Rüyada Kolye Görmek Hayırlı Mı Uğursuz Mu?

Rüyada kolye görmek veya rüyanıza giren kolye sahnesinin rüya alimleri tarafından nasıl yorumlandığını bu rüya tabiri sayesinde detaylarına kadar öğrenebilirsiniz.

Rüyada Kolye Görmek, Gerdanlık Görmek

Rüyada Kolye görmek, kız çocuğu ile yorumlanır. Rüyada görmek genellikle hayırla yorumlanır. Rüyasında bir kimse kolye görüyorsa, arzularına ulaşır. Kolye gören, sevdiği biri ile evlenir. Kolye görmek, hayra delâlet eder. Rüyada kolye hediye vermek ve onun da bu hediyeyi kabul etmeyip almadığını görmek kötü bir söz işiteceğine işarettir. Rüyada görülen gerdanlık, kadının kocasına yapacağı iyilik ve saygıdır. Bazen boynunda gerdanlık olduğunu görmek, rüyayı görenin kendisini doğru sözlü olduğunu zannettiği yalancı tabiatlı bir insana delalet eder. Kadının boynunda kolye olduğunu görmesi, evleneceğine delalet eder. Kadın için gümüş gerdanlığı boynunda görmek, ahlak-ı hamide sahibi bir kocaya işaret eder. Rüyada altın gerdanlık görmek, hacca gitmeye veya muradına nail olmaya işaret eder. Rüyada boynunda bir kolyenin olduğunu gören, gerdanlığın kıymeti derecesinde, bir emanet alır.

Eğer bu gerdanlık türlü taşlarla süslü ise alacağı emanet de o derece önemli olur. Gerdanında ağır bir gerdanlık olup bundan yorulduğunu gören, üzerine aldığı işten o derecede yorulur ve bıkar. Bir kadının rüyasında gerdanlık görmesi kocası ile tabir olunur.

Rüyada Altın Kolye Görmek

Rüyada altın kolye görmek, büyük bir mutlulukla yorumlanır. Rüyada görülen altın kolye hüzüne ve endişeye delâlet eder. Fakat yorumcuların bir çoğu altın kolye görmeyi hiç bir zaman hayra yormazlar. Rüyada altından yapılmış kolye ve benzeri şeyler gören, derde uğrar. Levha halinde veya çubuk şeklinde altın gören, şiddetli sıkıntıya düşer. Bir rivayete göre, altın zarar ve hüzündür.

Rüyada Altın Görmek

Rüyada altın görmek rüyayı gören kimsenin üzüntü ve kederi gider. Evladı olur. Bol rızka kavuşur. Sandıklarda altın görmek, ele geçecek bol mala işaret eder. Rüyada altın ya da altından yapılmış herhangi bir eşya görmek; refaha, kısmete ve sağlığa yorumlanır. Rüyada altın gören kimse, sıkıntıdan kurtulup rahata erer ve derecesi yükselir. Rüyada beş altına’ sahip olmak, beş vakit namaz kılmak olarak yorumlanır. Elindeki altınları har vurup harman savurduğunu gören kimse, namazları noksan kılan bir kimseye işaret eder. Bir evin altından olduğunu görmek, o eve isabet edecek yangına işarettir. İki elinin de altın olduğunu görmek, işsiz kalmaya delalettir. Gözlerinin altın olduğunu görmek, kör olmaya delalet eder.

Rüyada Altın Görmek Neye İşarettir? Diyanet Rüya Tabiri

Rüyada Kolye Takmak

Rüyada kolye takmak, bir kız çocuğu doğuracağına işarettir. Eğer taktığı kolye altından ve üzerindeki taşlar elmas veya pırlanta ise doğacak çocuk erkek olur. Bu rüya erkekler tarafından görülürse hayırlı değildir. Rüyada yakut kolye takmak, iş hayatında dürüstlükle tanınmasına yorumlanır.

Rüyada Altın Kolye Takmak

Rüyada altın kolye takmak veya buna benzer bir kolyeyi taktığınızı görmek, yakında mutlu bir hayat geçireceğine delildir. Bir kadının altın veya altından yapılmış bir süs eşyası takması hayır ile yorumlanır.

Rüyada Kolye Almak

Rüyada kolye almak veya aldığını gören kimse, halkı doğruluğa çağırır ve kötülükten alıkoyar.

Rüyada Gümüş Kolye Görmek

Rüyada gümüş kolye görmek; biriktirilen mala, paraya, beyaz gül bir kadına işarettir. Gümüş kolyeyi kaybetmek; eşiyle kavga ederek dile düşmeye, gümüşten yapılmış kolye görmek; mutlu bir evliliğe, toprak altında bulunan bir gümüş kolye görmek; karısının ona olan saygı sevgi ve güvenine yorumlanır. Kadın için gümüş gerdanlığı boynunda görmek, ahlak-ı hamide sahibi bir kocaya işaret eder. Boynunda gümüş gibi bir şey taşımak da dünyayı sırtında taşıdığına yorumlanır. Gümüş bir zincir görmek, servete, bol rızık ve menfaate işaret eder.

Rüyada Kolye Hediye Almak

Rüyada kolye hediye almak mal ve para değişimine yorumlanır. Bir çocuğun size bir kolye hediye verdiğini görmek, fitne ve fesada yorulur. Kolye size bir kız tarafından verilmişse, ailece bir kimseden fayda göreceğinize, bir başkasından kolye armağan almak sıkıntı ve kedere yorumlanır. Kolye hediye almak, ferahlık ve rahatlık işaretidir. Hediye vermek ve almak sevgi ifade eder. Hediye, bir kimse ile evlenmek için anlaşma bakımından en güzel bir sevgiye işaret eder.

Rüyada Kolye Bulmak

Rüyada kolye bulmak, kızı ile evlenmek isteyen bir gencin varlığına, kızı yoksa bir kimse ile aralarında bir dostluk bağı kurulması istendiğine veya eski bir tanışıklığın yeniden kuvvetlendirilmesi isteğine yorumlanır.

Rüyada Altın Kolye Almak

Rüyada altın kolye almak veya buna benzer bileklik, yüzük gibi takılar görmek bazı alimler için hüzün ve mutsuzluğa işaret eder. Bu şekilde şekillendirilmiş altın almak kederli günlerin habercisi olarak yorumlanır.

Rüyada İnci Kolye Görmek

Rüyada inci kolye görmek veya takmak güzel haberlerin geleceğine yorumlanır. Bir başkası tarafından kendisine inci veya inci kolye hediye edildiğini görmek, başkalarının kendisi hakkında saygı ve sevgi beslediklerine, kendisinin başka birine inci hediye etmesi bunun aksiyle yorumlanır.

Rüyada İnci Görmek Hayırlı Mı Değil Mi? Diyanet

Rüyada Boncuk Kolye Görmek

Rüyada boncuk kolye görmek birbirlerine dargın kimselerin barışmalarıyla tabir edilir. Bazen de evlenmek için kadın istemeye delalet eder.

Rüyada Gümüş Görmek

Rüyada gümüş görmek veya eline gümüş geçtiğini gören kimse, aynı miktar gümüşe sahip olur. Gümüş, rüyada görülecek en hayırlı madendir. Gümüş görmek, göz aydınlığı, sevinç, ferah, doğru söz ve haber, erkek evlât olarak yorumlanır. Rüyada görülen gümüş birikmiş maldır. Ayrıca gümüş cennete girmeyi sağlayan amellerdir. Rüyada gerek külçe ve gerek para halinde gümüş veya gümüşten yapılmış eşya gören, ferah ve sevince ulaşır. Bir rivayete göre, uyanıklık zamanında eline gümüş geçeceğine işarettir. Bu rüya, sahibinin haline göre yorumlanır.

Rüyada Ziynet Eşyası Görmek

Rüyada ziynet eşyası görmek, aşık bir kimse için çok hayırlıdır. Rüyada parmağa, bileğe, gerdana veya göğse takılan herhangi bir ziynet eşyası görmek, ev halkının bütün ihtiyaçlarını fazlası ile temin ederek her isteklerini yerine getirdiğinize, onların mutlu olması için elinizden geldiği kadar fedakârlıkta bulunduğunuza, geçimleri hususunda da kazancının büyük kısmını bu yolda harcadığınıza delâlet eder.

Rüyada Mücevher Görmek

Rüyada mücevher görmek, güzel, namuslu ve zengin kadınlarla; mücevherin çokluğu, kıymeti ile yorumlanır. Üzerinde bir çok mücevher taşıyan süslü bir kadın görmek, zengin olacağınıza alamettir. Rüyada mücevher görmek veya kendisine bir mücevherli eşya hediye edildiğini görmek, ya da mücevher bulduğunu görmek, rüya sahibinin çok mala ve mülke sahip olacağına, bir kaç evladı dünyaya geleceğine işaret eder. Rüyada görülen mücevherleri câriyeler, metresler, biriktirilmiş mal, şöhrete ulaşacak çocuklar, zengin, güzel ve iffetli kadın, faydalı söz, güzel iş, pişmanlık gibi birçok anlamlar ifade eder. Mücevherler sattığını gören erkek, kadın işleri yapar. Kadınsa erkekler için çok para harcar.

10 YORUM

  1. Merhabalar rüyamda küçük bir dükkandan el işi boncuklarla yapılmış bir kolye satın aldığımı ve kolyeyi aldığım ve hiç tanımadığım kişiyi de öptüğünü gördüm .Yorumlaya bilirseniz memnun olurum ,teşekkürler .

    • merhaba deniz kardeşim rüyanın yorumu şöyle : Bazı sıkıntıları aşmaya, düşmanlığa, paranın artmasına, şansınızın aniden döndüğüne, işlerinizde başarılı olacağınıza, halka bir faydanız dokunacağına, kolay yollardan para kazanacağınıza, muradınıza ereceğinize, güce kavuşmaya işarettir…

    • merhaba anonim rüyanızın anlamı: ticari olarak kâr etmeye, sevince boğulmaya ve salih bir evlada işarettir. Bu rüya düşmana galebe çalmaya, devlet tarafından gelecek bir yardıma ve her türlü korku ve sıkıntıdan kurtulmaya da işaret eder.

    • Onur kardeşim rüyanın yorumu şöyle : Akrabalarınızdan veya arkadaşlarınızdan maddi manevi destekler göreceğinize,zor bir süreçten geçeceğinize,bazı şeylerin güzelleşmesi için sabırlı olmanız gerektiğine,baz zorlukların üzerinden geleceğinize,fikir sahibi olacağınıza,bol paralar kazanacağınıza işarettir…

  2. Sa rüyamda bir bodrum gibi biyerdeydim elime bi kutu çarptı aldım onu buldum dedim sonra abi bende buldum çıkalım dedi çıktık bi kızda dışatı yı gözlüyodu ne buldunuz dedi ben kolyey gösterdim abimde dosyaları sonra eve geçtik abim bagırmya başladı elindekini sakın kırma çok deyerliymiş diye aldı dosyaların içinde kolyenin dosyasıda varmış onu bulmuş abim dedi götürek satak bende dedim hazine bankanlıgına verek tam dedi babam nerde oldunu bilir dedi gitik yanına baba bunu bulduk hazine baknlı nerde demye kalmdı elimden hızla almaya kalktı kolye kırıldı ben bagırdım al kırdın dedim abimde sinir lendi babama bitane vurdu sonra babam soyledi yeri bizde giderken kolye yok bi baktım kız kaçı yomuş gibi yabtı bende verdedim çıkardı hakımı vermeseniz vermem dedi bende yüzde 10 senin dedim tam dedi gitik müze gibi biyerdi adm eline aldı sagına soluna baktı bel ge buldunuzmu dedi abimde cebinden kagıt çıkardı tam dedi bekleyin geliyorum dedi tam dedik adm yanımıza geldi bize ozman ki parsını size vercez dedi abimde tam dedi bende tam dedim kızda bilgilerimizi aldı işte abim hesap numarasını verdi birkaç güne para hasabınıza yatar dedi bizde sevindik felan çıktık bi dosya vardi çıkmadan önçe abim dedi aç hela nekdar verçem lermiş dedi bak tık 3.245.969 milyon dolar yazı yo bız şevinçten zıblıyoz kız ne oldu dedi bizde zen gin olduk dedim 3 e bölerik parayı dedim abimde yanen oyle dedi sonra uyandım

    • Muhammed Celal kardeşim rüyanın yorumu şöyle : Şans açıklığına,zenginleşmeye,başarıya,yaşam ile bağınızın güçleneceğine,sıkıntılı günlerin sizi beklediğine,huzura kavuşacağınıza,mutluluğa,bir engeli aşmak için çok çaba göstereceğinize,uzun vadede bu çabalarınızda başarıya ulaşacağınıza,gerçek hayattaki duygularınızdan emin olmadığınıza işarettir…

RÜYANI YAZ

Please enter your comment!
Please enter your name here