Rüyada Güneş Görmek Hayırlı Mı? | Diyanet Rüya Tabirleri

Rüyada güneş görmek veya güneş gözlüğü gibi güneşle ilgili bir sahnenin sizin için neye yorumlandığını merak eden ziyaretçilerimize en detaylı rüya tabirini hazırladık. Bu rüya tabirinde dini ve islami öğelerin yanı sıra güneş ile ilgili tüm rüyaların yorumlarını alimlerimizin dilinden aktarmaya çalıştık.

Rüyada Güneş Görmek

Güneş kendisiyle doğru yola ulaşılan alimdir. Bazen de güneş gören kimseye hased edilir. Rüyada güneş görmek, devlet ve şeref bulmaya işarettir. Güneşin kendisine secde ettiğini gören kimse, önemli bir mevkiye gelir, rahata kavuşur ve zengin olur. Rüyada güneş, devlet başkanı, cumhurbaşkanı, kral, sultan, komutan, bilgin ve büyük insanların temsilcisi olarak yorumlanır. Rüyada güneş görmek, insanların durum, çevre ve bulundukları mevkilerine göre ayrı ayrı yorumlanır. Siyasetle uğraşan bir kimsenin güneş görmesi iktidara geleceğine, bilgin bir kimse ise, insanlığı aydınlatacak bir buluş yapacağına, sıradan bir insan ise büyük bir mutluluk ve zenginliğe kavuşacağına, evlenme arefesinde bir kimse ise, karşı tarafın asil ve itibarlı bir insan olacağına işaret eder.

Diyanet Rüya Tabirleri: Rüyada Güneş

Rüyasında güneşi tuttuğunu veya güneşle birleştiğini gören kimse, eğer siyasetle uğraşıyorsa mutlaka en üst mevkiye ulaşır. Güneşin karanlık bulutlar arkasında kaybolması, salih bir zatın vefatına delalet eder. Gökte iki güneş görmek, iki kişi arasındaki dostluk ve muhabbetin güzelliğine delalet eder.  Rüyasında güneş ile konuştuğunu gören kimse, makamca yükselir.

Rüyada güneş büyük bir devlet başkanı demektir. Güneş, bir güzel kadınla da benzetilerek yorumlanır. Kendisinin güneşe dönüştüğünü görmek; güneşin ışık ve parlaklığı kadar büyük bir mülk sahibi olacağına işaret sayılır. Kendisini güneşe yapışık olarak görmek; kendisine vekil veya yardımcı olan kimselerin kendisini iyi temsil ettiklerine, bu yüzden işlerinin hiç aksamadığına delildir. Kendisini zincirle güneşe bağlı olarak görmesi; bir büyük memuriyete geçeceğine, kendisini güneşe çok yakın görmesi; hükümetten mal; para ve menfaat sağlamasına, güneş ışığının güneyden batıya; her yeri bol aydınlığa boğduğunu görmesi; dünyanın dört bir bucağında ünlü bir kimse olarak tanınacağına, kendisinin güneşten kuvvet aldığını görmesi; hükümetten kuvvet alarak işinde kudret sahibi olmasına, bu rüyayı gören halktan birisi ise; bol rızık ve helal malla müjdeleneceğine, kadın ise; kocasından çok hoşuna gideceğine ve sevineceği bir armağan alacağına yorumlanır.

İslami Rüya Yorumcularına Göre: Rüyada Güneş Görmek

Güneşin evinde doğduğunu görmek; hükümet başkalarına yakın bir mevkiye geleceğine, buna layık değilse, çok miktarda eline para ve mal geçeceğine, eğer rüyayı gören tüccar ise veya ticaretle uğraşan bir kimse ile alış verişi varsa çok büyük nimetlere ve bol kazanca sahip olacağına, güneşle konuştuğunu görmek; hükümet tarafından bütün isteklerinin yerine getirileceğine, güneşle birlikte ayın da konuştuğunu görmek; rüyayı gören kimsenin öleceğine, güneşin bir yerde var; başka bir yerde olmadığını görmek; eğer savaşta bulunuyorsa kahraman bir kişi olacağına, değilse bir sanatta başarı kazanacağına işarettir.

Güneşin üzerinde oturuyor görmesi; geniş nimete ve berekete kavuşacağına, güneşin batıdan doğup doğudan battığını görmesi; bu rüyanın bütün insanlar hakkında iyi davranışlara sebep olacağına yorumlanır. Güneşin gece görülmesi; erkek çocuk doğmasına, ev halkının mutlu ve sevinçlere boğulacağına işarettir. Güneşin her tarafı yaktığını görmek; salgın bir hastalığın çıkacağına; bir kadının rüyasında güneşi sırtında taşıdığını görmesi; onun evleneceğine veya güzel bir erkek çocuğu doğuracağına, rüyada güneşi, ayı ve yıldızları bir arada görmek; büyük bir tehlikeye maruz kalmaya, belki de tutuklanıp cezaevine düşmeye yorumlanır.

Rüyada Güneş Gözlüğü Görmek

Rüyada güneş gözlüğü görmek parlak gecelere, mutlu günlere, elektrik ışığı, neşeli, bol kahkahalı ve çılgın geçecek günlere yorumlanır.

Rüyada Güneş Tutulması Görmek

Güneşin tutulduğunu görmek, çok büyük bir zatın hastalığına işarettir. Rüyada güneşin tutulması veya tutulmuş olduğunu görmek, devlet içinde karışıklığın ortaya çıkıp devlet erkanının bu hususu çözmede zorluk çekeceklerine işarettir.

Rüyada Güneş Gözlüğü Takmak

Rüyada güneş gözlüğü görmek sizin tasalarından kurtulmanıza; içinin ferahladığına yorumlanır. güneşten korunmak için gözlük kullandığını görmek, tehlikeden kaçmak için çare düşündüğüne delâlet eder.

Rüyada Güneş Doğması

Rüyada güneş doğması, güneş tam başının üzerinde doğmuş ise; çok fazla mala sahip olacağına, güneşin ayaklar üzerine doğduğunu görmek; o yıl ürünlerinin bol ve bereketli olacağına, güneşin elbiseleri üzerine doğduğunu görmek; ağır bir hastalığa tutulacağına işarettir. Güneşin göğsüne doğduğunu görmek; hasta olacağına, bir kadının güneşi gerdanlığında doğarak eteğinde battığını görmesi; onun bir devlet büyüğü ile evleneceğine, karnının yarıldığını ve oradan güneşin doğduğunu görmek; devlet başkanı ile evleneceğine; yahut büyük bir mirasa konacağına, karnının yarıldığını ve oraya güneşin girdiğini görmek; yakında öleceğine işaret eder.

Güneşin arkasından geldiğini ve hiç kaybolmadığını görmek; bütün işlerinde hak ve adalet yolunda hareket ettiğine ve kimseye haksızlık etmediğine işarettir. Güneşin güneyden doğduğunu görmek; bulunduğu şehir için hayırlı bir durum hasıl olacağına, güneşi yuttuğunu görmek; rüya sahibinin kaygılı ve tasalı olduğuna delildir. Rüyada fecir yani sabahın ilk aydınlığını görmek sevinç ve ferahlığa işarettir. Fecir zamanı bir boş alanda bulunup güneşin doğmasını beklediğinizi görmek, yakında bir kısmete nail olacağınıza; güneşin doğduğunu görmek büyük bir işe başlayacağınıza delâlet eder. Güneş doğarak, sisi dağıttığını görmek, hükümet eliyle o sıkıntı ve kederin geçeceğine delildir.

Rüyada Güneş Işığı Görmek

Rüyada güneş ışığı görmek devlet büyükleri olarak yorumlanır. Güneş ışığı, kendisine mal ettiğini veya güneşin yanında durduğunu yahut güneş gibi ışık saçtığını gören kimse eğer o işe layıksa, en yüksek mevkilere ulaşır. Rüyayı gören eğer halktan biri ise, kendi derecesine göre hayır ve mutluluğa erişir. Sabah olup ta güneşin ufuktan yavaş yavaş yükseldiğini görmek, hasta ise hastalığının iyiye doğru gittiğine, güneşin tamamen gök yüzünde yükseldiğini görmek, hastalığının iyi olacağına işarettir. Güneşin hararetinden rahatsız olup, gölgeye sığındığını gören hüzün ve kederden kurtulur. Gölgede üşüdüğü için, güneşe çıkıp ısındığını gören, fakir ise fakirlikten kurtulur.

Rüyada Hava (Gökyüzü) Görmek

Sakin ve güzel bir yaz havası görmek günlerinizin neşe içinde ve mutlu geçeceğine, bulutlu bir sonbahar havası, sıkıntılı ve hüzünlü günler yaşayacağınıza, soğuk ve fırtınalı bir kış havası ise, çok yorgun ve acılı günler geçireceğinize işarettir. Kendinizi havada boşlukta görmek işlerinizin bozulacağına, boşluktan yere düştüğünüzü görmek, bütün sermayenizi kaybedeceğinize delâlet eder. Kendinizi yerle gök arasında hava üzerinde duruyor görmek, işleriniz hususunda şaşırdığınıza ve ne yapacağınızı bilmediğinize delâlet eder.

“Rüyada Güneş Görmek Hayırlı Mı? | Diyanet Rüya Tabirleri” konusunda 24 mesaj

 1. Merhaba. Yorum için şimdiden teşekkür ederim.Gerçek hayatda çok sıkıntıdayım. Boşanıyorum.
  Rüyamda pencereden güneşi gördüm. Uzun zamandı karşısında bulutlar olan ve ışığı az olan güneş ışık saçıyordu bulutlar dağılıyordu .Gözlerim kamaşdı ışıkdan.
  LÜTFEN YORUMLAYIN.

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Nesrin kardeşim rüyanın yorumu şöyle : Çok eğlenceli bir tatile, kısmetinizin artacağına, üzüntü ve acı habere, eşinizin veya sevgilinizin ya da tanıdığınızın ölümüne, işlerinizde bütün engelleri aşarak güzel bir yaşam süreceğinize, çok güzel bir haber almaya, size birinden miras kalacağına ya da yüksek bir makama yükselmeye işarettir…

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Metin kardeşim rüyanın yorumu şöyle : İş hayatınızda bazı sorunlar yaşayacağınıza ve bu sorunları halletmeniz gerektiğine, bir hayli güçlüklerden sonra başaracağınız bir girişime, işlerinizde bütün engelleri aşarak güzel bir yaşam süreceğinize, sevinmeye, hayal kırıklığına uğramaya, bir süre için hafifçe hasta olacağınıza ve daha sonra sağlıklı olarak iyileşeceğinize işarettir…

 2. Rüyamda konuştuğum benim için farklı olan erkek arkadaşım ile yanyanayız kumsalda, deniz karşımızda gün batımı manzarası eşliğinde iken manzarayı izliyoruz, az uzağımızda ise annem bişiyler söylüyordu.. Teşekkürler

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Dd kardeşim rüyanın yorumu şöyle : Yakında beklemediğiniz bir haber alarak memnun olacağınıza, şans oyunlarından büyük ikramiyeyi kazanarak sevineceğinize, son derece verimli günlerde olmaya, sizi son derece mutlu edecek bir haber ya da bir mektup alacağınıza, kuvvet ve gücünüzün artacağına, dileklerinizin gerçekleşeceğine işarettir…

  2. Rüyamda güneşli havanın birden karardığını gördüm sanki ay ya da güneş tutulmasıydı amma ikiside vardı . Sonra aydınlık olmaya başladı bi anlık Dünyanı gördüm gezegenler arasında

  3. 1001 Rüya Tabiri

   Private kardeşim rüyanın yorumu şöyle : Eş aile çoluk çocuk anne baba ve yakın akraba ile ilgili endişeler taşıdığınıza ve bundan dolayı çok sıkıntı içinde olduğunuza, mal ve iş dünyasındaki şeylerin fazlalaşacağına, hastaysanız iyileşeceğinize, kadına ya da erkeğe, sevinmeye, yakında izdivaç edeceğinize, hayatınızın başarılarla ve hoşluklarla dolu olacağına işarettir…

 3. Rüyamda dağların ardında güneş batmak üzereydi ve kafamı biraz kaldırdığımda ayın güneşten daha büyük ve daha canlı olduğunu gördüm ve onun peşinden birkaç tane gezegen gözüküyordu

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Melisa kardeşim rüyanın yorumu şöyle : Şu anda yaptığınız işte ya da ilerde yapmayı düşündüğünüz bir işte karşılaştığınız zorluklar karşısında saygın biri tarafından kollanıp gözetileceğinize, kendinizi ve ailenizi bir tehlike içinde bıraktığınıza ve bunun farkında olmanız ve bunun için elinizden geleni yapmanız gerektiğine işarettir…

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Sema kardeşim rüyanın yorumu şöyle : Erkek çocuğun doğmasına, yaklaşan sağlık ve mutluluk haberine, çok yakında hayatta olmasını istediğiniz hayalinizin gerçekleştiğini görebileceğinize, pırıltılı ve ihtişamlı bir yaşama, ilim yolunda mevki sahibi bir kişi olunacağına, dedikoduya, kötü başka habere, yalana, izleyeceğiniz mutluluğa, iyiye, zengin olmaya işarettir…

 4. Rüyamda pencereden dışarı baktığımda öğle saatinde havanın karanlık olduğunu yıldızların olduğunu gördüm yani güneş tutulması vardı bı süre oldu ve geçti. Bu süre içerisinde ben hep dua Edip dilek tuttum

  1. merhaba hayal kardeşim rüyanın yorumu şöyle : Günlük yaşamda kontrol kaybına, henüz gerçekçi hedefler belirlemediğinize, durum iş hayatına ve kariyere, rahatlığa ve maddi yükü olan kimseden kurtulmaya ,mesleğinizde ilerlemeye işarattir…

 5. İbrahim Doğan

  Rüyamda evimin penceresinden dışarı bakıyordum.Güneş büsbüyük,kocaman gözüküyordu.Dünya Güneş’e çok yakın olduğu için.Sonra babam uçağa binip güneşin etrafında bir tur atıyordu.

  1. merhaba ibrahim kardeşim rüyanın yorumu şöyle : Maddi manevi kazanca ,mutlu olmaya, çevrenizdeki insanların sözlerine ve hareketlerine daha çok dikkat edilmesi gerektiğine, dost gibi görünen gizemli bir insanla karşılaşmaya, murada ermeye, bazı sıkıntıların bitmesine ve büyük feraha kavuşup rahata ermeye, huzurlu olmaya, kazanacağınız elde edeceğiniz paralara kavuşacağınıza işarettir…

  1. merhaba zeynep kardeşim rüyanın yorumu şöyle : Hayatınızda yeni ve farklı değişiklikler olacağına, hakkınızda dedikodular yapılacağına, gizli düşmanlarınızın olduğuna, bi kişinin sizin hakkınızda olup biten her şeyi düşmanlarınıza anlattığına veya anlatacağına ayrıca bu kişinin size karşı casusluk yaptığına ve bu kişinin sırlarını öğrenmeye ve gizli saklı kalmış olan her şeyi öğreneceğinize işarettir

  1. merhaba burak rüyanızın anlamı: ticari olarak kâr etmeye, sevince boğulmaya ve salih bir evlada işarettir. Bu rüya düşmana galebe çalmaya, devlet tarafından gelecek bir yardıma ve her türlü korku ve sıkıntıdan kurtulmaya da işaret eder.

 6. Merhaba Rüyamda bir pencereden gökyüzüne bakıyordum bulutlar güneşin önünden hızlı hızlı geçiyor ve güneş etrafı bir gölde bir aydınlık yapıyor çok güzel bir görüntü ve çok güzel sarı bir renk ortaya çıkıyordu bende bu manzarayı huzurla ve büyülenmiş gibi hayranlıkla izliyor ve telefonumla çekiyordum. Yorumunuz için teşekkürler.

  1. merhaba ayşe rüyanızın anlamı: ticari olarak kâr etmeye, sevince boğulmaya ve salih bir evlada işarettir. Bu rüya düşmana galebe çalmaya, devlet tarafından gelecek bir yardıma ve her türlü korku ve sıkıntıdan kurtulmaya da işaret eder.

  1. merhaba Tahmine rüyanızın anlamı: müjdeli bir haber almaya, makamca yükselmeye işarettir. Malını başkasına kaptırmamaya işaret eder. bir başka alim ise yolculukla yorumlar. Rüyanız ferah bir kazanca ve mutluluğa işarettir. Bir rivayete göre beklenmeyen bir yerden bir menfaat göreceğine delâlet eder.

Rüyanızı yazın, yorumlayalım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.