Rüyada Gülmek Görmek: İslami ve Diyanet Rüya Tabirleri

Rüyada gülmek veya sesli bir şekilde kahkaha atmak ne demek diye merak eden ziyaretçilerimiz varsa bu tabirimizi dikkatlice okuyabilir. Ruyada gulmek gormek bazen güzel bir haberin geleceğine, bazen de ölüm haberine ve bol paraya işarettir. Dini, islami ve diyanet rüya tabirleri yönleriyle hazırlanmış olan rüyada gülmek görmek ne demek işte cevabı…

Rüyada Gülmek Görmek

Gülmek görmek, veya güldüğünü görmek rüyada, gam ve kedere yorumlanır. Bir başka alime göre rüyada güldüğünü gören kimse erkek çocukla müjdelenir. Güldüğünü görmek üzülmekle tabir olunur. Eğer kahka­hayla olursa üzüntü daha büyüktür anlamı çıkar. Gülmek, bilhassa kahkaha atmak keder; te­bessüm etmek hayırdır. Diyanet rüya tabirlerine göre; Gülmek tam tersi üzüntüye ve sıkıntıya işarettir. Bir başka yoruma göre de evinize gelecek olan bir kimseden size mutluluk verecek bir haber alacağınıza işarettir.

 • Kirmanî’ye göre rüyada gülmek; rüyada tebessüm ederek güldüğünü görmek murad müjdesidir. Rüyada uykudan sabahleyin gülerek uyanmak; bol para ve mutluluğun geleceğine işaret sayılır. Bir şakaya gülmek; sevince; mala ve zenginliğe kavuşmaya yorumlanır. Diyanet rüya tabircilerinden Kirmanî:Tebessüm ederek güldüğünü görme müjde ve arzunun gerçekleşmesi demektir,” diyor.
 • Cafer-i Sadık’a göre gülmek; uykuda, rüya aleminde tebessümle güldüğünü görmek, bir erkek evlat ile, eğer bekar ise iyi bir kızla evleneceğine ve her durumda bu rüyasının hayırlı olduğuna müjdedir. İslami rüya tabirleri yorumcusu Cafer Sadık (r.a):Tebessüm ederek gülümsediğini görmek bir erkek evlatla, eğer bekarsa namuslu ve itaatkar bir hanımla müjdelenmektir,” demiş.

Bir kimsenin yaptığı şakaya gülmek, iyi haberler alacağına, çoktan beri unutulduğunu sandığı bir işinin yoluna gireceğine işaret eder. Bir komedyenin şakasına, nüktesine gülmek, postadan iyi haberler alacağına alamettir. Rüyanızda gülüyorsanız; İşlerinizde başarı sağlayıp mal-mülk sahibi olacağınıza, büyük bir ihtimalle size miras kalacağına işarettir.

Rüyada Çok Gülmek Ne Anlama Gelir

Rüyada çok gülmek, bolluğa, sevinilecek bir haber almaya veya bol rızka delalet eder. Rüyada çok güldüğünüzü görmek hayra yorumlanmaz. Uzun uzun gülmek veya fazla güldüğünüzü görmek, yapmak istediğiniz bir işi çekemeyenlerin bulunduğuna ve kötü bir haber alacağınıza delâlet eder.

Rüyada Kahkaha İle Gülmek

Rüyada kahkaha ile gülmek kısa süreli bir kedere işaret eder. Rüyada kahkaha ile güldüğünüzü görmek, genellikle hayra yorulmaz. Bu rüya kötü bir haber alacağınıza işarettir. Hastanede kahkaha ile gülen kimse, hastalanır veya yakınlarından biri hastalanır. Rüyada kahkaha atmak ağlamaya işarettir.

Rüyada kahkaha attığınızı görmek; ömrünüzün huzur ve sükün içinde seçeceğine ve uzun müddet yaşayacağınıza delalet eder. Kahkaha atmak; Uzun bir ömrünüz olacağına ve hiç kimseye ge­be kalmadan yaşayacağınıza işarettir.

Rüyada Sesli Gülmek Ne Demek

Rüyada sesli gülmek iyi değildir. Yakın zamanda iş veya sosyal hayatınızda sizi mutsuz edecek ama kısa süre sonra etkisini yitirecek kötü bir haber alacağınıza işarettir.

RÜYADA GÜLMENİN PSİKOLOJİK (MODERN) ANLAMI

Gerçek yaşamda olduğu gibi, düşlerimizde de karşı kar­şıya kaldığımız olaylara belli duygusal tepkiler veririz. Gülmek de bunlardan biridir. Dolayısıyla düşümüzde gülünecek bir durum ortaya çıktığında verdiğimiz tepki, düşün seyri açısından normal ve beklenen bir durumdur. Bazen içinde bulunduğumuz neşeli ruh haline, bazen de içimizdeki alaycı, eleştirel mizah duygusuna işaret ediyor olabilir gülme eylemi.

Birisine yönelik alaycı gülüş, aslında kendimizle ilgili bir eleştiriyi gösterir. Ancak kimi zaman düşlerde atılan kahkahalar, gerçek yaşamdakinin tersine,“yersiz” ve “nedensiz” olarak ortaya çıkmış gibidir: Başka bir deyişle, gü­lünmeyecek, farklı bir tepkiyi gerektiren durumlarda abartılı kahkahalar attığımıza tanık oluruz. Bu çoğunlukla günlük yaşam­da baskı altına alınmış öfke ve hiddet benzeri duyguların, dene­tim ortadan kalktığı anda düşlerimizde farklı biçimde patlama­sından kaynaklanır.

Ruyada Sevinmek Neye işarettir-mutlu olmak gulmek-neseli oldugunu gormek neye cikar
Ruyada Sevinmek Neye işarettir-mutlu olmak gulmek-neseli oldugunu gormek neye cikar

Rüyada İnsan Görmek

Rüyada insan görmek, insanın kendi nefsi ile yorumlanır. Rüyada tanımadığı, bilmediği bir insanla karşılaşan kendisi ile karşılaşmış olur. Rüyada gördüğü insanın bütün görüntüsü ve yaptığı işler, hayır ve şer hangisi olursa olsun, kendi yaptıkları ile eştir. Tanrı rüya sahibine bu rüya ile kendi nefsini rüyada göstermiş olmaktadır.

Rüyada Ağlamak

Ağlamak, tanrıdan korkmaya ve yağmur yağmasına delalet eder. Rüyada ağlamak, gülmeye işarettir. Gülmek ise iyi değildir. Sessiz ağlama, rüyaların en ferahıdır. Her türlü sıkıntıdan kurtulmanın işaretidir. Sesli ağlamak ise bir felâkete uğramak olarak yorumlanır. Bir ölünün üzerine çok fazla ağladığını gören kimse gerçekten de ölüsüne ağlar.

Rüyada İnsan Görmek-Rüyada Ev Görmek
Rüyada İnsan Görmek-Rüyada Ev Görmek
 • Rüyada sessizce ağlayıp gözünden kan geldiğini gören kimse muhakkak ki Allah katında büyük mertebelere erişir.
 • Ağlayan kimsenin gözyaşı soğuksa mutluluk işaretidir.
 • Sıcak gözyaşı üzüntüdür. Rüyada tanıdığı bir kimsenin ölümü üzerine ağlamak, keder ve sıkıntıdır.
 • Rüyada feryad ederek ve bağırarak ağlamak, ağlayan kimsenin çıkaracağı fitneye de delalet eder.

Rüyada Ev Görmek

Ev görmek; mezar, eş, zengin, güvenlik, refah, geçim, mal ve büyük memuriyet olarak yorumlanır. Eski bir evin yeni bir eve dönüştüğünü görmek, rızık genişliğine, hayır kapılarının açılmasına, sevince ve müjdeli bir habere işarettir. Rüyada yeni bir eve girmek, fakir için zenginliğe, zengin için ise servetinin daha da artmasına delalet eder.

Rüyada kendi evine girdiğini görmek, bekar için evlenmeye, evli kimseler için de çocuk sahibi olmaya delalettir. Acaip, bilmediği bir eve girdiğini gören kimsenin eceli yakındır. Ahşap bina haram maldır. Rüyada evini çok güzel görmek, ana ve babanın sağlıklı olmasına ve onların uzun ömürlü olacağına delalet eder. Bir ‘evin inşa edilmekte olduğunu görmek, akrabalarından birinin vefatına yorumlanır.

Rüyada Kahkaha İle Gülmek-Rüyada Sesli Gülmek Ne Demek
Rüyada Kahkaha İle Gülmek-Rüyada Sesli Gülmek Ne Demek

Gülmenin Psikolojik Anlamı

Gülmek endorfin salgılatarak stres ve anksiyetenizi yönetmenize yardımcı olur. Endorfin ağrı veya acı hissini hafifleterek sizin daha mutlu olmanızı sağlar. Koşu gibi yoğun bir egzersiz sonrası hissettiğiniz o mutluluk hissini endorfine borçlusunuz. Peki daha az eforla bu hissi nasıl yakalarız dersek cevabı basit: gülümsemek, gülmek ve güldürmek! Stresli bir ortamda gülümsemek ve öylece kalmak hiç kolay değil. Ancak yapılan bir çalışmada; yoğun stres içeren bir ortamda, gülümseyen insanların kalp atım hızı, daha nötr bir ifadesi olan kişilere göre daha düşük çıkmış. Yani gülümsemenin stresi azaltmakla oldukça ilgisi var. Bir dahaki sefere yoğun strese maruz kaldığınızda sakin olun ve sevdiğiniz bir komedyenin showlarından bir bölüm açın, zamanla stresiniz azalacaktır.

rüyada gülmek

BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için de BURAYA TIKLAYARAK rüya uygulamasını indirip uygulamanın içindeki sayfaların altına yorum olarak yazarsanız rüyanız (kahin) tarafından hemen yorumlanır.

“Rüyada Gülmek Görmek: İslami ve Diyanet Rüya Tabirleri” konusunda 21 mesaj

 1. Ruyada kızımı yaprak olarak keçilerin önüne atmışlardı bendegülüyordum kızımı ordan çıkardım üstünde kırmızı elbisevardı nedemek acaba

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Derya kardeşim rüyanın yorumu şöyle : Hayırlı bir evliliğe, iyi bir dünya geçimine, çok kısa bir süre sonra muradınıza ereceğinize, iş yaşamında başarılı olacağınıza, bol paraya ve berekete kavuşacağınıza, kendi gayretiniz sayesinde başarılı olacağınıza, tek başınıza girişim yaparak arzu ettiğiniz konuma geleceğinize, yeteneklerinizden gelir elde edeceğinize, isteklerin gerçekleşmesine işarettir…

 2. rüyamda çok güldüm ama sesli değildi bir başkasıda benle gülüyordu ama o da sesli gelmemişti ne anlama gelir

  1. 1001 Rüya Tabiri

   miray kardeşim rüyanın yorumu şöyle : Sıkıntılı olduğunuza, sağlığınıza daha fazla dikkat etmeniz gerektiğine, bazı dert ve şanssızlıklara uğrayacağınıza ama bu dert ile şanssızlıkların biteceğine ve rahata huzura ve feraha kavuşacağınıza, yolculuğa çıkacağınıza, iyi geleceğe, maddi ve manevi yardım göreceğinize, aile hayatının içinde güzel günler geçireceğinize işarettir…

 3. Rüyamda bilmediğimi bir oda da duvarda tanımadığım fotoğraf var fotoğraf da 3 kişi 1 tanesi bana gülüyor resimde hareket etti bu ne anlama gelir.

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Aslı kardeşim rüyanın yorumu şöyle : Çok kazançlı bir işe girişeceğinize, uzun zamandan beri arzuladığınız bir işin en sonunda gerçekleşeceğine, refaha ereceğinize, ihtiraslı ve hiç doymak bilmeyen bir kimse ile tanışacağınıza, bazı hayallerinizin gerçekleşeceğine, bazı sırlarınızın yakınlarınız tarafından keşfedilerek etrafa açıklanacağına işarettir…

 4. rüyamda iki tanidigimla, ikiside kardesler, annemin evindeyiz fikra anlatiyorum iki kardesler yerde uzanmislar gülmekden kiriliyorlar, asiri kahkaha atiyorlar, bi kelime diyorum gülüyorlar … birisinin disleri görünüyor ama disleri kücücük dis etleri belirgin tuhaf bi görüntü… sonra o birisinin cocugu takla atiyor uygunsuz sekilde….bu sefer benide gülme tutuyor migdemde kramplar oluyort…. ondan sonra bende pencereyi kapatayim diyorum kapanmiyor pencere cercevesi sallaniyor kopmak üzereyken birakiyorum perde takarim diyorum ama takmiyorum.. karsidan komsu el kol hareketi ediyor kirik pencere yüzünden.. bende anliyorum onu… balkona cikiyorum deniz manzarasi o kadar güzeldiki budur huzur, budur hayat diyorum kendime…

 5. Selamün aleyküm rüyamda biriyle evlenecekten vazgeçmiş yerlere vurup bağırarak ağlıyodum o da köşede uzanıyodu sanırım tam hatırlamıyorum sonra aklıma bişey geldi gülüp odadan çıktım sonra değişik rüyalar gördüm bağlantılımı bilmiyorumbunun anlamını bilen varsa Allah rızası için söylesin

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Gizem kardeşim rüyanın yorumu şöyle : Mutlu olacağınız olaylarla karşılaşacağınıza, tüm sıkıntılarınızı giderecek haberler alacağınıza, hayalinizin gerçekleşeceğine, zorluklar karşısında mücadelelerde bulunacağınıza, her şeyin yoluna girebilmesi için sabretmeniz gerektiğine, en büyük arzunuza kavuşacağınıza işarettir…

 6. Merhaba, rüyamda iş arkadaşlarıma bir şaka yaptığımı gördüm ve bu şakaya abartılı bir şekilde kahkaha attığımızı gördüm okadar çok gülmüşüm ki uyandığımda hala etkisindeyim.

  1. Rüya Yorumcusu

   Melike kardeşim rüyanın yorumu şöyle : Kötü bir haber alacağınıza, çok iyi sonuçlar verecek yolculuğa, bir konuda çok büyük bir yanlışa düştüğünüz ve en kısa sürede çıkış yolları aramanız gerektiğine, işlerinizin yoluna gireceğine, çevrenizde düşmanlarınızın olduğuna ve bunun için dikkatli hareketler etmeniz gerektiğine işarettir…

  1. merhaba hasret kardeşim rüyanın yorumu şöyle : Yepyeni insanlarla tanışmaya, huzurlu olmaya, kısmete, paraya ,mal mülk sahibi olacağınıza, dert ve sıkıntılardan kurtulmaya, müjdeli haberler alacağınıza, sevinmeye, bir düşmanınızı yeneceğinize işarettir……. rüyalarınızın hızlı yorumlanmasını istiyorsanız lütfen ücretsiz uygulamamızı kurun linki: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.com.ruya.a1001ruyatabiri.a1001ruyatabiri

 7. Ailem ve tanimadigim bikackisi ile sofrada oturuyoruz.iki uc cesit domates salatasi (coban vs)var sularina ekmek banip yiyorum aci falan degillerama.sonra abim birine espri yapiyo hep beraber kahkaha atip guluyoruz.ruyam ne anlama geliyo

 8. Rüyamda bi arkadasimin yaptigi sakaya ya guluyodum ya da kahkaha atiyodum pek hatirlamiyorum ama..biraz güldüm birazda kahkaha attim sanirim ne anlama gelir

  1. merhaba Havva rüyanın anlamı: kayıp bir şeyi veya malı bulmaya işaret eder. yeni bir arkadaşlık da olabilir. Bazen bu rüya kayıp bir şeyin bulunmasına ve yolculuğa çıkmaya da işaret eder. birbirlerini karşılıklı olarak sevecek iki kişiye delalettir.

 9. Bir arkadaşın yaptığı davranıştan dolayı çok güldüğümü gördün kahkaha değildi ama tebessüm de değildi hani bazen kendinini tutamadan sürekli gülersin ya o şekilde bir gülme

 10. ruyamda kıvırcık saclı esmer bır erkekle ortaokulu okudugum okulda kovalamaca oynuyorduk.ve cok mutluydum sureklı guluyordum cok kahkahalı degıldı ama bı tebessum gıbıde degıldı gulusum anlamı nedır acaba

  1. Rüya Yorumcusu

   Şuheda kardeşim rüyanın yorumu şöyle : Kötü yolda olmaya,saygı ve itibar görmeye,başarılı ve zengin olmaya,zorla kazandığınız paraları kendi hatalarınız yüzünden kaybedeceğinize,geleceğinizin mutlu ve huzurlu olacağına,eski bir arkadaşınızla karşılaşacağınıza ve mutlu olacağınıza işarettir…

 11. bedeninin üst kısmı çıplak bir kadın gördüm sonra gelip benim kalçalarımdan yukarı doğru okşadı. başka bir sokağa gittim iki tane güzel kız çocuğu vardı onlarla yakar top oynadık kızlardan biri topu atarken diğer kızın kafasına değdi bende gülmeye başladım uyandığımda hala gülüyordum.

  1. Rüya Yorumcusu

   yerli kardeşim rüyanın yorumu şöyle : maddi manevi kazanca,zenginliğe,bir çok dertten sonra mutluluğu yakalayacağınıza,mutlu düzenli bir aile yaşamına,bazı işlerde yanlışlık yapacağınıza,bir çok yeni arkadaş sahibi olacağınıza,uğraştığınız her işi başarıyla sonuçlandıracağınıza işarettir…

Rüyanızı yazın, yorumlayalım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.