Rüyada Gümüş Görmek | Büyük Rüya Tabirleri

Rüyada gümüşten yapılmış bir şey ölüm haberi mi yoksa bol para ve müjde mi demek. Rüyada gümüş görmek, gümüş yüzük görmek, takmak veya rüyada gümüş kolye, bileklik görmek farklı yorumlanır. Hemen aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz.

Rüyada Gümüş Görmek

🙂 Bahar mevsiminde eline bir dirhem gümüş geçtiğini gören kimse, aynı miktar gümüşe sahip olur. Gümüş, rüyada görülecek en hayırlı madendir. Gümüş görmek, göz aydınlığı, sevinç, ferah, doğru söz ve haber, erkek evlât olarak yorumlanır. Rüyada görülen gümüş birikmiş maldır. Ayrıca gümüş cennete girmeyi sağlayan amellerdir. Rüyada gümüş görmek; biriktirilen mala, paraya, beyaz gül bir kadına işarettir. Kırılmamış ve üstü kararmamış olmak şartıyla gümüş görmek iyidir. Gümüş kaptan su içmek ise hayra işarettir. Gümüş kaseden su içmek ahlakı hamide sahibi bir hanımla evlenmeye işarettir. Rüyada gümüşü nasıl görürseniz görün iyiye, rahat ve huzurlu bir yaşantıya işarettir.

😐 Rüyada eritilmiş gümüş görmek; eşiyle kavga ederek dile düşmeye yorumlanır. Eğer kırılmış veya kararmışsa bir kişinin düşmanlığına uğrayacağına yorulur. Gümüş eşya da böyledir. Toprak altında bulunan bir gümüş madenine indiğini görmek; eşinin ona hile yaparak aldattığına yorumlanır. Kararmış gümüş görmek: Doğru olmayan bir habe­re işarettir. Rüyanızda gümüş gördüyseniz; Adınızın bir olaya karışacağına, dost ve akraba arasında bir mevzudan dolayı dargın kalacağınıza işarettir.

Rüyada Gümüş Yüzük Görmek

🙂 Rüyada gümüş yüzük görmek ferah ve sevince ulaşır. Bir rivayete göre, uyanıklık zamanında eline gümüş geçeceğine işarettir. Bu rüya, sahibinin haline göre yorumlanır. Rüyada görülen gümüş yüzük, gören kimse hacca gider. Rüyada yüzük görmek, şeref, itibar, evlat, nikâh, makam, rütbe olarak yorumlanır. Yüzüğün güzelliği nisbetinde bunların durumu güçlenir. Eğer yüzük gümüştense bir zararı olmaz.

😐 Rüyada görülen gümüş yüzük görmek, dünya malına yüz çeviremeyip her zaman para peşinde koşan biri olacağına işarettir. Kırık eski veya kararmış gümüş yüzük görmek arkadaşınızla aranızın bozulacağına yoyumlanır.

Rüyada Gümüş Yüzük Takmak

🙂 Rüyada gümüş yüzük takmak veya görmek zengin olur veya evlenir. Gümüş yüzük gören kimse hacca gider. Gitme durumu yoksa eş değerde sevaba girecek bir iş yapar. Taktığı gümüş yüzüğün taşlı olması sevinç ve mutluluk sahibi olur. Rüyada gümüşten yapılmış yeni bir yüzük ferah ve mut­luluk anlamına gelir.

Rüyada Gümüş Kolye Görmek

🙂 Kadın için gümüş gerdanlığı boynunda görmek, ahlak-ı hamide sahibi bir kocaya işaret eder. Gümüş bir zincir görmek, servete, bol rızık ve menfaate işaret eder. Boynunda gümüş kolye gören kadının, çok iyi bir eşi olur. Kolye gümüşten yapılmışsa ev­lilikte kararlı olmaya. evliyse mutluluğun daim olacağına.

😐 Boynunda gümüş gibi bir şey taşımak, dünyadaki bir derdi sırtında taşıdığına yorumlanır. Eğer rüyandaki gümüş kolye eski püskü ve kirlenmişse kısmetinin kapandığına yorumlanır.

Rüyada Gümüş Bileklik, Bilezik, Görmek

🙂 Rüyada gümüş bileklik görmek, gören kimse yeni arkadaşlıklar edinir. Rüyada gümüş bilezik görmek, malın artmasına işarettir. Bazen koluna gümüşten bilezik taktığını görmek, sıkıntıyla ele geçecek rızka delalettir. Bazen bu rüya kadın veya erkekler için evlenmeye de delalet eder. Gümüş bilezik görmek hizmetkar veya evlada de­lalet eder. Gümüş bilezik almak: Paranıza para katacağınız anlamına gelir.

😐 Gümüş hal­hal (bilezik) da bazen iyi sayılmamıştır. Ayaklardaki bir rahatsızlık veya gidilemeyecek bir yol ile yorumlanır. İsfahanlı Halid’e göre, ellerinde gümüşten bir çift bilezik gören sıkıntı­ya düşer, darlık çeker. Gümüş bilezik diğer madenlerden daha hafif bir üzüntüdür.

Rüyada Gümüş Küpe Görmek

🙂 Rüyada gümüş küpe görmek veya eşinin kulaklarında gümüşten yapılmış bir çift halka veya gümüş gören eşinin mutluluğuna şahit olur; iş veya sosyal hayatta. Kulakla­rında gümüş küpeler gören, bilgili olur. Kulağında gü­müş küpe gören kadın hamileyse erkek çocuk doğurur. Kulaklarında gümüş küpe gören, halk tarafından sevilir.

😐 Gümüşten yapılmış bir çift küpe veya biri altın, diğeri gümüşten iki halka gören eşini üzer. Rüyada kırık pis bir gümüş küpe görmek, kadın akraba­larınızdan birisi için, hakkında kötü sözler duyacağınız anlamına gelir.

Rüyada Gümüş Alyans Görmek

🙂 Rüyada gümüş alyans görmek bu rüyayı gören kimsenin eline servet geçer ve bir hizmetçiye kavuşur. Rüyanızda gümüşten bir alyans görmek veya taktığını görmek, bekar ise evleneceğine, evli ise bir çocuğu olacağına işarettir.

Rüyada Gümüş Para Görmek

🙂 Gümüş paralar görmek, servete ve erkek çocuğa işarettir. Rüyada görülen gümüş para, yanında hamile kadın olan kimse için çocuğa işarettir. Gümüş para çoğunlukla söze işaret eder. Gümüş para saf ve temiz olursa o paralar ilim ve güzel sözdür. Gümüş paranın sayısı, iyi amellerin sayısı olarak yorumlanmaktadır. Rüyasında gümüş para bastığını gören kimse, hanımı hamile ise erkek çocuk doğurur. Elindeki gümüş paralarını etrafına dağıttığını gören kimse, akrabalarından veya evlatlarından birisini evlendirmek için para harcar. Evinde gümüş paraların olduğunu gören kimsenin eline para geçer. Rüyasında beyaz ve güzel gümüş paralar gören etrafında çok sevilir. Gümüş para görmek nimet ve hayra yorumlanır.

😐 Eğer görülen gümüş paralar sahte olursa, söz ve fiilde kin, hile, ayrılık ve amelde riyaya işaret eder. Zengin bir kimsenin rüyasında çok gümüş parası olduğu halde bunları harcadığını görmesi işlerin bozulmasına ve servetinin azalmasına delalet eder. Eğer gümüşten paralar kararmış ve üzerlerinde resim varsa, bu savaş ve düşmanlığa yorumlanır. Rüyada kırık ve noksan gümüş paralar yalan habere işarettir.

Rüyada Gümüş Tepsi Görmek

🙂 Gümüşten yapılmış tepsi gören kızı­nı yahut kardeşinin kızını evlendirir. Elinde bir gümüş tepsiyle servis yaptığını gören akrabalarından güç ve kuvvet alır. Rüyada gümüş tepsi görmek kardeşinden veya dostlarından dolayı güç almak demektir. Rüyayı gören bir kadınsa kocaya varır. Tepsinin güzelliği ise eşin durum ve vazi­yetine işarettir.

Rüyada Gümüş Takılar Görmek

🙂 Rüyada gümüşten yapılmış takı görmek; mutlu bir evliliğe işarettir. Gümüşten yapılmış her takı ve gümüş­ten süsler hayır ve menfaattir.

Rüyada Gümüş Eşya Görmek

🙂 Gümüş bir kase görmek, bol kazanca, işlerin iyileşerek kara geçilmesine, kase ile koşmak, rakibinize üstün geleceğinize, kase ile bir şey içtiğini görmek, bir aşk haberi alacağınıza yorumlanır. Gümüş tel görmek, çok yetenekli bir kimse olduğunuza yorumlanır. Gümüşten eşya görmek ticarette kara, görevinden alınmış biri için eski görevine yeniden atanmaya işarettir. Gümüşten eşyayı baş yahut göğüste ta­şınması (rüyayı gören bir kadınsa yahut bunlar bir kadının üstünde görülmüşse) iyi ve güzel bir hayatla vefakar bir eşe dela­let eder. Gümüş semaver görmek: Kazancı bol bir işe girişeceğinize ve büyük paralar kazanacağınıza işarettir.

😐 Rüyada gümüş kaseden yere su dökmek, bir miktar para kaybedeceğinize, kase ile içki sunduğunuzu görmek, yakalandığınız aşkta acı çekeceğinize ve kaybedeceğinize işaret eder. Gümüşten heykel görmek hile ile kadınların iffetine zarar vermeye işaret eder. Rüyada gümüşten yapılmış bir sofra takımı tabak çanak görmek, içinizin sıkılacağına, sofra takımınızı satmak istediğinizi görmek; işlerinizin düzeninin bozulacağına ve karışacağına işaret eder.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Kirmani: “Sağlam gümüş doğru habere, kırık gümüş yalan habere ve düşmanlığa delalet eder. Bir kap içerisinde gümüş görene bir emanet verilir. Bir parça gümüş bulduğunu veya birine bir parça gümüş verdiğini gören o ülkeden bir ka­dınla evlenir. Gümüş madenine girdiğini gören kimse eşi tarafından aldatılır. Birçok gümüş bulduğunu gören bir define bulur. Gümüş sikkelerin elde bulunması güzel söze, kırık sikkeler başka başka sözlere, iri gümüş sikkeler çok mala işarettir,” demiştir.

Ebu Sait El Vaiz: Ebu Sait El Vaiz: “Gümüş görme konusunda rüya tabircileri ihtilafa düşmüşlerdir,” diyor: “Bazıları iyi değildir derken, bazıları da iyidir ve mal sahibi olmak anlamına gelir“, demişlerdir. “Bir parça gümüşe sahip olduğunu veya bir parça gümüş bulduğunu gören güzel bir cariye satın alır. Bir parça gümüşü, gümüş madeninden çı­kardığını gören, eşi tarafından aldatılarak halkın diline düşer. Kendisine bir külçe gümüş hediye edildiğini gören mevki ve makam sahibi olarak saygınlık kazanır. “Bir rivayete göre gümüş bulmak zarar ve ziyan demek. İster külçe, ister kalıba dökülmüş isterse kelepçe halinde gümüş görmek sevinç ve mutlulukla tabir olunur. Bir rivayete göre uyanık­lık halinde eline gümüş geçeceğine işarettir. Başka bir görüşe göre de hü­zün ve kederdir. Rüya, rüyayı gören kişinin durumuna göre yorumlanır.”

Cafer Sadık (r.a.):Gümüş paralarla ilgili rüya on bir şekilde tabir olu­nur,” demiştir: “Mal, sadık dost, evlat, köle ve cariye, bol rızık, emniyet ve güven, doğru söz, ihtiyacın karşılanması, mevki ve makam, cariye ticareti, uyanıkken para kazanmak, eğer rüya sahibi günahkar ve isyankarlar­dan ise dayak, hapis gam ve hüzün ile yorumlanır. Kırık ve silik gümüş para üç şekilde tabir olunur: Düşmanlık, gam ve hüzün, mahkûmiyet ve hapis.”

Mağripli Cabir’e göre:Güzel ve parlak gümüş para dindarlığa, davra­nış mükemmelliğine; karışık ve bozuk gümüş para inançsızlığa ve davra­nış bozukluğuna delalet eder. Kırık paralar düşmanlık ve mahkeme, ahlaksız çocuk ve ihtiyacın kar­şılanması ile tabir olunur. Rüyada gümüş para gören kimsenin eline servet geçer ve bir hizmetçiye kavuşur.”

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada gümüş görmenin psikanalizi: Yalın anlamıyla gümüş bir obje, rüyalarda, maddi değerle­rin ve sıklıkla da paranın simgesi olarak düşünülür. Ancak diğer yandan, binlerce yıllık kültürel geleneklere göre gümüş Ay’ı tem­sil eder ve bu nedenle rüyalarda Ay’la ilgili değerleri, yani kadınlı­ğı ve anneliği, sıcaklığı, duygusallığı, eve bağlılığı vurguluyor olabilir.

Anonim Rüya Yorumları

 • Gümüş gibi kıymetli bir madenden yapılmış kab görmek, yeni bir eve taşınıp yeniden döşeyeceğinize delâlet eder. Kabın kırıldığını görmek iyi değildir. 
 • Elindeki bastonun birden bire  gümüş gibi kıymetli bir madene dönüştüğünü görmek, büyük bir mevki sahibi olacağına işarettir. 
 • Rüyanızda gümüş gibi kıymetli bir şeyini kaybetmek, kindar bir kimse olduğuna delâlet eder.
 • Bir kese veya bir çıkın içinde kendisine gümüş paralar verildiğini gören, ona anlatılan bir sırrı saklar. Küçük gümüş paralar küçük çocuklara işarettir.
 • Bir küçük gümüş parayı kaybettiğini gören, küçük çocuğu yüzünden kedere uğrar. Eğer o parayı, tekrar bulursa o kederi geçicidir. Eğer bulamazsa o çocuk hastalanır.
 • Gümüş kaptan su içtiğini görmekte sakınca yoktur.
 • Altın, gümüş ve benzeri kıymetli şeyler bulduğunu gören zengin olur.
 • Gümüş kase: Kazancı bol bir işte büyük başarıların sizi beklediğine işarettir.
 • Gümüşten yapılmış kadeh görmek, sağlığa işarettir.
 • Gümüş para görmek: Yeni dostluk­la, kuracağınıza ve boş vakitlerinizde bol bol eğleneceğiniz anlamına gelir.
 • Gümüşten bir yılan görmek büyük hayırdır.
 • Gümüş mühür kullan­dığını görenin itaatli bir çocuğu olur.

Rüyada gümüş bilezik, gümüş küpe, gümüş kolye

Bu Duaları Kaçırmayın!

BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için de BURAYA TIKLAYARAK rüya uygulamasını indirip uygulamanın içindeki sayfaların altına yorum olarak yazarsanız rüyanız (kahin) tarafından hemen yorumlanır.


52 thoughts on “Rüyada Gümüş Görmek | Büyük Rüya Tabirleri”

 1. Kuzenimin düğününe gitmişiz ölmüş Annan dedem ve annem yaşıyorlar torunlarına kendi düğünleri gibi kolları boynu dolacak şekilde takı takıyorlar benim takmaya biseyim yok diye kolye küpe verdi takma sıram geldi geline yüzük takıyorum gümüş iki tane iri bilezik oldu gümüş hem takıyorum hem şaşırıyorum gelin sevinerek takiyo akrabalarda bı şaşkınlık kendinde yok nasıl takiyo bunları gibi konuşmalarını duyuyorum uyandım sizce ne olabilir

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Bir yoksulu düşüneceğiniz konusundaki vaadinizi gerçekleştirmeniz gerektiğine, uğurlu günlerin çok yakında size gelmesine işarettir…

 2. Tanıdığım bir kız arkadaşım İki başlı yani iki tarafı da kilit açabilen bir gümüş anahtar verdi. Bir adet de kutu üstünde ki yazıları hatırlamıyorum, oba mı desem ova mı desem etrafı sıralı yemyeşil bir bölge bir adet eski yapılı hani şu tezek ve çamurdan yapılan köy evleri gördüm. Yine yol üstü orada denk geldi kız arkadaşım

  Reply
  • Pınar Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Düşkün insanlara yardımda bulunmanız gerektiğine, çevrenizdekilerin güvenlerini ve saygınlıkları kazanacağınıza işarettir…

Leave a Comment