Rüyada Patates Görmek, Patates Kızartması, Patates Yemek, Toplamak – Diyanet

Rüyada patates görmenin birbirinden iyi ve kötü anlamları vardır. Rüyada patates görmek ölüm haberi mi müjdeli bol para demek mi tüm cevaplar aşağıda. Patates yemek, patates kızartması, patates almak gibi rüyalar başka anlama gelir. Hemen aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz.

Rüyada Patates Görmek

🙂 Rüyada görülen patates, bol rızık ve mala işarettir. Bolca rüyada patates görmek, o senenin bolluk ve bereket içinde geçeceğine işarettir. Patates görmek veya yemek, mal ve paraya işarettir. Genel olarak mal sahibi olacağınıza işaret eder. Rüyada patates görmek, bol rızka kavuşaca­ğınıza işarettir. Rüyada çuvalla patates görmek, eğer dolu ise, fakir için zenginleşmeye yorumlanır. Taze patates görmek saygınlığınıza, itibarınıza, malınıza, rızkınıza işarettir. Bir başka yoruma göre de; yeni insanlarla tanışmaya, yapılacak bir sürprize yorumlanır.

😐 Rüyada çürük veya çürümüş patates görmek, haram mala işaret eder. Rüyada patates satmak, malınızın zarar göreceğine delalettir.  Fi­lizlenmiş patates, önünde engel olan bir kısmettir. Fakat so­yulmuş patates, daima hastalık anlamına gelir. Çürük patates görmek, ihanete delildir. Rüyada çarşıdan aldığı bir patatesin eve getirildiğinde çürük olduğunu görmek, eşinin kendisine kötülük edeceğine, tüccarsa ortaklarının veya yanında çalıştırdığı kimselerin kendisini aldattıklarına delâlet eder. Çürümüş patates gören ya haram kazanır, ya elindeki imkânların bir kıs­mını kaybeder. Patatesin çürüme­si ise parayla ilgili hayal kırıklığıdır. Rüyada boş patates çuvalı görmek ise sıkıntı ve borca düşmeye delalet eder. Pa­tates vermek: İşinizde zarar edeceğinize birikimlerinizle bu zararı karşıla­maya çalışacağınız anlamına gelir.

Rüyada Patates Yemek

🙂 Patates yemek yediğini gören kimse, şöhret olur. Bir tabaktan patates yediğini görürse, kanaatkar olur. Patates yemek, Allah Resulü’nün sünnetine uymayla yorumlanır. Rüyada patates yemeği yemek, zengin bir kimse tarafından yapılacak hayra delalet eder. Bazen bu rüya, fakir için zenginliğe de bir işarettir. Rüyada patates yediğinizi görmek, iyiye yorumlanır.

😐 Rüyada pis kokulu ve kötü patates yemek ise düşman ile tabir olunur. Tatsız tuzsuz patates yediğini gören kimse, gıybet ve koruculuk yapar.

Rüyada Patates Kızartması

🙂 Rüyada patates kızartması yemek, zorluk ve sıkıntılarla kazanılan mala işaret eder. Rüyada kızartılmış patates yemek; kısmetinizin bolluğuna işarettir. Rüyada görülen patates kızartması; size tavsiye edilen perhiz yüzünden birçok yiyeceklere sadece uzaktan bakarak yetindiğiniz için, gözünüzün daima sofrada kaldığına işarettir. Rüyada bir tavada patates kızarttığınızı ve sonra onu birileriyle yediğinizi görmek, aile ocağınızda rahat ve huzur içinde yaşadığınıza, elinize bir yerden bir miktar para geçeceğine işarettir.

😐 Patates kızartması yapmak iş durumunuzun çok gevşek, hatta tembellik derecesinde gittiğine, hareketlerinizde ağırlık başladığına, bezgin ve usanmış bir haliniz olduğu için sermayenizin yavaş yavaş azalmakta olduğuna delâlet eder. Rüyada birinin patates kızartmasını izlemek, çok ciddi sonuçlar doğurarak yapılacak bir büyük tartışmayı haber verir.

Rüyada Patates Almak

🙂 Rüyada patates almak veya bir bakkal veya manavdan patates satın aldığınızı görmek, beklenmeyen yerden önemli miktarda elinize para geçeceğine yorumlanır. Rüyasında bir çok patates aldığını görmek, o yılın bolluk ve bereket içinde geçeceğine delâlet eder. Patates aldığınızı görmek: Beklenmedik bir anda ummadığınız bir kişiden parasal destek alacağınız anlamına gelir.

😐 Aldığı patateslerin bir kısmının çürümüş olduğunu görmek, haram mala işarettir. Bir rivayete göre, elinden malının ve parasının bir kısmı çıkar.

Rüyada Patates Toplamak Çıkarmak

🙂 Rüyada patates toplamak veya çıkarmak anlamı şu şekildedir; Rüyada patates tarlasından patates çıkardığınızı görmek, evinizde bolluk ve berekete ulaşacağınıza işaret sayılır. 

😐 Rüyada topraktan patates sökmek, toplamak, çıkarmak ve çöpe atmak, fırsatların kaçırılacağı, birbiri ardına kötü haberler alınacağı, iş dünyasında büyük bir prestij kaybı yaşanacağı, kötü bir birliktelik yaşanacağı, eldeki imkanların kaybedileceğine yorumlanır. Rüyada patates toplamak ve çıkardığınız patatesleri beğenmediyseniz, başarısızlık yaşanacağı ve tatsız bir durumla karşı karşıya kalınacağı anlamına gelir.

Rüyada Patates Soymak

🙂 Rüyada patates soymak veya rüyada patates soyduğunuzu görmek, kısmete ve içinizde kurduğunuz bir murada işaret eder. Patates soymak kişinin umut ettiklerini ifade eder. Rüya sahibi patates soyduğunu görmüş ise bu onun istediklerinin yerine geleceğine işaret eder. Patates soyduğunuzu gör­mek: İsteklerinize kavuşarak muradınıza ereceğinize işarettir.

😐 Çürümüş patates soymak: Hakkınız olmayan bir mal edineceğiniz anlamına gelir.

Rüyada Patates Yemeği Görmek

🙂 Bir tabakta dizilmiş patatesler görmek, sosyal durumunuzda bir değişiklik olacağına yorumlanır. Rüyada patates yemeği görmek veya pişirdiğini görenin muradı olur. Rüyada gördüğü patates yemeğinin piştiğini gören, rahat bir rızka kavuşur. Patates yemeği hayır ve menfaate yorumlanır.
Etli patates yemekleri, fakirlikten zenginliğe,
Sebzeli patates yemekleri, hayır işlerine,
Ekşili patates yemekler, hastalığa, tatlılar, bolluk ve berekete yorulur.

😐 Tatsız tuzsuz patates ye­mekleri de sağlık problemlerine delalettir. Pişirdiği patatesin kaynadığını fakat pişmediğini görmek, ne kadar çalışırsa çalışsın muradının olmayacağına delâlet eder. Rüyada iyi pişmemiş patates yemeği de zarara delâlet eder. 

Rüyada Patates Ekmek

🙂 Rüyada patates ekmek veya bir tarlaya patates ektiğinizi görmek, yeni ve kazançlı bir işe başlayacağınıza işarettir. Patates ekmek için tarlayı sürmek düzeltmek, makam sahibi olmaya ve insanları yönetmeye de işaret eder. Rüyada patates ektiğini görmek yaptığınız bir iyiliğin veya başvurunuzun size geri dönüşü çok sevindirici bir gelişmenin habercisi olarak yorumlanır. Patates ekmek: Şansınızı son bir işte deneyeceğinize ve başarılı olacağınıza işarettir.

Rüyada Haşlanmış Patates

🙂 Rüyada haşlanmış patates yemeği görmek görenin her yönden iyi olmasına rüya sahibini sağlığının devam edeceğine delâlet eder. Tencerede patates haşlamak veya pişirmek büyük bir mala erişileceğine bir işarettir. Rüyada pişmiş patates görmek veya kaynatmak ve yemek, işlerin çok yolunda gideceğine, alınan borçların ve çekilen kredilerin kısa sürede ödeneceğine, aile bireyleri ile bir soruna karşı ortak çözüm bulunacağına ve zorlukların elbirliğiyle aşılacağına işarettir.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

ABDULGANİ NABLUSİ:Rüyanızda patates gördüyseniz; ilerde zengin olacağınıza, şansınızın açılacağına, mal-mülk sahibi olacağınıza işarettir. Patates görmek ve yemek, mal ve nimet sahibi olmak de­mektir. İmam Nablusi der ki; Çok sayıda patates aldığını görmek o yılın bolluk ve bereket yılı ola­cağına delalet eder. Aldığı patateslerden bir kısmının çürümüş olduğunu görmek haram mala işarettir. Bir rivayete göre, elindeki mal ve nimetin bir kısmı gider.

CAFERİ SADIK: Rüyada patates çuvalı, gizli olan şeyin bekçisidir. Rüyasında çuvaldan patates çıktığını gören kimse bir sırrı açığa vurur. Patates çuvalı görmek, yolculuğa, gizli olan şeyi korumaya ve eşe işarettir. Bazı alimlere göre çuval dolusu patates görmek, almak veya taşımak maddi anlamda gelecek güzel ve faydalı bir haber olarak yorumlanır. Sebze görmek, üzüntü ve keder olarak yorumlanır. Soğan, sarımsak görmek, özellikle gam ve keder olarak yorumlanır. Rüyada bir bostandan bir deste sebze topladığını gören kimsenin, şerden ve şer gelebilecek şeylerden’ sakınması yerinde olur.”

KİRMANİ: “Rüyada patates soyduğunuzu görmek; iyi bir iş yaparak güzel bir dünyalık elde edeceğinize, patates yediğini gör­mek; para hususunda güttüğünüz bir emelin tahakkuk ederek zengin olacağınıza işaretle yorumlanır. Torba dolu­su patates görmek: İşinizde ve evinizde sorunsuz ve mutlu bir yıl geçirece­ğinize işarettir.”

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada patates görmenin psikanalizi: Temel fiziksel gereksinimlerle ilgili bir simge olan pata­tes, güç kazanma ihtiyacını ve bazen de, maddi istikrarla ilgili kay­gıları ifade eder.


rüyada yemek ve sofra görmek

Bu Duaları Kaçırmayın!

BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için de BURAYA TIKLAYARAK rüya uygulamasını indirip uygulamanın içindeki sayfaların altına yorum olarak yazarsanız rüyanız (kahin) tarafından hemen yorumlanır.


112 thoughts on “Rüyada Patates Görmek, Patates Kızartması, Patates Yemek, Toplamak – Diyanet”

 1. rüyamda eski danışman hocam yanımdaydı. misafirler gelecek diye patates kızartması hazırlamışım. sonra ben yemeye başladım. biraz misafirlere kalsın diye hepsini yemedim. misafirlere yetmez yanına ikram kurabiye yapayım mı diye hocama soruyordum. birde sonra dağda çiş yaptığımı gördüm.

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Dertlerinizin ve sıkıntılarınızın giderek biteceğine, ilerideki günlerinizin çok güzel ve çok iyi olarak geçeceğine işarettir…

 2. Merhaba Hocam, Rüyamda erkek kardeşimle birlikte oturuyoruz. Kendi aramaızda konuşurken kardeşim bu yıl bir kamyon patates aldığını bana söylendi. Bende bu kadar patatesi nasıl yiyeceksin diye ona sordum. O da bana gerekirse satarım diye cevap verdi. Ben patatesi görmedim, yalnızca patates muhabbetti geçiyor kendi aramızda… Hayırlı günler dilerim.

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Aile yaşantınızın mutlu ve huzurlu geçeceğine, paraya ve mala kavuşacağınıza, çok varlıklı bir yaşamınızın yakında olacağına işarettir…

 3. Merhaba hocam rüyamda eski sevgilimin evinde ailesiyle beraberiz babası biraz rahatsız gibi patates kızartması geliyor dışardan onu yiyorlar bende mutfakta bulaşık yıkıyorum tertemiz yapıyorum musluktan su pırıl pırıl akıyor bitince isim mutfakta 3 tane patates kalmış poşete koyuyorum yarın yaparım bunuda yeriz diyorum eski sevgilim de yarında aynısını yeriz anne ne olacak sanki diyir geçim sıkıntısı var evin babası da hasta gibi benzi sapsarı gördüm nedir acaba hocam yorumu

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Sizi yakından ilgilendiricek sevineceğiniz haberler alacağınıza, yüklü bir mirastan size çok yüklüce bir pay düşeceğine işarettir…

 4. Merhaba rüyamda kocamın mutfakta tepsi dolusu patates kızartması yaptıgını gördüm. Sonra sana haksızlık ettim diyip ıkı eliyle yüzümü tutup öpüyordu sarılıyordu. Nedir anlamı

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Maddi konularda kazanç sağlayacağınıza, istediğiniz bir konudaki vaadinizi gerçekleştirmenizin daha çok gerekli olduğuna işarettir…

 5. Merhabalar.rüyamda ben eşim eski patronum ve oğle bir sofradayız.ben minderli koltuklu olan taraftayım.sağımda patron ve oğle solumda eşim.yemek var bipmiyorum lakin patayes kızartması var güzel.eşimde ketçap sos gwtirmesinş istiyorum.çünkü köswde yim masa önünde jalkamam.eşim gidiyor.ben de vaş köşeye pturdum böyle diyom patrona.az merdivenle inilen bir oda görüyorum yerle vasamaklar klasor üstüne basarak ilerliyorum.karışık heryer.lajşn ben toparlamayacağım rahatım

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Bir kimsenin gizli kalan sırlarının meydana çıkacağına, güzel haberler alacağınıza, birtakım sorunların üstesinden geleceğinize işarettir…

 6. Ruyamda kaynanam saç da patates kızartıyordu sonra kızaran patateslerin içine kurtlanmış bulanık sıvı yağ döktü çok midem bulandı ben ve eşim o kızartmadan yemedik ama o an birisi geldi ve kaynanam ona ikram etti o yerken uyandim

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Şansınızın bugünlerde çok güzel olarak açık olacağına, kafanızdaki kötü düşüncelerden sıyrılarak kendinize çekidüzen vereceğinize işarettir…

 7. rüyamda akrabama yemek götürecektim. 1 tabak yemek vardı. yemeğin ne olduğunu hatırlamıyorum. 1 tabak kadar da haşlanmış patates vardı. ben haşlanmış patatesleri yiyiverdim. sonra az yemek götürmeyeyim diye kısır hazırlamaya başladım.

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Sevindirici bir haber alacağınıza, bir dostunuzun çok önemli bir ameliyattan sağ salim kurtulacağına, parayı elde etmeye işarettir…

Leave a Comment