Rüyada Hamile Olduğunu Görmek, Kendini Hamile Görmek, Hamile Olmak

Rüyalarda hamile olmak ölüm mü, hastalık mı yoksa evlilik mi para mı demek. Rüyada hamile olduğunu görmek, duymak veya hamile olmak farklı yorumlanır. Hemen aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami rüya tabirleri yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Hamile Olduğunu Görmek

🙂 Kendini hamile görmek: Mala ve mülke de yorumlanabilir. Rüyada hamile olduğunu gören kadın övülür ve şerefe nail olur, malı artar. Hamile bir kadın için rüyada hamile olduğunu görmek ise, do­ğacak olan çocuğun evine mutluluk ve bereket getireceğine bir işaret olarak yorumlanır.

😐 Rüyada hamile olduğunu gören kadın için bu rüya üzüntüye ve Allah Teala’ya niyazda bulunmaya işaret eder. Henüz genç bir kızın sancılı ve acılı bir gebelik yaşadığını gören sıkıntılı bulunduğunuz durumunuzun süreceğine, bir müddet daha zorluklara göğüs germeniz gerekeceğine işarettir.

Rüyada Kendini Hamile Görmek

🙂 Dul kadının veya bir genç kızın için kendini hamile görmek, evlenmelerine işarettir. Evlilik çağında bir kız rüyasında kendini hamile gör­müş ise, bu, onun yakın bir zamanda evlilik teklifiyle karşıla­şacağına yorumlanır.

😐 Bekar bir kızın kendini hamile olduğunu görmesi, kendisi yüzünden ailesine gelecek uğursuzluk ve şiddete işaret eder. Erkeğin kendini gebe görmesi, hüzün ve kedere işaret eder.

Rüyada Hamile Olmak

🙂 Evlilik hayatına atılıp mutlu bir hayat süreceğiniz anlamına gelir. Rüyada hamile olmak evli olanlar veya evlilik yaşına gelenler için bütün arzu ve isteklerinizin olacağını gösterir. Hamile olmak çok yakın bir zamanda uzun bir yolculuğa çıkacağınıza, sıkıntılı bulunduğu durumdan bu yolculuk sonunda kurtulacağına, işlerinin düzeleceğine işarettir

😐 Genç kızlar için hamile olmak günah ve suç işleyeceğine, kızlar için kendi hakkında dedikodular çıkacağına yo­rulur.

Rüyada Hamile Olduğunu Duymak

🙂 Rüyada bir kadın için kendini hamile olduğunu duymak, mala işaret eder. Hamile olduğunu duymanız sıkıntıdan ve zor durumdan kurtulacağı anlamına gelir. Rüyalarda hamile (gebe) olduğunu duymak yeni yeni dostlar edinip, sizi kıskanacaklarına, fakat hareket ve davranışlarınızla onların takdirini kazanacağınız anlamına gelir.

Rüyada Hamile Görmek

🙂 Hamile kadından rüyada kan alınması çocuğunu doğuracağına işaret eder. Rüyada hamile görmek mutlu ve sıhhatli bir hayat süreceğinize, ömrünüzün uzun olacağına işarettir. Rüyada hamile görmenin bilinmeyen tüm yorumlarını okumak için BKZ.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Ebu Sait El Vaiz:Bir kadının kendini hamile olduğunu görmesi mal; bir erkeğin kendini hamile görmesi hüzün ve keder demektir. Hamile olduğunu görmek yardıma muhtaç olan birine yaptığınız yardımın karşılığını göreceğinize işarettir.” demişlerdir.

Kirmani: “Hamile olduğunu görmek, üzüntü ve kedere, tazarru ve niyazda bulunmaya, yalvarıp yakarmaya işarettir. Rüyada gebe kalmak, iş hayatınızda başarı kazanacağınıza, mal-mülk sahibi olacağınıza işarettir.”

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyalardaki hamileliğin psikanalizi: Rüyada hamile olmak, günlük yaşamın yarattığı gerginliklerin bizi rahatsız etmeye başladığını ve sinirsel bir boşalmaya ihtiyaç duyduğumuzu gösterir. Rüyalardaki hamilelikler çıkılacak yeni bir yolculu­ğun habercisi olabileceği gibi, yaşamdaki ilerleyişimizde yeni adımlara ve yöntemlere ihtiyacımız olduğunu bize anımsatıyor da olabilir.


Bu Duaları Kaçırmayın!

RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLATMAK İÇİN UYGULAMAMIZI BURADAN İNDİRİN: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.  


“Rüyada Hamile Olduğunu Görmek, Kendini Hamile Görmek, Hamile Olmak” üzerine 20 yorum

 1. Rüyamda öğrenciymişiz ve bizleri ödül olarak bir tatile gönderiyorlar. Sağ tarafı yemyeşil ve deniz sol tarafında kocaman, kubbeleri renkli kumaşlarla sarılmış büyük şatafatlı bir şato var. Oraya giriyoruz içerisi çoook ihtişamlı ve gösterişli kalabalık insanlar var. O kadar güzelki video çekmeye çalışıyorum. Birisi gelecekmiş ve benden onun için hazırlık yapmam isteniyor. Asansörü çok hızlı çalışıyor bu yüzden binmiyorum tehlikeli geliyor. Bu arada erkek bebeğe hamileymişim. (Gerçekten hamileyim cinsiyetini henüz bilmiyorum)
  Arkadaşlar diyorki niye bu kadar erken çocuk yaptın. Bende diyorumki geçen yaz dini nikahımı resmi nikahımı yapmışım. Yani bana helal sonuçta gibi. Bir ara hazırlık yapma babından tv nin altına pembe bir paspas seriyorum (ama banyo paspası gibi)
  Yan tarafta yine beyaz ona benzer şeyler var. Başka kap kaçaklar var. Çok hoşuma gidiyor hersey süslü. Bir ara dışarıdayken yanımdan Emine Erdoğan gibi önemli birisinin geçtiğini hatırlıyorum. Emin değilim ama uyanınca o isim aklıma geldi.

  Cevapla
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Birtakım hayallerinizi gerçekleştireceğinize, üzüntülü ve tasalı geçen günlerin sona ereceğine, feraha ve huzura kavuşmaya işarettir…

 2. Iyi gunler ben bugün rüyamda nişanlısının ailesinin evimdeyim kaynanam bana hamilelikte ilgili nasihatler veriyor ama hamile deyilim kaynatamda var yanimizda

  Cevapla
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : İyi bir olay yaşanılacağına, güzel bir haber alınacağına, kendi ayaklarınızın üstünde durmayı öğrenmenizin daha çok gerekli olduğuna işarettir…

 3. Hocam merhaba ,
  Rüyamda bir park gibi biryerde bir adamla sarmaş dolaş yürüyorum ve güya birbirimizi seviyoruz ,ardından bir anda kendimi hamile görüyorum ama yanımda sanırım annem var karnım kocaman biryere dayanmışım oturur gibi …bir bakkal gibi biryerin önündeyiz ( bekarım ve hayatımda kimse yok)

  Cevapla
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Kendi zekanızla ve kendi aklınızla kısmetinize ulaşacağınıza, feraha çıkmaya, bazı yeni gizli ve saklı sırlar keşfedeceğinize işarettir…

 4. Merhaba
  Bekarım ama uykumda hamileydim ve karnım çok büyüktü ve karnıma dokunduğumda bebeğin kalp atışlarını hissedebiliyordum ve bebeğin kız olduğunu biliyordum.
  Çok mutlu oldum ve bebeği çok sevdim

  Cevapla
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Hayatınızda ciddi ve güzel yeniliklerin olacağına, fena giden işlerinizin bir arkadaşınızın yardımıyla yoluna gireceğine işarettir…

 5. Rüyamda kendimi hamile olarak gördüm ikiz olduklarini ve biri kiz biri erkek oldugunu söylüyorlar karnim baya büyümüş temmuzda doğum yapacaksin diyorlar gerçekte hayatta hamile değilim ve böyle bir isteğim yok

  Cevapla
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Yeni kimselerle tanışacağınıza, beklediğiniz gibi fırsat bulacağınıza, çok iyi ve güzel bir haberle karşılaşacağınıza işarettir…

 6. Merhaba ben rüyamda hamile olduğumu gördüm fakat karnımın her iki tarafında hareket etmelerinden ikiz olduklarını anlayıp şaşırıyorum. Daha şaşkınlığım gitmemişken yüzlerini görüyorum yüz hatları burunları falan belli ediyordu karnımda. Eşime söylemem gerektiğini söylüyordum kendi kendime ikiz olduklarını. Ben evliyim bu arada. Yorumunuz için şimdiden teşekkür ederim hocam.

  Cevapla
  • Songül Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Büyük bir kısmetin var olacağına ve bu kısmetin en yakın zamanda size ulaşacağına, dünya nimetlerinin artmasına işarettir…

 7. Hocam ben bekarim. Ruyamda karnim agriyor sonra test yapiyorum hamile oldugum cikiyor. Sasiriyorum bisey yapmadimki diye dusnuyorum, daha sonra anneme soyluyorum oda komsuya soyluyor. O komsuda normalde dedikoducu birisi, kizin kiminle yapmis felan diye konusurlarken, sonra biranda aklima tekrar test yapmak geliyor cunku mumkun degil hamile olmam degil diye dusunuyorum. Sonra yaklasik baya bir arka arkasina test deniyorum cogu pozitif cikiyor, ben hala saskinliklar icerisindeyim, daha sonra bakiyorum ki yaptigim test hamilelik testi degil idrar yolu enfeksiyon testiymis. Sonra hemen kosuyorum anneme ve komsunun oldugu yere hamile degilmisim diyorum. Kendimi akliyorum.

  Cevapla
  • Ikbal Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : İtibarınızın kısa ya da uzun süreli olacağına, büyük bir mirasa konmaya, helal paralarınıza yakında kavuşacağınıza işarettir…

 8. Not: 14 yaşındayım ve bekarım, öğrenciyim
  Rüyamda eski okuluma gitmiştim hava kapalıydı ama çokta karanlık sonra platonik aşık olduğum kişiyi gördüm ( platonik aşık olduğum kişiyle aynı sınıfta okuduk okuyoruz )
  Bana kötü davranmadi iyi de davranmadi konuştu biraz. Ardından ise birdenbire okulun bahçesinde arkadaşlarımlayim ve tecavüze uğradığım için yeni hamile kalmışım arkadaşlarım bana kimin tecavüz ettiğini sorup not ediyorlardı bende aklımdan birkaç isim uydurup 3 erkek ismi söyledim. Okul bitince annemin kullandığı arabaya biniyorum hava yağmurlu ve karanlık. Kardeşimde var annem kimden hamile kaldın o kadircan (platonik aşık olduğum kişi ve annem onu biliyor sevdiğimi ) p*çinden mi bende bişey demiyorum annem yazıklar olsun falan diyor sonra tecavüze uğradım diyorum annemin içi rahatlıyor en azından kendi isteğimle böyle bişey olmadığı için markete falan giriyoruz sonra öyle kendimi bir anda Hintli bir ailenin kızı olarak buluyorum anneme üvey annem olmuyor ama babamın üvey babam olduğunu biliyorum ben yine hamileyim bunu Hintli anneme anlatıyorum sonra benim erkek çocuğum oluyor ama çocuk 5 yaşlarında büyük üvey Hintli babamdan onu saklıyorum bir karavan var onun arkasından dolanıyoruz falan çocuğu karavanı bir üst bölümündeki yatağa koyuyorum yolculuğa devam ediyoruz üvey babam daha sonra durduruyor arabayı çocuğu yine kaçırır iken üvey Hintli kardeşimle tuzak kurup çocuğum ve beni buluyorlar sonra eve gidiyoruz ve bana Hintli üvey babam bir güzel fırça kayıyor rüyam bu şekilde yorumlarsanız sevinirim.

  Cevapla
  • Zeynep Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : İşinizin hayırlı olmasına, çok kıymetli bir armağana, neşe ve sevince, bir yolculuğa çıkmaya, helal mala kavuşmaya işarettir…

  • Anonim Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Kendi gayretiniz sayesinde başarılı olacağınıza, tek başınıza girişim yaparak en çok arzu ettiğiniz konumlara geleceğinize işarettir…

 9. Bir arkadaşım beni rüyasında bir erkek bebek için hazırlık yaparken görmüş. Herşeyi çok güzel hazırlamışsın bende sana yardım ediyordum ,beşiği herşeyi maviydi. Sende çok güzeldin,elbisen falan güzeldi. Yalnız eve sardığın halının üzerine 2. Bir halı sarmıştın. Ben de niye böyle yaptı nasıl söyleyeyim diye sıkıntı yapıyordum. Şeklinde anlattı bana. Yorumlayabilirseniz memnun olurum.

  Cevapla
  • Sevgi Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Gireceğiniz işlerden karlı çıkacağınıza, zengin bir kimseden iyilik ve yardım görmeye, hayatınızda değişiklikler olacağına işarettir…

Rüyanızı yazın, yorumlayalım