Rüyada Yeni Ev Görmek, Yeni Ev Almak, Yeni Yapılmış Ev Görmek

Rüyada görülen yeni evler ölüm mü, hastalık mı yoksa evlilikle veya para haberi mi. Rüyada yeni ev görmek, yeni ev almak veya yeni ev yapmak farklı anlama gelir. Hemen aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami rüya tabirleri yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Yeni Ev Görmek

🙂 Yeni bir eve taşınmak: Ticarette itibarınız artarak yükseleceğinize işarettir. Rüyada yeni bir eve girdiğini gören, evin sahibi veya evde oturanlar da orda olsa, oturanlar da zenginse, rüyayı görenin de zengin olacağına hükmedilir. Rüyada yeni ev görmek; bekarlar için mutlu bir evlenmeye, evliler için hayırlı bir evlada işarettir. Rüyada ev görmenin detaylı yorumunu öğrenmek için▶ BKZ.

Rüyada Yeni Ev Almak

🙂 Rüyanızda yeni ev aldığınızı gördüyseniz; iş hayatınızda başarıdan başarıya koşacağınıza, bozuk olan durumunuzun düzeleceğine, mal-mülk sahibi olacağınıza işarettir. Rüyada yeni ev almak; zenginlik ve refaha işarettir. Hasta bir kimse rüyasında yeni bir ev aldığını yada evini yenilediğini görse, o kimsenin iyileşeceğine işaret eder.

😐 Bir bedel ödemeden yeni ev almak, çevrenizde kötülüğünüzü iste­yenlerin bulunduğuna işarettir. Rüyada yeni aldığınız evde rahatsız olmak veya istediğiniz gibi olmadığını görmeniz sıkıntıdır.

Rüyada Yeni Ev Yapmak

🙂 Düşünde yeni ev yapanın vakti hoş geçer ve mal kazanır. Rüyada yeni ev yapmak: İşlerinizde başarınızın artarak kar edeceğiniz anlamına gelir. Rüyada yeni bir ev yaptığını görmek; asil ve güzel bir eş ile evleneceğine; evliler için de mala-mülke yorumlanır.

Rüyada Yeni Yapılmış Ev Görmek

🙂 Yoksul bir kimsenin rüyasında yeni ve mükemmel yapılmış bir evi olduğunu görmesi, o kişinin zengin olacağına yorumlanır. Rüyada yeni yapılmış ev görmek; rüyayı görenin anne ve babasının uzun ömürlü olacaklarına yorumlanır. Yada güzel bir eşle evleneceğine işaret eder.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Danyal (a.s.): “Tanımadığı yeni bir eve girip orada bazı ölü­ler görmek ahiretle tabir olunur. Oraya girip oturanın hastalığı yaklaşmış de­mektir. Öyle bir evden çıktığını gören ağır bir hastalığa uğrar ve daha son­ra iyileşir.

İbn-i Şirin: Rüyada yeni bir evin tavanı, damı veya duvarının yıkıldığını veya yan­dığını görmek evinde bir felaket meydana geleceğine, yeni ev görmek kendisine hayır ka­pılarının açılmasına, sevinç ve ferahlığa; yeni yapılmış bir eve girdiğini görme, zenginse malının artmasına, fakirse yaşam standardının artması­na, sıkıntısının ortadan kalkacağına delalet eder,” demiştir.

Mağripli Cabir: Kendisine ait olan yeni bir eve girdiğini gören, evlat ve ak­raba sahibi olur. Rüyada yeni evin geniş ve yeni olması rızkının ve insanının bol ve sağlam olmasına işarettir. Güzel ve yeni bir ev görmek anne ve babasının sağlık ve esenliklerine, ömürlerinin uzun olmasına, bir rivayete göre güzel ve uy­gun bir kadınla evlenmesine, korku ve şiddete karşı güvende olmasına, ihtiyaç sahibi olan için zenginliğe, memur için mevki ve makamının yücel­mesine delalet eder” demiştir.

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Psikolojik anlamda rüyada yeni ev, kişiliğimizin ve dış dünyaya karşı konumumuzun simgesidir. Yeni bir eve taşındı­ğınızı gördüyseniz, bu, var olan durumdan hoşnutsuzluğunuzu ve yenilik ihtiyacı içinde olduğunuzu anlatır.


rüyada ev görmek

Bu Duaları Kaçırmayın!

BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi takip edebilirsiniz. Ücretsiz rüya yorumu için de BURAYA TIKLAYIN ve rüya uygulamasını indirin. Uygulamanın içindeki sayfaların altına rüyanızı yorum olarak yazın, rüyanız (kahin) tarafından hemen yorumlansın.


128 thoughts on “Rüyada Yeni Ev Görmek, Yeni Ev Almak, Yeni Yapılmış Ev Görmek”

 1. Rüyamda uzak bi memlekette olan teyzeme en yakın arkadaşımla misafirliğe gittik. Vakit akşamdı. Çok fazla oturmuycaktık sözde ama bayağı bi zaman geçirdik. Başka misafirlerde varmış 5-6 kişi ama aralarından sadece bir diğer teyzem hariç diğerlerini tanımıyorum. Çok tuhaf kişiler. Arkadaşım bazılarını tanıyodu. Beraber oyunlar oynadık ateri falan. Sonra ben arkadasima hadi gidelim artik dedim. Ama o hadi başka bi yere gidelim boş bi eve geçelim dedi tanıdığı arkadaşına çünkü içki içme planı vardı hesapta ben şaşırdım ve üzüldüm. Beni nasıl satabildi diye. Ama yemek yiyeceğimiz için kimse gitmedi hiçbi yere. Bazıları yemeğe yardım ediyorlardı başka bi odada bizde oturyoduk ben misafirleri tanımaya çalıştım. Ee hacı senin isim neydi? dedim. Tuhaf bi adı vardı hatırlayamadım şimdi hocam. Bende kalktım yemeğe yardım ediyim diye getirilecek bişi var mı? dedim. Teyzemlerden ev sahibi hariç 2 si vardı. Biri en büyük olan tabakları ve yemekleri yerleştiriyolardı sofraya. Misafirlerden birinin adı Bülent Ersoymuş hasta dediler onun için tipide benziyodu zaten. Ama başka birisi. Ben sofradaki çatal kaşığın hepsini elime aldım dedim ki herhalde hepsi gelmiş. Oturdum ev sahibi olan teyzem bana ucunda ufak bi patates olan çok ince ve küçük bi çatal bıraktı önüme bende teyze bu ne böyle dedim gülesim geldi. Diğer çatallar gayet normaldiler. Annemgilde ordaydı Annem gösterdim. Anne bak çatala çok ince ve küçük. Evet dedi Annem. Yemek yerken teyzelerimden birisi ben yemek yerken sofraya atladı ve bütün yemekleri berbat etti biberleri falan ezdi hep sıçradı üzerinde dönüp durdu sofranın. Benim moralim bozuldu teyzem çok ayıp etmişti ki misafirlerede ayıp oldu. Böyle bişey olamaz yaa dedim. Ben bi gidip geleyim diye uzaklaştım ordan. Diğer odada yemek yiyen arkadaşların yanına uğradım bi ayrı köşede bir grup vardı. Diğer taraftada Annemle babam rahatsız oldukları için benden önce gelmişler tencerelerdeki yemekleri almışlar yerde yiyodular bende yanlarına gittim ailemin orda beraber yedik. (Hocam çok ilginç bi rüyaydı yorumlarsanız sevinirim saygılarımla şimdiden teşekkürler…)

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : İşlerde başarıya, saygınlığınızın artmasına, beklenmedik bu güzel haberlerden dolayı daha çok fazla mutlu olacağınıza işarettir…

 2. Rüyamda bizim memlekette caddedeyiz sabah mı öğlen mi o vakitlerde ama kar yağmış. Caddedeki kavşak bildiğin pastadan oluyo diğer kenarlarda öyle. Eniştemle teyzem yıllardır evli ve çocukları olmasına rağmen evleniyolar eniştem damatlıkla bekliyo ben yanına gidip enişte benim instagram veya facebook şifresini biliyo musun diye soruyorum nerden bilcem ben diyo ah yaa ne diyorum ben böyle diyorum kendime hiç instagram şifresi sorulur mu? Kusura bakma enişte dalmışım bi an için deyip üst tarafa kenara çıkıyorum bekliyorum. İlerden teyzemle anneannem geliyolar bir de annemle diğer teyzem gelinlikli evlenecek olan teyzem anneannemle geliyo. Ben tekrar eniştemin yanına gidiyorum. Bu seferde eniştem bana soruyo benim instagram şifrem ne diye enişte diyorum ben nerden bileyim senin şifreni. Bana bi dua oku diyo dalga geçerek ne duası ne diyosun sen enişte diyorum. Annemle diğer teyzem gelirken benim hakkımda konuşuluyo baksana hiç yardım etmiyo bile o ancak dondurmanın bi üstü diyo başka bi işe yaramaz deemek istiyo.

  Reply
  • Misafir Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Çok çalışmaktan dolayı iyice yorulduğunuza ve dinlenmeniz gerektiğine, muradınıza çok kısa süre içerisinde ereceğinize işarettir…

 3. Rüyamda iş yerinde oluyorum. Teyzemin kızı geliyor ağlayarak. Babam kaza geçirmiş diyor. Bende hemen gidelim gel diyorum evlerine gidiyoruz. Babası yatıyor ama hiç biseyi yok gibi görünüyor. Kuzenim kaşında yara var diye kaşını gösteriyor ama hiç bisey yok. Başının tam orta kısmına iki baş parmağıyla bastırıp bak burdanda yaralanmış gibi bisey diyor. Ben de o kadar ağlayacak bir durumu yokmuş ki diyorum. Sonra kız kardeşi falan geliyor o ağlamıyor normal. Teyzem geliyor. Ona diyorum ki teyze rüyamda tam da sizi görmüştüm gece anlamamistim size deyip gördüğüm rüyayı anlatıyorum. Ama neydi o anlattığım hatırlamıyorum. Geçirdikleri ikinci kaza bu dedim diyorum. Daha önce de kaza gecirmislerdi gerçekte. Sonra ben iş yerinden habersiz çıktım 2 buçuk 3 saat olmuş ise gideyim artık diyorum.

  Reply
  • Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Beklentilerinizin ve isteklerinizin birebir gerçekleşeceğine, şansınızın tümüyle açılmasına, güzel haberler alacağınıza işarettir…

 4. Rüyamda eski erkek arkadaşımın ailesinin evinde oluyorum. Erkek arkadaşım da oluyor. Karşımda oturuyor. Masanın üstünde bulaşıklar oluyor bardak falan onları topluyorum yikayayim diye. O sırada halamın kızı ablam ve kardeşim geliyor. Sonra babam geliyor içeri girmiyor kapıdan bana şaşırmış şekilde bakıyor napiyosun burda der gibi sonra gidiyor. Bende kardeşime kızıyorum babama neden haber verdiniz ki diye. O da nolcak sanki diyor, bende bir erkeğin evinde kalacak olmama nasıl kızmasın ki babam haberi olmamaliydi diyorum. O gün erkek arkadaşımda kalacak oluyorum. Üstümde beyaz gecelik oluyor tshirt gibi. Kuzenim bu ince iç de belli ediyor başka bisey giyseydin keşke diyor. Sonra annemin sesini konusmalarjni falan duyuyorum kendisini görmüyorum ama. Daha sonra erkek arkadaşımın annesi çıkıyor bi odadan saçını boyatmış yeni boyali bi halde çıkıyor. Rüyamda annesi oluyor ama gerçekte ki annesi değil rüyamdaki gördüğüm kadın. Gülüyor bana bi şeyler söylüyor falan. Erkek arkadaşımla uzak gibiyiz rüyamda konuşmuyoruz samimi değildik. Uyandığımda gerçek gibiydi sanki rüya.

  Reply
  • Eski sevgili Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Helal yoldan bol miktarda para kazanmaya, mirasa konmaya, devletle olan bir işinizin yoluna gireceğine, kısmetin gelmesine işarettir…

 5. Selamlar hocam ben gerçek hayatta yeni bir şehire ve eve taşindim yeni evimde uyuduğum ikinci gün üzerime karabasan çöktü 10 yildir olmayan birşeydi uyurken karbasan çökmesi nedemektir iyi günler

  Reply
  • Anonim Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Yakın zamanlarda tereddütle beklediğiniz haberin gelmesiyle rahatlayacağınıza, çevrenizi genişletmeniz gerektiğine işarettir…

 6. Rüyamda bi binadayiz kiz arkadaşımla. Çıkmaya çalışıyoruz. Bi kapıyı açıyoruz bi odaya çıkıyor baska kapı oluyor. Bu sürekli boyle devam ediyor. Karanlik oluyor ışığı geç yanıyor actigimiz her kapının. Arkadasima emin misin burasi çıkışa gidiyor mu bak sürekli yeni oda çıkıyor karşımıza diyorum. O da gidiyodur bence diyo. En son bi kapıya daha gidiyoruz bi odada köpek var. O odanin kapısını açamıyoruz bi türlü. O kapidan sojra da çıkışa ulaşmış olacagiz ama kapı açılmıyor. Arkadasim kapıyı açmaya çalışıyor ben köpekle uğraşıyorum. Ilk köpek de sessiz sedasiz iyi bisey yapmıyor diyorum. Köpeğin kafa ve boynuna doğru baykuş tuy desenleri gibi desenleri vardi. Köpek bana saldırmaya çalışıyor kaciyorum. Zinciri cok uzun yetiscek bana. Kovaliyorum bir süre uğraşıyorum en sonunda kopek ulaşıyor bana agzini açıp elimi ya da kolumu agzina aliyodu galiba aci falan hissetmedim kabullendim olayı nasilsa kacma sansimiz yok zaten diye isirmasina izin vermistim

  Reply
  • Çıkış kapısı Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Çok kıymetli bir dost edinmeye, resmi toplantıya katılmaya, kendi hayatınızda adaletli ve örnek idareci insan olmaya işarettir…

 7. Iyi geceler hocam çok karışık bir rüya gördüm,gerçek hayata hamile olmayan bir akrabami hamile olarak gördüm ve bisiklete biniyordu sürerken bir yere carpip yere düşüyordu hiç birşey olmamış gibi kalkıyordu bide gülüyordu ben birazcık özülüyordum ona,ordan ayriliyordum.sonra eltimi görüyordum,eltimde tatile gidiyordu kaynanamlara,sanki bende ordaydim büsürü hediye almıştı onlara,bende bakiyordum,oda bana bakıyordu,ben ne almışım onlara,hatırlamıyorum bende sanki birşey cikariyordum veriyordum başka bir eltime,bana bakıp oda büsürü ayakabi terlik sandelet ve bana bakıp dağitiyordu,başka bir eltime yani tüm eşimin ailesine bütün güzel olan ayakabilari terlikleri sandeletleri dağitiyordu,bende bakiyordum oda bana bakiyordu,banada terlik ge benzer sandelet de diyebilirim veriyordu bana, beyaz rengkliydi bakiyordum inceliyordum bir bakiyordum kenarı yirtikti bana diyordu begeniyorsan sen giy bende üzüluyordum,başka eltimde diyordu o giymez,bir bakiyordum onların arasında kahve renkli çocuk ayakkabısı,eltim başka eltime diyordu bunlari da senin cocuklarina aldım bende hem üzüluyordum hem alaylı bir sekilde göluyordum onlara, yani rüyamda görüyordum eşimin ailesi beni sevmiyorlardi yani eşimin yiyenleri bile,sadece onlara hediye götüren eltimi seviyorlardi onun sözünden cikmiyorlardi,ben hem alaylı bir sekilde gülüyordum,hemde bana böyle davranmalarindan üzüluyordum.

  Reply
  • Se Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Dininizi güzel yaşayacağınıza, iyi kazanç elde etmeye, keder ve üzüntüden kurtulmaya, güzel şeylere, rahata kavuşmaya işarettir…

 8. Merhaba, Rüyamda annem evi topluyor taşınacakmışız. Ama hiç kimsenin taşınacağımızdan haberi yok. Annem kendi kendine kimseden yardım da istemeden evi topluyordu. Biraz sitemkar biraz tripli bir şekilde.

  Reply
  • emine Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Sağlıklı ve mutlu bir yaşam sürüleceğine, bir haber ya da bir armağan alacağınıza, muratlarınıza çok yakında kavuşmaya işarettir…

 9. Hocam selamun aleykum
  Ben rüyamda evim yok bütün tanışları ve eşimin akrabalarını kırsal Bi alana yemeğe davet ediyorum herkes icabet ediyor ama ben tabaklara bakıyorum neden yemeklerini bitirmemişler diyorum (çok çeşit yemek var ama ben sadece yaprak sarmasını görüyorum) yemekleri büyük kazanlarda annem dağıtıyor ve sonra evim olmadığı için eşyalarımı bir kamyona yüklemişiz gece dar yollardan geçiyoruz ben şöför e diyorum ki uyuyalım öyle devam edelim şöför ben bayram namazını kılmadan devam etmem diyor ben de diyorum ki uyuyalım ben de kılacam sonra devam ederiz
  Rabbim hayırlara çevirsin

  Reply
  • İhsan Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Ahir zamanı düşünerek dini işlere önem vereceğinize ve kendinizi rabbinize yakın hissedeceğinize, sürpriz haber almaya işarettir…

 10. Rüyamda eski sevgilim bana mesaj atıyor sosyal medya üzerinden. Çarşamba günü belli olacak Hersey diyor. Ben görüyorum mesajı cevap vermiyorum sessiz kalcam hic biseu yazmicam diyorum.

  Reply
  • Ruya Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : İşlerin yoluna girmesine, isteklerin gerçekleşmesine, önemli bir yerden gelecek olan kazanca, bir mirastan pay almaya işarettir…

Leave a Comment