Rüyada Balık Yemek, Çiğ Balık Yemek, Pişmiş Balık Yemek

Rüyalarda balık yemenin anlamı ölüm mü, hastalık mı, evlilik veya bol paramı yoksa bebek haberi mi demek. Rüyada balık yemek, çiğ balık yemek veya pişmiş balık yemek çok farklı yorumlanır. Hemen aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami rüya tabirleri yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Balık Yemek

🙂 Balık yediğini gören; hükümetten beklediği büyük bir faydaya kavuşur ya da ticaret yapıyorsa büyük bir kazanç sağlar. Temize ve taze balık yediğini gören kimse sıkıntılarını atarak artık refah günlere kavuşacak demektir. Rüyada balık yemek; elinize hiç ummadığınız bir yerden sıkıntılı durumunuza oldukça faydası olacak bir paranın geçeceğine işarettir. Rüyada yediğiniz balık kadar elinize mal veya kısmet geçer. Rüyada balık görmenin detaylı anlamını öğrenmek için BKZ.

😐 Bazı rüya yorumcuları, balık yediğini görmek iyi değildir, çünkü kılçık­lı olup yenmesinde zahmetle karşılanılır, diyorlar. Kokmuş balık yemek haram ile tabir edilir. Tuzlu balık yemek: Bir hastalığa yakalanacağınıza. Rüyada kokuşmuş bir balığı yediğini gören kimse zina yapar.

rüyada balık yemek

Rüyada Çiğ Balık Yemek

🙂 Rüyada canlı çiğ bir balığı yediğini görmek, bol rızık ve mülke nail olmaya işarettir. Rüyada çiğ balık yediğini görmek; mülk sahibi olduğuna yorumlanır. Çiğ balık yemek veya yediğini gören kimse, bir kadınla samimiyet kuracağını gösterir.

😐 Rüyada temizlemeden bir balığı çiğ yediğini görmek, insanların namusu hakkında kötü söz söyleyen bir kimseye delalet eder. Rüyada kokuşmuş çürümüş, çiğ, pişmemiş balık yemek, rüyayı görenin sıkıntıya gireceğine işarettir.

Rüyada Pişmiş Balık Yemek

🙂 Rüyalarda pişmiş balık yediğini gören veya yiyen kimse, hiç beklenmedik kimselerden tam gerekli olduğu bir sırada yardım görüleceğine işarettir. Rüyada güzelce pişmiş balık görmek, güvenilir bir yerde korunan mücevher olduğuna yorumlanır. Rüyada pişmiş balık yemek; nazik ve kibar arkadaşlar edinerek sosyal seviyenizi yükselteceğinize delildir.

Rüyada Kızarmış Balık Yemek

🙂 Rüyada kızarmış balık yediğini gören ilim öğrenmek için yapılacak bir yolculuğa çıkar. Rüyada kızarmış balık yemek; zorluk ve sıkıntılarla kazanılan mala işaret eder. Rüyada kızarmış balık yediğini gören kimse, bol para kazanır veya bir ziyafete çağırılır.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

İbn-i Şirin: “Rüyada kızartılmamış ya da pişirilmemiş tuzlu balık yediğini gör­mekse ihtiyatsız ve tedbirsiz davranıp cezasını çekmeye işarettir,” demek­tedir.

Abdulgani Nablusi: “Bir kimse rüyada bir balığı yediğini görürse, o kişinin hayır ve mal sahibi bir kadınla tanışacağını gösterir. Başkasına ait balığı yemek fuhuş işlemek olarak yorumlanır. Fakat bazı yorumcular bu tür rüyanın sevinilecek bir haber olduğunu öne sürmüşlerdir.”

Danyal (a.s.): “Soğuk balık yemek bela ve sıkıntı, sıcak pişmiş ve taze balık yemek mal ve nimettir. Balık yediğini gören bir kadınla ev­lenir. Rüyada büyük balık yediğini görmek kadın tarafından sahip olunan mal demektir.

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyalarda balık yemenin psikanalizi: Psikolojik anlamda balık yemek, kendimizi sosyal hissettiğimizi ve çevremizde­ki insanlarla uyum içinde olduğumuzu gösterir. Balık tuttuğunuzu ve onu yediğinizi gördüyseniz, sezgileriniz güçleniyor ve iç dünyanızın derinlikleri­ne ulaşıyorsunuz demektir.


Bu Duaları Kaçırmayın!

RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAMAK İÇİN UYGULAMAMIZI BURADAN İNDİRİN. Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.


25 thoughts on “Rüyada Balık Yemek, Çiğ Balık Yemek, Pişmiş Balık Yemek”

 1. Merhaba. Ruyamda akvaryumumda.olan balığı avliyordum.
  Balik akvaryumun dışında birden büyük bir balık halini alıyordu.
  Ama kendime kızıyorum. Cunku.balik can cekisiyordu.
  Onu kıpırdamasi bitince önce kafa kısmını kesip attim sonra ortadan 2 ye bölüp yemek için muntazam dilimledim. Yorumlayabilirmisiniz

  Reply
 2. Rüyamda bir teknoloji ofisinde birkaç kişiyle birlikte çiğ balık kıyması tadıyoruz. Herkes gibi ben de elime bir lokma kadar alıp yiyorum ve kenara çekiliyorum.

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : İş yaşamınızda başarılı olacağınıza, zengin ve iyi bir insanla tanışacağınıza, makam sahibi olunacağına, para bulmaya işarettir…

 3. Merhabalar, Rūyamda göya baska bir eve taşınıyordum evin yarisina ablam yarisina ben yerkesecek misim? Ablam kirmizaya yakin fusya bir koltuk takimi var benim ki krem renginde ben diyorumki kumaşını degistireyim hep bu renk kullandim diyorum. Sonra beyaz kopuk kasalar icerisinde orta boylarda baliklar görüyorum balikhanedey misim. Teşekkürler simdiden yorumlariniz için.

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Çok hayırlı sevinç verecek haberleri almaya, sorunlarınıza hemen çareler bulacağınıza ve sevineceğinize, helal mallar kazanmaya işarettir…

Leave a Comment