Rüyada Gümüş Görmek | Büyük Rüya Tabirleri

Rüyada gümüş görmek veya gümüşten yapılmış herhangi bir şey görmenin gerçek hayatımızdaki yorumunun ne demek olduğunu merak edenler bu yazımızı okuyabilir. Aşağıda dini, islami ve diyanet üçgeninde derlediğimiz geniş çerçeveli rüyada gümüş adlı analizimizde size uygun olan kısımları okuyup rüya yorumunuzu öğrenebilirsiniz.

Rüyada Gümüş Görmek – Diyanet

Bahar mevsiminde eline bir dirhem gümüş geçtiğini gören kimse, aynı miktar gümüşe sahip olur. Gümüş, rüyada görülecek en hayırlı madendir. Gümüş görmek, göz aydınlığı, sevinç, ferah, doğru söz ve haber, erkek evlât olarak yorumlanır. Rüyada görülen gümüş birikmiş maldır. Ayrıca gümüş cennete girmeyi sağlayan amellerdir. Rüyada gümüş görmek; biriktirilen mala, paraya, beyaz gül bir kadına işarettir. Eritilmiş gümüş; eşiyle kavga ederek dile düşmeye, gümüşten yapılmış eşya görmek; mutlu bir evliliğe işarettir. Kırılmamış ve üstü kararmamış olmak şartıyla gümüş görmek iyidir. Eğer kırılmış veya kararmışsa bir kişinin düşmanlığına uğrayacağına yorulur. Gümüş eşya da böyledir. Toprak altında bulunan bir gümüş madenine indiğini görmek; karısının ona hile yaparak aldattığına yorumlanır. 

Gümüş gibi kıymetli bir madenden yapılmış kab görmek, yeni bir eve taşınıp yeniden döşeyeceğinize delâlet eder. Kabın kırıldığını görmek iyi değildir. gümüş bir kase görmek, bol kazanca, işlerin iyileşerek kara geçilmesine, kase ile koşmak, rakibinize üstün geleceğinize, kase ile bir şey içtiğini görmek, bir aşk haberi alacağınıza, kaseden yere su dökmek, bir miktar para kaybedeceğinize, kase ile içki sunduğunuzu görmek, yakalandığınız aşkta acı çekeceğinize ve kaybedeceğinize işaret eder. Gümüşten heykel görmek hile ile kadınların iffetine zarar vermeye işaret eder. Elindeki bastonun birden bire  gümüş gibi kıymetli bir madene dönüştüğünü görmek, büyük bir mevki sahibi olacağına işarettir. Gümüş kaptan su içmek ise hayra işarettir. Gümüş kaseden su içmek ahlakı hamide sahibi bir hanımla evlenmeye işarettir. Rüyanızda gümüş gibi kıymetli bir şeyini zayi etmiş iseniz, kindar bir kimse olduğuna delâlet eder.  Gümüş tel görmek, çok yetenekli bir kimse olduğunuza yorumlanır.

Rüyada Gümüş Yüzük Görmek – İslami

Rüyada gümüş yüzük görmek ferah ve sevince ulaşır. Bir rivayete göre, uyanıklık zamanında eline gümüş geçeceğine işarettir. Bu rüya, sahibinin haline göre yorumlanır. Rüyada görülen gümüş yüzük, gören kimse hacca gider. Rüyada yüzük görmek, şeref, itibar, evlat, nikâh, makam, rütbe olarak yorumlanır. Yüzüğün güzelliği nisbetinde bunların durumu güçlenir.

Rüyada Gümüş Kolye Görmek – Dini

Kadın için gümüş gerdanlığı boynunda görmek, ahlak-ı hamide sahibi bir kocaya işaret eder. Boynunda gümüş gibi bir şey taşımak da dünyayı sırtında taşıdığına yorumlanır. Gümüş bir zincir görmek, servete, bol rızık ve menfaate işaret eder.

Rüyada Gümüş Yüzük Takmak

Rüyada gümüş yüzük takmak veya görmek eğer erkekse zengin olur veya evlenir. Rüyada görülen gümüş yüzük görmek, dünya malına yüz çeviremeyip her zaman para peşinde koşan biri olacağına işarettir.

Rüyada Gümüş Bileklik Görmek

Rüyada gümüş bileklik görmek, gören kimse yeni arkadaşlıklar edinir.

Rüyada Gümüş Bilezik Görmek

Rüyada gümüş bilezik görmek, malın artmasına işarettir. Bazen koluna gümüşten bilezik taktığını görmek, sıkıntıyla ele geçecek rızka delalettir. Bazen bu rüya kadın veya erkekler için evlenmeye de delalet eder.

Rüyada Gümüş Küpe Görmek

Rüyada gümüş küpe görmek veya eşinin kulaklarında gümüşten yapılmış bir çift halka veya gümüş gören eşinin mutluluğuna şahit olur; iş veya sosyal hayatta.

Rüyada Gümüş Alyans Görmek

Rüyada gümüş alyans görmek bu rüyayı gören kimsenin eline servet geçer ve bir hizmetçiye kavuşur. Rüyanızda gümüşten bir alyans görmek veya taktığını görmek, bekar ise evleneceğine, evli ise bir çocuğu olacağına işarettir.

Rüyada Gümüş Para Görmek

Gümüş paralar görmek, servete ve erkek çocuğa işarettir. Rüyada görülen gümüş para, yanında hamile kadın olan kimse için çocuğa işarettir. Gümüş para çoğunlukla söze işaret eder. Gümüş para saf ve temiz olursa o paralar ilim ve güzel sözdür. Gümüş paranın sayısı, iyi amellerin sayısı olarak yorumlanmaktadır. Eğer görülen gümüş paralar sahte olursa, söz ve fiilde kin, hile, ayrılık ve amelde riyaya işaret eder. Zengin bir kimsenin rüyasında çok gümüş parası olduğu halda bunları harcadığını görmesi işlerin bozulmasına ve servetinin azalmasına delalet eder. Rüyasında gümüş sikke bastığını gören kimse, hanımı hamile ise erkek çocuk doğurur. Elindeki gümüş paralarını etrafına dağıttığını gören kimse, akrabalarından veya evlatlarından birisini evlendirmek için para harcar. Evinde gümüş paraların olduğunu gören kimsenin eline para geçer.

Rüyasında beyaz ve güzel gümüş paralar gören etrafında çok sevilir. Eğer paralar kararmış ve üzerlerinde resim varsa, bu savaş ve düşmanlığa yorumlanır. Sağlam gümüş paralar acele haber alacağına, kırık ve noksan paralar yalan habere işarettir. Bir kese veya bir çıkın içinde kendisine gümüş paralar verildiğini gören, ona anlatılan bir sırrı saklar. Küçük gümüş paralar küçük çocuklara işarettir. Bir küçük gümüş parayı kaybettiğini gören, küçük çocuğu yüzünden kedere uğrar. Eğer o parayı, tekrar bulursa o kederi geçicidir. Eğer bulamazsa o çocuk hastalanır.

Altın Veya Gümüş Eşya Görmek

Altından bir kap gibi bir şey görmek, devamlı kedere ve sıkıntıya delâlet eder. Altın tastan veya kadehten bir şey içtiğini görmek, dini yarım bir kadınla evleneceğine işarettir. Altın ve gümüşten yapılmış eşya, kadın ile tabir olunur. Altın kap, fena ve ahlâksız kadına; gümüş kap ise iyi ve terbiyeli bir kadına delâlet eder. Gerek altından ve gerek gümüşten yapılmış eşyalar aynı şekilde tabir olunur. Her ikisi de şeklen ve yüz itibariyle güzel kadına delildir.

Rüyada Altın Görmek

Rüyada altın gören kimsenin üzüntü ve kederi gider. Evladı olur. Bol rızka kavuşur. Rüyada altın gören kimse, sıkıntıdan kurtulup rahata erer ve derecesi yükselir. Rüyada beş altına’ sahip olmak, beş vakit namaz kılmak olarak yorumlanır. Rüyada altın ve gümüşü karışmış olarak görmek hıyanette bulunmaya işaret eder. Bazen rüyada altın bulmak, çocukları sebebiyle düşeceği musibete de işaret eder. Çokça altın bulmak, sıkıntı ve zahmet çekmeye işarettir. Bir ölünün kendisine altın vermeyi va’dettiğini gören kimse insanlara zulmeder. Elindeki altınları har vurup harman savurduğunu gören kimse, namazları noksan kılan bir kimseye işaret eder. Madenden çıkarılmış külçe altını görmek, büyük sıkıntı ve üzüntülere işarettir. Rüyada altın yediğim görmek, ailesi hususunda harcayacağı paraya işaret eder. Sandıklarda altın görmek, ele geçecek bol mala işaret eder. Rüyada altın gören kimsenin üzüntü ve kederi gider. Evladı olur. Bol rızka kavuşur.

Rüyada altın gören kimse, sıkıntıdan kurtulup rahata erer ve derecesi yükselir. Rüyada beş altına’ sahip olmak, beş vakit namaz kılmak olarak yorumlanır. Rüyada altın ve gümüşü karışmış olarak görmek hıyanette bulunmaya işaret eder. Bazen rüyada altın bulmak, çocukları sebebiyle düşeceği musibete de işaret eder. Çokça altın bulmak, sıkıntı ve zahmet çekmeye işarettir. Bir ölünün kendisine altın vermeyi va’dettiğini gören kimse insanlara zulmeder. Elindeki altınları har vurup harman savurduğunu gören kimse, namazları noksan kılan bir kimseye işaret eder. Madenden çıkarılmış külçe altını görmek, büyük sıkıntı ve üzüntülere işarettir. Rüyada altın yediğim görmek, ailesi hususunda harcayacağı paraya işaret eder. Sandıklarda altın görmek, ele geçecek bol mala işaret eder. 

Rüyada Altın Görmek Neye İşarettir? Diyanet Rüya Tabiri

Rüyada Yüzük Görmek

Pirinç-gümüş karışımı yüzük gören kimse hacca gider. Rüyada yüzük görmek, şeref, itibar, evlat, nikâh, makam, rütbe olarak yorumlanır. Yüzüğün güzelliği nisbetinde bunların durumu güçlenir. Rüyada yüzük görmek veya takmak, genellikle hayra yorulur. Rüyada yüzük görmek, bir ev veya bir binit almaya işaret eder. Demirden bir yüzük taktığını gören kimse, zorluk ve meşakkattan sonra hayra nail olur. Yüzüğün kaşı, çocuk olarak yorumlanır.

Rüyada Yüzük Görmek Neye İşarettir? Rüya Tabirleri

Rüyada Bilezik Görmek

Bilezik görmek; izzet ve şeref bulmaya işaret eder. Genç bir kız bilezik taktığını görürse evlenir. Erkek, bilezik taktığını veya birine bir bilezik verdiğini görürse, onun aracılığı ile üzüntüye düşer. Kolunda neden yapıldığını bilmediği fakat hoşlandığı bir bilezik olduğunu gören kimse, iyi bir meslek edinir. Bilezik, evlenmek olarak yorumlanmıştır. Rüyada kolundaki bileziği kırmak hastalık ile yorumlanmıştır. 

Rüyada Bilezik Görmek Neye İşarettir? İslami Rüya Tabirleri

 

“Rüyada Gümüş Görmek | Büyük Rüya Tabirleri” konusunda 6 mesaj

 1. Rüyamda çokça altın kolyeler gördüm içinden gümüş renginde ama altın kolyeyi boynuma taktım zincirdi parlak çok güzel

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Anonim kardeşim rüyanın yorumu şöyle : Ümite, iyi sağlığa, insanlar tarafından saygı duyulan sevilen bir kimse olduğunuza, aşık olacağınıza, iyiye, huzura, mutluluğa, güzel ve sevindirici habere, hayırlı kısmete, güzel söze, iyi bir evliliğe, çocuğa, rahat bir hayat sürmeye, doğru olmayan haberler duymaya, güçlü olunacağına işarettir…

 2. Ruyamda kiz kardeshim gumush kole belekligini birindenden 800 teleye satin aldim aslinda ikisi 10 milyatmish normal bahasi gumush jole beleklikdin ban 800 adlim ne demekdr abla kole zinjiride takdim buynima

  1. merhaba sherefe kardeşim rüyanın yorumu şöyle : Sıkıntı ve zorluklarla karşılaşacağınıza, ayaklarınızı yere basmanız gerektiğine, uzun yaşayacağınıza, mal ve kazanca, tecrübeli ve açık görüşlü bir kimseyle tanışacağınıza, dileğinizin gerçekleşeceğine işarettir… rüyalarınızın hızlı yorumlanmasını istiyorsanız lütfen ücretsiz uygulamamızı kurun linki: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.com.ruya.a1001ruyatabiri.a1001ruyatabiri

  1. Rüya Yorumcusu

   Nadira kardeşim rüyanın yorumu şöyle : Erken evlilik yapacağınıza, hayırlı işlere, erkek çocuğa, bir miras veya yüklü bir paraya kavuşacağınıza, yakınlık kurduğunuz bir kadınla aranızda problemler çıkacağına, huzura, mutluluğa, güzel haber almaya, hayırlı kısmete işarettir…

Rüyanızı yazın, yorumlayalım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.