Rüyada Bebek Emzirmek, Erkek Bebek Emzirmek, İkiz Bebek ve Kız Bebek Emzirmek

Rüyalarda bebek emzirmek ölüm mü, hastalık mı yoksa bol para, evlilik veya bebek mi demek. Rüyada bebek emzirmek, erkek bebek emzirmek, ikiz bebek veya kız bebek emzirmek farklı yorumlanır. Hemen aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami rüya tabirleri yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin… Rüyada bebek görmek sizin tarafınızdan yaratılacak bir eser, yeni bir iş veya duygusal bir ilişkinin başlangıcı gibi yeniliklerin habercisidir. Rüyanızda kendi bebekliğinizi görmeniz sorumluluk almak istemediğinizi gösterir fakat bu projeleriniz için tehlikeli olabilir. Her halükarda huzurun ve mutluluğun habercisidir.

Rüyada Bebek Emzirmek

🙂 Rüyada süt emzirmek veya süt emen bir bebek görmek, sevinmeğe, memnun olacağı habere delalettir. Bir çocuğun meme emmesi, onun rızkının bol ola­cağına işarettir. Bu rüya kadın için hayırdır. Bir çocuğa meme verdiğinizi görmek (emzirmek), çocuklarınızın uzun ömürlü ve hayırlı evlat olacaklarına işarettir. Başkasının çocuğunu emziren kadın görmek: Tedirginlikle­rinizden, fesatlıktan ve her türlü kötülükten kurtulmaya işarettir. Bir bebeğin annesinin memesini emdiğini görmek, makamca yükselmeye ve zenginliğe işaret eder. Rüyada bebek görmenin detaylı anlamı için: BKZ.

😐 Bir çocuğun herhangi bir yerini emdiğini veya bir çocuğu emzirdiğini gören erkek hapse düşer. Bu rüya erkek için üzüntüdür. Bir çocuğa meme verdiğini gören erkek, hapse girer. Eğer bebek emzirirken memeden süt yerine başka bir şey çıkarsa zarar ziyan demek. Rüyada süt emzirmek erkek içinse şer ve kötülüktür.

Rüyada Erkek Bebek Emzirmek

🙂 Erkek bebek emzirmek, hem emen bebek, hem de emziren kişi için hayra delalettir; işlerinin yolunda gitmesi, menfaat elde etme demektir. Bir kadının kendi erkek bebeğini emzirdiğini görmesi, o çocuğun geleceği­nin parlak olduğunu gösterir. Rüyada erkek bebek görmenin detaylı anlamı için: BKZ.

😐 Bir erkeğin erkek bebek emzirdiğini görmesi hüzün ve aşa­ğılanmanın işaretidir. Erkek bebek emzirirken memeden veya biberondan süt gelmiyorsa sıkıntıdır. Erkek bir bebeği emzirirken bebek hala ağlıyorsa bu rüya da iyi değildir.

Rüyada İkiz Bebek Emzirmek

🙂 İkiz bebek emzirmek şan, şeref ve itibara işarettir. Rüyada kadın için ikiz bebeğe süt emzirdiğini görmek ha­yırdır. İkiz bebeklerin meme emmesi, rızkının bol olacağına işaret eder. Rüyada ikiz bebek emzirmek maddi açıdan tüm güçlükleri aşacağına ve zen­gin olacağına işarettir. İkiz çocuğu emzirmek, işinizde orta çapta bir başarı sağlayacağınıza ve hayatta orta derecede bir yaşam sürdüreceğinize yorumlanır.

Rüyada Kız Bebek Emzirmek

🙂 Rüyalarda kız bebek emzirmek bir yakınınızdan size hediye geleceğine, bir toplantıya katılıp yeni dostlar edineceğinize, iş hayatınızda yeni imkanlarla karşılaşacağınıza işarettir. Rüyada kız bebek emzirmek; sizin veya bir yakınınızın bir çocuk sahibi olacağına, işlerinizin düzeleceğine, mutlu ve sıhhat dolu günler geçireceğine, iş hayatınızda haşarı kazanacağına işarettir. Rüyada kız bebek görmenin detaylı anlamı için: BKZ.

Rüyada Doğum Yapmak

🙂 Rüyada çocuk doğurmak veya çocuk doğuran birini görmek; alacağınız bir haberin sizi sevindireceğine, size uzunca bir müddet kalmak üzere misafir geleceğine, işarettir. Rüyada kız doğurduğunu gören büyük hayra nail olur. Bir görüşe göre rüya sahibi, birisi için iyi konuşur. Doğurduğu kız çocuğunun hemen konuştuğunu gören kadın, ileride ailenin efendisi olacak bir evlada kavuşur. Hamile ol­madığı halde, çocuk doğurduğunu gören kadının kocası zengin olur. Karısının erkek çocuk doğurduğunu görenin rüyası büyük hayırdır.

😐 Erkek çocuk doğurmak, şiddetli bir üzün­tüye delildir. Erkeğin çocuk do­ğurması, büyük ama geçici bir sıkıntıdır.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Nabluslu Abdulgani:Başka birinin bir bebeği emzirdiğini görmek o kim­senin kendi malından yararlanacağına delildir. Birinin memelerini emdiği­ni gören onun eşinin malından, burnunu emdiğini gören emdiği kişinin cebinden, uyluğunu emdiğini gören birlikte yaşadığı topluluğun ya da aile ve sülalesinin malından faydalanır,” demişlerdir.

Caferi Sadık: Kendi memenizden süt emdiğinizi görmek, kısa zamanda evleneceğinize delildir. Rüyada bebek emzirmek bütün arzu ve isteklerinizin kısa bir zaman sonra yerine gelerek size mesut bir hayat yaşatacağına işarettir.”

Ebu Sait El vaiz: Bir kadının memesini emdiğini gören hasta olur,” demiştir. “Rüya sahibinin büyük veya küçük, kadın veya kız, yaşları kaç olursa olsun memelerinden süt emdiğini görmesi, bunların geçim sıkıntısı çeke­ceklerine delalet eder. Bir kadının kendi çocuğunu emzirmesi kızının mirasını yi­yeceği anlamına gelir. Bir kadının başka bir kadının memesini emdiğini, ancak süt çıkmadı­ğını görmesinde de hayır yoktur.”

Kirmani: Rüyada erkek bebeği emzirdiğini görmek mala ve kazanca işarettir. Eti yenmez herhangi bir hayvanı emzirmek haram mala, eti yenen bir hayvanı emzirmek helal mala delalet eder. Bir rivayete göre insanın süt verme­si şefkat demektir” demiştir.

Mağripli Cabir: “Rüyada kız bebek emzirdiğini gören cim­ri birinden iyilik yapmasını ister. Eğer emdiği yerde süt çıkıyorsa cimriden iyilik görür, süt çıkmıyorsa eli boş döner,” demiştir.

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada emzirmenin psikanalizi: Psikolojik anlamda bir kadının düşünde bebek emzirdiğini görmesi, kimi zaman çocuk sahibi olma isteğini ifade etse de, çoğunlukla so­rumlulukların bilincinde olmak ve başkalarının güvenini kazan­mak biçiminde yorumlanır. Erkekler için bebeğini emziren bir kadın görmekse, cinsellikle ve cinsel isteklerle ilişkili düşünülür.

Anonim Rüya Yorumları

 • Bir kadın veya erkeğin, bir genç tarafından emildiklerini görmesi, ona kızlarını vererek malına mirasçı olacakları anlamında yorumlanır.
 • Bir hayvanın memesinden emmek, bol rızık ve mala işaret eder.
 • Bir hayvanın memesini emdiğini görmek mal ve nimet sahibi olmak demektir.
 • Birinin memesinden süt emdiğini gören sıkıntıya girer. Bazı rüya tabircileri, bu hem süt veren, hem de süt emen için hayır yoktur, demişlerdir.’
 • Bir erkeğin bir kadının sütünü emdiğini görmesi o kişinin sütünü em­diği kadının malını almasına, gerek insan, gerekse hayvan memesini em­mek, oradan da süt veya başka bir sıvı çıktığını görmek mal sahibi olma­ya işarettir.
 • Emilen memeden çıkan şey katıysa o hayra yorulmaz. Bir rivayete göre menfaattir. Eğer memeden çıkan o katı şeyde ruha delalet eden bir hal ve hareket varsa çocuk sahibi olmaya işarettir.
 • Bir insanın veya hayvanın emilmeye uygun olmayan bir yerini emdi­ğini gören gayet zor bir işin peşine düşer. Eğer emdiği yerden süt çıktığı­nı görürse bu zor işte başarılı olur, ama zorlanır.
 • Bir çocuğun herhangi bir yerini emdiğini veya bir çocuğu emzirdiğini gören erkek hapse düşer.
 • Kadınları tutarak memelerini emdiğini, ancak süt çıkmadığını görmek kötü fiillerden olan livataya (erkek erkeğe ilişki) delalet eder.

Bu Duaları Kaçırmayın!

RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAMAK İÇİN UYGULAMAMIZI BURADAN İNDİRİN. Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.


8 thoughts on “Rüyada Bebek Emzirmek, Erkek Bebek Emzirmek, İkiz Bebek ve Kız Bebek Emzirmek”

 1. Kızım 6 yaşında. Onu bebek olarak gördüm. Sağ göğsümden eziriyorum. Göğsümün ucu pörsümüş gibi olmuş. Sol göğsümü emzireyim diyorum emmiyor. Sağ göğsümü emmek istiyor. Sağ göğsümün sütü çokmuş. Sağ göğsümün ucunu ısırıp kötü ucu koparıp attı kızım. İçinde taze göğüs ucu var. Görünce şaşırıyorum ama biraz yaralı diye iyileşmeye zaman lazım diye düşünüyorum.

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Hedeflerinize ulaşacağınıza, ticaret ve iş hayatınızda başarı kazanacağınıza, beklenilen sonuçları güzellikle alınacağına işarettir…

 2. Erkeğim fakat rüyam çok tuhaftı… Bir bebek emziriyordum, bebek bembeyazdı, sanki yeni doğmuş gibi, bebek mememi emdikçe göğsüm diyerine oranla büyüyordu… Bu arada rüyamda da erkektim. Emzirdiğim bebeğin cinsiyetini fark edemedim

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : İşlerinizin düzene gireceğine, yakın zamanda halkın yararına çalışacağınız yüksek makama ve konuma sahip olacağınıza işarettir…

 3. Rüyamda başkasının olan bir erkek bir kız ikiz bebeklere bakıyordum bi ara kendi cocuklarim gibi hissediyordum.Ikisinin mamalarini verdim bir günlük iyiydi.sonra acikmislardi baya ben buyukler gibi düşünüyorum bebek bizim gibi olmazki bunlar daha yeni dogmus surekli mama yer diyorum mama yapmaya kalkiyorum nasil yapacagimi unutmusum aslinda anneleri gostermisti.Ama yapmaya ugrasiyordum kızın mamasini yaparken erkegin mamasini yapmistim ikisi karisiyordu.

  Reply
  • Fatma Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Mala ve mülke kavuşmaya, iyilik yapmaya, herkesin takdirini kazanmaya, harika olan şeylerin zamanla yaşanacağına işarettir…

 4. Rüyamı berat kandili gecesi gördüm.Ölmüş olan anne ve babamın tekrar öldüğünü gördüm.Bilmediğim genç birisine sarılarak ağladım.Tabirini söylerseniz teşekkür ederim.

  Reply
  • Ersan Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : İçine düşülen kötü durumdan kurtulmaya, düşmanlarınızı alt edip rahatlayacağınıza, yararlı ve karlı bir işe, güzel hayata işarettir…

Leave a Comment