Rüyada Bağ Görmek, Bağ Yaprağı Gormek, Üzüm Bagi

Rüyada Bağ Görmek

Bağ görmek, üzüntü ve fakirliğe işaret eder. Bağ veya asmanın kendisi kadın, mal ve servet demektir. Mevsiminde görülen bağ, kazanç ve göz aydınlığıdır. Kışın bağ görmek üzüntüdür. Mevsiminde bağ budadığını görmek şeref ve itibardır. Rüyada bir üzüm bağı görmek; yeni bazı teklifler alacağınıza, eğer bu bağda üzüm yerseniz bu teklifleri kabul ederek kar sağlayacağınıza; bağdan üzüm kopardığınızı görmek; bir yerden elinize beklemediğiniz bir mal ya da para geçeceğine gösterir.

Rüyada bağ görmek, bağda dolaşmak; Çok yakında tatile çıkıp neşeli ve eğlenceli günler geçireceğinize, çok yakınınızın büyük bir iyiliğini göreceğinize, giriştiğiniz zor bir işin üstesinden gelip başarı kazanacağınıza işarettir.

Rüyada Bağ Yaprağı Görmek

Bağ yaprağı ya da asma yaprağı, ailenizle, atalarınızla olan bağlarını­zı ve güçlü aidiyet duygularınızın varlığını belirtir. Bağda ya da as­ma dallarında üzüm yaprağı görmek, çabalarınızın meyvelerini al­makta olduğunuzu dile getirir.

Rüyada Üzüm Görmek

Rüyanızda üzüm yiyiyorsanız veya üzüm görüyorsanız; İş hayatınızda hareketli bir döneme gireceğinize, dost veya yakınlarınız arasında kırgınlıklara sebep olacağınıza, bir müddet dargın kalacağınıza işarettir.

ÜZÜM BAĞI GÖRMEK: Ruyada uzum bagi gormek; gayet sevinçli ve bahtiyar bir rüya olarak telakki edilir ki, bütün emel Ve arzularınızın gerçekleşeceğine ve iş hayatınızda üstün başarılara işarettir.

Rüyada Bahçe Gormek

Rüyanızda yeşilliklerle dolu bir bahçe gördüyseniz; Kaybolmuş itibarınızı yeniden kazanacağınıza, sıkıntılı durumdan kurtulup feraha çıkacağınıza, kısa bir yolculuk yapıp mutlu ve sıhhat dolu olarak döneceğinize işarettir.

Rüyada Asma Görmek Ne Demek? İslami Rüya Tabirleri
Rüyada Asma Görmek Ne Demek?

Ruyada Tarla Gormek

Rüyanızda tarla gördüyseniz; Şansınızın açılacağına, iş güç sahibi olacağınıza, sıkıntısız günler geçireceğinize işarettir. Tarla rüyası evlilik, yolculuk, mirâs, ortaklık ve layık olan için makamla tabir olunur. Rüya sâhibi has­taysa, şifa bulur. Tarlasını deniz bastığını gören, ka­rısından ayrılır. Çukurlukla dolu tarla gören, hilekar bir kadınla evlenir. Tarla toprağından kerpiş veyâ tuğla yapan, helâl kazanç için gayret eder.

Rüyada Asma Yaprağı Görmek
Rüyada Asma Yaprağı Görmek

Ruyada Asma Görmek

Asma gormek, rüya sahibinin karısı ile yorumlanır. Asmanın kalınlığı, ürünü vb. buna göre tabir edilir. Üzüm bağı satın alan evlenir. Bağ dikmek iyi, bozmak kötüdür. Bağda olduğunu gören, cömert davranır.

Rüyada üzerinde üzüm bulunan bir asma görmek; Hayatınızın huzur ve sükun içinde geçeceğine ve işlerinizin normal bir şekilde inkişaf edeceğine; asmadan üzüm toplamak; İdeal edindiğiniz bir kızla (delikanlı ile) evleneceğinize veya miras yolu ile mala ve paraya kavuşacağınıza.

Rüyada Siyah Üzüm Kara Üzüm Ne Demek?
Rüyada Siyah Üzüm Kara Üzüm Ne Demek?
 • Asmayı yapraksız görmek; işlerinizin bozulacağına ve evinizde darlık ve geçimsizlik havasının hüküm süreceğine,
 • Asma çardağı altında oturmak; çok güzel ve o nisbette de zeki bir kadınla (bir erkekle) münasebet kuracağınıza delaletdir.
 • Bağ ve asma görmek eşle; üzümü eşin malı ve mülküy­le; kalınlığı eşin sağlığı ile; gelişip serpilmesi geçimiyle; sulaması eşine karşı duyduğu sevgiyle ve fidanın dikilmesi de şeref sahibi olmakla tabir olunur.
 • Bir üzüm bağı satın aldığını gören evlenir.
 • Asmanın dallarından su aldığını gören bir kadından mal alır.
 • Ebu Sait El Vaiz’e göre, kış mevsiminde meyveli üzüm bağı görmek malı kaybolmuş ve zengin sanılan bir kadınla tabir olunur.
 • Bir üzüm bağı satın aldığını yada bir üzüm bağına sahip olduğunu gö­ren evlenir.
 • Üzüm bağı diktiğini gören mevki ve makam sahibi olarak sevince erer.
 • Bir üzüm asması altında oturduğunu gören uzun bir ömre ve sağlam bir inanca sahip olur.
 • Kirmani’ye göre üzüm bağı, veya bağ bozumu görmek zorluklara, işlerin kesilmesine ve sona ermesine delalet eder.
 • Diyanet rüya tabirleri yorumcuları ve bazı rüya tabircileri, kendini bir bağda gören ve bağı seven iyilik ve cömertliği sever, demişlerdir.

“Rüyada Bağ Görmek, Bağ Yaprağı Gormek, Üzüm Bagi” üzerine 12 yorum

 1. Selam aleyküm hocam bu gece rüyamda ben bir yolda kiz kardeşim le yürüyor dum sonra kiz kardeşim bir derye giriyordum ben de yolda yürürken bir bağa geliyor dum ve o bağa annemi amcasin oğlu la ayit ti ve bakıyor dum annem ve babam de orada di annem yemek yapmış ti pirinç ve yiyorduk ben annem ve babam erkek kardeşim bir annemi amcasin oğlu da vardi ben de annemi amcasin diğer oğullar da bahçe de Üzüm ler dalında sula yıkıyor du sonra bakıyordum ki yemek te yani tabakta Üzüm vardi böyle iri beyaz Üzüm ben de yiyordu ve annemi amcasin oğlu bana seni boşma mahkeme ne oldu diyor du bitmedi mi ben abim çekişmeli di o da uzadı. Bu yorum ne

  Cevapla
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : İstediğiniz şeylere sahip olacağınıza, istediklerinizi alacağınıza, helal mal ve kazanca, hayatı çok güzel yaşamaya işarettir…

 2. Merhabalar
  Rüyamda bir süredir görüşmediğim kız arkadaşımı görüyorum onun evine gidiyormuşuz. Giderken yolda ağaçtan duvardan sarkan yeşil erik görüyorum. Arkadaşım yeşil erikten koparıyor, bende bir salkım yeşil üzümü koparıp yemeye başlıyorum. Sonra eve giriyoruz sarışın erkek bir çocuğu varmış rüyamda yerde oturuyoruz ve önümüzde şeffaf bir poşette siyah zeytin var limon ve tuzlu içinden bir tane alıp yiyorum. Sonra küçük çocuğu seviyorum sağ yanağından öpüyorum. Gitmek için ayağa kalktığımı hatırlıyorum uyanıyorum. Şimdiden teşekkürler 😊

  Cevapla
  • Büsra Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Şöhret bulmaya, herkesin bileceği ya da bilmeyeceği işler yapmaya, ferahlığa, sevince, helal rızka, mirasa konmaya işarettir…

 3. Rüyamda kiraladığım bir tarlanın yanındaki bağın içerisinde ölmüş beyaz koyunlar gördüm ve bu koyunlar rengi beyaz olan şeker gübresi yeyip ölmüştü.

  Cevapla
  • Anonim Kardeşim Rüyanızın Yorumu Şöyle : Hayat şartlarınızın olumlu bir şekilde değişeceğine, hal ve hareketlerinizde daha temkinli olmanız gerektiğine, iyi ve güzel günlerin geleceğine işarettir…

 4. Rüyada bahçemizde üzüm ağacına annem torbayla çıkıyordu bir de sevmediğim bir arkadası. Poşete üzüm koyup topluyorlardı. Arkadaşı almak istedi vermedim başka bir arkadasıma söz verdim diye bir şey uydurdum elinden aldım. Üzüm açık mor ve yeşil karışık tonlarda renge sahipti. Sonra bir arkadaşım kız arkadasıyla arabayla bizim kapının önüne geliyor hareketli pop müzik dinliyorlar yüksek sesle. Ayağımda kaykayla kayıp havada takla atıp danslar ediyorum. Onlarda gülüyor eğleniyoruz. Rüyamı yorumlarsanız sevinirim şimdiden teşekkürler.

  Cevapla
  • Şeyda Kardeşim Rüyanızın Yorumu Şöyle : Zor bir hayat yaşamamak için biraz daha sıkı ve disiplinli çalışmaya, dost kazanmaya, bu aralar işlerinizin yolunda gideceğine işarettir…

 5. Rüyamda kalabalık ve keyifli bir toplulukla yeşillik ve ağaçlığın olduğu bir yerde yürüdüğümü görüyorum. Üzüm bağları görüyorum ucunda taze beyaz bir sürü üzüm var ağız dolusu yiyorum dalından alıp sonra armut ağacı görüyorum ama doyduğum için yemiyorum onu. Güya uzaydan bir yaratık gelmiş onun dokunduğu bir şeyi ağzıma attığım gibi ağzımı yıkıyorum yüzümde şişme oluyor fakat geçiyor. Güya bulaşıcı bir hastalık saçan bir yaratıkmış.iş arkadaslarımdan biri daha o yemekten yerken uyarıyorum o da ağzını yıkıyor onda şişme falan olmuyor. Anlamları nedir yorumlarsanız sevinirim. Ve bugün annemde rüyasında bizi ucakla uzağa giderken görmüş ve bir sürü türk bayrağı.

  Cevapla
  • Canan kardeşim rüyanın yorumu şöyle : Büyük bir mutluluktan sonra tekrar eski halinize döneceğinize, dedikoduya, mutlu ve tebrik haberlerine, sevinçli olmaya işarettir…

 6. Rüyamda nenem anneme git amca kızın bize dua etsin annem gider amca kızının yanina amca kızı Kur’an’ı Kerim’in Türkçe mealini okuyordu birden bire Kur’an’ı Kerim’in harfleri altın oluverdi annem sordu bu nasıl olur amca kızıda dedi bu Allah’ın bir lutfudur dedi.şimdiden teşekkür ederim.

  Cevapla

Rüyanızı yazın, yorumlayalım