Rüyada Tabut Görmek, Tabut Taşımak

Rüyada tabut ile ilgili gördüğünüz tüm rüyalarınızın dini, İslami ve diyanet tabiri aşağıda tüm detaylarına varıncaya kadar anlatılmıştır. Ünlü rüya yorumcularından derlenen en geniş kapsamlı rüyada tabut görmek, taşımak veya diğer tabut rüyalarının ne demek olduğunu aşağıda okuyabilirsiniz. Rüyada görülen tabut, hasta dışında hayırla yorumlanır. Bazen zorlukların üstesinden gelmeye, uzak bir yolculuğa çıkmaya; bazen da değerli bir mülkün sahibi olmaya, ilim öğrenmeye çağrışım yapar. Kimi zaman, kayıp bir eşyanın veya kimsenin bulunmasına, üzüntüye, uğursuz bir haberin geleceğine yorumlanır. Eğer ölmeden bir tabutun içine konulduğunu görürse, iş hayatında bütün güçlükleri aşıp rahata kavuşacağına hükmedilir. Tabut görmek mala, mülke, eşinize ve yakınlarınızdan birinin vefatı­na işarettir.

 • Tabut içinde kendinizi görmek: Makama, paraya, mülke her şeye sahip olacağınız anlamına gelir.
 • Yeni bir tabut görmek: Eşinizin iş­lerinize yardımcı olacağına ve sizi çok seveceğine işarettir.
 • Eski bir tabut görmek: Eşinizin şirret bir kadın olacağına ve sürekli sizin ayak bağınız gi­bi yanınızda dolanacağına işarettir.
 • Tabut taşıdığınızı görmek: İş hayatı­nızdaki tüm engelleri ortadan kaldırarak kazancınızı yükselteceğinize işaret­tir.
 • Tabutu düşürdüğünüzü görmek: Düşmanlarınıza bile kötülük yapa­mayacak kadar iyi kalpli olduğunuza işarettir.

Rüyada Tabut Görmek

Rüyada görülen tabut, büyük bir mülktür. Tabut içinde olduğunu gören kimse, saltanata kavuşur. Rüyada görülen tabut, yolculuğa veya üzüntü ve uğursuzluğa işaret eder. Rüyasında kendisine yeni bir tabut satın aldığını gören kimse makamca yükselir. İş insanı ise ticari kazancı artar, zengin ise serveti çoğalır. Fakir ise zengin olur. Rüyada tabut gören kişi için dini, İslami ve diyanet yorumcuları zühd ve takva sahibi bir kimse diye yorumlar. İçinde ölü bulunan bir tabut görmek; Şeref ve itibarınızın artacağına ve bir mala veya paraya kavuşacağınıza işarettir. Tabutun kı­rılması, iyi değildir. Eski tabut, ahlaksız zevcedir.

Rüyalarda görülen tabut, güçlük ve zorluğu yenmeye, başarıya, delalet eder. Tabutun açık olması, zorluğun dikkatsizlikten ileri geldiğini, tabutun İçinde bir tanıdık varsa, yakında ondan sağlık haberi alınacağına, içindeki yabancı ise yeniden arkadaşlığın ilerde bir dostluk ve samimiyet kurulacağını bildirir.

Rüyada Tabut Taşımak

Rüyada bir tabut taşıdığını gören kimse, ilim ve servet sahibi olur. Çevresine faydalı işlerle meşgul olur. Halka faydası dokunur. Tabut taşıdığını gören kimse bir toplulukla Allah rızası için arkadaşlık yapar. Rüyada tabut taşımak mal, makam, huzur, hayır ve itibardır.

Rüyada Boş Tabut Görmek

Rüyada görülen boş tabut, kötü bir haberle yorumlanır. Boş tabut yakınlarınızdan birinin, dolu tabut görmek ise ev halkından birinin hastalanacağına işarettir. Boş tabut görmek üzüntü, uğursuzluk ve yolculuk olarak da yorumlanmıştır. Rüyada boş bir tabut görmek; Çok sevdiğiniz bir dostunuzun veya bir akrabanızın ölüm haberini alacağınıza.

Rüyada Yeşil Tabut Görmek

Tabirinde teneşir ile yeşil tabut aynı manaya gelir. Rüyada yeşil tabut görmek iyidir. Rüyasında yeşil tabuta konulduğunu görenin malı artar. Yeşil renkli bir tabut ellediğini gören halka iyilik eder. Bir teneşir yapılmasını emrettiğini gören sevaba ulaşır. Teneşirin kırıldığını görmek iyi değildir. 

Rüyada Ölmek Ne demek videosu için BURAYA TIKLA

Rüyada Cenaze Görmek Neye İşarettir?

Cenaze, münafık bir kimseyi temsil eder. Bir kimse kendisinin tabut üzerine konulduğunu, halbuki kendisini hiç kimsenin yüklenmediğini görse hapsedilir. Tabutu ve cenazeyi yüklendiklerini görürse, güç ve otorite sahibi bir kimseye tâbi olur ve ondan mala nail olarak faydalanır. Birçok cenazenin bir yere konulduğunu görmek, o yer halkının günah ve zina ile çok meşgul olduklarına işarettir. Kendi cenazesinin taşındığını gören kimse, kendi kavmine lider olur. Öldüğünü ve cenazesini kimsenin taşımadığını gören kimse itibardan düşer. Öldüğünü ve devlet töreni ile kaldırıldığını gören kimse, dünyada ulaşılabilecek en üst mevkilere yükselir. Bir cenazenin yürüdüğünü veya uçtuğunu görmek, rüyayı gören için yolculuk, o bölge için büyük bir kimsenin kaybına işarettir.

Rüyada Tabutlar Görmek, Boş Tabut Görmek, Tabut Taşımak

Rüyada bir cenaze alayı görmek; yaşam tarzınızda bir çok yenilikler yaparak hayatınızı yeniden düzenlemeniz gerektiğine, içinde cenaze bulunan bir tabutu taşıdığınızı görmek; sözü geçen bir kimseden büyük iyilikler ve yardımlar göreceğinize, bir tabut içinde yattığınızı görmek; büyük bir mevkiye geçerek bir çok kimseyi koruyacağınıza, bir sokaktan bir cenazenin geçirildiğini görmek; elinizden mal ya da para çıkacağına gösterir.

Rüyada Ölmek veya Ölmüş Birini Görmek

Rüyada bir ölünün dirildiğini görmek, müjdeli bir haber ve sevince işaret eder. Vefat etmiş babasını yüzü güler bir halde görmek, ahirette saadet içinde olduğuna işarettir. Yüzünde korku ifadesi var ise azabta olduğu ile yorumlanır. Vefat etmiş annesini yaşadığını görmek, fakirliğe düşmeye delalet eder. Oğlunun yaşadığını görmek, düşmanını veya hasmını affetmeye işarettir. Rüyada bir ölünün kendisine takke vermesi, hastalığa işarettir. Ölünün kendisine yıkanmış elbise verdiğini gören kimse zengin olur. Ölü tarafından verilen yiyecek ve içecekleri yemeyip içmemek, malca noksanlaşmaya işaret eder. Bunları yiyip içtiğini görmek, hayır ve bol rızka delalet eder. Ölü bir kimsenin kendi elbisesini verdiğini şiddetli sıkıntı ve hastalığa düçar olmaya işarettir. Rüyada bir ölünün kendisine bal verdiğini görmek, umulmadık yerden gelecek paraya işarettir. Ölüyü rahat içinde görmek, ahiret hayatında da rahat olduğuna delalet eder. Bir ölüyü yerde sürüklediğini görmek, günah işlemeye delalet eder. Bir ölüyü kabre kadar götürmek, sevap işlemeye yorumlanır.

Bu Duaları Kaçırmayın!

RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAMAK İÇİN UYGULAMAMIZI BURADAN İNDİRİN. Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.


209 thoughts on “Rüyada Tabut Görmek, Tabut Taşımak”

 1. Hayir olsun insallah 12 yil once vefat eden annemin tabutuymus yesil örtülüydü babam tek basina tasiyip götürüyordu yolda aşağı yoldan komsumuzun oglu geldi oda bi omuz verdi goturduler mezarliga sonra cok dik bi yerdeyim uzaktan annemin kabrini goruyorum defnedilmiş sekilde kabri ağlayarak bakiyorum ben nasil gidecegim oraya diyerek yanimda ablam var birtek. ayrica babam hic bi evladiyla gorusmuyor bende dahil
  yorumlarsaniz sevinirim

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Zor olacağı düşünülen işlerinin kolayca ve rahatça halledilmesine, arzu ettiğiniz şeyi kuvvetlendirmeye, hayatınızdaki olanları güzelleştirmeye işarettir…

 2. Ruyamda kirmizi ve boynuzları olan bir tabut gördüm bana doğru geliyordu ama elimi vurmadım sadece 500 m uzagimdaydi

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : İş hayatında büyük ilerlemelerin olacağına, yakında kendi hayatınızda huzuru bulacağınıza, doğru haber alınacağına işarettir…

 3. Rüyamda yukarda pencereden bir cenazeyi izliyordum.Cenaze akrabamdan birinindi ama kimin bilmiyorum.Tabut yemyeşildi , yesilik cok barizdi, tahta yeşil bir tabutta cenazeyi taşıyorlardı.Halk çok kalabalıktı.Etrafta çok aydınlık.Ilginc olan cenazenin arkasından çocuklar, 5_10 yaş arası çocuklar koşuyor ve el çırpıyorlardı.Sanki güzel bir uğurlama gibi.

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Başarılarınız sayesinde sözü dinlenir ve etkili bir kişilik göstereceğinize, her yerde çok yetenekli insan olmaya işarettir…

 4. Rüyamda karanlık tek bir odada hiç tanımadığım bir erkeği kefenledim üzerine şehadet getirdim sonra onu kefene koydum. Sonra annemgili çağırıp hadi adamı burdan götürün dedim yani onu mezara koyun demek ister gibi anlamı nedir acaba?

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Anlamdadır : Şansınızın bugünlerde açık olacağına, kafanızdaki kötü düşüncelerden sıyrılarak kendinize çekidüzen vereceğinize işarettir…

 5. Mrb, hayırlı günler.
  Rüyamda bir camide iç kısımda, 4 tane tabut gördüm, ilki kapali ve üzeri yeşil örtülü, diğeri yaninda üzeri açık ama içinde 3 kişi olduğu belli, 3 üde yanyana bir tabutta, diğer iki tabutunda üzeri açık 1 kisi var ama örtüleri bulunmakta, yeşil örtülü tabut haricindekiler farklı yönlere dogru duruyorlardı. Yeşil örtülü olanın arkasinda 1 rekat namaz kıldım, sonra digerleri içinde niyetlenip namaz kılarken onların cevirili oldugu yöne dogru kılmaya çalıştım ama tamamlayamadım. Sonra uyandim. Cenazeleri tanımıyorum. Camide insanlar var ama kimse cenazeleein etrafında bulunmuyordu.

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Anlamdadır : İstikbalinizin çok iyi olacağına, isteklerinizi gerçekleştirmek için daha uzun bir zaman bekleyeceğinize, itibar kazanmaya işarettir…

 6. Merhabalar rüyamda köyümüzde bostan yolu dediğimiz yolda cenaze alayı görüyorum tabutu bildiğiniz omuzlarında taşıyor insanlar defnediliyor orman içinde bir yere birilerinden de kaçıyorlar bu arada yorumlarsanız seviniirim ama cenaze kimin bilmiyorum

  Reply
 7. Merhaba hocam. Ben rüyada 3 tabut gördüm benim yanımdaki tabut yeşildi. Ama biz diğer tabutun başında bekleyen görevliyle bizimkini değiştirdik ve bizim tabutun başında o durdu sonra bizm tabutu taşıdılar ama omuzlarında değil duvarın üstüne koyup ordan sürüdüler içi boş mu dolu mu bilmiyorum. Sonra birden tabutun etrafında duranlarla kendimizi cafe gibi bi yerde bulduk tabutun başında 2 görevli bulunuyordu sizce anlamı nedir hocam teşekkür ederim

  Reply
  • Eşref Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Muradınıza ereceğinize, elinize mal geçeceğine, bir yılınızın bolluklu ve bereketli olacağına, iyi ve sevinçli haber almaya işarettir…

 8. Merhaba rüyamda, annemle beraber bir araba içerisinde asfalt tek şeritli bi yolda giderken yolun üzerinde, türbelerdeli üstü yeşil Arapça harfler yazılı örtüleri olan bir çok tabutlar çıkmaha başlıyor karşımıza tabutlar birbirine yakın ama farklı yönlere bakarak uzanmış içinde büyük tabutlarda var küçük çocuk tabutlarıda var araba ile geçemiyoruz ordan onlara çarpmayalım diye duruyoruz arabadan inip tabutlara yaklaşıyoruz bakıyorum bu insanları kim öldürmüş kimlerin kabri ki burası diye üzülüp ağlıyorum ( tabutlar kapalı) dönüp bakıyorum annem ellerini açmış fatiha okuyor başlarında sonra bende bakıyorum gidip yanına bende ağlayarak fatiha suresi okumaya başlıyorum ilk iki ayetini okuduktan sonra rüyadan uyanıyorum. İnşallah hayırlıdır.

  Reply
  • Büşra Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : En kısa zamanda akrabalarınızı ve dostlarınızı ziyaret etmeniz gerektiğine, zor durumlara asla girmeyeceğinize işarettir…

 9. Rüyamda karşı dağda çığ meydana geldi oradaki bütün evler çamurla kapandı. Bizim eve varmadan çamur durdu ve tam o sırada önümden elinde ibrik olan bir hoca ve arkasında yeşil ortuye sarılmış bir tabut götürüyorlar oralara gomeceklermis.

  Reply
  • Hatice Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Hayatın tüm zorluklarına karşı gelebileceğinize, dostlarınızdan birisine maddi manevi yardımları yapacağınıza işarettir…

 10. İstihare ye yattım ve rüyada evin ortasında tabut içinde cenaze varmış üstünde yeşil örtü serili yanında sofra serili üç çeşit tabakta yemek ver iki tabakadaki salçalı yemek bi tabaktaki yogurtlu yemek sonra taputu götürüyorlar dı ama ev kimindi cenaze kimdi bilmiyorum

  Reply
  • Nncçç Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Sevindirici bir haber alınacağına, umulmadık bir tanıdıktan iyilikler ve güzellikler görüleceğine, birçok yolculuklara çıkmaya işarettir…

Leave a Comment