Rüyada Kağıt Para Görmek, Kağıt Para Almak, Bulmak, Vermek

Rüyalarda görülen kağıt paralar ölüm mü, hastalık mı, bol para mı yoksa evlilik veya bebek haberimi demek. Rüyada kağıt para görmek, kağıt para almak, veya kağıt para bulmak farklı yorumlanmaktadır. Hemen aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami rüya tabirleri yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Kağıt Para Görmek

🙂 Kağıt para görmek: Geçim durumunuzun çok iyi olacağına kimseye muh­taç olmadan yaşayacağınıza işarettir. Cüzdanda kağıt para görmek nimet ve hayra yorumlanır. Bütün büyük rüya tabircilerinin ortak ve genel düşüncelerine göre her nasıl olursa olsun düzgün deste halinde kağıt paralarla ilgili rüyalar güç ve kuvvet, şeref, devlet yani mevki ve zenginlik, makam sahibi olma, güven, emniyet ve re­isliğe delalet eder.

😐 Rüyada yırtılmış veya eski püskü buruşuk kağıt para, son günlerde bir olaydan ötürü içinizin sıkılacağına, ancak kısa sürede atlatacağınız anlamına gelir.

Rüyada Kağıt Para Almak

🙂 Eğer rüyada bir bankadan kağıt para alıyorsanız; Bu rüyada sıkıntıların sona ermesine işarettir. Tanıdık birinden kağıt para almak; alacağınız sevindirici bir haber demek. Rüyada kağıt para almak iyi ve güzel söze delalet eder. Bir bankamatikten, bankadan veya başka birinden kağıt para almak, insanlar için güzel şeyler söyler ve onlara faydalı öğütler­de bulunur. Rüyada para görmenin detaylı anlamını okumak için: BKZ.

😐 Tanımadık birinden kağıt para almak, sizi rahatsız edecek bir habere işaret­tir. Birinden sahte para almak zarar ziyandır. Birinden zorla para almak onun iftirasına uğramaktır.

Rüyada Kağıt Para Bulmak

🙂 Bir kese veya kutu içinde kağıt para bulmak, zeki bir kimse olduğunuza ve onu daha da artırmak için çaba harcayacağınıza işarettir. Kağıt para bulmak büyük mevki ve mal demek.

😐 Rüyalarda para bulduğunuzu görmek: Ayakta atlatacağınız bir mevsim hastalı­ğı geçireceğinize işarettir.

Rüyada Kağıt Para Vermek

🙂 Birine kağıt paralar vermek her konuda doğru yol üzerinde olmakla yorumlanır. Rüyada çok sayıda kağıt para verdiğini görenin eline mal ve servet geçer. Rüyada kağıt para vermek, başka bir görü­şe göre ihtiyacının karşılanmasına işarettir. Rüyada kağıt para vermek üç türlü yorumlanır: Ha­ber, maksadına ulaşmak ve uyanık olma hali.

😐 Bir yere kağıt para verdiğinizi veya ödediğinizi görmek: Haklı olarak birisini eleştireceğini­ze ancak işin dozunu kaçırarak kaba kelimeler kullanacağınıza işarettir. Rüyada bankaya destelerce para yatırdığını görmek, zarara uğramaya delalet eder.

Rüyada Kağıt Para Saymak

🙂 Rüyada kağıt paraları saydığınızı görmek, projelerinizin ve düşüncelerinizin istediğiniz şekilde olacağına, işaret eder. Kağıt para saydığını görmek ilim­den yararlanmaya, üstünde resim bulunan kağıt para saydığını görmek dün­yada faydalı şeylerle uğraşmaya, delalet eder.

😐 Dağınık ve buruşuk haldeki banknotları saymak bir dedikodu veya hakkınızda söylenecek kötü söz anlamına gelir. Birinin size al bu parayı say demesi sizin bir dedikoduya karışacağınız anlamına gelir. Dikkatli olmanız için uyarıcı bir rüyadır.

Rüyada Deste Kağıt Para Görmek

🙂 Rüyalarda deste deste kağıt para görmek; yeni bir işe gireceğinize, yeni bir hayat kurma teşebbüsüne geçeceğinize delildir. Destelenmiş kağıt paralar, salih ve iyi insanlar için ilim ve marifetle.

😐 Rüyada bilmediğiniz bir yerde size ait olmayan kağıt paraları deste halinde görmek, düşmanların rüya sahibi aleyhine çalışmalarına devam ettiklerine işarettir. Deste kağıt para kötü ve günahkarlar için cehalet ve ahmaklıkla tabir olunur.

Rüyada Kağıt Para Toplamak

🙂 Zengin olmadığı halde bir yerlerden kağıt para toplamak, kendisini koruyup gözeten bir kimseyle tabir olunur. Rüyada kağıt para topladığını gören, dost ve kardeşlerini kötülüklerden koruyan ve sakındıran saygın biriyle dost olur.

😐 Rüyalarda çok sayıda kağıt para toplamak, insanların mal ve servetlerini hile ile ellerinden alan ve onları sıkıntıya sokan fesad bir kimseye delalettir.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Kirmanî: “Bütün halde deste deste kağıt para gören eğer hastaysa iyileşir, korktuğu herhangi bir şeye karşı kendini güvende hisseder, yolcuysa aile ve akrabalarına salimen döner. Rüyada kağıt para gören, korktuğu ve çekindiği şeyden emin olur. Elinde toplu halde çok kağıt para görmek, sadık bir dostuna güvenerek arkası­nı ona dayar, yani ondan güç ve kuvvet alır.” demektedir.

Ebu Sait El Vaiz’e göre: “Düşlerde birilerine kağıt para verdiğini gören gayet yiğit ve cesur biriyle tabir olunur. Para bulmak, zengin birinden mal almaya delalet eder.”

Cafer Sadık(r.a.):Rüyalardaki kağıt paralar altı şekilde tabir olunur,” demiştir: “Kardeş, dost, kuvvet, evlat, emniyet ve güven, sığınak.”

Abdulgani Nablusi: “Kağıt para görenin kadri ve kıymeti olduk­ça artar, yetenekli ve hak ederek belli bir mevkiye yükselen insanlara ise hakim (yönetici) olur; malı, mülkü artar. Bir rivayete göre de birinden kağıt para almak emrin etkili olmasına ve hayra işarettir. Yine bir başka rivayete gö­re rüyada kağıt para bulmak, bir işe ve o işten sağ salim başarıyla çıkmaya de­lalet eder.”

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyalarda görülen kağıt paranın psikanalizi: Psikolojik anlamda rüyada kağıt para, nadiren gerçek yaşamdaki para olgu­suyla birebir paralellik taşır ve daha çok bizim değer yargılarımı­zı ve değer verdiğimiz şeyleri simgeler. Yaşamımızda önemsedi­ğimiz ve sahip olmaktan mutluluk duyduğumuz, korumak istedi­ğimiz şeyler; sözgelimi eşimiz, çocuklarımız, ailemiz ve olumlu ni­teliklerimiz, rüyalarda para simgesiyle karşımıza çıkabilir. Bazen de daha maddiyatçı bir yorumla, güç tutkumuzu ve güce sahip olma isteğimizi vurgular. Bu biraz, bizim yaşama bakışımızla da il­gilidir: Eğer paranın bir güç kaynağı olduğunu ve bu yolla edini­len gücün de değer taşıdığını düşünüyorsak, rüyadaki para, hırs ve güç isteğimizi ifade ediyor olabilir.


Bu Duaları Kaçırmayın!

RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAMAK İÇİN UYGULAMAMIZI BURADAN İNDİRİN. Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.


32 thoughts on “Rüyada Kağıt Para Görmek, Kağıt Para Almak, Bulmak, Vermek”

 1. Selamün aleyküm. Rüyamda önümde masa üstünde deste deste birçok para var . Yüz liralık iki yüz liralık banknotlar. Ne kadar para vardır burda diye düşünüyorum. Sonra babam geliyor , benden para isteyecek diye içimden geçirdim . Gerçekten de istedi biraz alabilir miyim para dedi. Ben de evet dedim istediğin kadar alabilirsin . Aslında elimi öpsün öyle veririm diye düşündüm sonra vazgeçtim . Anlamı nedir bunun ? Teşekkürler

  Reply
 2. Rüyamda bir geminin içindeyim bir adam var ve karşımızda balya paralar var düzgün bir şekilde ama coklar onları alıp denize atlayıp kaçsammı diye düşünüyorum

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : İş hayatınızda daha fazla çalışmanız gerektiğine, beklenmedik bir yerlerden çok fazla olan paraların size gelmesine işarettir…

 3. Rüyamda hep gittiğim sebze meyve bakliyat vs satan hikmet abinin dükkanına gidiyoruz eşimle.orada olduğundan çok daha büyük para konan yazar kasa çekmecesine paraları düzenliyom tanımadığım bir adamla.benim elime veriyor alıyorum lakin neden bilmem çekmeceyi ani bir hareketle ters kapatıyorum.tüh dökülecek şimdi kaldırınca diyom

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Yakında kendi işinizi kuracağınıza, bir deniz yolculuğu yapacağınıza, deneyimleriniz sayesinde zorluktan kolaylıkla kurtulmaya işarettir…

 4. Sa. Rüyamda ananenin evindeyim rafları karıştırıyorum para buluyorum hem yabancı para hemde tarihi geçmiş metal para hemen alıp cebime koyuyorum ananem saklamış hiç görmemişiz

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Uzun ömürlü olacağınıza, bir dostunuzdan büyük bir yardım görüleceğine, emelinize kavuşacağınıza, güzel haberler almaya işarettir…

 5. Merhaba ruyamin basini tam hatirlamiyorum. Annemlerin mahallesine gidiyoruz bir yerden ve kiz kardesim bana eskilerin pazar cantasiyla ici para dolu bir canta veriyor bize kalmis bolusmusuz kardesim bana cantayi verirken bi tane adam verdi diyo bende icimden o peygamber efendimiz diye bana verseydi cantayi ben tanirdim onu diyorum o tanimadigi icin ona vermis diyorum azcik uzuluyorum sonra annemlerin yan komsusunun evine giriyoruz 1.katta cocukluk arkadasim var annesiyle temizlik yapiyorlar kiraci cikmis ben mutfaga geciyorum para dolu cantayi tezgaha koyuyorum saycakmisiz parayi ama onlarada para verilmis arkadasim mutfakta soba yakmislar ve cok tütmus diyo anneside mutfaga gelip cok yoruldum biktim artik diyo. Ve o anda uyaniyorum..

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : İşlerinizde hızla başarı kazanacağınıza, yaptığınız ya da yapacağınız tüm ve bütün işlerinizin iyiye doğru gitmesine işarettir…

 6. Rüyamda faytona binmisim sonra inicem ücret 12 TL mis ama ben diyorum içimden benim sadece 5 TL var param yetmiyor sonra cüzdanı açıyorum 20 TL ve üzerinde 25 yazan Azeri parası varmış.20 TL yi veriyorum adama ama para üstünü vermedi.

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Bulunduğunuz durumdan daha iyi bir duruma geleceğinize, yeni bir gönül macerasına başlamaya, yeni bir işe girmeye işarettir…

Leave a Comment