Rüyada Yeni Ev Görmek, Yeni Ev Almak, Yeni Yapılmış Ev Görmek

Rüyada görülen yeni evler ölüm mü, hastalık mı yoksa evlilikle veya para haberi mi. Rüyada yeni ev görmek, yeni ev almak veya yeni ev yapmak farklı anlama gelir. Hemen aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami rüya tabirleri yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Yeni Ev Görmek

🙂 Yeni bir eve taşınmak: Ticarette itibarınız artarak yükseleceğinize işarettir. Rüyada yeni bir eve girdiğini gören, evin sahibi veya evde oturanlar da orda olsa, oturanlar da zenginse, rüyayı görenin de zengin olacağına hükmedilir. Rüyada yeni ev görmek; bekarlar için mutlu bir evlenmeye, evliler için hayırlı bir evlada işarettir. Rüyada ev görmenin detaylı yorumunu öğrenmek için BKZ.

Rüyada Yeni Ev Almak

🙂 Rüyanızda yeni ev aldığınızı gördüyseniz; iş hayatınızda başarıdan başarıya koşacağınıza, bozuk olan durumunuzun düzeleceğine, mal-mülk sahibi olacağınıza işarettir. Rüyada yeni ev almak; zenginlik ve refaha işarettir. Hasta bir kimse rüyasında yeni bir ev aldığını yada evini yenilediğini görse, o kimsenin iyileşeceğine işaret eder.

😐 Bir bedel ödemeden yeni ev almak, çevrenizde kötülüğünüzü iste­yenlerin bulunduğuna işarettir. Rüyada yeni aldığınız evde rahatsız olmak veya istediğiniz gibi olmadığını görmeniz sıkıntıdır.

Rüyada Yeni Ev Yapmak

🙂 Düşünde yeni ev yapanın vakti hoş geçer ve mal kazanır. Rüyada yeni ev yapmak: İşlerinizde başarınızın artarak kar edeceğiniz anlamına gelir. Rüyada yeni bir ev yaptığını görmek; asil ve güzel bir eş ile evleneceğine; evliler için de mala-mülke yorumlanır.

Rüyada Yeni Yapılmış Ev Görmek

🙂 Yoksul bir kimsenin rüyasında yeni ve mükemmel yapılmış bir evi olduğunu görmesi, o kişinin zengin olacağına yorumlanır. Rüyada yeni yapılmış ev görmek; rüyayı görenin anne ve babasının uzun ömürlü olacaklarına yorumlanır. Yada güzel bir eşle evleneceğine işaret eder.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Danyal (a.s.): “Tanımadığı yeni bir eve girip orada bazı ölü­ler görmek ahiretle tabir olunur. Oraya girip oturanın hastalığı yaklaşmış de­mektir. Öyle bir evden çıktığını gören ağır bir hastalığa uğrar ve daha son­ra iyileşir.

İbn-i Şirin: Rüyada yeni bir evin tavanı, damı veya duvarının yıkıldığını veya yan­dığını görmek evinde bir felaket meydana geleceğine, yeni ev görmek kendisine hayır ka­pılarının açılmasına, sevinç ve ferahlığa; yeni yapılmış bir eve girdiğini görme, zenginse malının artmasına, fakirse yaşam standardının artması­na, sıkıntısının ortadan kalkacağına delalet eder,” demiştir.

Mağripli Cabir: Kendisine ait olan yeni bir eve girdiğini gören, evlat ve ak­raba sahibi olur. Rüyada yeni evin geniş ve yeni olması rızkının ve insanının bol ve sağlam olmasına işarettir. Güzel ve yeni bir ev görmek anne ve babasının sağlık ve esenliklerine, ömürlerinin uzun olmasına, bir rivayete göre güzel ve uy­gun bir kadınla evlenmesine, korku ve şiddete karşı güvende olmasına, ihtiyaç sahibi olan için zenginliğe, memur için mevki ve makamının yücel­mesine delalet eder” demiştir.

Psikolojideki Anlamı

Psikolojik anlamda rüyada yeni ev, kişiliğimizin ve dış dünyaya karşı konumumuzun simgesidir. Yeni bir eve taşındı­ğınızı gördüyseniz, bu, var olan durumdan hoşnutsuzluğunuzu ve yenilik ihtiyacı içinde olduğunuzu anlatır.


rüyada ev görmek

Bu Duaları Kaçırmayın!

BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi takip edebilirsiniz. Ücretsiz rüya yorumu için de BURAYA TIKLAYIN ve rüya uygulamasını indirin. Uygulamanın içindeki sayfaların altına rüyanızı yorum olarak yazın, rüyanız (kahin) tarafından hemen yorumlansın.

Rüyada Yeni Ev Görmek, Yeni Ev Almak, Yeni Yapılmış Ev Görmek konusunda 99 mesaj

 1. Çıkış kapısı

  Rüyamda bi binadayiz kiz arkadaşımla. Çıkmaya çalışıyoruz. Bi kapıyı açıyoruz bi odaya çıkıyor baska kapı oluyor. Bu sürekli boyle devam ediyor. Karanlik oluyor ışığı geç yanıyor actigimiz her kapının. Arkadasima emin misin burasi çıkışa gidiyor mu bak sürekli yeni oda çıkıyor karşımıza diyorum. O da gidiyodur bence diyo. En son bi kapıya daha gidiyoruz bi odada köpek var. O odanin kapısını açamıyoruz bi türlü. O kapidan sojra da çıkışa ulaşmış olacagiz ama kapı açılmıyor. Arkadasim kapıyı açmaya çalışıyor ben köpekle uğraşıyorum. Ilk köpek de sessiz sedasiz iyi bisey yapmıyor diyorum. Köpeğin kafa ve boynuna doğru baykuş tuy desenleri gibi desenleri vardi. Köpek bana saldırmaya çalışıyor kaciyorum. Zinciri cok uzun yetiscek bana. Kovaliyorum bir süre uğraşıyorum en sonunda kopek ulaşıyor bana agzini açıp elimi ya da kolumu agzina aliyodu galiba aci falan hissetmedim kabullendim olayı nasilsa kacma sansimiz yok zaten diye isirmasina izin vermistim

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Çıkış kapısı Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Çok kıymetli bir dost edinmeye, resmi toplantıya katılmaya, kendi hayatınızda adaletli ve örnek idareci insan olmaya işarettir…

 2. Iyi geceler hocam çok karışık bir rüya gördüm,gerçek hayata hamile olmayan bir akrabami hamile olarak gördüm ve bisiklete biniyordu sürerken bir yere carpip yere düşüyordu hiç birşey olmamış gibi kalkıyordu bide gülüyordu ben birazcık özülüyordum ona,ordan ayriliyordum.sonra eltimi görüyordum,eltimde tatile gidiyordu kaynanamlara,sanki bende ordaydim büsürü hediye almıştı onlara,bende bakiyordum,oda bana bakıyordu,ben ne almışım onlara,hatırlamıyorum bende sanki birşey cikariyordum veriyordum başka bir eltime,bana bakıp oda büsürü ayakabi terlik sandelet ve bana bakıp dağitiyordu,başka bir eltime yani tüm eşimin ailesine bütün güzel olan ayakabilari terlikleri sandeletleri dağitiyordu,bende bakiyordum oda bana bakiyordu,banada terlik ge benzer sandelet de diyebilirim veriyordu bana, beyaz rengkliydi bakiyordum inceliyordum bir bakiyordum kenarı yirtikti bana diyordu begeniyorsan sen giy bende üzüluyordum,başka eltimde diyordu o giymez,bir bakiyordum onların arasında kahve renkli çocuk ayakkabısı,eltim başka eltime diyordu bunlari da senin cocuklarina aldım bende hem üzüluyordum hem alaylı bir sekilde göluyordum onlara, yani rüyamda görüyordum eşimin ailesi beni sevmiyorlardi yani eşimin yiyenleri bile,sadece onlara hediye götüren eltimi seviyorlardi onun sözünden cikmiyorlardi,ben hem alaylı bir sekilde gülüyordum,hemde bana böyle davranmalarindan üzüluyordum.

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Se Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Dininizi güzel yaşayacağınıza, iyi kazanç elde etmeye, keder ve üzüntüden kurtulmaya, güzel şeylere, rahata kavuşmaya işarettir…

 3. Merhaba, Rüyamda annem evi topluyor taşınacakmışız. Ama hiç kimsenin taşınacağımızdan haberi yok. Annem kendi kendine kimseden yardım da istemeden evi topluyordu. Biraz sitemkar biraz tripli bir şekilde.

  1. 1001 Rüya Tabiri

   emine Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Sağlıklı ve mutlu bir yaşam sürüleceğine, bir haber ya da bir armağan alacağınıza, muratlarınıza çok yakında kavuşmaya işarettir…

 4. Hocam selamun aleykum
  Ben rüyamda evim yok bütün tanışları ve eşimin akrabalarını kırsal Bi alana yemeğe davet ediyorum herkes icabet ediyor ama ben tabaklara bakıyorum neden yemeklerini bitirmemişler diyorum (çok çeşit yemek var ama ben sadece yaprak sarmasını görüyorum) yemekleri büyük kazanlarda annem dağıtıyor ve sonra evim olmadığı için eşyalarımı bir kamyona yüklemişiz gece dar yollardan geçiyoruz ben şöför e diyorum ki uyuyalım öyle devam edelim şöför ben bayram namazını kılmadan devam etmem diyor ben de diyorum ki uyuyalım ben de kılacam sonra devam ederiz
  Rabbim hayırlara çevirsin

  1. 1001 Rüya Tabiri

   İhsan Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Ahir zamanı düşünerek dini işlere önem vereceğinize ve kendinizi rabbinize yakın hissedeceğinize, sürpriz haber almaya işarettir…

 5. Rüyamda eski sevgilim bana mesaj atıyor sosyal medya üzerinden. Çarşamba günü belli olacak Hersey diyor. Ben görüyorum mesajı cevap vermiyorum sessiz kalcam hic biseu yazmicam diyorum.

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Ruya Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : İşlerin yoluna girmesine, isteklerin gerçekleşmesine, önemli bir yerden gelecek olan kazanca, bir mirastan pay almaya işarettir…

Rüyanızı yazın, yorumlayalım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: İçerik korunmaktadır !!