Rüyada Tükürmek, Kan Tükürmek, Balgam Tükürmek

Düşlerde tükürmek ölüm mü, hastalık mı yoksa para, evlilik, iş veya bebek haberi mi demek. Rüyada tükürmek, balgam tükürmek veya kan tükürmek farklı yorumlanır. Hemen aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami rüya tabirleri yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Tükürmek

🙂 Sıcak tükürük uzun ömre işarettir. Gelişigüzel tükürdüğünüzü görmek: Tü­kürdüğünüz yerde bir taşınmaz sahibi olacağınıza işarettir. Rüyada balgamsız ve kansız tükürük, kişinin kuvvet ve malıdır. Rüyada yere tükürdüğünü gören kimse bir arazi veya mülk satın alır. Rüyada tükürük gören kimse, mali yönden güç ve kuvvete nail olur. Duvara tükürdüğünü gören kimse, ticaretle uğraşır. Rüyada tükürük görmek, borç ödemeye, düşüncelerden kurtulmaya da yorumlanır.

😐 Rüyada yere tükürdüğünüzü görmek; Düşmanlarınızın sizi ezmek için firsat kolladıklarına işaret eder. Rüyada tükürmek; kötü söze, dine aykırı ko­nuşmağa işarettir. Duvarın üzerine tüküren, haram mal toplar. Ağacın üzerine tüküren, yalan konuşur. Ağzındaki tü­kürüğün kuruduğunu gören, fakir düşer. Kutsal bir yere tükürdüğünüzü görmek: Dine yönelik küfürler edeceğinize ve büyük günah işleyeceğinize işarettir. Rüyada ağaca tükürdüğünü gören kimsenin, dostlarına karşı vefakar olmadığına alamettir, insanlara tükürdüğünü gören kimse, bir iftiraya uğrar. Düşte tükürük görmek; yere tükürmek yalan söze, iftiraya işarettir.

Rüyada Kan Tükürmek

😐 Bir evin duvarına ya da içine kan tükürmek: Geçiminizi haram mal­dan temin edeceğinize işarettir. Kan tükürmek rüyayı gören kimse için, fakirlikle yorumlanır.

Rüyada Balgam Tükürmek

😐 Yere balgam tükürdüğünüzü görmek: Ağzınızdan çıkan lafların nereye gideceğini bilmediğinize işarettir. Balgamlı tükürüğün kuruması: Rüyasında tükürüğünün kuruduğunu gören kimse için bu rüya, yoksulluğa işaret eder.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

Abdulgani Nablusi: Tükürme kötü sözle yorumlanır. Tükürdüğünü gören dinen caiz olmayan sözler sarf eder. Bir mescide tükürdüğünü gören dinle ilgili hayırlı ve güzel sözler söy­ler. Bir duvar üzerinde tükürdüğünü gören Allah’ın rızasına aykırı mal bi­riktirir.
Yere tükürdüğünü gören tarla ve çiftlik satın alır. Bir ağaç üzerine tükürdüğünü gören sözüne durmaz ve yalan söyler.

Rüya tabircisi Kirmani: Sıcak tükürük uzun ömre, soğuk tükürük öm­rün kısalığına, siyah tükürük üzüntü ve kedere, sarı tükürük hastalığa de­lalet eder. Ağzındaki tükürüğün kuruduğunu görmek fakirliğe ve sıkıntıya işa­rettir.” demiştir.

Caferi Sadık: Tükürüğü sıcak hissetmek ömrün uzunluğuna, soğuk hissetmek ecelin yakınlığına işarettir.”

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada tükürmenin psikanalizi: Basit bir tiksinme duygusunu ve tepkiyi ifade edebi­leceği gibi, daha simgesel bir anlatımla, bazen içinizdeki inançla­rın güçlülüğünü ve kendinizi iyileştirebilme yeteneğinizi vurgulu­yor olabilir.


Bu Duaları Kaçırmayın!

BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi takip edebilirsiniz. Ücretsiz rüya yorumu için de BURAYA TIKLAYIN ve rüya uygulamasını indirin. Uygulamanın içindeki sayfaların altına rüyanızı yorum olarak yazın, rüyanız (kahin) tarafından hemen yorumlansın.


77 thoughts on “Rüyada Tükürmek, Kan Tükürmek, Balgam Tükürmek”

  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Kültürlü ve bilge birisiyle dostluk kuracağınıza, çok mal ve para sahibi olmaya, çok iyi ve sevindirici bir haber alınacağına işarettir…

 1. Kardeşim kediyle sarılıyodu. Sonra bi anda kediyi bıraktı. Kedi cırmaklamak istedi ama kardeşim hızlı davrandığı için boşa gitti. Kedi sonra benim yanıma geldi. Yatakta uzanıyodum kolumuda uzattım. Kedi elimi ısırmaya basladı zor bıraktırdım.

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Mallarınızın ve paralarınızın artacağına, zorluklarla karşılaşmayacağınıza, dertlerinizden kolaylıkla kurtulacağına işarettir…

 2. Kardeşim yavru kediyle sarılıyodu. Sarıldıktan sonra kardeşim kediyi bırakıyo kedinin pençesi boşa gidiyo
  Bende yatakta uzanıyorum. Kolumu uzatmışım kedi gelip elimi ısırıyodu. Bende bıraktırmaya çalıştım ve sonunda bıraktırdım.

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Bu Rüyanız Çok Daha Önceden Yorumlanmıştır Anlayışınız İçin Teşekkür Ederim İyi Geceler Dilerim…

 3. Büyük oğlum Ali’yi geceleyin mezarlıkta kefenleyip yanlamasına yatırmışlar. Bizde kocam ve 2 kişi daha ayakta bekliyoruz. Ali öldü diyolar. Ben burdan nasıl gidicem burdan gitmiyim ben diye haykırıyorum.

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Başka insanların size yardım etmesine, başarı kazanacağınıza, muradınıza ereceğinize, sonu güzel olan aşk yaşayacağınıza işarettir…

 4. Rüyamda bi tane fabrikadayız ustalar var demir doğrama, sekillendirme yapıyolar birisi elime plastik dikdörtgen şeklinde içine eşya koyulabilir bişey koyuyu içinde farklı farklı eşyalar özelliklede jiletler var. Ben elimdeki şeyi bırakıp jilet arıyorum fabrikada daha sonra ararken yabancı bi kız geliyo karşıma onunla öpüşüyorum. Ondan sonra başka bi kız daha geliyo onlada öpüşüyorum. Hatta kendimi farklı farklı kızlarla ilişkiye girerken gördüm.

  Reply
  • Anonim1 Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Bir kısmetle ilgili haber alacağınıza, birtakım sorunların üstesinden geleceğinize, şaşırılacak haberleri alacağınıza işarettir…

 5. Rüyamda arkadaşlarla birlikte büyük zengin bir milyonerin evindeyiz. Sonra hep birlikte dışarı çıkıyoruz. dağlık bi yer var arabalar falan var onların arabası. Tuvaletimiz geliyo arkadaşlar geceleyin eve giriyolar ben duvara işiyorum çok sıkışık olduğum için. Beni görenler vay utanmaz ayıp ayip falan diye beni eleştiriyolar laf söylüyolar. İhtiyacımı gördükten sonra arabanın kapısını kontrol ediyorum açık mı diye açık oluyo kapatıp eve giriyorum. Dikkat et burda temizlik yapılıyo diyolar bende tamam terliklerimi elime alıp öyle geçerim diyorum. Bi tane kız ögretmen ama çok güzel birisi elinde kitaplar vs. bi yere gidiyo onu durdurup falan yer nerde hocam diyorum utanıyo çekiniyo yüzümede bakmıyo ama ee.. şey falan diyo sonra aşağıya iniyoruz beraber burası diyo

  Reply
  • Anonim Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : İş hayatınızda her zaman için ileriyi görmeniz ve ona göre tedbir almanız gerektiğine, çok çaba sarf edeceğinize işarettir…

 6. Rüyamda arkadaşlarla beraber toplanmış sohbet, muhabbet ediyoruz, geziyoruz. Bizim önceden kaldığımız yurttan şu anda imamlık yapmakta olan abi bizim memlekete gelmiş ben burayı çok sevdim diyor evini bizim evin biraz ilerisindeki yere taşıyor. Duvara çevçeveli resmini asarken gördüm.

  Reply
  • Kul Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Aile içinde mutluluk ve sevginin devamına, yakınlarınızdan birinin faydasını göreceğinize, hataların güzellikle düzelmesine işarettir…

 7. Dedem vefat etmeden önceydi. Bana dedi ki ; – Çalış, karına bak dedi. Halbuki ben evli değilim. Halada öyle..

  Reply
 8. Rüyamda hafızlık için yurda gidiyorum. Ordaki arkadaşla mihabbet falan ediyoruz. Beni dayım arıyo, buyur dayı diyorum. Dayım bana kısık seslerle senin nakşibendilerden diye konuştu ama sesin gelmiyo dayı biraz bağır dedim. Senin nakşibendilerden bi hocayı gördüm. Yanındada korumaları vardı. Dedi. Bende Allah Allah ne koruması diye şaşırdım. Ondan sonra bana sen askerdeyken baya büyümüşsün dedi. Ee dayı büyüdük tabii dedim. Yurttan arkadaş geldi kapının önüne bende telefonu kapatmadan cebime koydum. Arkadaşa sen uyumadın mı daha saat gece 1 dedim. tuvalete gitmem lâzım dedi içeriye girdik. Merdivenlerden çıktık. O ceketini çıkardı lavaboya girdi. Bende tam geliyodum lavaboya ceketimi çıkarıyım dedim. Arkadaşım bana ceketini çıkarmadan mı gireceksin? Yoksa dedi.  Ben; Hayır tabii ki dedim. Ceketimi çıkarıp askılığa astım. Sakallı saçlı 30 yaşlarında bi hafız hocamız vardı o bize hadi bakalım derse geç kalmayın diyordu.Bizde tamam hocam dedik.

  Reply
  • Ali Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Hayallerinizin gerçekleşeceğine, dünya nimetleri ile fazla ilgilenmeniz gerektiğine, işlerinizde başarılar elde edeceğinize işarettir…

Leave a Comment