Rüyada Ekmek Yemek, Rüyada Yufka Ekmek Yemek

Rüyada ekmeğin yenmesi ölüm mü para mı yoksa iş, evlilik veya bebek mi demek. Rüyada ekmek görmek, ekmek yemek veya lavaş ile somun ekmek farklı yorumlanır. Hemen aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami rüya tabirleri yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Ekmek Yemek

🙂 Rüyada ekmek yemek; Dert ve sıkıntılardan kurtulup, refaha kavuşacağınıza, olmasını arzu ettiğiniz bir işinizin lehinize sonuçlanacağına işarettir. Ekmek yemek: Sevgiliye kavuşma­ya yorumlanır. Tatlı ekmek yediğini görmek: Hayat pahalılığının artacağına işarettir. Yufka yemek: Uzun bir ömre işarettir. Çavdar ekmeği yemek: Sağlığınızın sıh­hat ve afiyette olacağı anlamına gelir. Bir kimse bilmediği yerde yarım ekmek yediğini görürse ömrünün uzun olacağına yorumlanır. Birkaç ekmek aldığını ve bunlardan yediğini gören kimse bir yerden fayda sağlar. Buğday unundan yapılmış ekmek yemek rahatlığa, arpa unundan yapılmış ekmek yemek dindarlığa, esmer ekmek fakirliğe işarettir. Rüyada ekmek içini yemek içini yemek faydalı ilme işarettir.

😐 Rüyada pirinç unundan ekmek yemek, hayatı kazanmada çekilen sıkıntıya işarettir. Rüyada kuru ekmek yemek, geçim darlığına, kabuğunu yemek, gösteriş ve abartılı övgüye ve ayrılıkçılığa işaret eder. Ekmek çiğnediğinizi görmek; geçiminizin zorlukla sağlandığının işareti sayılır. Ekşi ekmek yemek; hayatınızın çok zahmetli geçtiğine işaret sayılır. Rüyada ekşi mayalı ekmek yediğini görmek, rüya sahibinin dostları ile arasının bozulacağına veya günah sebebiyle haram işleyeceğine delalet eder. Rüyada darı ekmeği yemek; bulunduğunuz işi son zamanlarda ihmal etmeniz yüzünden zarara uğradığınıza ve rakiplerinizin sizi geride bıraktıklarını anlamanız için bir uyarı sayılır. Çok sıcak ekmek yediğini gören üzüntü ve kedere düşer.

Rüyada Ekmek Görmek

🙂 Ekmek görmek, rüyayı görenin dindarlı­ğına işarettir. Eğer ekmek buğday unundan olur ve mayaya gelirse ticaret malına ve menfaate delalet eder. Bir riva­yete göre, ekmek görmek akrabalarının yanına gitmek için yolculuğa, baş­ka bir görüşe göre de yolculuktan menfaat elde etmeye işarettir. Rüyada görülen ekmek eğer mayalıysa kişi istediği şeye kısa zaman içinde sahip olur.

😐 Buğday unundan yapılmış mayasız ekmek rüyası iyi değildir. Rüyada görülen ekmek mayasız ise amacın gerçekleşmesi çok zaman alır. Küflü ekmek, kuru ekmek görmek zarar ziyandır.

Rüyada Yufka Ekmek Yemek

🙂 Yufka ekmek yemek: Alacağınız bir haber ile mutlu olacağınıza işarettir. Yufka ekmek yiyen kimsenin rızık kapıları açılır, bolluğa kavuşur. Rüyada yufka ekmek yemek faydalı ve karlı işlerle uğraşacağınıza, bolluk, refah ve saadete işarettir.

Rüyada Somun Ekmek Yemek

🙂 Rüyasında peyniri somun ekmekle yiyen, se­ferden zorlukla az bir mal temin eder veya şifaya kavuşur. Rüyada somun ekmek yemek eğer bekarsanız pek yalanda evleneceğinize, evli iseniz evinize yeni bir hizmetçi alacağınıza işarettir. Ayrıca somun ekmeği yediğiniz bir rüya, beklenmedik bir yolculuk şeklinde de yorumlanır.

Rüyada Ekmek Arası Yemek

🙂 Evde ekmek arası bir şeyler yemek ömür uzunluğuna, kaygısız bir hayat sürüleceğine işaret eder. Sevdiğiniz bir şeyi ekmek arası yemek bazı işlerinizde atılgan, cesur ve korkusuzca hareket ederseniz daha kısa zamanda ve daha iyi bir şekilde hedefe varacağınız hususunda size bir ihtar sayılabilir.

😐 Rüyada dışarıda ekmek arası yemek yediğinizi görmek güzel gençlik günlerinizi boş yere harcamakta olduğunuza, verimsiz bir hayat geçireceğinize işarettir. Rüyada ekmek arası yemek aceleci davranıp hataya davetiye çıkaracağınıza işarettir.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Kirmani: “Sıcak ekmek yediğini görmek iyi kazanca; güzel ve beyaz ekmek yediğini görmek, ülkeyi yönetenlerin adaletli davranacaklarına; kö­tü ve kararmış ekmek yediğini görmek geçim sıkıntısına; darı ekmeği ye­diğini görmek de geçim sıkıntısına ve inanç bütünlüğüne; arpa ekmeği ye­diğini görmek kanaatkarlığa; pirinç unundan yapılmış ekmek yediğini gör­mek zorluk ve sıkıntılarla karşılaşmaya ve işlerin durmasına; mercimek unundan ekmek yediğini görmek hüzün ve yoksulluğa; bakla unundan ya­pılmış ekmek yediğni görmek de mercimek ekmeği gibi hüzün ve zarure­te delalet eder,” demiştir.

Mağripli Cabir’e göre: “İnce ekmek, yani lavaş, pide veya yufka ekmek yediğini gör­mek geçim için çalışmaya, bir rivayete göre ömrün kısa olacağına, bir ek­meği yanı başına astığını görmekse yoksulluğa, geçim sıkıntısına işarettir.” demiştir

İsmail Eş’as:Ekmek yemek insanlığa, insanın mertebesine delalet eder,” demiştir.
Pişmiş sıcak ekmek yemek, devlet başkanı için ülke ile devletin üst kade­me yöneticileri için mevki ve makamla, ticaretle uğraşanlar ve zenginler için kazanç ve karla, fakir için refahla tabir olunur.

Ebu Sait El Vaiz: Yufka ekmeği yediğini görenin rızkı bol olur,” de­miştir. “Katıksız ekmek (yulaflı veya kepek ekmeği) yediğini gören ömrün sonuna kadar sağlıklı yaşar. Pide yediğini gören orta halli bir kazanca sahip olur.”

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada ekmek yemenin psikanalizi: Psikolojik anlamda rüyada ekmek görmek, en temel biyolojik ve duygusal ih­tiyaçlarımızla ilintili bir duruma dikkat çeker. Ekmek yemek, do­yurulmamış temel güdüleri karşılama isteği anlamına gelirken, bir ekmeği başkalarıyla paylaşmak ya da başkalarına ekmek vermek, dayanışma arzumuzu ve yardımlaşmaya duydu­ğumuz ihtiyacı simgeler. Ekmek kızarttığınızı, sofraya kızartılmış ekmek dilimlerinin geti­rildiğini ya da kızarmış ekmek yediğinizi görmenizse, yinelenen fır­satları, bu dönemde şansın sizden yana olduğunu gösterir. (Ayrı­ca bakınız: rüyada yemek)

Anonim Rüya Yorumları

 • Peynir ekmek yediğini gören kimse, ganimetten elde edilen malla geçinmeye çalışır.
 • Bazı rüya tabirciler, ekmeğin inceliği ömrün kısalığı anlamına gelir.
 • Rüyasında ekmek ile peyniri birlikte yediğini gören kimse, ticaret için çıktığı yolculuktan az bir karla döner.
 • Bir rivayete göre yufka ekmeği kazancın az olması anlamına gelir.
 • Bilmediği bir yerde bulduğu yarım ekmeği yemek, hastalığı yakındır.
 • Bildiği bir mekanda yarım ekmek bularak yemek, öm­rünün yarısına varmıştır.
 • Rüyada peynir ekmek yemek, yolculuk esnasında büyük güçlükler­le biraz para kazanır, bir rivayete göre ekmekle peynir yemek bir hastalığa yakalanıp sonra iyile­şir. Ekmekle taze peynir yediğini gören büyük kazanca sahip olur.
 • Bala veya reçele ekmek bandığınızı görmek: Bir para yüzünden çıkacak olan tartış­maya işarettir.
 • Biri rüyasında tereyağlı ekmek yemiş ise; Bu rüya herkes için iyi bir talihe ve bol kazanca işaret olarak yorumlanır.
 • Tandır ekmeği yediğinizi görmek: İyiye giden işlerinizin sayesinde bol para kazanacağınıza işarettir.
 • Tereyağlı ekmek yediğinizi görmek: Görenin büyük bir talihe konacağı­na işarettir.
 • Tandırda ekmek pişirip yiyen kimsenin rızkı ve ik­bali açılır.

Bu Duaları Kaçırmayın!

RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAMAK İÇİN UYGULAMAMIZI BURADAN İNDİRİN. Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.


22 thoughts on “Rüyada Ekmek Yemek, Rüyada Yufka Ekmek Yemek”

 1. Hayırlı gunler hocam
  Ruyamda biyerde oturuyorum elimde ikitane uzun buyuk guzel ekmek var bir tanesinin ucundan kırdım yiyorum

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : İş hayatınızdaki çalışmalarınızın karşılığını alacağınıza ve bu sayede daha’da çok fazla yükselerek zengin olacağınıza işarettir…

Leave a Comment