Rüyada Altın Takmak, Altın Bilezik Takmak, Altın Kolye Takmak

Rüyalarda takılan altınlar ölüm mü hastalık mı, evlilik mi yoksa bol para veya bebek haberi mi demek. Rüyada altın takmak, altın bilezik takmak, altın kolye takmak veya altın yüzük takmanın yorumu çok farklıdır. Hemen aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami rüya tabirleri yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Altın Takmak

🙂 Altın taktığını gören kişi onun eline çok mal geçeceği şeklinde yorumlanır. Rüyada altın takmak mevki ve makam sahibi olur, bir riva­yete göre uyanık olduğu taktirde eline o miktarda para geçer. Rüyada altın taktığını görmek nimet sahibi olmaya, hayır görmeye delalet eder. Altını bir erkek takmış veya böylesi takılar bir erkeğin üzerinde görülmüşse, bir rivayete göre kazanç ve menfaat demek.

😐 Rüyada taktığı veya üzerinde taşıdığı altın sahte, adi ve değersiz ise göreceği menfaatin az olacağına yorumlanır. Rüyada erkeğin altın takması ise üzüntü ve sıkıntı ile tabir olunur.

Rüyada Altın Bilezik Takmak

🙂 Rüyada altın bilezik takan kimsenin eline bir miras geçer. Rüyada elinde altın bilezik olduğunu gören kimse ihsan sahibi bir kimse olur ve helal rızka kavuşur. Altın bilezik takmak: Yüklü bir mirasa konacağınıza işa­rettir. Rüyasında altın bilezik takan; sevinecek bir gelişmeyle karşı karşıya kalır. Rüyada bilezik görmenin detaylı anlamı için: BKZ.

😐 Koluna altından bilezik takıp ta bu bileziğin büyük geldiğini görmek, üzüntü ve sıkıntıya düşmeye işarettir.

Rüyada Altın Kolye Takmak

🙂 Altından yapılmış kolye takmak görevinden alınmış biri için eski görevine yeniden atanmaya işarettir. Rüyada kolye takmak; etrafınızdakilerin sizi çok sevdiğini işarettir. Rüyada altın kolye takmak çevrenizde ve arkadaşlarınız arasında sevilen bir kişi olduğu­nuza işarettir. Bir başka yoruma göre de; ziynet işleriyle uğraşana birisinin kız çocuğu olacağı anlamına gelir. Rüyada kolye görmenin detaylı anlamı için: BKZ.

Rüyada Altın Yüzük Takmak

🙂 Altın yüzük taktığını gören kimse, büyük mevki ve makamlara yükselir. Rüyada altın yüzük takmak, büyük bir makama geçer, eğer zengin ise malı artar, savaşta ise kazanır, tüccar ise kazancı artar, fakir ise geçimi düzelir. Rüyada yüzük görmenin detaylı anlamı için: BKZ.

😐 Birinin verdiği altın yüzüğü takmak: Hareketleriniz ve davranışlarınız yüzünden arkadaşlarınız tarafından eleştirileceğiniz anla­mına gelir.

Rüyada Altın Küpe Takmak

🙂 Rüyada altın küpe görmek, hacca gitmeye veya muradına nail olmaya işaret eder. Rüyanızda küpe takmak hiç beklemediğiniz bir anda mal-mülk sahibi olacağınıza tanıdık birinden kıymetli bir hediye alacağınıza yorumlanır. Rüyada küpe görmenin detaylı anlamı için: BKZ.

Rüyada Altın Zincir Takmak

🙂 Altın zincir taktığını görmek: Her­kesten sakladığınız bir sırrınız olduğuna işarettir. Rüyalarda altın zincir takmak yardımcı ve arkadaşlarla tabir olunur.

😐 Taktığı altın zincirin kendisine dar veya geniş (büyük) geldiğini gören sonradan pişman olacak bir iş yapmaya delalet eder. Taktığı altın zincirin koptuğunu veya kaybolduğunu görmek sorumluluğu ağır bir işle uğraşacağınıza ve çok yorulacağınıza işarettir.

Rüyada Altın Bileklik Takmak

🙂 Rüyada görülen altın bileklik, her yönden güçlü bir kimseye işaret eder. Rüyada altın bileklik takmak huzur ve mutlu bir yaşama delalettir.

😐 Kollarına iki altın bilezik taktığını gören sıkıntı ve darlık çeker. Taktığı altın bilekliğin kopması, kırılması, kaybolması sıkıntıdır. Birinden altın bileklik alıp koluna takmak dedikodudur.

Rüyada Altın Alyans Takmak

🙂 Rüyada alyans taktığını görmek, bekar kimseler için evlenmeye, evli kimseler için de çocuk sahibi olmaya delalettir. Rüyanızda altın alyans alıp parmağınıza takıyorsanız; Bekarsanız, evlenmenizin yaklaştığına, evliyseniz: eşinizin önem verdiği bir günün yaklaştığı anlamına gelir.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Ebu Sait El Vaiz: Kollarına altın bilezik takmak miras sa­hibi olmaya, bir rivayete göre, rüya sahibi iyi ve dindar kimselerden ise dua ve hayırda fazlalığa delalet eder,” demiştir.

Mağripli Cabir: Altın kolye takmak, rüyayı gören hacca gider. Eğer kolye tamamen altından olursa muradına erer. Rüyada altın bileklik gören eğer karıştırıcı ve bozgunculardan ise günah işleyeceğine, altın yüzük görenin fitne ve bozgunculukla uğraşarak işlerini kaybe­dip emanete ihanet edeceğine delalet eder,” demiştir.

İmam Abdulgani Nablusi: Boynunda altın gerdanlık gören, muradına erer. Günahkar bir insan bu rüyayı görürse, hatasında ısrar eder.”

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada altın takmanın psikanalizi: Psikolojik anlamda altın kolye takmak: kendi kişisel nitelikleriniz ve sosyal statü beklentini­zi simgeler. Altın küpe takmak: Hem fiziksel çekiciliğin ve cazibenin, hem de yüksek sezgi gücünün simgesidir. Rüyada altın küpe taktığını görmek, ço­ğunlukla algıların alabildiğine açık olduğunu ifade eder. Altın bilezik takmak: Maddi varlıkların ve zenginliğin simgesi olduğu düşünülür. Bugün giyimimizi tamamlayıcı unsurlar olarak kullandığı­mız takılar, insan uygarlığının binlerce yıllık serüveni içinde “süs” unsurunun yanı sıra, çok farklı beklenti ve güdülerle de kullanıl­mıştır. Bu anlamda çeşitli takılar için, rüya yorumlarında farklı an­lamların söz konusu olduğu söylenebilir:


rüyada altın görmek

Bu Duaları Kaçırmayın!

RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAMAK İÇİN UYGULAMAMIZI BURADAN İNDİRİN. Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.


8 thoughts on “Rüyada Altın Takmak, Altın Bilezik Takmak, Altın Kolye Takmak”

 1. Merhabalar, rüyamda eşim ve arkadaşlarımızla lokantadayız.eşim hesabı ödüyor.grupta tanımadığım bir erkek genç hesabını ödemiş.kız arkqdaşım da ödemiş o paranı geri al diyor eşime.orası birden nire şüx bir süs eşyası takı mağ.oluyor.ben istiridye kabuğundan beyaz takı kutuları vazo ve hazır altın kolye asılı olan sedeften boyun var.kızarkadaşım mor ametist taşından kalın tabla alıyor.niye bu benim gördüklerim ince beyaz zarif diyom.o da bana kapı arkasındaki cemakandeki lacivert nakışlı tepsi ve sunum setini gösteriyor.uyandım.

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Yeteneklerinizin ve becerilerinizin gerektirdiği makama eninde sonunda kavuşacağınıza, bol paraları fazlasıyla kazanmaya işarettir…

 2. Hocam ben rüyanın bir kısmını hatırlıyorum . Seda sayanla masada oturuyomusuz yanımda birisi daha var bilmiyorum ama kim sadece varlığını biliyorum. Seda sayan Almanya’ya gidip geliyormus boynunda da kocaman bı gösterişli altın kolye var bende diyorum ki ben sana parasını vereyim Almanya’ya gidince banada al orada ucuzdur diyorum oda istersen bunu vereyim dedi boynundan cikartacakti bende olmaz parasını veririm sana alırsın dedim ondan almadım kolyeyi sonrada Seda sayan afedersiniz kaşlarını aldırmaya gitti.

  Reply
  • Kubra Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Yakınlarınızdan beklediğiniz iyi haberin gelmesiyle huzur bulacağınıza, sağlığınızın ve sıhhatinizin yerinde olacağına işarettir…

 3. Hocam rüyamda altın gömmeye çalışan bir genç erkek gördüm fakat atlılar tarafından yakalanıyordu bu arada bekarım daha öncede elimde altından taç görüyordum yorumlarsanız sevinirim

  Reply
  • Senem Oğuz Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Arzu edilen şeylerin gerçekleşeceğine, heyecanlı bir haber almaya, başınıza dert ve sıkıntı olanlardan kurtulmaya işarettir…

  • Alangoya 52 Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : İşlerinizde şansınızın iyi olacağına, aile yaşamınızda mutluluğa, birisinin size pahalı kıymetli ve değerli hediyeleri alacağına işarettir…

Leave a Comment