Rüyada Yılan Öldürmek, Sarı Yılan Öldürmek, Siyah, Yeşil Yılan Öldürmek

Rüyalarda yılan öldürmek ölüm mü, hastalık mı yoksa müjdeli haber, evlilik veya para haberi mi demek. Rüyada yılan öldürmek, sarı yılan öldürmek, siyah yılan öldürmek, yeşil yılan öldürmek farklı yorumlanır. Hemen aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami rüya tabirleri yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Yılan Öldürmek

🙂 Bir yı­lan öldürdüğünü gören düşmanını yener. Yılanın eti, derisi, kanı ve kemik­leri düşman malına işarettir. Bir yılanı öldürdükten sonra eliyle tutup kal­dırdığını veya parçalayarak kaldırdığını gören düşmanını yener ve elinden malını alır. Bir kimse rüyasında yılan öldürdüğünü görmüş ise, bu, du­ruma göre, o rüya sahibinin; düşmanına galip geleceğine ya da, zarar ve eziyetten kurtulacağına bir işaret olarak yorumla­nır. Bazen yılan öldürdüğünü görmek, biriyle evlenmeye işaret eder.

😐 Yastığının yahut yatağının üzerinde yılan öldürdüğünü görenin eşi hastalanır. Rüyada ölü yılan görmek, düşman şerrinden emin olmaya işarettir. Zararsız, küçük veya yavru yılan öldürmek, eskiden yapmış oldu­ğunuz bir hatanın vicdan azabını çekeceğinize işarettir.

Rüyada Sarı Yılan Öldürmek

🙂 Sarı yılan öldürmek hastalığınız varsa yeneceğinize, bir rahatsızlığınız veya kusurunuz varsa üstesinden geleceğinize işarettir. Rüyada sarı bir yılanı bıçakla öldürmek yaşadığınız veya yaşayacağınız bir ameliyatınızın iyileşeceğine sağlığınıza kavuşacağınıza işarettir. Sarı renkli bir yılanı ölü halde görmek sağlık açısından çok yakın zamanda güzel haberlerin geleceğine yorumlanır.

Rüyada Siyah Yılan Görmek

🙂 Siyah yılan öldürmek ka­derinizi olumlu açıdan etkileyecek mühim bir haber alacağınıza işarettir. Rüyada siyah yılan öldürmek: Size tuzak kuranları bertaraf edeceğiniz anlamına gelir. Rüyada öldürdüğü yılanın siyah olduğunu gören kimse, ailenin efendisi olacak bir çocuğa sahip olur. Siyah bir yılanın size saldırdığını ve onu taşla sopayla öldürdüğünüzü görmek bir devlet memurluğu elde etmek demektir.

😐 Siyah renkli ölü bir yılanı kendiniz öldürmüş gibi davranmak: Başkalarının rızkından çıkar sağlayacağınıza, ha­ram mal edineceğinize işarettir. Rüyada kara yılan görmek; bir düşmanını­zın sizi dâimi olarak takip ettiğine delâlet eder. Yılanın zehiri ile oynamanız, tehli­keyi ve kötülüğü üzerinize dâvet edeceğinize işarettir.

Rüyada Yeşil Yılan Öldürmek

🙂 Rüyada yeşil bir yılanı öldürdüğünü gören bir rivayete göre hayır ve menfaat görür. Başka bir görüşe göre de sevinmesine ve mutlu olmasına neden olacak bir mal sahibi olur. Yeşil yılan öldürmek, din düşmanı birine gereken dersi vermek demektir. Bir başka alime göre yeşil renkli bir yılan öldürmek gelecek olan servete işaret eder.

Rüyada Büyük Yılan Öldürmek

🙂 Rüyalarda büyük bir yılan öldürdüğünüzü görmek sizden emir ve yönetim alması dereken kimselere meramınızı yeteri kadar anlatamadığınıza yorumlanır. Rüyada büyük yılan görmek, hayatınızda büyük bir değişiklik olacağına işarettir. Büyük bir yılan öldürmek, işlerinizde bazı güzel değişikler yaparak herkesi şaşırtacağınıza yorumlanır.

Rüyada Evde Yılan Öldürmek

🙂 Evde yılan görmek, hayır ve berekete nail olmaya delalet eder. Evde bir yılan öldürmek sıkıntılı işlerden kurtulmaya ve hayat şartlarının iyileşmesine işaret eder. Rüyada eve giren bir yılanı öldürmek, evdeki bazı dert ve sıkıntıların tez zamanda iyileşeceğine delalettir. Rüyada evde yılan öldürmek, aile içinde güzel geçime de işarettir.

😐 Siyah renkli bir yılanı evinde öldürmek düşmanın yakınından biri olduğuna işarettir. Evin içinde ölü bir yılan görmek ise ev halkına atılacak değersiz bir iftiradır.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Abdulgani Nablusi:Rüyada öldürdüğünüzü görmek düşmana karşı zafer elde etmeye çağrışım yapar. Bazen hain, ahlaksız bir kişiye veya komşuya; bazen de arkadaşa, yakın bir akrabaya işaret sayılır. Rüyada yılan öldürmek düşmana galip gelmeye; kimi zaman da, değerli bir mala, hayırsız evlada yorumlanır.”

Caferi Sadık: Bir kimse rüyada yılan öldürdüğünü görse, çok üzüleceği bir ha­ber alacağına işaret eder. Şayet kendi yatağında bir yılan öldürürse, eşinin kendisine ihanet edeceğine işaret sayılır. Veya yılanın rengine göre kendisiyle arasının düzeleceğine yorumlanır. Rüyada yılan görmek; kötü ve hilekâr düş­mana delâlet eder. Evinde yılan gören kimsenin düşmanı ev içinde olur. Evinin dışında yılan gören kimsenin düşmanı evinin dı­şında olur. Yılan etini yediğini görmek; düşmana galip gelmeye, sevinç, menfaat ve izzete delâlet eder. Yılan tuttuğunu gören kimse, şerli kimselerle iyi ge­çinir, düşmanlığını gizli tutarak düşmanı idare eder.”

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Düşlerde görülen yılanın psikanalizi: Çoğunlukla iki farklı ve karşıt imgeyi de içinde barındırdığı düşünülen yılan, bu nedenle, iki farklı doğrultuda değerlendirilir. Bunlardan biri, yıkımın ve kötülüğün; diğeri de, yaşamın ve yenilenmenin, gençleşmenin simgesi olduğu doğrultusundadır. İçgüdüsel doğamızı, dolayısıyla da sahip olduğumuz potansiyel enerjiyi simgeler. Dolayısıyla, rüyada görülen yılanın olumlu ya da olumsuz işaret olarak değerlendirilmesi, bütünüyle bizim kendi gücümüzü denetim altına alma yeteneğimize bağlıdır. Eğer bu gücü dizginleyebilir ve yararımıza kullanabilirsek, yılan olumlu gelişmelerin ha­bercisi sayılabilir. Eğer bunda başarısız olur ve kendi gücümü­zün esiri haline gelirsek, yılan karşılaşacağımız olumsuz so­nuçların habercisidir.


Bu Duaları Kaçırmayın!

RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAMAK İÇİN UYGULAMAMIZI BURADAN İNDİRİN. Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.


17 thoughts on “Rüyada Yılan Öldürmek, Sarı Yılan Öldürmek, Siyah, Yeşil Yılan Öldürmek”

 1. Merhabalar, biraz anormal karışık bir rüyanın kesin bir anlamı olmalı diye etkisinde kaldım.
  Rüyamda bir yeşil alanda yürüyüş yaparken, bir araba geçti ve içinde tanımadığım 4 kişi vardı, araç kaza yaptı ve yardım amaçlı kaza yerine yürüdüğümde araçta sadece şöför vardı baygın şekilde. Diğer 3 kişi ne arabada ne çevrede yoktu. Sonra bir polis şerit çekti kaza alanına, kaza yerine dikkatle bakmak istediğimde bu sefer araç yoktu ve kesilmiş bir ağacın ortasında gövdesiz siyah yılan başı gördüm. Bu rüyanın kesin bir manevi anlamı olduğu kanaatındayım yorumlarsanız minnettar olurum.

  Reply
  • 2 gün oldu yorum alamadım, sanırım yoğun ilgiden gözden kaçtı. Hatırlatmak için tekrardan rica ediyorum

 2. Rüyamda tuvaletteyim önümde bir siyah birde yeşil yılan var bir arı ve değişik uçan bir böcek var sivrisinek gibi birşey ama biraz büyük lamba yanıyor tuvalette kuzenimde var dur ben şunları öldüreyim diyorum siyah ve yeşil yılanı ikisinide öldürüyorum arı bana doğru uçuyor o uçan böcekte bana doğru uçuyor sanırım sabah vaktiydi tam bilmiyorum halamda kapıyı açıyor öldürdünüzmü diyor bende öldürdüm deyip elime alıyorn yılanları arıyıda bi tane koyuyon oda bi yere gidiyo uçan boceğide vuruyon onlar ölüyomu bilmiyon örümcekler filan var onlarıda öldürüyon sonra masada babamla kavga ediyorum

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Dileklerinizin yerine gelmesine, çok hayırlı bir servete, işlerinizde beklenmedik bir başarıya, ikametgah değişikliğine işarettir…

 3. Hocam birsürü yılan kovanın içine duruyor erime dedim dışarı çıkıyorlar şunları topla dedim.o arada küçük kızım yeşil yılanı eline aldı elini ağzının içine soktu yılansa ısırdı baktım koparacak hemen yilanin ağzını tutum çocuğun elini kurtardım. Ondan sonra zehiri çıkardım.hastaneye götürmek için arabayı hazırladım elinize bağladım vücuduna zehir gitmesin diye ondan sonra sırtıma aldım.arabaya bindik

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Yolculuğa çıkmaya, faydalı işlerle daha çok meşgul olmaya, bazı sorunların çözüleceğine, rızkı bol paraya kavuşacağınıza işarettir…

 4. Selam aleyküm hocam bu gece rüyamda bizim evin önünden bir tarala var di ve için de biz ayit iki tane inek ve komuş musun inek leri vardir yeşil bir tarlada ok luyordu. Ve ben ev geliyor dum yol da bir yılan bana saldırıyor du yeşil di ve ben de onun kurğda da bir dike vardi onu çıkari yordum ve bana hiç bir zarar vermeden gidiyor dum ben de ev geliyor dum ve karpuz yiyor dum
  Hocam bu yorum ne

  Reply
  • Anonim Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Sağlam bir bünyeye sahip olmaya, ilme yakın olacağınıza, zahmetli bir iş sonucunda yüksek miktarda paranın gelmesine işarettir…

 5. Merhaba hocam dün gece rüyamda annemin bir arkadaşının kullandığı araba ile seyahat ederken birden bire yolda kocaman bir köpeğin kanlar içinde yattığını gördüm ve hemen başında kocaman büyük bir simsiyah piton yilani tarzında bir yılan vardı onu öldürdüğünü düşündüm ve annemin arkadaşına yavaşlamasını söyledim bu arada yol oluk oluk kan içerisindeydi annemin arkadaşına yavaşla dememe rağmen tam yavaslamadı ve yılanın üstünden geçtik ve öyle durduk arabaya çıkmasın diye panik ile geri git diye bağırdım ve geri geri çıktık arabayı park ettik daha sonra inip baktığımızda yılan yerinde yoktu yorumlarsaniz sevinirim iyi çalışmalar.

  Reply
  • Buğra Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Hayırlı bir haber alınabileceğine, yakın bir gelecekte maddi bir kazanç sağlanacağına, önemli bir işin yakında çözüleceğine işarettir…

 6. Merhaba rüyamda önce küçük bi yılanla arena gibi bir yerde karsi karsiyayim. Onunla mücadele edeceğiz falan cizgi film gibi yerler sonra hatta onun daha büyüğü de geliyor ona yardıma. Bana da bir yerden yardım geliyor ve ben de o yılanın zehrine karşı panzehir içiyorum. Sonra bu arena gibi alan küçük karanlık odaya dönüşüyor baya bi oradaki yılanları ve kediyi kovalıyorum. Ben kovalıyorum onlar kaçıyor falan derken. Odadan evin içine geçiyorum bakıyorum halamların evi yine etraf karanlık kedileri arıyorum falan yanlış değilsem bir turuncu ve bir siyah beyaz küçük kedileri kovalıyorum evde. İşin bu noktasında elimde harry potterdaki gibi 15 santimlik asa var kedileri yakmaya calisiyorum boyle buyu yaparak falan asadan ates cikarip. Sonra kedilerden birini balkondan falan kacmis goruyorum. Bir yandanda anne babamın sesi falan geliyor tartışma gibi bir bakıyorum annemlerin evindeyim. Bir arkadaşım onların yanında bir eşyayı parçalamış elleri de cam olmuş kesilmiş. Onun hakkında konuşuyorlar. Sonra arada tropikal ada gibi bir yere gittim birisi öldürülmüştü onun arkadaşları sonra onun cesedini yakıp kaçtılar gibi bir şeyler oldu. Bu yakan kişilerin birbiriyle yakın ilişkileri de var gibiydi hatta bir adamın iki sevgilisi mi vardi birbirlerini aldatiyolar miydi oyle bir sey. Tekrar halamin evine dondum baktim halam enistemler falan da benim o elini kesen arkadasim hakkinda konusuyor. Sonra tekrar yilanli odaya girdim biraz korkarak. Ancak asa ile harry potterdaki ölüm lanetini okuyarak bir küçük siyah yılanı, sonra krem rengi gibi biraz daha büyük bir engerek yılanını en sonunda da en büyük kobra gibi yeşilimsi bir yılanı öldürdüm. Yılanları bazen tutturamadım bazen de sersemlediler önce ama sonunda öldürdüm sanırım. Sonrasında da uyandım.

  Reply
  • Ekrem Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Yeni ve daha hayırlı bir işe gireceğinize ve bu sayede işlerinizi büyüteceğinize, kendi çapınızla büyük paralar kazanmaya işarettir…

 7. Merhabalar rüyamda annemle beraberiz siyah bir yılan görüyoruz evin tavanında Anneme kaçalım diyorum korkuyorum sonra annem bir sopayla yılanı öldürüyor ve uyanıyorum

  Reply
  • Sibel parlak Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : İşlerinizin fenomen haline geleceğine, uzakta olan size değer veren birisinin pek ve çok yakında yanınıza geleceğine işarettir…

  • Anonim Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Çok paralar kazanacağınıza, sevinç ve mutluluğun artmasına, çok uzun bir yolculuğa çıkacağınıza, profesyonel olacağınıza işarettir…

Leave a Comment