Rüyada Balık Görmek Neye İşarettir? | Rüya Tabirleri

Gördüğümüz rüyalar arsında en çok görüler ve en ilginç rüyalardan biri de ‘Rüyada Balık Görmek‘tir. Balığı rüyada görmenin 1001 türlü şekli ve yolunun yorumunu burada öğrenebilirsiniz. Siz saygıdeğer ziyaretçilerimizden gelen yoğun talep doğrultusunda ünlü rüya alimlerinin yorumlarıyla rüyada balık görmenin her türlü şeklinin ne demek olduğunu sizlere hazırladık. Aşağıda islami, dini ve diyanet paralelinde rüya tabirleri bulabilirsiniz. Bu yazımızda ruyada balik gormek neye işarettir, rüyada büyük balık görmek islami ve diyanet, çok sayıda balık görmek, balık yemek, balık tutmak, balık temizlemek, denizde balık görmek, pişmiş balık görmek, gibi rüya başlıklarını tüm detaylarını inceleyeceğiz.

Rüyada Balık Görmek Hakkında Her Şey

Sıcak ve kara bölgesinde yaşayanlar için balık görmek üzüntü ve kederdir. Deniz kenarında yaşayan veya soğuk bölgelerde oturan kimseler için balık, para ve rızıktır. Cinsel organından balık çıktığını gören kimsenin bir kız çocuğu dünyaya gelir. Ağzından balık çıktığını gören kimse, boş bir söz söyler. Yunus balığı ya da bu balık büyüklüğünde bir başka balık görmek; zengin olmanın yolunda bulunduğunuza gösterir. Rüyada görülen tuzlu balık, devamlı ve hayırlı olan bir mala işarettir.

Rüyada balığın karnında mühür bulmak, makamca yükselmeye ve itibar görmeye delalet eder. Rüyada insana veya kuşa benzeyen bir balık görmek, ahlak-ı hamide sahibi insanlara işaret eder. Rüyada görülen taze ve diri balık; güzel bir kısmettir. Rüyada balık görmek, zamanına çok dikkat edilmeli avlanma yasağına kış yaz aylarına ve kişinin burcuna göre anlamı değişiklik gösterir. Balıkların kovadan ya da benzer bir yerden kaçtığını görürsen elindeki mallarını kaybedebileceğinin işaretidir. Eğer sürekli rüyanızda balık görüyorsanız ya aklınız fazlasıyla işte, ya da çok fazla para düşünüyorsunuzdur.

Rüyada Büyük Balık Görmek İslami

Büyük balık bazen üzüntü ve şiddet hatta memuriyetten uzaklaşma ve azar işitme işaretidir. Rüyada görülen büyük balık servet, beklenmedik yerden gelecek para, umulmayan yerden gelen faydadır. Rüyada balık görmek rüyaların en bereketli olanlarından biridir. Çünkü balık bereketi temsil eder.

Küçük Balık Görmek…

Küçük balıklar, dert ve sıkıntılardır. Küçük bir balık avlandığını gören; aile bireylerinden dolayı bir üzüntü içine girer. Rüyada görülen ufak ve küçük boyuttaki balıklar iş, aşk ve aile hayatınızda bir süre mutsuz ve dertli günlerin işaretçisidir.

ruyada-balik-yemek-ruyada-balik-gormek-balik-tutmak-ne-demek-pismis-diyanet-1001ruyatabiri
ruyada-balik-yemek-ruyada-balik-gormek-balik-tutmak-ne-demek-pismis-diyanet-1001ruyatabiri

Rüyada Çok Sayıda Balık Görmek Neye İşarettir

Rüyasında çok sayıda balık görmek bolluğa ve bereketin habercisidir. Çok balık çok mal demektir. Çok balık görmek mala delalettir. Balık yüklü bir kayık gören; bu balıkların sayısı kadar mal kazanır. Büyük küçük birçok balık bir arada görmek paradır.

Rüyada Balık Yemek Ne Demek?

Balık tutup da, onu yediğini gören kimse, çok mutlu olacağı bir haber alır veya bir mirasa konar. Balık yediğini görmek; hükümetten beklediği büyük bir faydaya kavuşur ya da ticaret yapıyorsa büyük bir kazanç sağlar. Yanında bulunan güzel bir yemeği bırakarak kokuşmuş bir balığı yediğini gören kimse zina yapar. Rüyada canlı bir balığı yediğini görmek, bol rızık ve mülke nail olmaya işarettir. Canlı bir balığı yediğini görmek; mülk sahibi olduğuna işarettir. Rüyada temizlemeden bir balığı yediğini görmek, insanların namusu hakkında kötü söz söyleyen bir kimseye delalet eder.

Balık Tutmak, Yakalamak ve Avlamak

Denizden balık yakaladığını gören kimse kendi çalışmasıyla para kazanır. Büyük bir balık tuttuğunu görmek; düşmanlarından kurtulduğuna dair bir işarettir. Kendisi tutmamışsa havadan paraya ve mirasa konar. Rüyada balina görmek, balina avına çıkmak; çok büyük bir iş hayatına atılmak üzere bulunacağına ya da çok büyük bir iş yeri açmak üzere olduğuna ya da böyle bir iş teklifi aldığına gösterir. Temiz ve berrak bir suda avlandığını gören; balığın büyüklüğü derecesinde bir nimete sahip olur. Rüyada balık tutmak veya avladığını gören kimse sevineceği bir söz işitir. Eğer gölde veya denizde balık tuttuğunu görüyorsan çok miktarda paraya kavuşacağına işarettir. Bir su birikintisinde balık yakaladığını gördüyseniz gördüğünüz su birikintisinin büyüklüğü kadar bir maddi kazanç elde edeceksiniz demek. Eğer tuttuğunuz balıkları bir kova ya da benzer kutuda sakladığını görürsen birikim yaptığını veya yapacağını ve ileride rahat edeceğini işaret eder.

Rüyada Balık Temizlemek Diyanet

Eğer rüyanızda balık temizliyorsanız ekonomik sıkıntılardan rahatlamaya geçeceğine, aşk hayatınız kötüyse, mutluluğa kavuşacağınıza işaret eder. İş hayatınızdaki sıkıntı ve huzursuzlukların son bulup artık güzel bir iş hayatınızın olacağına delalettir.

Rüyada Akvaryum Balığı Görmek

Rüyada akvaryumda balık görmek aslında farkında olmadığımız ama kapımızda çok güzel bir fırsatın olduğun işarettir. Eğer balığı suyun içinde gördüyseniz bir fırsatın elinize geçeceğini fakat sizin bir kararsızlık yaşayacağınız anlamına gelir.

Rüyada Evde Balık Görmek

Rüyada evde veya yatakta balık görmek, deniz yolculuğunda bulunan ve hasta olanlar için durumlarının bozulmasına işarettir. Evde balık görmek evinize veya aile sakinlerinin yararlanacağı bir kısmete işarettir.

Rüyada Denizde Balık Görmek

Eğer rüyanızda sürü halinde yada tek başına yüzen bir balıkla beraber ilerliyorsanız yakın zamanda iyi işlere başlayacağınız anlamına gelir. Yavaş yavaş kısmeti bol bazı işlere başlayacağınıza işarettir. Denizde görülen hareketli ve canlı balıklar kısmete işaret eder. Eğer denizde balık tutuyorsanız bu rüya ekonomik anlamda kazanç sağlayacağınıza işarettir. Suda görülen balık elinize geçecek olan bir fırsat ve ondan sonra yaşayacağınız kararsızlığa delalettir.

ruyada balik gormek-ruyada balik tutmak yakalamak-buyuk balik-pismik balik-denizde balik-balik yemek-diyanet ne demek-1001ruyatabiri
ruyada balik gormek-ruyada balik tutmak yakalamak-buyuk balik-pismik balik-denizde balik-balik yemek-diyanet ne demek-1001ruyatabiri

Pişmiş Balık Görmek

Kızarmış balık görmek gençler için, okumak için çıkılacak yolculuğa veya davete icabet etmekle de tabir olunur. Rüyasında pişmiş veya pişirilmiş balık görmek eğitim hayatına atılan olumlu adımları simgeler. eğer pişmiş bir balık gördüyseniz ve balığın bir parçası yenmişse rızkınızın veya kazancınızın eriyeceğine kaybolacağına işaret eder. Ayrıca rızkınızla uğraşan insanları işaret eder. Pimi balık genel itibariyle emeğinizin başkalarının elinizden alacağını ya da almaya çalışacağına işarettir.

Ölü Balık Görmek

Kokmuş bir balık haram mal yeme ile yorumlanır. Rüyasında ölü balık görmek iş hayatınızda elinize geçecek helal olmayan paraya delalettir. rüyada ölü balık görmek, yen bir işe başlayacağınız fakat bu yeni işle ilgili bazı sorunlar yaşayacağınız anlamına gelir. Rüyada ölü balık görmek genel itibariyle çirkin ve kötü şeylerin habercisidir.

ruyada-balik-gormek-yemek-ruyada-balik-pisirmek-balik-tutmak-ne-demek-diyanet-1001ruyatabiri.jpg
ruyada-balik-gormek-yemek-ruyada-balik-pisirmek-balik-tutmak-ne-demek-diyanet-1001ruyatabiri.jpg

Balık Almak – İslami Rüya Tabirleri

Eğer birilerinden balık aldığını gördüysen veya bir yerden balık aldıysan, sana yardım edecek bir insan sayesinde çok güzel yerlere geleceğine işaret eder. İş hayatınızda kariyerinizin yükseleceğine işarettir. Size yol açacak birinin varlığına işarettir.

Canlı Balık Görmek Diyanet…

Rüyada görülen taze balık güzel bir hanımla tabir olunur. Rüyada görülen canlı balık olayların canlılığına ve hareketli olacağına işarettir. Eğer aşk veya iş hayatınız çok durgun ve vasat ise bundan sonra hareketlenip coşkulu bir duruma geleceğine işarettir.

Balık Satmak Neye İşarettir?

Tuttuğu balığı satan veya satmaya çalıştığını gören kimse, karısı yüzünden akrabasıyla bozuşur. Balık sattığını gören kişi yakın dostlarıyla veya birinci dereceden akraba olduklarıyla kötü tartışmalar içine gireceğine işarettir.

ruyada olu balik gormek-olmus baliklar-ruyada balik gormek-balik avlamak-buyuk balik almak ne demek diyanet-1001ruyatabiri
ruyada olu balik gormek-olmus baliklar-ruyada balik gormek-balik avlamak-buyuk balik almak ne demek diyanet-1001ruyatabiri

Balık Ağı veya Filesi Görmek

Rüyada görülen balık ağı, üzüntülerin artmasına, şiddete ve sıkıntıya delalet eder. Rüyada balık ağını denize atıp ta boş çektiğini gören kimse için bu rüya, yaptığı işten hiçbir fayda gelmeyeceğine işaret eder. Ağ atıp da balık tuttuğunu gören kimse için bu rüya işlerinden gelecek kazanca işaret eder.

Balık Yağı Görmek ve İçmek

Rüyada balık yağı içtiğini görmek, rüya sahibinin maddi yönden kuvvetleneceğine ve servet sahibi olacağına, hasta kimseler için de şifa bulmaya delalet eder. Balık yağı gören kişi iş ve aşk hayatında güç kuvvet sahibi olacağına ve düşmanlarına söz geçirebileceğine delalettir.

Rüyada Balıkçı Görmek

Rüyada görülen balıkçı, zengin kadınlarla evlenip de hayatını öylece geçirmek isteyen bir insana işaret eder. Rüyada balıkçı gören ev ve iş hayatındaki kimseleri üzücü bazı hareketler yaptığından bundan pişmanlık duyarak kendilerinden özür diler. Rüyadaki balıkçı gününü gün etmek ve nerede akşam orada sabah zihniyetine delalettir. Kendinizi balıkçı olarak görmeniz sizin böyle bir hayatınızın yaklaştığını veya potansiyelinizin olduğuna işarettir.

Genel anlamda balık görmek, çok güzel bir kısmete ve müjdeli habere delalettir.

rüyada balık görmek

“Rüyada Balık Görmek Neye İşarettir? | Rüya Tabirleri” konusunda 45 mesaj

 1. Rüyamda tanıdığım bir arkadaşımla ellerimizde birer tane serpme ağ ile dereden balık tutuyoruz. Bu sırada derenin kenarından hızla bir yılan geçiyor arkadaşımı uyarıyorum ama o görmediğini söylüyor.(her gün rüya görüyorum)

  1. 1001 Rüya Tabiri

   baha kardeşim rüyanın yorumu şöyle : Mutlu olacağınızsa, şansınızın iyi olacağına, para sıkıntısı çekmeyeceğinize, mevki sahibi bir insanın sizi ziyaret edeceğine, müjdeli haberin kapınızda olduğuna ya da olacağına, güzel günlerin başlamak üzere olduğuna, ruhunuzun yol gösterici aydınlatıcı özelliğine sahip olduğuna işarettir…

 2. Mrb rüyamda bi odadyım bisürü kişivar bençere açık dışarısı deniz suda ilkbaşta yavru yunus balıgı üzrime atladı bende onu alıp suya atım sonra başka ama büyük bir yunus balıgkı üstüme atladı onuda atım sonra kitane geldi ondan birini atarken diyerini yan taraftaki insanlar atı suyun içi büsüri balık vardı sonra tek tek devam etiler üsrime atlamya bande suya bırakmya devam etim eni sonu bençerenin arksına geçtim tekrar atldı yakladım tekrar atım sonra insanların arksına geçtim bi kız dönüp arkdaşın geldi dedi ben güldüm kızda gülüyordu sonra uyandım

 3. Rüyamda küçük şeffaf bir balık koynundan içeri girip tenimi ısırdı çıkartıp attım balığı bu ne anlama gelir

 4. Ruyamda donmuş bir gölün içine girdim göl tam buz değildi biraz yumuşaktı gölün içinde birsürü gölün heryerinde balıklar donmuştu bende balıklar ölecek diye korkuyorum sonra gölden çıktım

  1. Rüya Yorumcusu

   Esma kardeşim rüyanın yorumu şöyle : İyi şeylere,üzüntüye,zarara,hile ve fesatla karşı karşıya kalacağınıza,mutlu olacağınıza,mutluluğunuzu yakınınızdaki insanlarla paylaşacağınıza,iş ve aşk yaşamınızda sıkıntılar yaşayacağınıza,sizi sevindirecek haberler alacağınıza,çok fazla mala,müjdeli haberler duyacağınıza işarettir…

 5. Rüyamda oğlum denizin içinde yuzdugunu ve onun denizden çıkmasını istedim aniden baya büyük bir balık oğlumu ağzına soktu ve ben oğlumu direk çıkarttım bide deniz baya temizdii

  1. merhaba didem Rüyanızın yorumu şöyledir: çözümlenmesi zor bir sorununun olacağına ve sonunda da çözüleceğine işaret sayılır. Bazen sarsılmaz bir inanç olarak tanımlanır, kimi zaman ise, umut, beklenen bir güzel haber veya iyi misafir olarak da yorumlanır.

 6. rüyamda sahil bir yerde suyun dibinde bir karartının yaklaştığını ve o karartının bir balık olduğunu gördüm balık suda insan gibi kalkıp aç olduğunu söyleyerek yalvardı bende balığı çocuk gibikucagıma aldım mutfağa gittim ekmek aldım vermek için bir baktım bir çok canlı balıkta tencerelerde ekmek yiyor

Rüyanızı yazın, yorumlayalım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: İçerik korunmaktadır !!