Rüyada Balık Görmek

Gördüğümüz rüyalar arsında en çok görüler ve en ilginç rüyalardan biri de ‘Rüyada Balık Görmek‘tir. Aşağıda İslami, dini ve diyanet paralelinde rüya tabirleri bulabilirsiniz. Bu yazımızda rüyada balık görmek neye işarettir, rüyada büyük balık görmek İslami ve diyanet, çok sayıda balık görmek, balık yemek, balık tutmak, balık temizlemek, denizde balık görmek, pişmiş balık görmek, gibi rüya başlıklarını tüm detaylarını inceleyeceğiz.

Rüyada Balık Görmek

Sıcak ve kara bölgesinde yaşayanlar için balık görmek üzüntü ve kederdir. Deniz kenarında yaşayan veya soğuk bölgelerde oturan kimseler için balık, para ve rızıktır. Cinsel organından balık çıktığını gören kimsenin bir kız çocuğu dünyaya gelir. Ağzından balık çıktığını gören kimse, boş bir söz söyler. Yunus balığı ya da bu balık büyüklüğünde bir başka balık görmek; zengin olmanın yolunda bulunduğunuza gösterir. Rüyada görülen tuzlu balık, devamlı ve hayırlı olan bir mala işarettir.

Rüyada balığın karnında mühür bulmak, makamca yükselmeye ve itibar görmeye delalet eder. Rüyada insana veya kuşa benzeyen bir balık görmek, ahlak-ı hamide sahibi insanlara işaret eder. Rüyada görülen taze ve diri balık; güzel bir kısmettir. Rüyada balık görmek, zamanına çok dikkat edilmeli avlanma yasağına kış yaz aylarına ve kişinin burcuna göre anlamı değişiklik gösterir. Balıkların kovadan ya da benzer bir yerden kaçtığını görürsen elindeki mallarını kaybedebileceğinin işaretidir. Eğer sürekli rüyanızda balık görüyorsanız ya aklınız fazlasıyla işte, ya da çok fazla para düşünüyorsunuzdur.

Rüyada Büyük Balık Görmek

Büyük balık bazen üzüntü ve şiddet hatta memuriyetten uzaklaşma ve azar işitme işaretidir. Rüyada görülen büyük balık servet, beklenmedik yerden gelecek para, umulmayan yerden gelen faydadır. Rüyada balık görmek rüyaların en bereketli olanlarından biridir. Çünkü balık bereketi temsil eder.

Küçük Balık Görmek

Küçük balıklar, dert ve sıkıntılardır. Küçük bir balık avlandığını gören; aile bireylerinden dolayı bir üzüntü içine girer. Rüyada görülen ufak ve küçük boyuttaki balıklar iş, aşk ve aile hayatınızda bir süre mutsuz ve dertli günlerin işaretçisidir.

Rüyada Çok Sayıda Balık Görmek

Rüyasında çok sayıda balık görmek bolluğa ve bereketin habercisidir. Çok balık çok mal demektir. Çok balık görmek mala delalettir. Balık yüklü bir kayık gören; bu balıkların sayısı kadar mal kazanır. Büyük küçük birçok balık bir arada görmek paradır.

Rüyada Balık Yemek

Balık tutup da, onu yediğini gören kimse, çok mutlu olacağı bir haber alır veya bir mirasa konar. Balık yediğini görmek; hükümetten beklediği büyük bir faydaya kavuşur ya da ticaret yapıyorsa büyük bir kazanç sağlar. Yanında bulunan güzel bir yemeği bırakarak kokuşmuş bir balığı yediğini gören kimse zina yapar. Rüyada canlı bir balığı yediğini görmek, bol rızık ve mülke nail olmaya işarettir. Canlı bir balığı yediğini görmek; mülk sahibi olduğuna işarettir. Rüyada temizlemeden bir balığı yediğini görmek, insanların namusu hakkında kötü söz söyleyen bir kimseye delalet eder.

Balık Tutmak, Yakalamak ve Avlamak

Denizden balık yakaladığını gören kimse kendi çalışmasıyla para kazanır. Büyük bir balık tuttuğunu görmek; düşmanlarından kurtulduğuna dair bir işarettir. Kendisi tutmamışsa havadan paraya ve mirasa konar. Rüyada balina görmek, balina avına çıkmak; çok büyük bir iş hayatına atılmak üzere bulunacağına ya da çok büyük bir iş yeri açmak üzere olduğuna ya da böyle bir iş teklifi aldığına gösterir. Temiz ve berrak bir suda avlandığını gören; balığın büyüklüğü derecesinde bir nimete sahip olur. Rüyada balık tutmak veya avladığını gören kimse sevineceği bir söz işitir. Eğer gölde veya denizde balık tuttuğunu görüyorsan çok miktarda paraya kavuşacağına işarettir. Bir su birikintisinde balık yakaladığını gördüyseniz gördüğünüz su birikintisinin büyüklüğü kadar bir maddi kazanç elde edeceksiniz demek. Eğer tuttuğunuz balıkları bir kova ya da benzer kutuda sakladığını görürsen birikim yaptığını veya yapacağını ve ileride rahat edeceğini işaret eder.

Rüyada Balık Temizlemek Diyanet

Eğer rüyanızda balık temizliyorsanız ekonomik sıkıntılardan rahatlamaya geçeceğine, aşk hayatınız kötüyse, mutluluğa kavuşacağınıza işaret eder. İş hayatınızdaki sıkıntı ve huzursuzlukların son bulup artık güzel bir iş hayatınızın olacağına delalettir.

Rüyada Akvaryum Balığı Görmek

Rüyada akvaryumda balık görmek aslında farkında olmadığımız ama kapımızda çok güzel bir fırsatın olduğun işarettir. Eğer balığı suyun içinde gördüyseniz bir fırsatın elinize geçeceğini fakat sizin bir kararsızlık yaşayacağınız anlamına gelir.

Rüyada Evde Balık Görmek

Rüyada evde veya yatakta balık görmek, deniz yolculuğunda bulunan ve hasta olanlar için durumlarının bozulmasına işarettir. Evde balık görmek evinize veya aile sakinlerinin yararlanacağı bir kısmete işarettir.

Rüyada Denizde Balık Görmek

Eğer rüyanızda sürü halinde yada tek başına yüzen bir balıkla beraber ilerliyorsanız yakın zamanda iyi işlere başlayacağınız anlamına gelir. Yavaş yavaş kısmeti bol bazı işlere başlayacağınıza işarettir. Denizde görülen hareketli ve canlı balıklar kısmete işaret eder. Eğer denizde balık tutuyorsanız bu rüya ekonomik anlamda kazanç sağlayacağınıza işarettir. Suda görülen balık elinize geçecek olan bir fırsat ve ondan sonra yaşayacağınız kararsızlığa delalettir.

rüyada balık görmek-ruyada balik tutmak yakalamak

Pişmiş Balık Görmek

Kızarmış balık görmek gençler için, okumak için çıkılacak yolculuğa veya davete icabet etmekle de tabir olunur. Rüyasında pişmiş veya pişirilmiş balık görmek eğitim hayatına atılan olumlu adımları simgeler. eğer pişmiş bir balık gördüyseniz ve balığın bir parçası yenmişse rızkınızın veya kazancınızın eriyeceğine kaybolacağına işaret eder. Ayrıca rızkınızla uğraşan insanları işaret eder. Pimi balık genel itibariyle emeğinizin başkalarının elinizden alacağını ya da almaya çalışacağına işarettir.

Ölü Balık Görmek

Kokmuş bir balık haram mal yeme ile yorumlanır. Rüyasında ölü balık görmek iş hayatınızda elinize geçecek helal olmayan paraya delalettir. rüyada ölü balık görmek, yen bir işe başlayacağınız fakat bu yeni işle ilgili bazı sorunlar yaşayacağınız anlamına gelir. Rüyada ölü balık görmek genel itibariyle çirkin ve kötü şeylerin habercisidir.

rüyada-balık-görmek-yemek-

Balık Almak – İslami Rüya Tabirleri

Eğer birilerinden balık aldığını gördüysen veya bir yerden balık aldıysan, sana yardım edecek bir insan sayesinde çok güzel yerlere geleceğine işaret eder. İş hayatınızda kariyerinizin yükseleceğine işarettir. Size yol açacak birinin varlığına işarettir.

Canlı Balık Görmek Diyanet…

Rüyada görülen taze balık güzel bir hanımla tabir olunur. Rüyada görülen canlı balık olayların canlılığına ve hareketli olacağına işarettir. Eğer aşk veya iş hayatınız çok durgun ve vasat ise bundan sonra hareketlenip coşkulu bir duruma geleceğine işarettir.

Balık Satmak Neye İşarettir?

Tuttuğu balığı satan veya satmaya çalıştığını gören kimse, karısı yüzünden akrabasıyla bozuşur. Balık sattığını gören kişi yakın dostlarıyla veya birinci dereceden akraba olduklarıyla kötü tartışmalar içine gireceğine işarettir.

rüyada ölü balık görmek

Balık Ağı veya Filesi Görmek

Rüyada görülen balık ağı, üzüntülerin artmasına, şiddete ve sıkıntıya delalet eder. Rüyada balık ağını denize atıp ta boş çektiğini gören kimse için bu rüya, yaptığı işten hiçbir fayda gelmeyeceğine işaret eder. Ağ atıp da balık tuttuğunu gören kimse için bu rüya işlerinden gelecek kazanca işaret eder.

Balık Yağı Görmek ve İçmek

Rüyada balık yağı içtiğini görmek, rüya sahibinin maddi yönden kuvvetleneceğine ve servet sahibi olacağına, hasta kimseler için de şifa bulmaya delalet eder. Balık yağı gören kişi iş ve aşk hayatında güç kuvvet sahibi olacağına ve düşmanlarına söz geçirebileceğine delalettir.

Rüyada Balıkçı Görmek

Rüyada görülen balıkçı, zengin kadınlarla evlenip de hayatını öylece geçirmek isteyen bir insana işaret eder. Rüyada balıkçı gören ev ve iş hayatındaki kimseleri üzücü bazı hareketler yaptığından bundan pişmanlık duyarak kendilerinden özür diler. Rüyadaki balıkçı gününü gün etmek ve nerede akşam orada sabah zihniyetine delalettir. Kendinizi balıkçı olarak görmeniz sizin böyle bir hayatınızın yaklaştığını veya potansiyelinizin olduğuna işarettir. Genel anlamda balık görmek, çok güzel bir kısmete ve müjdeli habere delalettir.

Bu Duaları Kaçırmayın!

BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için de BURAYA TIKLAYARAK rüya uygulamasını indirip uygulamanın içindeki sayfaların altına yorum olarak yazarsanız rüyanız (kahin) tarafından hemen yorumlanır.

Rüyada Balık Görmek konusunda 85 mesaj

 1. İyi günler hayra ciksin insallah.ben ruyamda bir sehirdeyim deniz kenarinda,dogal afet gibi birseyler oluyor kaos,karkasa var gibi sehirde ve etrafta dev hayvanlar geziniyor hatirladigim bir beyaz kutup ayisi vardi birde denizde yuzen insanlar var yaklasik 20-30 kisi kadar sonra bende yuzmek icin denize giriyorum tam suyun altina dalip yukari dogru bakiyorum dev bir balik agzini acip kalabaligi yutmaya basliyor ben kaciyorum ama balik o kalabalik grubu yutuyor.yorumlarsaniz sevinirim iyi gunler

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Syln Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Kısa zamanda zengin olacağınıza, sevindirici iyi ve güzel mektuplar alacağınıza, bir arzunuzun gerçekleşeceğine işarettir…

 2. merhaba,
  öncelikle hayırlara vesile olsun inşallah diyelim.
  ben rüyayı kendim görmedim. yakın çalıştığım bir iş arkadaşım beni rüyasında göl kenarında balık tutarken gördüğünü söyledi. “bu kız balığı nasıl tutacak” diyorken pat diye balık yakalamışım, sonra da geri bırakmışım.

  bunun anlamı nedir acaba?
  şimdiden çok teşekkür ederim.

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Elif Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Saygı duyduğunuz büyük birisi tarafından bir yardım göreceğinize ve onun sayesinde iyi yerlere geleceğinize işarettir…

 3. rüyamda bir AVM ye giriyorum karanlık bi merdivenden geciyorum ve içeride raflar rafların üstünde de akvaryumlar ve iclerinde bir sürü balık var cinslerine göre farklı akvaryumdalar o katın satış sorumlusu olan bi kız ve ondan hoslaniyorum sanırım oda benden ve almak istediğim bi balık cinsi hakkinda bana bilgi veriyor sonra vazgeciyorum ve üst katta da varmı diyorum söylemek istemiyor ben ısrar edince var diyor onun üstünde varmı diyorum var diyor sonra tam ust kata gidicekken uyanıyorum.teşekkürler

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Murat Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Malınızın mülkünüzün ve itibarınızın iki katına çıkacağına, kazanç elde etmeye, sıkıntıların gitmesine, rahat ve güzel geçinmeye işarettir…

 4. leventgokce86@hotmail.com

  Rüyamda ırmakta tanıdıklar la kalabalık bir şekilde balık tutuyordum.kucük torla beş altı tane bir arada çok güzel canlı balık yakalıyordum.Ve ırmak boyunca benim tarafımda balıklar sıralıydı.yani balıklar suda değil toprağın üstünde sıralı şekilde idi.tesekur ederim şimdiden

  1. 1001 Rüya Tabiri

   leventgokce86@hotmail.com Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Uzun zamandır haber alamadığınız bir yakınınızla tekrar buluşacağınıza ve bu olayın sizi daha çok sevindireceğine işarettir…

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Zeynep Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Kendi yaşamınızda huzurlu güzel ve iyi günler geçireceğinize, hayatınızda her şeyin yolunda gideceğine, güzel haberlere işarettir…

 5. Merhaba rüyamda dayımın evinde yaklaşık 20 ye yakın tutulmuş balik gördüm 1 tanesi büyük balikti. Bunlardan birazını farkında olmadan pişirdim yorumlarsanız memnun olurum.

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Talip Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Beklemediğiniz bir yerden büyük bir fayda göreceğinize, uzak bir yerden hayırlı bir haber alacağınıza, büyük armağana işarettir…

Rüyanızı yazın, yorumlayalım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: İçerik korunmaktadır !!