Rüyada Üzüm Görmek, Rüyada Üzüm Yemek, Üzüm Toplamak

Düşlerde görülen üzümler ölüm mü, müjdeli haber mi yoksa para, iş, evlilik veya bebek mi demek. Rüyada üzüm görmek, üzüm yemek veya toplamak çok farklı yorumlanır. Hemen aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami rüya tabirleri yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Üzüm Görmek

🙂 Rüyada üzüm görmek, rüyaların en iyisidir. Üzüm, bol kısmet ve mala, mülke de yorumlanır. Rüyada yaş üzüm görmek çok hayırlıdır. Bu rüya topluca mala erişileceğine ve ömür boyu rahat ve huzurlu yaşanılacağına işaret eder. Rüyada görülen üzüm, güzel rızıktır. Bazen de bu rüya dostluğa ve helal rızka delalet eder. Mevsiminde görülen üzüm, rahat bir yaşantıya delalet eder. Mevsiminde görülen üzüm rahat ve mutlu bir hayat demek. İnce zarlı ve berrak sulu ise mevki ve makam anlamı­na gelir. Çok tatlı ve saf olan her üzüm menfaat, mevki, makam ve mal an­lamına gelir. Bazı rüya tabircileri, tatlı üzüm her zaman hayır anlamına gelir demiştir.

😐 Rüyada mevsimi dışında görülen üzüm ise sıkıntıya delâlet eder. Bazı rüya tabircileri için, görülen üzüm, kalın deriliyse zorluk ve sıkıntılar­la elde edilen mal demektir. Bazı rüya alimleri ekşi üzüm ya haram mal ya da hastalık ve illet demektir, demişlerdir.

Rüyada Üzüm Yemek

🙂 Beyaz üzümü zamanında yediğini görmek helal mala delalet eder. Rüyada siyah ve beyaz karışımı üzümler yemek gece ve gün­düz aralıksız yağacak yağmurlara delalet eder. Mevsi­minde kırmızı üzüm yediğini görmek fayda ve menfaatin azlığı anlamına gelir. Rüyada üzüm yemek eğer mevsiminde yediyseniz, dünyada meydana gelen ucuzluğa ve geniş geçim yollarına işarettir.

😐 Çavuş üzümü yediğini görmek zahmetle elde edilen mala işarettir. Mevsimi dışında üzüm yemek, acele yapılacak hayra, sadakaya bazen da ele geçecek haram kazanca yorulur. Mevsimi dışında siyah üzüm yemek hastalıktır.

Rüyada Üzüm Toplamak

🙂 Üzüm görüp de toplamak istediğini gören geçimini sağlamak için acele eder ve başarılı da olur. Rüyada bir bağdan veya asmadan kendi eli ile üzüm topladığını görmek, hayatta bütün isteklerini elde edeceğine delalettir. Salkımdan üzüm koparmak, malını yalnız eşiniz için sarf edeceğine işarettir. Üzüm toplayan karısından mirasa konar. Rüyada üzüm toplamak, ekşi olmamak şartıyla mal, nimet ve menfaattir.

😐 Mevsimi gelmeden bir marketten, tezgahtan üzüm almak, asmadan koparmak veya toplamak azında ve çoğunda huzursuzluk olacağı şeklinde yorumlar da yapılmıştır.

Rüyada Siyah Üzüm Görmek

🙂 Rüyalarda görülen siyah üzüm geceyi temsil eder. Siyah üzümler aynı zamanda gece yağmurlarına işarettir. Rüyada siyah üzüm görmek saadet ve sağlığa yorumlanır. Rüyada siyah üzüm görmek, sonsuz bir varlığa ve bolluğa işarettir. Siyah üzüm, devamı olmayan bir rızıktır.

😐 Rüyada mevsimi dışında görülen siyah üzüm hastalığa yorumlanır. Siyah üzümün kurtlu veya çürük olması iyi değildir.

Rüyada Yeşil Üzüm Görmek

🙂 Yeşil üzüm görmek isteklerinizi elde edebilmek için çok çalıştığınıza ve gerçekleş­mesinin de hakkınız olduğuna işarettir.

😐 Bir rivayete göre koruk üzüm (yeşil üzüm) hastalığa, üzüntü ve kedere işarettir. Bazı yorumcularsa koruk (olgunlaşmamış üzüm) henüz sa­hip olma zamanı gelmemiş mal anlamına gelir demişlerdir. Mevsimi dışında asmada yeşil (olgunlaşmamış) üzüm görüp toplamak isteyen, rızk talebinde acele eder, buna rağmen elde edemez. Yeşil ham üzüm görmek, yemek, topladığını veya sıkıp suyunu çıkardığını gören kimsenin eline haram mal geçer ve bundan da faydalanır, yani o haram malı bile bile kullanır.

Rüyada Kuru Üzüm Görmek

🙂 Her ne renkte olursa olsun kuru üzüm görmek hayır ve menfaat anla­mına gelir. Rüyada kuru üzüm görmek, helâl ve temiz rızka işarettir. Kuru üzüm görmek, aynı zamanda sürekli olan bol rızka da işaret etmektedir. Kuru üzüm görmek: İçinde bulun­duğunuz maddi durumunuzun düzeleceğine işarettir. Kuru üzüm her halukarda ve her renkte hayır ve men­faattir.

😐 Rüyada yediğiniz veya gördüğünüz kuru üzümün içinden kurt çıkarsa malınızdan kazancınızdan eksilmeler olacağına kısa süreli sıkıntı yaşanacağına yorumlanır.

Rüyada Üzüm Yaprağı Görmek

🙂 Rüyalarda görülen asma yaprağı; bir tanıdıktan fayda görmeyi gösterir. Yeşil üzüm yaprağı görmek sağlığa ve huzura yorumlanır. Bu rüyayı gördüğünüzde herhangi bir hastalığınız varsa tez zamanda geçeceğine yorumlanır.

Rüyada Beyaz Üzüm Görmek

🙂 Beyaz üzüm görmek, sağlık ve şifaya yorumlanır. Rüyada görülen beyaz üzüm gündüzü temsil eder. Beyaz üzüm ise şifa ve hayırdır. Rüyada beyaz üzüm görmek mutlu bir aile hayatına işarettir. Bazı rüya tabircilerine göre, vaktinde görülen beyaz üzüm dünya sü­sü ve güzelliği, mevsimi dışında yani zamansız görülen beyaz üzümse mal olarak yorumlanır. Oldukça fazla beyaz üzüm görmek gündüz yağmurlarına işarettir. Mevsiminde beyaz üzüm görmek, yağmur ve çiğ ile tabir olunur. Beyaz üzümü vaktinde yemek, helal inala işaret eder.

😐 Düşlerde görülen beyaz üzüm bir rivayete göre mevsimi dışında ve ezik çürük görmek haram mal anlamına gelir.

Rüyada Üzüm Bağı Görmek

🙂 Rüyada üzüm bağı görmek, ev ve kadın ile, meyvesi malla, yaprakları sağlıkla, salkımlar rızıkla, sulaması cinsel ilişki ile, kütükleri şerefe ulaşmakla tabir olunur. Rüyasında bir üzüm bağı satın aldığını gören, evlenir. Rüyada üzüm bağı satın almak, evlenmeye delalet eder. Bağ veya asmanın kendisi kadın, mal ve servet demektir. Mevsiminde görülen bağ, kazanç ve göz aydınlığıdır. Mevsiminde bağ budadığını görmek şeref ve itibardır. Rüyada bir üzüm bağı görmek; yeni bazı teklifler alacağınıza, eğer bu bağda üzüm yerseniz bu teklifleri kabul ederek kâr sağlayacağınıza; bağdan üzüm kopardığınızı görmek; bir yerden elinize beklemediğiniz bir mal ya da para geçeceğine gösterir. Rüyada üzüm bağı budadığınızı görmek; çok mutlu bir hayata kavuşmanın müjdesini alacaksınız demektir.

😐 Kış mevsiminde meyveli bağ görmek, malı zayi olmuş ve zengin sanılmış olan bir kadınla yorumlanır. Rüyada kurumuş bağ görmek, üzüntü ve fakirliğe işaret eder. Kışın bağ görmek üzüntüdür.

Rüyada Sarı Üzüm Görmek

🙂 Sarı üzüm görmek: Yoksulluktan zenginliğe erişeceğinize işarettir. Sarı üzüm görmek rahatsızlığınızdan tez zamanda kurtulacağınıza yorumlanır.

Rüyada Üzüm Salkımı Görmek

🙂 Üzüm salkımları kısmet ve geçimin bolluğuna, dünya ve ahiret işlerinin yolunda gittiğine yorumlanır. Rüyada bir salkım üzüm bulduğunu gören bir kadından toplu mal alır. Rüyada salkım üzüm görmek veya toplamak birinden kendisine miras kalacağı anlamına gelir. Bir salkım üzüm aldığınızı görmek: Bir kadın sayesinde beklemediğiniz bir anda maddi bir güce kavuşacağınıza işarettir. Asmasında asılı salkım üzüm görmek bakire bir genç kıza yorumlanır. O üzümden bir tane koparmak, malının bir kısmını elde edecek olan dul bir kadına yorumlanır.

Rüyada Kara Üzüm Görmek

🙂 Kara üzüm görmek ucuzluğa ve bereketin bolluğuna işarettir. Rüyada görülen kara üzüm genç birisi tarafından görülürse evleneceğine işarettir. Evli biri görürse mutlu bir evlilik geçirecek demek.

Rüyada Üzüm Asması Görmek

🙂 Rüyada üzüm asması görmek, bolluk ve varlık işareti sayılmaktadır. Rüyasında beyaz üzüm asması gören veya yiyen kimse zengin olur. Rüyada bir üzüm asması görmek; bu rüya sahibi için kudret ve şeref demektir. Rüyada görülen asma çubuğu; zengin bir kimse ile tanışmak demek. Rüyada görülen üzüm asması, onu ekip yetiştiren için izzet ve şeref olarak yorumlanır. Asma ağacı, zengin bir kadın olarak yorumlanmıştır. Rüyada asmanın kesilmiş çubuklarından bir miktar aldığını gören kimsenin, şerefli ve iffetli bir kadın tarafından eline servet geçer. Rüyada asma ağacını yaprakları üzerinde olduğu halde gören kimse, din yoluyla bir toplumdan yarar görür. Rüyada asma görmenin tüm anlamlarını öğrenmek için BKZ.

😐 Üzüm asmalarında çürüme olduğunu görmek, bir acıyla karşılaşacağına işarettir. Kış gününde üzerinde üzüm salkımları ile bir asma görmek, malı elinden gitmiş, fakat o kimsenin çok zengin sandığı güzel bir kadına sahip olmuş olarak yorumlanır. Mevsimi değilse mücadele ve sıkıntıdır. Başında asma ağacı bittiğini gören kimsenin aynı yerinde yara meydana gelir.

Rüyada Kırmızı Üzüm Görmek

🙂 Zamanında (üzüm mevsiminde) kırmızı üzüm yemek, küçük bir men­faattir. Kırmızı üzüm görmek, hizmeti bol, zengin ve güzel bir insana işaret eder. Kırmızı üzüm yemek, uzun ömre, imani yönden zühd ve takvaya işarettir.  Kırmızı üzüm gören bir kişinde değerli mal alır. Asmada kırmızı üzüm gör­mek: Zengin olacağınıza işarettir.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Abdulgani Nablusi:Ağaçtan yapılmış bir sıkacakla üzüm sıktığını gören zalim bir hüküm­dara hizmet eder. Toprak veya tuğladan yapılmış bir sıkacakla üzüm sık­tığını gören dindar ve adaletli bir padişaha yakın ve dost olur. Toprak bir çanakta veya kasede üzüm sıktığını gören bir kadınla yakın ilişkiye girer.”

Caferi Sadık: “Çavuş üzümü, güçlükle elde edilen mal­dır. Üzüm sıkıp suyunu çıkardığını görmek, borçları varsa kurtulacağına; hastası varsa şifa bulacağına delildir. Rüyada bir kimsenin budanmış bir asma dalını satın aldığını görmesi, bir kadınla evlenerek onun malından faydalanacağına işarettir.”

Seyyid Süleyman: Rüyada görülen üzüm çubuğu, onu diken ve yetiştiren kimse için en büyük bir şansa işaret eder. O kimse dünyada nimetlerin en büyüğüne sahip olur ve yaşamı boyunca huzurlu ve çok rahat bir ömür sürer, asmasında asılı ve sarkmış üzüm görmek, çok saygın bir genç kızı temsil eder.”

Kirmani:Mevsiminde üzüm sıktığını gören, fakir ise zengin olur. Eğer herkesin üzüm sıktığını görmüş ise, o bölgede bolluk olacağına, bu rüya kış mevsiminde görülmüş ise, bu rüyanın aksiyle tabir olunur. Rüyada üzüm şerbeti (şarabı) almak içmek, hiç bir vakit hayra delâlet etmez. Hurma şerbeti de aynı şekilde yorumlanır.”

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Üretkenliğin, verimliliğin ifadesi olarak değerlendiri­lir. Düşlerde görülen üzümler çalışmalarınızın olumlu anlamda sonuçlanacağının bir sembolüdür. Aynı zamanda bereket ve bolluğu temsil eder.

Anonim Rüya Yorumları

 • Ağaçtan imal edilmiş bir cendereyle üzüm sıktığını gören, zalim bir hükümdara hizmet eder. Toprak ve tuğla cenderede üzüm sıkan, adil ve dindar bir devlet baş- kanına yakın olur. Üzüm sıkıp küp, şişe (vb.) bir yere koyduğunu gören, devletten menfaat sağlar.
 • Şıra görmek, çok iyidir. Hayırlı mal ve berekettir. Beladan kurtulmaktır. Üzüm ve hurma suyu sıkmak, rızka işarettir. Üzüm ve şıra satın almak, güzel haberdir.
 • Üzüm sıkıp suyunu dağıttığınızı görmek: Dağıttığınız yörenin bolluğa ucuzluğa kavuşarak bereketli bir yer olacağına, hastaların sağlığına kavuşa­cağına, dertlilerin dertlerine çare bulacağına işarettir.
 • Üzüm çubuğu diktiğini görmek, diken ve yetiştiren için en büyük bir şereftir. Bir rivayete göre, üzüm çubuğu görmek, zengin ve asil kadınla yorumlanır.
 • Sıktığı üzümü bir küpe, cam kavanoza yada benzeri bir kaba boşalt­tığını görene başkan ya da hükümet maddi yardımda bulunur.
 • Ailece üzüm sıktığını gören, eğer layıksa padişahtan iyilik görür, gör­düğü iyilik aile ve akrabalarını da kapsar. Eğer buna layık değilse kadir ve kıymeti yüksek, yani saygıdeğer birinden iyilik görür.
 • Üzüm ya da şıra satın aldığını görmek güzel haber almak anlamına gelir.
 • Rüyada üzüm şırası içmek, aile içinde çıkacak bir huzursuzluğa işaret eder.
 • Rüyada üzüm suyu içmek ise uzun bir ömre işarettir.
 • Şerbet veya şarap yapmak için üzüm sıktığını veya sıkıldığını görmek, bereketli bir mevsim yaşayacağına işarettir.

Rüyada üzüm görmek, üzüm yemek

Bu Duaları Kaçırmayın!

RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLATMAK İÇİN UYGULAMAMIZI BURADAN İNDİRİN: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.  


135 thoughts on “Rüyada Üzüm Görmek, Rüyada Üzüm Yemek, Üzüm Toplamak”

  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Yüklü bir paraya kavuşarak rahat ve huzurlu bir hayat süreceğinize, bulunduğunuz makamda ve mevkide fazla yükselmeye işarettir…

 1. rüyamda ilkokul arkadaşlarımı gördüm. arkadaşımın teki evleniyormuş. büyük bir masa vardı yiyecekler içecekler vardı. herkes masada oturmuştu. gelin karşımdan geliyordu. ben de masadan ayrı faytonun iki sap kısmına tahta koyup oturmuş onları izliyordum. arkadaşımın teki bana seni rezil edicem diyordu. sonra o arkadaşımın kız kardeşi (yani gelin) benim hakkımda yaptığı iftiraları anlattı. rüyanın bir başka bölümünde daha önceden oğlanın teki bizim evde kalmış bizimkilerin haberi varmış ve bana kızgınlarmış. sonra evimizin bahçesinde arkadaşımın eşi üzüm topluyordu. annem ve babam geldi. arkadaşımın eşi hızla evden uzaklaştı. arkadaşımın eşi telefonu yanımda unutmuştu aradı telefonumu getirebilir misin diye. ben sonra ara dedim. annem yanımda tüm konuşmaları duydu. annem yanlış anlamıştı. sonra sen bunu nasıl yaparsın diye ağlamaya başladı. sonra arkadaşımın eşinin ailesi telefonu almaya gelmişti.

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Projelerinizi başlayacağınız işlerde uygulayacağınıza, içinizi karartan dertlerinizden ve sıkıntılarınızdan kurtulacağınıza işarettir…

 2. S.a ruyamda arkadasin evin onunde agaclar var golgelikli bir sekilde ne kadar serin burasi diyorum agaclarda uzumler var iri iri sari uzum bende bir kac tane uzum koparip yiyorum tatli uzum sonra arkadasa diyorum bunlar ziyan olur dokulur diye

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Cömert ve şerefli bir kimseden ikram ve iyilik görmeye, üzüntü ve kederden kurtulmaya, müjdeli haberler alınacağına işarettir…

  • Merhaba ruyadam sihya ve sarı üzüm topluyordum birde yiyordum iki adam geldi İngilizce konuşuyorlardı ama onların bahcesiydi cekinereker topluyordum üzümü

 3. Merhaba değerli hocam. Rüyamda kendi evimin çöp kovasında poşetle beyaz üzüm gördüm, bunu buraya kim atmış dolapta üzüm yok zaten taze üzümü çöpe atmışlar diye söylenerek onu cikariyorum. Yorumlarınız çok sevinirim. Allah razı olsun

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Rekabet halinde olduğunuz kimselere karşı yetenekleriniz sayesinde üstünlük kuracağınıza, tedbirleri elden bırakmamaya işarettir…

Leave a Comment