Rüyada Bebek Doğurmak, Rüyada Erkek Bebek Doğurmak, İkiz Bebek Doğurmak

Düşlerde bebek doğurmak ölüm mü, para mı yoksa iş, evlilik veya bebek mi demek. Rüyada bebek doğurmak, erkek bebek doğurmak veya rüyada ikiz bebek doğurmak çok farklı yorumlanır. Hemen aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami rüya tabirleri yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada bebek görmek sizin tarafınızdan yaratılacak bir eser, yeni bir iş veya duygusal bir ilişkinin başlangıcı gibi yeniliklerin habercisidir. Rüyanızda kendi bebekliğinizi görmeniz sorumluluk almak istemediğinizi gösterir fakat bu projeleriniz için tehlikeli olabilir. Her halükarda huzurun ve mutluluğun habercisidir. Bebek, sevinmek ve göz aydınlığıdır. Bir bebeği okşamayı görmek, sevinçli bir haberle tabir edilir. Cami avlu­suna bırakılmış bir bebek görüp onu kucağa almak, akrabalar vasıtasıyla gelecek mirastır. Rüyada bir bebeğin beşiğini salladı­ğını gören işsiz biri, yakında iş bulur ve sevinir.

Rüyada Doğum Yapmak

Fakir bir insanın, rüyasında bir kadının doğurduğunu görmesinin onun için iyiye işaret olduğunu; çünkü bu kişi kendisini koruyacak ve içinde bulunduğu kötü durumdan kurtulmasına yardım edecek birilerini bulacağını gösterdiğini söyler. Zengin insanlar için bu rüyanın anlamı o kadar da iyi değildir; ne evini ne de işini idare edebileceğini çünkü bir yabancının bu konularda karar vereceğini ve diğer insanların da bu durumu kabulleneceklerini gösterir. İşi, okulu veya bir başka sebeple evden uzakta olan kişilerin evlerine döneceklerinin işaretidir. Ağır bir hastalık geçiren bir insan için öleceğinin habercisidir.

Rüyada Bebek Doğurmak

🙂 Rüyada bebek doğurmak veya doğuran birini görmek; alacağınız bir haberin sizi sevindireceğine, size uzunca bir müddet kalmak üzere misafir geleceğine işarettir. Hamile ol­madığı halde, bebek doğurduğunu gören kadının kocası zengin olur. Karısının erkek çocuk doğurduğunu görenin rüyası büyük hayırdır. Kendinizi bebek doğururken görmek: Kısa zamanda mutlu ve huzurlu bir hayata kavuşacağınız anlamına gelir. Bir kızın bebek doğur­ması: Bir mahkemeniz varsa kazanacağınız anlamına gelir. Rüyada hamile bir kadının erkek çocuk doğurduğunu görmesi, doğacak çocuğunun kız olacağı­na alamettir. Kız doğurduğunu görmesi, bunun tersiyle yo­rumlanır. Kendisinin doğurduğunu görmek; çok mü­him bir işe teşebbüs ederek bunda muvaffak ve herkesin takdirine mazhar olmakla yorumlanır. Bebek görmek hakkında en detaylı yorumu okumak için: BKZ

😐 Bir erkeğin çocuk do­ğurması, büyük ama geçici bir sıkıntıdır. Rüyada annesinin kendisini doğurduğunu görmek, hastalığa işaret eder. Bir erkeğin çocuk doğurması: Kötü sözler işiteceğinize ve tehlikeli bir duruma işarettir. Bir erkeğin rüyasında oğlan çocuğu doğurduğunu görme­si, hastalıkla yorumlanır.

Rüyada Erkek Bebek Doğurmak

🙂 Karısının erkek çocuk doğur­duğunu görmek: Kız bebek olacağına yorumlanır. Kadın hamile olmadığı halde erkek bebek doğurursa: Kocasının umulmadık bir zamanda paraya kavuşaca­ğına işarettir. Rüyada erkek bebek doğurmak, felaha ve müjdeli bir haber almaya işaret eder. Rüyada sevimli mavi gözlü erkek bebek doğurmak müjdedir. Kimi zaman, yeni bir iş, kurmaya, yenilikler yapmaya ya da sevinçli bir haberin geleceğine yorumlanır. Rüyada erkek çocuğu doğurduğunu görmek; sevinç ve kurtuluşa ermeye delâlet ettiği gibi, üzüntü ve kötü bir haberle de tâbir olunur. Erkek bebek görmek hakkında en detaylı yorumu okumak için: BKZ

😐 Ağlayan eli yüzü pis erkek çocuk doğurmak, şiddetli bir üzün­tüye delildir. Erkek kendisinin erkek çocuk doğurduğunu görürse: Kaldıramayacağı kadar büyük sorumlulukların altına girmektir, an­cak bu durumdan kısa zamanda kurtulur.

Rüyada Kız Bebek Doğurmak

🙂 Rüyada kız doğurduğunu gören büyük hayra nail olur. Doğurduğu kız çocuğunun hemen konuştuğunu gören kadın, ileride kavminin efendisi olacak bir evlada kavuşur. Rüyada biri kız doğurduğunu görürse: tam tersi olur yani erkek çocuğu olur. Rüyada kız bebek doğurma, günahlardan ve her türlü kötülüklerden sıyrılma­sını haber verir. Eşinin bir kız çocuğu doğurduğunu görmek en yakın zamanda saadete, hayır ve menfaate ve isteğinin gerçekleşmesine, gam ve kederi­nin dağılmasına işarettir. Kız bebek görmek hakkında en detaylı yorumu okumak için: BKZ.

Rüyada İkiz Bebek Doğurmak

🙂 İkiz doğurmak: Çok zen­gin olmak anlamına gelir. Rüyada ikiz bebek doğurmak, müjdedir. Kimi zaman, yeni bir iş, kurmaya, yenilikler yapmaya ya da sevinçli bir haberin geleceğine yorum­lanır. İkiz bebek doğurmak rüyada kimi zaman da, kısmeti, bereketi işaret eder. İkiz bebek doğurmak veya doğuran birini görmek, başarılı ve evinde itibarlı olur.

Rüyada Dördüz Bebek Doğurmak

🙂 Rüyada dördüz bebek doğurduğunu görmek şan ve şöhretinin, refah ve malının artmasına, bir rivayete göre çocuk sahibi olmaya, eğer bekarsa evlenmeye ya da bir iş veya sanat sahibi olmaya delalet eder.

Rüyada Üçüz Bebek Doğurmak

🙂 Rüyada üçüz bebek doğurduğunu görmek; iç dünyanızın feraha kavuşacağına, darlıktan kurtulup, bolluk ve berekete erişeceğinize, şayet hasta iseniz; tez zamanda şifa bulacağınıza işarettir. Sıhhat ve neşe dolu günler geçireceğinize, evlenip mutlu bir hayat süreceğinize, kederli günlerinizin sona ereceğine işarettir.

😐 Çirkin ve ağlayan üçüz bebek doğurmak sıkıntının ve darlığın işaretidir. Eğer üçüz bebekler kucağınızda ve ağlamaktalarsa sıkıntıyı bizzat sizin yaşayacağınıza yorumlanır.

Rüyada Ölü Bebek Doğurmak

🙂 Rüyada ölü bebek görmek eğer yüzü temiz ve güzel yüz ifadesi varsa umudu kestiğiniz bir haberin hayırlı bir şekilde gerçekleşeceğini müjdeler. Rüyada temiz elbiseli veya kefene sarılmış ölü bebek veya bebekler görmek müjdeli bir haber demek.

😐 Rüyalarda görülen pis pasaklı kirli ölü bebek, sahip olmak istediği işinin tamamlanmayacağı anlamına gelir. Karısının ölü doğurduğunu gör­mek: Sıkıntıya, ya da karısının rahatsızlığına işarettir.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Abdulgani Nablusi: “Evli bir kadın hamile olmadığı halde bir çocuk doğurduğunu görse, o kimsenin alacağı müjdeli bir haberle sevineceğine hükmedilir. Eğer hamile bir kadın rüyada bir erkek çocuk doğurduğunu görse, rüyayı görenin bir kız evlat doğuracağına işaret sayılır. Şayet bir kız çocuğu doğurduğunu görürse, o kişinin bütün üzüntülerinden kurtulacağına işaret eder. Bazı yorumcular erkek çocuk rüyayı gören için üzüntüdür demişlerdir.”

Caferi Sadık:Erkek bir kimsenin rüyada çocuk doğurmasını görmesi, o kişinin ağır ve başaramayacağı bir iş yükleneceğine işaret sayılır. Ama bir görüşe göre ise, bu rüya, fena huylu bir eşten kurtulmaya işarettir. Bir kimse rüyasında do­ğurduğunu görse, mevkice büyür ve çokça mala sahip olur. Bekâr bir kimsenin doğurduğunu görmesi, kısa za­manda evlenmesine ve çocuk sahibi olmasma işaret eder. Rüyada kız çocuğu doğurduğunu görmek; sıkıntıdan kurtulup hayra ermeye, bol rızka ve müjdeli habere de­lâlet eder. Bazen de kız doğurduğunu görmek; Allah’ın rızasını gözetmeye ve kuvvetli bir imana tâbir olunur.”

Kirmani: “Bir kadın rüyasında erkek bir çocuk doğurduğunu ve bu çocuğun hemen konuştuğunu görse, o kişinin mutlu bir ömür süreceğine hükmedilir. Eğer bir kız çocuğu doğurduğunu ve çocuğun hemen konuştuğunu görürse, rüyayı görenin bir çocuğa daha sahip olacağına işaret eder. Bir kadının kız çocuk doğurduğunu görmek eşine fayda sağlayacağına, erkek çocuk doğurduğunu görmek eşine üzüntü ve keder vereceğine işarettir,” demiştir.”

Seyyid Süleyman: Hasta olan bir kimsenin rüyada çocuk doğurduğunu görmesi, rüya sahibinin hastalığına işaret eder. Eğer yoksul bir kimse rüyada doğurduğunu görürse, o kişinin zengin olacağına hükmedilir. Zengin bir kimsenin doğurduğunu görmesi ise, o kişinin yoksullaşacağına işaretir. Bekar bir kimsenin bu tür bir rüyayı görmesi de, o kişinin evleneceğini gösterir. Rüyada doğum görmek; iş ve istikbali ile alâkalı ferahlı sözlere işarettir.”

Ebu Sait El Vaiz: “Bir erkeğin çocuk doğurduğunu görmesi gücünü aşan ağır bir yükün altına girmesine, daha sonra bu yükten kurtularak düşmanını yenmesine delalet eder. Hamile bir ka­dın rüyasında erkek çocuğu doğurduğunu görse bu rüya, kız çocuğu doğurmayla tabii” olunur. Şayet hamile kadın, rüyasında kız çocuğu doğurduğunu görse, bu rüya da er­kek bir evlada sahip olmaya tabirdir. Bazen de rüyada görülen cinsin aynısının doğmasına işaret eder.” demiştir.

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada bebek doğurmanın psikanalizi: Psikolojik anlamda rüyada doğum yapan bir kadın görmek, yaşamda yeni bir evrenin başlamakta olduğuna işaret ettiği gibi, günlük yaşantımızı değiştirecek yeni bir iş, proje ya da ilişkinin de habercisi ola­bilir. Düşlerde doğurmak, binyıllardan bu yana verimlilikle ve net düşünceler ve so­mut bir biçimde elde edilen değerlerle ilişkili düşünülür. Eğer rüyada ölü bebek görüyorsanız, bu, hem sizin ölümle ilgili korku ve tedirginlikleri­nize ya da sağlığınıza ilişkin kaygılarınıza dikkat çeker.

Anonim Rüya Yorumları

 • Eşinin veya cariyesinin erkek çocuk doğurduğunu görmek (eğer ha­mileyseler) kız doğuracaklarına, (eğer hamile değilseler) üzüntü ve acı çe­kip sonradan bu acı ve üzüntülerinden kurtulacağına yorumlanır.
 • Bebek doğurmak yeni bir başlangıca, yeni fikirlere, sevince, hayırlı bir habere ve sıkıntılardan kurtulmaya işarettir.
 • Rüyada do­ğum sancısı, bir konu vb. için çektiğiniz sıkıntının karşılığını alacağınızı;
 • doğurmaksa, çok yakında mutlu olacağınız bir hayata başlayacağınızı anlatır.
 • Ancak bir türlü doğramadığı­nı gören kimse, zor bir dönem geçirir. Üstelik olayların nasıl gelişeceği de belirsizdir.
 • Kendini doğurduğunu gören kimse, yepyeni bir insan olmayı arzular.
 • Doğum sırasında ölmek, sağlıklı ve uzun bir ömür;
 • ikiz doğurmak, hayat boyu şanslı olmak;
 • herhangi bir şey doğurmak, büyük bir hayal kırıklığı;
 • ölü çocuk doğurmak; kötü bir haber almak;
 • bir erkeğin ço­cuk doğurması, kötü bir söz işitmek ya da tehlikeli bir du­rumla karşılaşmak anlamına gelir.
 • Bir erkek rüyasında karısı­nın erkek çocuk doğurduğunu görürse, kız çocuğu;
 • kız ço­cuk doğurduğunu görürse erkek çocuğu olur.
 • Eğer erkek ka­rısının ölü çocuk doğurduğunu görürse, karısı hastalanır ya da ölüm tehlikesi geçirir.
 • Herhangi bir canlının doğumunu görmek, hayata dört elle sarılacağınız bir olay yaşamak;
 • sağ­lıklı bir bebeğin doğumunu görmek, çok güzel bir haber al­mak;
 • hastalıklı (sakat) bir bebeğin doğumunu görmekse, sı­kıntıları bir an için unutturacak bir gelişmedir.
 • Hasta bir adamın annesinin kendisini doğurduğunu gör­mesi, onun hastalığıyla tabir edilir. Rüyada doğmak, rahatlığa, borcunu ödemeye ve tövbe et­meye tabir edilir.
 • Fakir birisi, rüyasında doğurduğunu görürse, o kişi zengin olur. Zengin birinin doğurması ise üzüntü ve ke­derdir.

Bu Duaları Kaçırmayın!

RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAMAK İÇİN UYGULAMAMIZI BURADAN İNDİRİN. Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.


12 thoughts on “Rüyada Bebek Doğurmak, Rüyada Erkek Bebek Doğurmak, İkiz Bebek Doğurmak”

 1. Selamun aleyküm
  Ben rüyamda sekiz bebek doğurduğumu gördüm ve bebekleri emziriyordum. Bebekler ağzında diş ile doğmuştu. Peygamber efendimiz s.a.v. bana gelip ” Allah yardımcın olsun” diyordu. Tabiriniz için şimdiden teşekkürler

  Reply
 2. Rüyamda elime boşanma tebligatı ulaşıyor
  Ve ben inanamıyorum bunu gercekten yaptına yapcam dıyordu dıyorum yapmış dıyorum

  Anlamı nedır

  Reply
 3. Rüyamda erkek çocuk doğuruyorum
  Gercekte hamile dehılım eşimle aramız aylardır iyi degıl ayrılma durumundayız

  Erkek çocuğum oluyor adını ALİ koyuyorum hamile olduğumu bile bilmiyormuşum cocgu görmüyor ama
  Eşine soylemıcekmisin dıyorlar yok hayır dıyorum nasıl öğrenirse öğrensın dıyorum zaten aylardır ayrıyız ınanmaz belkıde dıyorum

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Şerefinizin ve itibarınızın artacağına, iyi geçinmeye, birisinin sırlarının açığa çıkacağına, önemli olan haberleri alacağınıza işarettir…

 4. Rüyamda iki kız çocuğu doğurduğumu gördüm. İkiside çok güzeldi kaşı gözü belirgin açık tenli güzel iki çocuk. Kiloları da yeni dogmusa göre çok iyiydi. Bir tanesi diğerinden biraz daha büyüktü. Ben büyük olanın saniyece diğerinden önce doğduğunu söylüyorum. Onları emzirmek için kucağıma alıyorum gulumsuyorlar. Önce sagtaraftan emzirmem gerektiğini düşünüyorum . Bu arada bekarım ve sevdiğim insani rüyada görmesem de cocuklarin ondan olduğunu biliyorum.evlenmis gibi ama o rüyada yok adını telafuz ederek fotoğraf çekip ona atmak istiyorum .rüyada annem iki ablam ve birkaç komşumuz var.

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Saygınlığınızın artmasına, zorlukların üstesinden geleceğinize, işlerinizin daha iyiye gideceğine, sıhhatli olacağınıza işarettir…

 5. Rüyamda üçüz bebek gördüm benim değilmiş başkasınınmış bebekleri ayrı ayrı yerlere evlatlık satacaklarmış bende onlara diyorum ki bak bu çocukları birbirinden ayırmayın bunlara ben bakacağım durumum o kadar iyi değil ama çalışıp çırpınıp bakacağım sizede 60 bin tl vereyim diyorum bebeklerin ailesine böyle uyandım

  Reply
  • Anonim Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Bir işi alnınızın akıyla başarmaya ve onun semeresini almaya, üzüntü ve kederden kurtularak sevince zamanla ulaşacağınıza işarettir…

 6. Akrabam ruyasında bir bebek görmüş gercekte olan bebeğini aldırıcakmış rüyasına bir allah dostu bayan bir seyit gelip bu çocuğu aldırma bu çocuk ummete çok hayırlı olucak demiş hatta 2 defa ruýasına gelip böyle demiş çocuk şu an 18 yaşında ve ateist bunu yorumlar mısınız?

  Reply
  • Salih Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Hayırlı bir işinizin sizi beklediğine, dostlarınızla ve sevdiklerinizle bir araya gelmeye, sıkıntıların geçeceğine işarettir…

Leave a Comment