Rüyada Balık Tutmak, Büyük Balık Tutmak, Elle Balık Tutmak

Balık tutma rüyaları ölüm mü, hastalık mı yoksa bol para, evlilik veya bebek haberi mi demek. Rüyada balık tutmak, rüyada büyük balık tutmak, elle balık tutmak veya oltayla balık tutmak farklı yorumlanır. Hemen aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami rüya tabirleri yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Balık Tutmak

🙂 Balık tutma rüyası altı şekilde yorumlanır; yardımcı, asker, bakire kız, ganimet, üzüntü ve dost. Bir balık avladığını (tuttuğunu) görenin eline helal yoldan mal geçer, yani helal kazanç edinir. Bir balık avlayıp yediğini gören son derece mem­nun olup sevineceği bir şeye sahip olur, kendisini sevindirecek sözler du­yar. Deniz ya da dereye bir ağ veya serpme atıp balık tuttuğunu gören almış olduğu önlemlerden yararlanır ve helal mal kazanır. rüyasında gördüğü balıkları kendisi tutmamışsa havadan paraya ve mirasa konar. Rüyada balık görmek ne demek detaylı öğrenmek için▶ BKZ.

Rüyada Büyük Balık Tutmak

🙂 Büyük balık yakalamak zengin kadınla evlenmek isteyen bir adama işarettir. Rüyada büyük balık görmek; o sene zarfında hayatınızın büyük sürprizlere maruz kalacağına ve işlerinizin hep güzel gideceğine işarettir. Birinin büyük bir balık tut­ması: Kötü, acımasız ve sevilmeyen birinin zarar görmesine işarettir..

Rüyada Elle balık Tutmak

🙂 Elle balık tutmak kuvvetli bir bünyeye sahip bulunduğunuza hiç hastalanmayacağınıza işarettir. Rüyada elle büyük balık tutmak; çok yakın bir zaman zarfında epeydir görmediğiniz bir tanıdığınızı göreceğinizi gösterir. Rüyada elliyle balık tutmak; uzun zamandır içinde bulunduğunuz sıkıcı vaziyetten kurtulacağınız hususunda size işaret sayılır.

Rüyada Oltayla Balık Tutmak

🙂 Denizden oltayla balık tuttuğunu gören zah­metle, ağ ve şebeke gibi benzeri şeylerle tuttuğunu gören kolaylıkla ka­zancını temin eder ve geçimini sağlar. Denizden oltayla balık yakaladığını gören kimse kendi çalışmasıyla para kazanır.

Rüyada Çok Balık Tutmak

🙂 Ağ atıp da çok balık tuttuğunu gören kimse için bu rüya işlerinden gelecek kazanca işaret eder. Rüyada çok balık avladığını gören kimse sevineceği bir söz işitir.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Danyal (a.s.): “Sıcak bir yerde görülen balık rüyası bela ve sıkıntı, so­ğuk ve serin bir yerde görülen balık tutma rüyası mal ve nimettir. Rüyada balık tutan bir kişiyle ev­lenir. Eğer tuttuğu bir balığın karnında iki tane balık olduğunu görürse iki eş alır. Büyük balık tutmak kadın tarafından sahip olunan mal demektir,” diyor.

İbn-i Şirin: Tuzlanmış balık görmek hüzün ve kederle, tuzlu balığın kızartılmış ya da pişirilmiş olduğunu görmek ve yemek ilim ve rızık sahibi olmak için yolculuk yapmaya, yahut toplumun önde gelenlerinin sohbetle­rine katılmaya; kızartılmamış ya da pişirilmemiş tuzlu balık yediğini gör­mekse ihtiyatsız ve tedbirsiz davranıp cezasını çekmeye işarettir,” demek­tedir.

ibn-i Kesir: “Oldukça büyük bir balık tuttuğunu gören büyük ve ileri ge­len bir aileye mensup zengin bir kadınla evlenir. Bir görüşe göre kavrul­muş taze balık görmek delillerin açıklanması ve davanın kazanılması ile yorumlanır. Bir kadının, karnından balık çıktığını görmesi, bir kız doğura­cağına, ağzından çıktığını görmesi eşiyle kavgayı gerektirecek bir şey söyleyip üzülmesine işarettir.” demiştir.

Abdulgani Nablusi:Rüyada oltayla balık tutmak geçimini sağlamaktır. Yani olta geçimin sağlanmasında zorlanma, ağ veya benzeri daha geniş kapsamlı bir şey ise geçimin sağ­lanmasında herhangi bir güçlükle karşılaşmama anlamına gelir.”

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada görülen balık avlamak; çok genel bir yorumla, duygusal yönümüzü ve içgü­düsel eğilimlerimizi, sezgilerimizi simgelerler. Jung’un terimiyle “kollektif bilinçaltı”na açılan yolu da vurgulayan balık avcılığı arketipi, bir başka yoruma göre, iç dünyamızın derinliklerinde gizlenen ve henüz farkına varmadığımız bilgeliğimizi de temsil eder. Büyük bir balık tutmak, akılcı ve bilinçli davranma­yarak zor durumlara düşmekten duyduğumuz kaygıya işaret eder.


Bu Duaları Kaçırmayın!

RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAMAK İÇİN UYGULAMAMIZI BURADAN İNDİRİN. Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.


30 thoughts on “Rüyada Balık Tutmak, Büyük Balık Tutmak, Elle Balık Tutmak”

 1. Rüyamda deniz yüzüyorum ver bırden kopek baligi cikiyor ve bana diyorlar ki zararsizdir, kopek baligi yanimda geciyor. Sonra arkasindan buyuk cok kalin bir su yilani geciyor. Ikiside zarar vermiyorlar.

  Reply
 2. Merhabalar,deniz kenarındayım.tustler de var.bir kadını naşıl ısırmış büyükçe bağırığ kaçtı.ben de bileklerimi biraz aşan sudayım ve yakalamaya çalışıyprum.annem hadı çık sudan diyor ben de yakalayacağım.bir metreye yakın kol kadar ince uzun bir balığı olta olmada sanki zihnimde bir maşa koskaç gibi şeyle yakalıyprum.karaya attırıyorum.gerçekte enerjistim

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Hayatta başarılı olmaya, planlarınızın gerçekleşeceğine, karlı bir işe girmeye, maddi değeri yüksek olan eşyalar almaya işarettir…

 3. Hayirli gunler ben rüyamda bayılıp hastanede ayildigimi gordum ve hastanede altıma küçük tuvaletimi yaptim ve ciktim hastaneden

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Kısa süre içinde karlı bir işe gireceğinize, talihinizin yolunda gideceğine, en büyük emele ve maksadınıza erişeceğinize işarettir…

 4. Merhaba rüyamda deniz kenarında sığ sularda irili ufaklı ve çok sayıda renkli balıklar gördüm, ve elle hiç zorlanmadan renkli ve parlak deriye sahip balıklardan yakalayıp kum üzerine attım daha sonra kahve renkli balıkları su içerisinde ayıklamaya çalışarak yemek için tutmaya çalışıyordum. Rüyamı benim için yorumlarsanız çok sevinirim.

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Birtakım sıkıntı ve sorunlardan çok yakında kurtulacağınıza, çok büyük bir eve taşınacağınıza veya işinizi değiştireceğinize işarettir…

 5. Deniz olmayan(göl gibi) biyere olta atiyorum atar atmaz hemen cok buyuk birbalik takiliyor ,daha sonra oltayi cekiyorum ve balik iskeleye cikiyor ve konusmaya baslayip beni onu birakmam icin tehdit ediyor bende birakiyorum

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Sıkıntılarınızdan ve kederlerinizden kurtulmaya, işlerinizin kolaylaşacağına, geçiminizi ve rızkınızı genişleteceğinize işarettir…

Leave a Comment