Başak Burcu Özellikleri: Başak Erkeği ve Başak Kadını Burç Yorumu 2021

Başak burcunun erkeği ve kadını özellikleri genel itibariyle şöyledir; Dış görünüme ve intizama aşırı önem verirler. Odaları, masaları, eş­yaları son derece düzenlidir. Ancak mutsuz ve sıkıntılı iseler aynı derecede dağınıktırlar. Çok bilmiş tavırları vardır. Başak burcu Zodyak’ın altıncı güneş burcudur ve evrenin sindirim sistemini ve kamını simgeler. Yönlendiren gezegen ise ahenk ve diplomasi yeteneğini simgeleyen Merkür’dür. İdeallerini yakalamak için çok çalışan, kendini sürekli yenileyen, hayata karşı dürüst, yalanları hemen anlaşılan, kurallara saygılı, bilime, edebiyata düşkün, çekingen aynı zamanda alaycı ve çok yönlü bir kişilik çizerler.

Başak Burcu Genel Özellikleri

 • Doğum Tarihleri: (24 Ağustos – 23 Eylül)
 • Yıldızınız: Merkür.
 • Grubunuz: Toprak.
 • Burcunuzun Türü: Pratik ve dürüstlük.
 • Uğurlu Gününüz: Çarşamba.
 • Uğurlu Sayınız: 5.
 • Uğurlu Taşınız: Safir.
 • Uğurlu Renginiz: Mavi ve sarının açık tonları.
 • Uğurlu Çiçeğiniz: Menekşe ve lavanta.
 • Uğurlu Kokunuz: Leylak ve Limon.
 • Uğurlu Müziğiniz: Nostaljik melodiler.
 • İdealiniz: Sürekli yükselmek.
 • Özelliğiniz: Her konuda bilgi sahibi olmak.
 • Uygun Partneriniz: Balık, Koç, İkizler.
 • Uygun Mesleğiniz: Edebiyatçı, gazeteci, araştırmacı.
 • Zayıf Tarafınız: Gerginlik.

Başak Burcu Erkeklerinin Özellikleri

Erkek başaklar beyaz tenli, uzuna yakın orta boylu, büyük ayaklı olurlar. Ayaklarının birinde kusur bulunur, buna bağlı olarak yürüyüşle­rinde belirgin bir tuhaflık veya sallantı vardır. Yüz bölgelerinde genellik­le bir belirti veya ben bulunur. Dizleri ağrılıdır. Hareketli olmaya çalışır­lar, ancak fazla hareketi sevmezler. Çoklukla çocukla çocuk, büyükle büyük olurlar.

Başak Burcu Kadınlarının Özellikleri

Kadın başaklar sarıya çalar beyaz benizli, ince ve orta boyludur. Baldır­ları ve ayakları iridir. Endamları (görünüşleri) güzel, yürüyüşleri şahnişli­dir. Tavırları zariftir. Çocukla çocuk, büyükle büyük olurlar. Sıkıntılı değil­lerse konuşkandırlar. Sıkıntılı zamanlarında dert yanmalarıyla çevrelerine sıkıntı verebilirler. Genellikle koyu gri elbiseler giyerler.

Duygusal olmamakla birlikte bazı konularda çok hassastırlar. Dışarıdan bakıldığında fazla ciddi gözükmelerinin nedeni sorumluluklarının farkında olmalarındandır.

Espiritüel bir karaktere sahiptirler. Bu yönleri ciddiyetleriyle beraber karşılaştırıldığında insanları daha fazla etkilerler.

Titizlik konusunda aşırıya kaçan davranışları vardır. Temizlik kendileri için çok önemlidir. Kendilerini ve dostlarını çok iyi analiz ederler.

Burç Yorumu 2020-günlük burç yorumları aşk evlilik cinsellik haftalık aylık yıllık burç uyumu-aslan,terazi,balık,kova,koç,akrep,yay,boğa
Burç Yorumu 2021-günlük burç yorumları aşk evlilik cinsellik haftalık aylık yıllık burç uyumu

Başak Erkeği ve Kadınının Önemli 10 Özelliği

 1. ANALİTİK DÜŞÜNME TARZI (Bir konuyu incelerken veya araştırır­ken en ince ayrıntılara inme, ayrıntılara aşırı önem verme, ayrıntılarla uğ­raşırken bazen bütünü gözden kaçırma, bu nedenle insanları tanıma konu­sunda sürekli aldanma)
 2. MÜKEMMELİYETÇİLİK (Kaliteli olma ve kaliteyi gerçekleştirme, aşırı titizlik, zor beğenme, metotlu çalışma)
 3. ÜSTÜN HAFIZA VE MANTIK GÜCÜ (Öğrendiğini veya olayları unut­mama, kolay ezberleme, aklı ön plana alan muhakeme gücü, mantıklılık)
 4. İYİ BİR İKİNCİ ADAM (Makam ihtirası olmama, liderin sağ kolu olma, güvenli yerde durma)
 5. ÇALIŞKANLIK, VERİMLİLİK (İç enerji üretimi, yorulmadan çalış­ma, yararlıyı üretme)
 6. BENMERKEZCÎLİK, BİLGİÇLİK (Kendini aşırı beğenme, aklına ve muhakeme gücüne aşırı güvenme, doğrunun tek olduğuna ve bunun ken­di doğrusu olduğuna inanma, düşündüğünü açıkça söyleme, bilgelik, bil­giçlik, ukalalık)
 7. YAYGIN ELEŞTİRİ (Yanlışlara karşı acımasız eleştiri, özeleştiri, adil olmadığına inandığı şeylere karşı savaş)
 8. DOĞRUCULUK (Genel olarak adaletsizliği kabul edememe, dürüst ve güvenilir olma, helal yoldan kazanma, bunlara aykırı davranışları acı­masızca eleştirme)
 9. İÇEDÖNÜKLÜK (Duygularını açamama, iletişim Kurmada zorluk, çevresine duvar örme ve sonra hapiste yaşamaktan şikâyet etme, ancak ba­şarılı bir sohbet yöneticisi olma)
 10. GELECEK KAYGISI (Zaman zaman kendisine karşı şüphe duyma, bu dünyada bir yer edinmek bakımından kaos içine düşme korkusu taşıma ve bu yüzden aşırı hareketli olmaya, geleceğini garantiye alacak bir iş edinme­ye ve mal biriktirmeye çalışma)

Başak Burcu: Arkadaşlık

Arkadaşları bir sürüdür. Dostlarını kendileri seçer. Dostum diyebileceği insanlarla seneler boyu bu ilişkiyi sürdürebilirler. Her konuda tavırları gerçekçidir. Değerlendirmelerinde kimsenin hakkını yemezler. Dostlarına, sevdiklerine ve yakınlarına yardım etmeyi severler. İşlerine gerekenden daha fazla önem verirler. Yaptıkları işe sonucundan daha fazla kafa patlatırlar.

Kimseyi Aldatamazlar

Hangi konuda olursa olsun hiç kimseyi aldatmazlar zaten isteseler de yapamazlar çünkü böylesine bir becerileri yoktur. Ters giden bir durum olsa bile sinirlerine hakim olmakta üstlerine yoktur. Ancak bazı konularda sinirlendikleri zaman çevrelerine karşı kırıcı olabilirler. Hatta bu sözleri öylesine ağır olabilir ki dostlarını bile kendilerinden uzaklaştırırlar. Alaycılık yönleri en olumsuz taraflarıdır.

Tatlı Dilli ve Zekidirler

Zekalarının ve konuşma kabiliyetlerinin yüksek olmasından ötürü kendilerine ayrı bir hava verirler. Tatlı dilleri ve neşeli karakterleri sayesinde istediklerini kolayca elde edebilirler.

Akıllarını bir bilgi bankası gibi kullanabilirler, en ufak ayrıntıyı bile hafızalarına kaydederler ve seneler geçmiş olsa bile gerektiğinde bu ayrıntıları hatırlarlar. Önemli kararlarını tek başlarına ve uzun süre düşündükten sonra alırlar.

Kendilerine yüksek bir hedef seçerler ve seçtikleri hedefte başarıyı elde ettiklerinde tatmin olurlar. Enerjik bir yapıları vardır, bu yönlerine sabrı da ekleyerek sorunların üstesinden gelmeyi bilirler. Amaçlarına yavaş yavaş ulaşırlar ve hiçbir işi yarım bırakmazlar.

Başak Burcu Erkeği Özellikleri: Cinsellik ve Aşk Uyumu Yorumu 2021
Başak Burcu Erkeği Özellikleri: Cinsellik ve Aşk Uyumu Yorumu 2021

Bazen Tutumlu Bazen Bonkör

Paralarını kolay kolay tehlikeye atmazlar ve parayı kazanmak için çok çalışırlar. Harcamalarında ise dikkatli davranırlar ve ellerinden geldiğince tasarruf yaparlar. Maddi durumları fazlasıyla iyi olduğu durumlarda ise oldukça bonkör davranırlar. Ancak harcadıkları paranın değerini bulmasını isterler.

Yolculuk etmeyi severler. Çeşitli kültürlere meraklıdırlar. Kalabalığı ve boşa vakit harcamayı pek sevmezler. Uykuyu çok severler.

Düzenli yaşamayı çok severler öylesine ki gözleri kapalıyken bile evin içinde neyin nerede olduğunu gayet iyi bilirler.BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için de BURAYA TIKLAYARAK rüya uygulamasını indirip uygulamanın içindeki sayfaların altına yorum olarak yazarsanız rüyanız (kahin) tarafından hemen yorumlanır.


Leave a Comment