Rüyada Kağıt Para Görmek, Kağıt Para Almak, Bulmak, Vermek

Rüyalarda görülen kağıt paralar ölüm mü, hastalık mı, bol para mı yoksa evlilik veya bebek haberimi demek. Rüyada kağıt para görmek, kağıt para almak, veya kağıt para bulmak farklı yorumlanmaktadır. Hemen aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami rüya tabirleri yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Kağıt Para Görmek

🙂 Kağıt para görmek: Geçim durumunuzun çok iyi olacağına kimseye muh­taç olmadan yaşayacağınıza işarettir. Cüzdanda kağıt para görmek nimet ve hayra yorumlanır. Bütün büyük rüya tabircilerinin ortak ve genel düşüncelerine göre her nasıl olursa olsun düzgün deste halinde kağıt paralarla ilgili rüyalar güç ve kuvvet, şeref, devlet yani mevki ve zenginlik, makam sahibi olma, güven, emniyet ve re­isliğe delalet eder.

😐 Rüyada yırtılmış veya eski püskü buruşuk kağıt para, son günlerde bir olaydan ötürü içinizin sıkılacağına, ancak kısa sürede atlatacağınız anlamına gelir.

Rüyada Kağıt Para Almak

🙂 Eğer rüyada bir bankadan kağıt para alıyorsanız; Bu rüyada sıkıntıların sona ermesine işarettir. Tanıdık birinden kağıt para almak; alacağınız sevindirici bir haber demek. Rüyada kağıt para almak iyi ve güzel söze delalet eder. Bir bankamatikten, bankadan veya başka birinden kağıt para almak, insanlar için güzel şeyler söyler ve onlara faydalı öğütler­de bulunur. Rüyada para görmenin detaylı anlamını okumak için: BKZ.

😐 Tanımadık birinden kağıt para almak, sizi rahatsız edecek bir habere işaret­tir. Birinden sahte para almak zarar ziyandır. Birinden zorla para almak onun iftirasına uğramaktır.

Rüyada Kağıt Para Bulmak

🙂 Bir kese veya kutu içinde kağıt para bulmak, zeki bir kimse olduğunuza ve onu daha da artırmak için çaba harcayacağınıza işarettir. Kağıt para bulmak büyük mevki ve mal demek.

😐 Rüyalarda para bulduğunuzu görmek: Ayakta atlatacağınız bir mevsim hastalı­ğı geçireceğinize işarettir.

Rüyada Kağıt Para Vermek

🙂 Birine kağıt paralar vermek her konuda doğru yol üzerinde olmakla yorumlanır. Rüyada çok sayıda kağıt para verdiğini görenin eline mal ve servet geçer. Rüyada kağıt para vermek, başka bir görü­şe göre ihtiyacının karşılanmasına işarettir. Rüyada kağıt para vermek üç türlü yorumlanır: Ha­ber, maksadına ulaşmak ve uyanık olma hali.

😐 Bir yere kağıt para verdiğinizi veya ödediğinizi görmek: Haklı olarak birisini eleştireceğini­ze ancak işin dozunu kaçırarak kaba kelimeler kullanacağınıza işarettir. Rüyada bankaya destelerce para yatırdığını görmek, zarara uğramaya delalet eder.

Rüyada Kağıt Para Saymak

🙂 Rüyada kağıt paraları saydığınızı görmek, projelerinizin ve düşüncelerinizin istediğiniz şekilde olacağına, işaret eder. Kağıt para saydığını görmek ilim­den yararlanmaya, üstünde resim bulunan kağıt para saydığını görmek dün­yada faydalı şeylerle uğraşmaya, delalet eder.

😐 Dağınık ve buruşuk haldeki banknotları saymak bir dedikodu veya hakkınızda söylenecek kötü söz anlamına gelir. Birinin size al bu parayı say demesi sizin bir dedikoduya karışacağınız anlamına gelir. Dikkatli olmanız için uyarıcı bir rüyadır.

Rüyada Deste Kağıt Para Görmek

🙂 Rüyalarda deste deste kağıt para görmek; yeni bir işe gireceğinize, yeni bir hayat kurma teşebbüsüne geçeceğinize delildir. Destelenmiş kağıt paralar, salih ve iyi insanlar için ilim ve marifetle.

😐 Rüyada bilmediğiniz bir yerde size ait olmayan kağıt paraları deste halinde görmek, düşmanların rüya sahibi aleyhine çalışmalarına devam ettiklerine işarettir. Deste kağıt para kötü ve günahkarlar için cehalet ve ahmaklıkla tabir olunur.

Rüyada Kağıt Para Toplamak

🙂 Zengin olmadığı halde bir yerlerden kağıt para toplamak, kendisini koruyup gözeten bir kimseyle tabir olunur. Rüyada kağıt para topladığını gören, dost ve kardeşlerini kötülüklerden koruyan ve sakındıran saygın biriyle dost olur.

😐 Rüyalarda çok sayıda kağıt para toplamak, insanların mal ve servetlerini hile ile ellerinden alan ve onları sıkıntıya sokan fesad bir kimseye delalettir.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Kirmanî: “Bütün halde deste deste kağıt para gören eğer hastaysa iyileşir, korktuğu herhangi bir şeye karşı kendini güvende hisseder, yolcuysa aile ve akrabalarına salimen döner. Rüyada kağıt para gören, korktuğu ve çekindiği şeyden emin olur. Elinde toplu halde çok kağıt para görmek, sadık bir dostuna güvenerek arkası­nı ona dayar, yani ondan güç ve kuvvet alır.” demektedir.

Ebu Sait El Vaiz’e göre: “Düşlerde birilerine kağıt para verdiğini gören gayet yiğit ve cesur biriyle tabir olunur. Para bulmak, zengin birinden mal almaya delalet eder.”

Cafer Sadık(r.a.):Rüyalardaki kağıt paralar altı şekilde tabir olunur,” demiştir: “Kardeş, dost, kuvvet, evlat, emniyet ve güven, sığınak.”

Abdulgani Nablusi: “Kağıt para görenin kadri ve kıymeti olduk­ça artar, yetenekli ve hak ederek belli bir mevkiye yükselen insanlara ise hakim (yönetici) olur; malı, mülkü artar. Bir rivayete göre de birinden kağıt para almak emrin etkili olmasına ve hayra işarettir. Yine bir başka rivayete gö­re rüyada kağıt para bulmak, bir işe ve o işten sağ salim başarıyla çıkmaya de­lalet eder.”

Psikolojideki Anlamı

Rüyalarda görülen kağıt paranın psikanalizi: Psikolojik anlamda rüyada kağıt para, nadiren gerçek yaşamdaki para olgu­suyla birebir paralellik taşır ve daha çok bizim değer yargılarımı­zı ve değer verdiğimiz şeyleri simgeler. Yaşamımızda önemsedi­ğimiz ve sahip olmaktan mutluluk duyduğumuz, korumak istedi­ğimiz şeyler; sözgelimi eşimiz, çocuklarımız, ailemiz ve olumlu ni­teliklerimiz, rüyalarda para simgesiyle karşımıza çıkabilir. Bazen de daha maddiyatçı bir yorumla, güç tutkumuzu ve güce sahip olma isteğimizi vurgular. Bu biraz, bizim yaşama bakışımızla da il­gilidir: Eğer paranın bir güç kaynağı olduğunu ve bu yolla edini­len gücün de değer taşıdığını düşünüyorsak, rüyadaki para, hırs ve güç isteğimizi ifade ediyor olabilir.


Bu Duaları Kaçırmayın!

BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi takip edebilirsiniz. Ücretsiz rüya yorumu için de BURAYA TIKLAYIN ve rüya uygulamasını indirin. Uygulamanın içindeki sayfaların altına rüyanızı yorum olarak yazın, rüyanız (kahin) tarafından hemen yorumlansın.

Rüyada Kağıt Para Görmek, Kağıt Para Almak, Bulmak, Vermek konusunda 28 mesaj

 1. Rüyamda hep gittiğim sebze meyve bakliyat vs satan hikmet abinin dükkanına gidiyoruz eşimle.orada olduğundan çok daha büyük para konan yazar kasa çekmecesine paraları düzenliyom tanımadığım bir adamla.benim elime veriyor alıyorum lakin neden bilmem çekmeceyi ani bir hareketle ters kapatıyorum.tüh dökülecek şimdi kaldırınca diyom

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Yakında kendi işinizi kuracağınıza, bir deniz yolculuğu yapacağınıza, deneyimleriniz sayesinde zorluktan kolaylıkla kurtulmaya işarettir…

 2. Sa. Rüyamda ananenin evindeyim rafları karıştırıyorum para buluyorum hem yabancı para hemde tarihi geçmiş metal para hemen alıp cebime koyuyorum ananem saklamış hiç görmemişiz

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Uzun ömürlü olacağınıza, bir dostunuzdan büyük bir yardım görüleceğine, emelinize kavuşacağınıza, güzel haberler almaya işarettir…

 3. Merhaba ruyamin basini tam hatirlamiyorum. Annemlerin mahallesine gidiyoruz bir yerden ve kiz kardesim bana eskilerin pazar cantasiyla ici para dolu bir canta veriyor bize kalmis bolusmusuz kardesim bana cantayi verirken bi tane adam verdi diyo bende icimden o peygamber efendimiz diye bana verseydi cantayi ben tanirdim onu diyorum o tanimadigi icin ona vermis diyorum azcik uzuluyorum sonra annemlerin yan komsusunun evine giriyoruz 1.katta cocukluk arkadasim var annesiyle temizlik yapiyorlar kiraci cikmis ben mutfaga geciyorum para dolu cantayi tezgaha koyuyorum saycakmisiz parayi ama onlarada para verilmis arkadasim mutfakta soba yakmislar ve cok tütmus diyo anneside mutfaga gelip cok yoruldum biktim artik diyo. Ve o anda uyaniyorum..

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : İşlerinizde hızla başarı kazanacağınıza, yaptığınız ya da yapacağınız tüm ve bütün işlerinizin iyiye doğru gitmesine işarettir…

 4. Rüyamda faytona binmisim sonra inicem ücret 12 TL mis ama ben diyorum içimden benim sadece 5 TL var param yetmiyor sonra cüzdanı açıyorum 20 TL ve üzerinde 25 yazan Azeri parası varmış.20 TL yi veriyorum adama ama para üstünü vermedi.

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Bulunduğunuz durumdan daha iyi bir duruma geleceğinize, yeni bir gönül macerasına başlamaya, yeni bir işe girmeye işarettir…

 5. Rüyamda istasyonda beklerken bankda bir pasaport ve 10 eur buldum ve bir adet bilet. Hepsini elime aldim baska bir kadininda gözü vardi ama ben daha hizli davrandim. O bileti kullanmak istedim ama islak oldugu icin kullanamadim metroyu kacirdim, akabinde birine sordum bu pasaport ve 10 eur kimin olabilir diye adam aninda o kisiyi buldu pasaporta bakiyorum arap kökenli kadinin resmi ile önümdeki kadin ayni görüyünoyrdu teslim ettim buldugum pasaport ve parayi onlara; esi ise metrodaydi ve kadin geri geldi bana cok daha fazla deste para elime verdi bende saskin sekilde adama baktim arap adam elini kalbine koyup elhamdüllillah deyip tren yavasca hareket etmeye basladi …. yorumu merak ediyorum; özellikle 10 olmasi 10 gün icerisinde güzel bir kismetim mi olabilir? Tesekkür ediyorum yorumunuz icin.. Almanyadan selamler

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Daha çok düzenli bir hayat yaşayacağınıza, iradenize sahip çıkmanızın gerektiğine, hayallerinizin en güzellierine erişeceğinize işarettir…

 6. Merhaba
  Rüyamda üniversitedeki bir arkadaşımdan onun borcu karşılığı para alıyorum fakat içerisindeki 10 liranın bir tanesi tedavülden kalkmış olan eski 100000 TL banknot oluyor ve arkadaşım da bunu fark etmemiş ben ona bu parayı geri veriyorum o da o parayı yırtıp atıyor.

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Muhammed Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Kendi emeğinizle para kazanacağınıza, büyük ve geniş çaplı bir alışveriş yapacağınıza ve bu alışverişten karlı çıkacağınıza işarettir…

 7. Merhaba. Bu rüya benim için çok önemli. Öncelikle rüyayı gören yengem. İki gün önce rüyasında benim bir gizli biseyim olduğunu bu yüzden üzüntülü olduğumu o durumdan utantdgimi görmüş. Lütfen bu rüyayı ikidir görüyormuş ne anlam ifade ediyor yorumlar mısınız ?

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Kader Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Hayatınızı huzur ve mutluluk içerisinde sürdüreceğinize, güzel ve neşeli günler geçireceğinize, düşmanlarınızı yeneceğinize işarettir…

 8. Normal hayatta sevmediğim küs olduğum bir kız vardı onu gördüm barışıyorduk bir ortamda bana kullandıkları esrar denen madde varmış ve onu çantama koymamı istiyorlar bi yerden bi yere taşımak için hemde poşet poşet asla bulaşmam diye tavrımı koyuyordum sonra başka bir sahnede de tüm birikimimizi çekmişiz ve bir arkadasımızda birazcık üstüne para koymuş yüzde onluk hissesi kadar bize ortak olmuştu. büyük bir poşete kağıt paraları koymuşuz kendimize yatırım amaçlı plakalı taksi almaya gidiyorduk çevremizse taksiyi alacağımız adamlarla yürürken o ortağımız poşeti anneme veriyor diğer kolu normaldede platinli çok güçlü dil sağlam koluyla taşıyordu. Biraz stresliydik biri alıp parayı çalar götürür diye. Çünkü poşetin dışındanda içindeki kağıt paralar gözüküyordu.Yoruluyordu ama içinde para olduğu için bırakmıyordu parayı teslim edip taksimizi ve plakamızı alıyorduk. Annem tekrar bankadan para çeker misin diyordu önünde başkasına ait yüz elli lira kağıt para görüyor onları çalacak gibi oluyordu anne napıyorsun ben sana para çekeceğim diyordum bankada daha çok paramız var diyordum engel oluyordum. Rüyamı yorumlarsanız sevinirim.rüyamı yorumlarsanız sevinirim şimdiden teşekkürler.

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Aysel Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Hayatı uzun yaşamaya, başarılı bir aşk hayatına, yapacağınız işleri kolaylıkla ve güzel bir şekilde fazla başaracağınıza işarettir…

 9. merhaba hocam rüyamda bir tane yaşlı dede geliyordu bana rakam veriyordu ama rakamları hatırlamıyorum sayısal loto mu hangi tam olarak bilmiyorum ama rakam olarak 450 görüyorum ama 450 TL mi 450000 mi orasını tam bilmiyorum ama parayı havaya fırlattığı mı gördüm fırlattığın parama çoktu hocam

  1. 1001 Rüya Tabiri

   tugba 06 Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : İşlerinizdeki yeteneklerinizin artacağına, akrabalarınıza ve dostlarınıza iyilik yapacağınıza, nam sahibi olacağınıza işarettir…

 10. Rüyamda çantamdan cüzdanımda para alacakken cüzdanının olmadığını tomar tomar paranın çantama konulduğunu görüyorum paraları elime alıp 10 TL yi aliyorum daha sonra cüzdanımı bir adamın çaldığını buldum ona elimle vurdum yanındaki uzatma dedi onunla da kavga ettim rüyamı anlamı ne

  1. 1001 Rüya Tabiri

   merve Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Daha hayırlı bir şeye nail olacağınıza, mal ve ganimete kavuşmaya, yabancılarla kaynaşmaya, yeni dostluklara işarettir…

 11. Remziye kılıç

  Merhabalar Rüyamda bizim arkadasın arabasına bindim arkadaş taksici normalde koltuğun arkasına asılı Bi canta gördüm ters asılmıs fermuarı bozuk ici kagıt parayla doluydu cantanın fermuar kapatmaya calıstım kapanmadı

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Remziye kılıç Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Düşlediğiniz ya da düşleyeceğiniz kısmete sahip olacağınıza, sıkıntılardan kurtulmaya, nimetlerden çok faydalanmaya işarettir…

 12. Küs kardeşimle beraber iş yapıyoruz. Pazarlık yapmamış söyleniyorum. Yalnız iş bitiminde paraları ben alıp sayıyorum. Parayida bi türlü tam olarak düzgün kağıt parayı sayamıyorum

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Aydın Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Allah’a yönelmeye, dini inançlarınızın kuvvetlenmesine, sevineceğiniz bir haber alacağınıza, rızık bolluğuna ermeye işarettir…

 13. Rüyamda çingene kılıklı bi bayan gizlice odama girip çekmecelerimden dört tanesini doldurmuş içinde böyle değişik otlar vardı. Sonra numaramada bunların parasını bana verirsin diye emri vaki yapıyordu. Hem eşyalarına dokunmadım korona var diye hemde direk emri vakiyle para istemesine sinirlendim direk herşeyini kapıya koydutturuyorum ordan alırsın diye yazdım para falan ne alaka almadım ve içindende bir şey istemiyorum diyorum tamam diyor. Rüyamı yorumlarsanız sevinirim şimdiden teşekkürler.

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Leyla Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : İşlerinizin rahatlayacağına, geçimli ve mutlu bir hayatınız yaşantınız olacağına, güzelliklerle tamamen karşılaşacağınıza işarettir…

 14. Rüyamda köye gezmeye gidecek olan halama harçlık verecektim o da bozuğunun olmadığını söyledi ben de elimdeki demir paraları ve yanında da birer adet 5-10-20-50 tl vereyim 50 tl harçlık olsun dedim. Paraları hazırladım ve kendisine verirken 4 tane kağıt para değil çok sayıda para vardı

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Muhammet Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Sırlarınızı hiç kimseyle paylaşmamanız gerektiğine, planlarınızı gerçekleştireceğinize, şöhretliğe ve saygınlığa ulaşılacağına işarettir…

Rüyanızı yazın, yorumlayalım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.