Rüyada Tavşan Görmek Hakkında Her Şey

İlginç bir rüyada sıra. Aslında şirin görüntüsüyle kalplerimiz fetheden tavşanlar rüyada görülürse ne anlama gelir. Evet rüyada tavşan görmek neye delalettir? Bazı ziyaretçilerimizden gelen tavşan görmek sorusunu en kapsamları yorumunu aşağıda anlatacağız. Tavşanların rüyalarda 1001 türlü görülme şekli var o yüzden bir de her türlü görülme şekillerini sizler için alimlere sorduk ve aşağıdaki büyük rüya tabirleri sözlüğünü oluşturduk. Aşağıdaki yazımızda rüyada tavşan görmek neye işarettir, rüyada beyaz tavşan görmek, tavşan sevmek, tavşan yavrusu görmek, tavşan ısırması, sarı tavşan görmek, tavşan sürüsü görmek, tavşan yakalamak ve rüyada tavşan öldürmek gibi daha çok tabiri sitemizde bulabilirsiniz.

Rüyada Tavşan Görmek Neye İşarettir

Rüyanızda tavşan gördüyseniz; Çok sevineceğiniz bir haber alacağınıza, şansınızın açılacağına, yeni tanıştığınız dostlarınızla neşeli günler geçireceğinize işarettir.
Ruyada tavsan gormek: ahlâksız bir eşe işarettir. Bu eş karınız da olabilir iş ortağınız da olabilir. Rüyada kırda dağda dolaşırken kaçan bir tavşan görmek, bir kimse ile dostluk kuracağınıza işarettir. Eğer bu tavşan koşuyorsa ve sizde onun arkasından silah atarsanız, rakipleriniz tarafından aldatılacağınıza delalettir. 
Tavşan etinden, derisinden bir şey aldığını gören kimseye, hanımı tarafından az bir hayır isabet eder.

Tavşan görmek: ahlâksız eşe, tavşan yavruları hüzün, ke­der, yorgunluk ve sıkıntıya delalet eder.
Mağripli Cabire göre tavsan gormenin anlamı: “Tavşan görmek sakin ve olgun eş demektir,” diyor. Kendisine ait bir tavşanın öldüğünü gören ailesi yüzünden bir belaya uğ­rar. Bir tavşanın kendisiyle konuştuğunu gören halkın hoş karşılamayaca­ğı bir kadınla arkadaşlık yapar. Tavşanın ensesini öptüğünü gören, eşiyle ters ilişkiye girer.

Ebu Sait El Vaiz’e göre tavşan görmek: eşe, tutmak evliliğe delalet eder. Tavşanı kestiğini görmek eşinden ayrılmaya işarettir. Salimi adlı rü­ya tabircisinin ifadesine göre, tavşan rüyasında hayır yoktur. Umûmiyetle zevceye; yavruları, üzüntüye delildir.

Rüyada Beyaz Tavşan Görmek

Rüyada görülen beyaz tavşan, kadına delalettir. Eğer beyaz tavşanı rüyanızda gördüyseniz bir kadınla tanışacağınıza veya bir kadınla büyük işlere girişeceğinize delalettir. Bazen bu rüya hilekâr ve düzenbaz bir kimse ile de tabir olunur.

Rüyada Tavşan Sevmek Neye Delalettir?

Rüyada tavşan sevmek kötü huylu biriyle birlikte olmak ve ona gönül bağlamakla yorumlanır. Niyeti siz karşı olmasa da genel itibariyle iyi olmayan bu kişini dolaylı olarak size zararı dokunacağına işarettir. Namınız bu sebeple zarar görecek ve çevreniz tarafından hoş görülmeyen biri olarak tanınacağınızın habercisidir.

Tavşan Yavrusu Görmek – Büyük Rüya Tabirleri

Eline tavşan yavrusu geçtiğini gören kimseye üzüntü, keder ve musibet erişir. Rüyada görülen tavşan yavruları kedere ve hüzüne delâlet eder. Bir başla rüya alimine göre hayalini kurduğunuz işten veya uzun zamandır üzerinde çalıştığını projeden büyük kazançlar elde edeceğinize yorumlanır.

Rüyada Tavşan Görmenin Modern ve Psikolojik Anlamı

Bir kadınla tartışarak samimiyetinizi ilerleteceğinize işarettir. Rüyada kırda bir tavşana rastlamak: Bir kadınla dostluk kuracağınıza, şayet tavşan koşuyorsa ve arkasından silâh atarsanız, birçok kimseler tarafından aldatılacağınıza işarettir.

 • Koşan tavşan görmek: Dostlarınız tarafından oyuna getirilerek kandırıla­cağınız anlamına gelir.
 • Tavşan yakaladığınızı görmek: Dostunuzla birlik­te bir sırrı paylaşacağınıza ya da evliliğe işarettir.
 • Tavşan öldürdüğünüzü görmek: Karınızın sebep olacağı ve başınızın derde girmesiyle sonuçlanacak bir olaya işarettir.
 • Öldürdüğünüz tavşanın derisini yüzdüğünüzü gör­mek: Boşanmaya işarettir.
 • Tavşanın kaçtığını görmek: Eşinizin elinizden kaçıracağınıza işarettir.

Tavşan Isırması – Diyanet

Eğer rüyanızda tavşan elinizi ısırdıysa çevrenizde size düşman olan bir kadının size beslediği kötülüklerden zarar göreceğinize delalettir. Son zamanlarda sizin canınızı sıkacak bazı gelişmelerin yaşanacağına fakat kısa süre sonra hepsinin üstesinden geleceğinize işarettir.

Rüyada Tavşan Sürüsü Görmek

Rüyada tavşan sürüsü görmek, kalabalık bir iş ortamında yer alacağınıza delalettir. Büyük iş yüküyle karşılaşacağınıza ve sıkıntılardan sonra elde edeceğiniz büyük başarılara işaret eder. Uzun zamandır hayalini kurduğunuz ve üzerinde çalıştığınız işi başaracağınıza ve büyük kazançlar elde edeceğinize işarettir.

Tavşan Yakalamak Ne Demek?

Rüyada tavşan yakalamak, kişinin alacağı hanımın ömrünün az olacağına işaret eder. Bir başka alime göre ise birlikteliklerinin kısa süreceğine delalet eder. Rüyada yakaladığını tavşan beyaz renkli ise iş hayatınızda büyü bir işe imza atarak çok gelir elde edeceğinize ve çevrenizdekilere de faydanızın dokunacağınız delalettir. 

Tavşan Öldürmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada dağda ormanda veya avda bir tavşan vurduğunuzu görmek, sevinçli bir haberden sonra, hafif bir kederle karşılaşacağınızı gösterir. Başka bir rüya alimine göre; tavşan avladığını gören kimse yakın zamanda evlenir. Evli veya evlenme durumunda değilse ailesinden biri evlenir. Tavşan kestiğini gören, eşinden ayrılır. Tavşanın öldüğünü gören, âilesi yüzünden üzülür. Avda bir tavşan vurmak: Sevinçli bir haberden sonra hafif bir kederle karşılaşacağınıza yorumlanır. Tavşan avladığını gören kimse evlenir.

“Rüyada Tavşan Görmek Hakkında Her Şey” üzerine 265 yorum

 1. Sabah Al Hayır, Kıymetli Hocam.
  UAE 🇦🇪 Sharjah’dan, Selamlar..
  Mubarak bir gun, Çok karmaşık bir rüyamın bir kısmi hatırlayabildiğim kadar anlatmak istedim. Ruyamin bir kisminda yırtıcı bir kuş (atmaca veya baykus gibi buyuk bir aksam uzeri avcisi) bir tavşana saldırıyor yakalayamıyor.. Sonra ben tavşanı görüp yakalamak için bir kaç adım hızla üzerine dogu gittiğimde ağaç dalına ziplamaya calisirken sırtından yakalıyorum.. O esnada ona yakin başka bir tavşan daha görüyorum gri renki sanırım eşi olmalı diyorum.. Yakaladigim tavsani koruyup besleme amacli tuttum.
  Bizde asla hayvanlara değil tüm canlılara onların canını acıtan eylemler yapmak kesinlikle haramdır. Tavşan eti de asla yemeyiz..
  Sonra; Tavşanı tuttuğumda onda parazitler olabileceğini hatırlayıp dikkali bir şekilde elimi kontrol ediyorum ve kucuk sarı karıncalar şeklinde elime parazitlerin tirmandığını ve ince iririklar seklinde koluma dogru ısırıldığımı hissediyorum. Hemen yıkamak için Tavşanın üzerinden elimle birlikte bir kova soğuk su döküyorum. Yeterli olmayacağını düşünüp oracıkta bulunan beyaz bük bir cathle ile su kaynatıp ılıştırmak icin bir kaba bosaltiyorum. Fakat Chatle sürekli kaynatmaya devam ediyor. Kaldırıp aldım sonra Head & Shoulders sahampo ile kopukluyorum..kopmle yikayamadan ezan okundugunu duydum uyandim ve sabah namazina gittim. Anlami nedir, Yorumlarsaniz cok sevinirim. Saygi ve Selamlar…

  Cevapla
 2. Rüyamda on tane tavşan avladım. Fakat bunu, sanki bana verilmiş bir görev gibi hatırlıyorum. Tavşanları küçük çakıl taşlarıyla avladım. İki tavşan daha önce avlanmıştı, on tane de benim avlamam gerekiyordu. Yani on iki tavşan avlamak gerekiyordu vee ben bunu başardım.

  Cevapla
 3. Slm benim esim rüyasinda rahmetli babam beyaz bi tavsan Avlamis ve Eve getirip benim pisirmemi istemis ve simdi köyümüzde Cok kar var ve oylede rüyada görmüs ne dir Tabiri acaba söylermisiniz

  Cevapla
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : İşlerinizin açılmasına, varlığın artmasına, bütün dertlerin biteceğine, kaybolan yada çalınan tüm ve bütün malların bulunmasına işarettir…

 4. Rüyam da biri tavşan yakaladı ve ne yaptığını unuttum ama büyük bir tavşandı.sonra bende orta büyüklükte bir tavşan yakaladım yabani tavşan sonra onu canlı canlı fırına attım .bi baktım fırın sıcak tavşan iyice ısınmış dışarı çıkmaya çalışıyor hemen babamı kaldırdım onu kessin öyle pişireyim diye .rüyamda ki hissiyatım şuydu sanki tavşan canlı pişiriliyor gibi düşündüm idrak edemedim .normalde hayvanları çok severim acayip etkiledi bu rüya beni

  Cevapla
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Düşüneceklerinizle ve yapacaklarınızla doğruyu bulacağınıza, bir yerden elinize daha çok nakit paraların geçeceğine işarettir…

Rüyanızı yazın, yorumlayalım