Rüyada Tükürmek, Kan Tükürmek, Balgam Tükürmek

Düşlerde tükürmek ölüm mü, hastalık mı yoksa para, evlilik, iş veya bebek haberi mi demek. Rüyada tükürmek, balgam tükürmek veya kan tükürmek farklı yorumlanır. Hemen aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami rüya tabirleri yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Tükürmek

🙂 Sıcak tükürük uzun ömre işarettir. Gelişigüzel tükürdüğünüzü görmek: Tü­kürdüğünüz yerde bir taşınmaz sahibi olacağınıza işarettir. Rüyada balgamsız ve kansız tükürük, kişinin kuvvet ve malıdır. Rüyada yere tükürdüğünü gören kimse bir arazi veya mülk satın alır. Rüyada tükürük gören kimse, mali yönden güç ve kuvvete nail olur. Duvara tükürdüğünü gören kimse, ticaretle uğraşır. Rüyada tükürük görmek, borç ödemeye, düşüncelerden kurtulmaya da yorumlanır.

😐 Rüyada yere tükürdüğünüzü görmek; Düşmanlarınızın sizi ezmek için firsat kolladıklarına işaret eder. Rüyada tükürmek; kötü söze, dine aykırı ko­nuşmağa işarettir. Duvarın üzerine tüküren, haram mal toplar. Ağacın üzerine tüküren, yalan konuşur. Ağzındaki tü­kürüğün kuruduğunu gören, fakir düşer. Kutsal bir yere tükürdüğünüzü görmek: Dine yönelik küfürler edeceğinize ve büyük günah işleyeceğinize işarettir. Rüyada ağaca tükürdüğünü gören kimsenin, dostlarına karşı vefakar olmadığına alamettir, insanlara tükürdüğünü gören kimse, bir iftiraya uğrar. Düşte tükürük görmek; yere tükürmek yalan söze, iftiraya işarettir.

Rüyada Kan Tükürmek

😐 Bir evin duvarına ya da içine kan tükürmek: Geçiminizi haram mal­dan temin edeceğinize işarettir. Kan tükürmek rüyayı gören kimse için, fakirlikle yorumlanır.

Rüyada Balgam Tükürmek

😐 Yere balgam tükürdüğünüzü görmek: Ağzınızdan çıkan lafların nereye gideceğini bilmediğinize işarettir. Balgamlı tükürüğün kuruması: Rüyasında tükürüğünün kuruduğunu gören kimse için bu rüya, yoksulluğa işaret eder.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Abdulgani Nablusi: Tükürme kötü sözle yorumlanır. Tükürdüğünü gören dinen caiz olmayan sözler sarf eder. Bir mescide tükürdüğünü gören dinle ilgili hayırlı ve güzel sözler söy­ler. Bir duvar üzerinde tükürdüğünü gören Allah’ın rızasına aykırı mal bi­riktirir.
Yere tükürdüğünü gören tarla ve çiftlik satın alır. Bir ağaç üzerine tükürdüğünü gören sözüne durmaz ve yalan söyler.

Rüya tabircisi Kirmani: Sıcak tükürük uzun ömre, soğuk tükürük öm­rün kısalığına, siyah tükürük üzüntü ve kedere, sarı tükürük hastalığa de­lalet eder. Ağzındaki tükürüğün kuruduğunu görmek fakirliğe ve sıkıntıya işa­rettir.” demiştir.

Caferi Sadık: Tükürüğü sıcak hissetmek ömrün uzunluğuna, soğuk hissetmek ecelin yakınlığına işarettir.”

Psikolojideki Anlamı

Rüyada tükürmenin psikanalizi: Basit bir tiksinme duygusunu ve tepkiyi ifade edebi­leceği gibi, daha simgesel bir anlatımla, bazen içinizdeki inançla­rın güçlülüğünü ve kendinizi iyileştirebilme yeteneğinizi vurgulu­yor olabilir.


Bu Duaları Kaçırmayın!

BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi takip edebilirsiniz. Ücretsiz rüya yorumu için de BURAYA TIKLAYIN ve rüya uygulamasını indirin. Uygulamanın içindeki sayfaların altına rüyanızı yorum olarak yazın, rüyanız (kahin) tarafından hemen yorumlansın.

Rüyada Tükürmek, Kan Tükürmek, Balgam Tükürmek konusunda 39 mesaj

  1. Otobüsün içindeyiz öğrenciyiz lise arkadaşım hemen önümde okula gidiyoruz. 2-3 tane mikrofon var, birisi tam önümde mikrofonu elinden bırakıyolar mikrofon uçuyo ben dokunmadım lise arkadaşım aldı mikrofonu bırakıverdi mikrofon uçtu. Sonra okula geldik hava soğuk ben montumu almamış oluyorum. Beyaz bi alanda toplanıyoruz. Beden eğitimi öğretmenimiz saçlarını uzatmış öğrencilere performans ödevi okutacak. Önce bi kaç soru soruyo aklında tutabilecek mi diye ama arkadaş cevaplıyo daha sonrada performansını okuyo

Rüyanızı yazın, yorumlayalım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: İçerik korunmaktadır !!