutulmakta ve kıskanılmakta ve kıskanılmakta olduğunuzu işaret eder.

Rüyada Kara Üzüm Yemek

🙂 Düşlerde görülen kara üzüm iş hayatınızda başarı kazanıp, gelirinizin artacağına, kısa bir yolculuğa çıkıp, sıkıntılı durumdan kurtulacağınıza işarettir.

😐 Tadı kötü ve bozuk kara üzümler görmek rüyada yakın dostlarınız arasında münakaşaya katılıp, durumunuzun kötüleşeceğine, söylediğiniz bir sözden dolayı zan altında kalacağınıza, zor günler yaşayacağınıza işarettir.

Rüyada Beyaz Üzüm Yemek

🙂 Mevsiminde beyaz üzüm yediğini görmek nimet, hayır, menfaat ve olma­sını istediği şeye sahip olmak demektir. Zamansız beyaz üzüm yediğini görmek, eğer görülen rüyada hayra delalet eden bir şey varsa helal mal anlamına gelir. Mevsiminde siyah üzüm görmek iyidir.

😐 Bir rivayete göre zamansız yenen beyaz üzüm haram mal anlamına gelir. Yediğiniz beyaz üzümün tadının kötü olması ve şeklinin çürük olması aile arasında bir konudan dolayı münakaşa edip aranıza dargınlığın gireceğine, yakınlarınızla aranızın açılacağına, bundan üzüntü duyacağınıza işarettir.

Rüyada Yaş Üzüm Yemek

🙂 Rüyada yaş üzüm yediğini görmek çok hayırlıdır. Yaş üzüm yemek; bütün arzu ve isteklerinizin olacağını gösterir. Rüyada yaş üzüm yemek size düşmanlık besleyen kimselerle mücadele etmek mecburiyetinde kalarak neticede onların fenalıklarını bertaraf etmeye muvaffak olacağınıza veya atıldığınız işlerden müsbet neticeler elde edeceğinize yorumlanır.

Rüyada Dalından Üzüm Yemek

🙂 Eğer rüyada dalından üzüm yerseniz güzel teklifleri kabul ederek kar sağlayacağınıza; Dalından üzüm kopardığınızı görmek; bir yerden elinize beklemediğiniz bir mal ya da para geçecek demek.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Danyal(a.s.): “Kırmızı üzüm bunlar gibi yorumlanmaz. Siyah üzümü mevsiminin dışında yediğini görmekse hastalık, hüzün ve korku anlamına gelir.”

Kirmani: “Mevsiminde beyaz üzüm yediğini görmek hayır, mevsiminin dışında beyaz üzüm yediğini gör­mekse üzüntü ve keder anlamına gelir. Mevsiminde siyah üzüm görmek iyidir. Bir rivayete göre az da olsa üzüntüye delalet eder.” demiştir.

İbn-i Şirin: Mevsiminde yetişmiş olan beyaz üzüm görmek yağmur ve çiğ ile tabir olunur. Çürük veya kurtlu üzüm rızkınızın kesileceğine veya eksileceğine yorumlanır.” demiştir.

Cafer Sadık (r.a.): Her zaman siyah ve beyaz üzüm görmek üç şekil­de yorumlanır: Evlat, farz ilimler, mal. Şıra görmek de üç şekilde tabir olu­nur: Hayırlı mal, bereket ve kıtlık belasından kurtuluş,” demiştir.

Ebu Sait El Vaiz’e göre;Rüyada mevsiminde beyaz üzüm yediğini gören ge­niş ve bol rızka, mevsimsiz yani zamansız beyaz üzüm yediğini gören de beklediği iyiliğe zamanından önce sahip olur. Asma­da asılı siyah üzüm şiddetli soğuklarla tabir olunur. Bir rivayete göre rüya sahibinin eline mal geçer.

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada üzüm yemenin psikanalizi: Ailenizle, atalarınızla olan bağlarını­zı ve güçlü aidiyet duygularınızın varlığını belirtir. Bağda veya asmasında üzüm yemek, çabalarınızın meyvelerini al­makta olduğunuzu dile getirir. Ayrıca üzüm yemek üretkenliğin, verimliliğin ifadesi olarak değerlendiri­lir.

Anonim Rüya Yorumları

 • Rüyada beyaz üzüm yemek ise şifa ve hayırdır.

Rüyada üzüm yemek

Bu Duaları Kaçırmayın!

BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi takip edebilirsiniz. Ücretsiz rüya yorumu için de BURAYA TIKLAYIN ve rüya uygulamasını indirin. Uygulamanın içindeki sayfaların altına rüyanızı yorum olarak yazın, rüyanız (kahin) tarafından hemen yorumlansın.


4 thoughts on “Rüyada Üzüm Yemek, Yeşil Üzüm Yemek, Siyah Üzüm, Kuru Üzüm, Kara Üzüm Yemek”

 1. Rüyamda Ankara’ya seyahat etmek için eşimin bana oğluma bilet aldığını gördüm daha sonra kızma sordum O da benim sınav tarihleri denk gelmezse ben de geleceğim diyor ona da alıyoruz tarih görüyorum 25’i ve yine tanıdıklarım seyahat hazırlığı yapıyor onların olundu yeri toparlıyorum yeşil üzüm var salkım salkım ondan yiyoruz

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Şu an ki amaçlarınızın gerçekleşeceğine, büyük bir mirasın sahibi olacağınıza ,saygınlığınızın ve paranızın artmasına, güzel haberleri alacağınıza işarettir…

 2. Hocam rüyamda küçük salkım salkım yeşil üzüm Korukları görüyordum yani daha olmamişlar minik miniktiler.Yaninda cok sevdigim evliya bediuzzaman Hz.ni goruyordum basinda beyaz sarik vardi.Anlami nedir hocam

  Reply
  • Fatma Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Hayat şartlarınızın olumlu bir şekilde değişeceğine, hal ve hareketlerinizde daha çok temkinli olmanız gerektiğine işarettir…

Leave a Comment