Rüyada Patates Görmek Neye İşarettir? Dini Rüya Tabirleri

Patates gormek ne demek diye birçok ziyaretçimizden gelen mesajlara yanıt olmak için aşağıda rüyanıza giren patatesin ne anlama geldiğini en detaylı anlatan bir rüya tabiri hazırladık. Rüyada görülen patates bazen ölüm bazen hastalık bazen de çok para ve mutlu haberlere işarettir. Rüyada patates görmek nasıl görüldüğüyle ilgilidir. Patates yemek, patates kızartması, patates almak gibi rüyalar başka anlama gelir. Rüyada patates almak, patates toplamak, patates soymak veya patates yemeği ne demek hepsi ve daha fazlasının cevabı aşağıda…

Rüyada Patates Görmek

Patates görmek veya patates ile ilgili rüyalar aşağıdaki şekillerde yorumlanır. Rüyada almış olduğu patateslerin çürümüş olduğunu görmek, haram mala işaret eder. Rüyada görülen patates, bol rızık ve mala işarettir. Bolca ruyada patates gormek, o senenin bolluk ve bereket içinde geçeceğine işarettir. Rüyada patates sattığınızı görmek, malınızın zarar göreceğine delalettir. Ruyada patates gormek veya yemek, mal ve paraya işarettir.

Çürük patates görmek, ihanete delildir. Rüyada çarşıdan aldığı bir patatesin eve getirildiğinde çürük olduğunu görmek, eşinin kendisine ihanet ettiğine, tüccarsa ortaklarının veya yanında çalıştırdığı kimselerin kendisini aldattıklarına delâlet eder. Patates mal ve berekettir. Çürümüş patates gören ya haram kazanır, ya elindeki imkânların bir kıs­mını kaybeder.

Rüyada Patates Yemek

Patates yemek yediğini gören kimse, şöhret olur. Bir tabaktan patates yediğini görürse, kanaatkar olur. Patates yemek, Allah Resulü’nün sünnetine uymayla, pis kokulu ve kötü patates yemek ise düşman ile tabir olunur. Tatsız tuzsuz patates yediğini gören kimse, gıybet ve koğuculuk yapar. Rüyada yemekhane görmek, zengin bir kimse tarafından yapılacak hayra delalet eder. Bazen bu rüya, fakir için zenginliğe de bir işarettir. Rüyada patates yediğinizi görmek, iyiye yorumlanır.

 • Bir tabakta dizilmiş patatesler görmek, sosyal durumunuzda bir değişiklik olacağına,
 • Etli patates yemekleri, fakirlikten zenginliğe,
 • Sebzeli patates yemekleri, hayır işlerine,
 • Ekşili patates yemekler, hastalığa, tatlılar, bolluk ve berekete yorulur.

Rüyada Patates Kızartması Görmek

Patates kızartması görmek iş durumunuzun çok gevşek, hatta tembellik derecesinde gittiğine, hareketlerinizde ağırlık başladığına, bezgin ve usanmış bir haliniz olduğu için sermayenizin yavaş yavaş azalmakta olduğuna delâlet eder. Rüyada görülen patates kızartması, zorluk ve sıkıntılarla kazanılan mala işaret eder. Rüyada birinin patates kızartmasını izlemek, çok ciddi sonuçlar doğurarak yapılacak bir büyük tartışmayı haber verir.

 • Rüyada kızartılmış patates yemek; kısmetinizin bolluğuna işarettir.
 • Rüyada görülen patates kızartması; size tavsiye edilen perhiz yüzünden birçok yiyeceklere sadece uzaktan bakarak yetindiğiniz için, gözünüzün daima sofrada kaldığına işarettir. 
 • Rüyada bir tavada patates kızarttığınızı görmek, aile ocağınızda rahat ve huzur içinde yaşadığınıza, elinize bir yerden bir miktar para geçeceğine işarettir.

Rüyada Patates Almak

Rüyada patates almak veya bir bakkal veya manavdan patates satın aldığınızı görmek, beklenmeyen yerden önemli miktarda elinize para geçeceğine yorumlanır. Rüyasında bir çok patates aldığını görmek, o yılın bolluk ve bereket içinde geçeceğine delâlet eder. Aldığı patateslerin bir kısmının çürümüş olduğunu görmek, haram mala işarettir. Bir rivayete göre, elinden malının ve parasının bir kısmı çıkar.

Rüyada Patates Toplamak Çıkarmak

Rüyada patates toplamak veya çıkarmak anlamı şu şekildedir; Rüyada patates tarlasından patates çıkardığınızı görmek, evinizde bolluk ve berekete ulaşacağınıza işaret sayılır. Rüyada topraktan patates sökmek ve çöpe atmak, fırsatların kaçırılacağı, birbiri ardına kötü haberler alınacağı, iş dünyasında büyük bir prestij kaybı yaşanacağı, kötü bir birliktelik yaşanacağı, eldeki imkanların kaybedileceği, sıkıntıların aşılacağı, başarısızlık yaşanacağı ve tatsız bir durumla karşı karşıya kalınacağı anlamına gelir.

Rüyada Patates Soymak

Rüyada patates soymak veya rüyada patates soyduğunuzu görmek, kısmete ve içinizde kurduğunuz bir murada işaret eder. Rüyada patates soymak kişinin umut ettiklerini ifade eder. Rüya sahibi patates soyduğunu görmüş ise bu onun istediklerinin yerine geleceğine işaret eder.

Rüyada Patates Yemeği Görmek

Rüyada patates yemeği görmek veya pişirdiğini görenin muradı olur. Pişirdiği patatesin kaynadığını fakat pişmediğini görmek, ne kadar çalışırsa çalışsın muradının olmayacağına delâlet eder. Rüyada gördüğü patates yemeğinin piştiğini gören, rahat bir nzka kavuşur. Patates yemeği hayır ve menfaate; iyi pişmemiş patates yemeği de zarara delâlet eder. 

Rüyada Patates Ekmek

Rüyada patates ekmek veya bir tarlaya patates ekdiğinizi görmek, yeni ve kazançlı bir işe başlayacağınıza işarettir. Rüyada patates ekmek için tarlayı sürmek düzeltmek, makam sahibi olmaya ve insanları yönetmeye de işaret eder.

Rüyada Haşlanmış Patates (Pişmiş)

Rüyada haşlanmış patates yemeği görmek görenin her yönden iyi olmasına rüya sahibini sağlığının devam edeceğine delâlet eder. Tencerede patates haşlamak veya pişirmek büyük bir mala erişileceğine bir işarettir. Rüyada pişmiş patates görmek veya kaynatmak ve yemek, işlerin çok yolunda gideceğine, alınan borçların ve çekilen kredilerin kısa sürede ödeneceğine, aile bireyleri ile bir soruna karşı ortak çözüm bulunacağına ve zorlukların elbirliğiyle aşılacağına işarettir.

Ruyada Patates Gormek İmam Nablusi

İmam Nablusiye göre patates görmek: Rüyanızda patates gördüyseniz; İlerde zengin olacağınıza, şansınızın açılacağına, mal-mülk sahibi olacağınıza işaretir. Patates görmek ve yemek, mal ve nimet sahibi olmak de­mektir. imam nablusi der ki patates görmek; Çok sayıda patates aldığını görmek o yılın bolluk ve bereket yılı ola­cağına delalet eder. Aldığı patateslerden bir kısmının çürümüş olduğunu görmek haram mala işarettir. Bir rivayete göre, elindeki mal ve nimetin bir kısmı gider.

Ruyada-Yemek-Gormek-Yemek-Yapmak-Diyanet-ve-islami-Ruya-Tabiri-yemek-pisirmek-ekmek-yemek-et-yemek-1001ruyatabiri
Ruyada-Yemek-Gormek-Yemek-Yapmak-imam nablusi

Rüyada Çuvalla Patates Görmek

Rüyada çuvalla patates görmek, eğer dolu ise, fakir için zenginleşmeye, boş ise sıkıntı ve borca düşmeye delalet eder. Rüyada patates çuvalı, gizli olan şeyin bekçisidir. Rüyasında çuvaldan patates çıktığını gören kimse bir sırrı açığa vurur. Patates çuvalı görmek, yolculuğa, gizli olan şeyi korumaya ve eşe işarettir.

Rüyada Bahçe Tarla Görmek

Rüyada bir tarladan diğerine yürüdüğünü görmek, bir yerden diğer bir yere yapılacak yolculuğa işaret eder. Rüyada bir tarlaya sahip olmak, bekar için evlenmeye işaret eder. Bazen bu rüya bir ev satın almaya, ortaklık kurmaya, makamca yükselmeye veya evlad sahibi olmaya delalet eder. 

Tarlasını sürdüğünü, bahçesini kazdığını gören kimse, karısı ile iyi geçinir. Bazen bu rüya bekar bir kimse için evlenme ile de tabir olunur. Bahçe, kişinin hanımıdır. Bahçesini suladığını gören kimse karısıyla iyi geçinir.

Rüyada Patates Yemeği Görmek-Rüyada Patates Ekmek
Rüyada Patates Yemeği Görmek-Rüyada Patates Ekmek

Kadın için bahçe görkemli ve rahat bir hayattır. Hâmile bir kadın bahçe görürse kız doğurur. Gül bahçesi hüzün ile karışık bir hayattır. Bir gül bahçesine sahip olduğunu ve bütün güllerin açtığını görmek, refahın zirvesinde, aşk yüzünden hüzne dûçar olmaktır.

Güz mevsiminde, bir bahçede üzerine sarı yapraklar düştüğünü gören kimse büyük üzüntülere düşer, maddî geliri azalır. Bir bahçeye girip orada güzel ağaçlar, çınarlar, sular ve güzel genç kadınlar bulunduğunu gören kimse ölümü çok rahat ve huzurlu olur.

Rüyada Sebze Görmek

Sebze görmek, üzüntü ve keder olarak yorumlanır. Soğan, sarımsak görmek, özellikle gam ve keder olarak yorumlanır. Rüyada bir bostandan bir deste sebze topladığını gören kimsenin, şerden ve şer gelebilecek şeylerden’ sakınması yerinde olur.

Rüyada pişmiş sebze görmek iyiye ve hayra yorulmuştur. Rüyada görülen sebzelerin tatlı olanları hayra ve menfaate; acı olanları şer ve zarara işarettir. Sebzelerden bir şey yediğini gören kimse, işinde iflasa, bedeninde hastalığa ve yaşantısında üzüntüye düşer.

Rüyada Çiftlik Görmek

Çiftlik görmek, bol rızık veya hayırlı bir hanıma delalet eder. Rüyada çiftlik görmek evlenmekle yorumlanır. Rüyasında bir çiftlikte olduğunu ve hayvanlara baktığını görmek, bekar ise yakında evleneceğine, evli ise çocuğu olacağına işarettir.

Bir çiftçi ile konuştuğunu görmek, önemli bir işini çözmek için birisinden fikir alacağına, bir çiftlikte harman yerinde olduğunu görmek, çocuklarının mürüvvetini göreceğine, çiftlikte ekin ektiğini görmek, para kazanmak için yatırım yapacağına, çiftlikte bir ata bindiğini görmek, şiddetle istediği bir arzusunun yerine geleceğine delâlet eder.

Rüyada Patates Görmek-Rüyada Patates Yemek www.1001ruyatabiri.com
Rüyada Patates Görmek-Patates Yemek

Rüyada Çiftçi Görmek

Çiftçi görmek, helal mal yiyen, vakarlı bir kimse ile tabir olunur. Bazen bu rüya maddî ve manevî yönden kuvvetli ve helalinden çok kazanan bir insana işaret eder. Bekar kimsenin rüyasında çiftçi görmesi, evleneceğine işarettir. 

Çiftçi olup ekin ektiğini gören, ticareti için çalışır. Ziraatçı görmek, helalinden kazançla yorumlanır. Tarlayı sürüp tohum ektiğini gören, hayır ve iyilik yapar. Bütün şartları tamam olmak üzere tarla sürmek ve ekmek nimet, ikbal ve devlet ile tabir olunur. Tarla sürdüğünü gören evlenir.

Rüyada Toprak Görmek

Toprak görmek, insanlara işaret eder. Toprak görmek, ayrıca fakire, ölüye ve kabre de işaret etmektedir. Toprak üzerinde gezinmek veya bastonla toprağa vurmak, bir hayırlı yolculuğa çıkmak olarak yorumlanır. Avucuna toprak alıp yürüyen kimsenin eline servet geçer. Temiz ve güzel toprak üzerine oturmak, saadet ve yardım görmeye işarettir.

Zengin bir kimse malının üzerinde toprak görürse, serveti elinden çıkar. Toz görmek de toprak gibi yorumlanır. Bir kimse bir şeye binip sürdüğünü ve yerden tozların kalktığını görse, o kimse emri yüce ve kendisi sevinçli, fakat bâtıl şeyleri yapmaya başlar. Fitneyi tahrik eder.

Rüyada Patates Kızartması-Rüyada Patates Almak

Rüyada toprak, rızka ve yardıma delalet eder. Bu rüya ihtiyaçların giderilmesine ve sözün yerine getirilmesine işaret eder. Rüyasında üzerinden toprağı silkelediğini gören kimse, malını harcar. Üzerine toprak döküldüğünü gören kimse, helal bir mala kavuşur. Hazreti Peygamber’in türbesinden toprak yediğini gören kimse, hacca gider.

rüyada patates yemek

RÜYADA PATATES GÖRMENİN 1001 RÜYA TABİRİ

Saygınlığınıza, itibarınıza, malınıza, rızkınıza işarettir. Bir başka yoruma göre de; bazı olaylardan tedirginlik duymaya yeni insanlarla tanışmaya, yapılacak bir sürprize yorumlanır. Patates görmek: Saygınlığınıza, itibarınıza ve rızkınıza yorumlanır.

 • Patates soyduğunuzu gör­mek: İsteklerinize kavuşarak muradınıza ereceğinize işarettir.
 • Torba dolu­su patates görmek: İşinizde ve evinizde sorunsuz ve mutlu bir yıl geçirece­ğinize işarettir.
 • Patates ekmek: Şansınızı son bir işte deneyeceğinize ve başarılı olacağınıza işarettir.
 • Patates aldığınızı görmek: Beklenmedik bir anda ummadığınız bir kişiden parasal destek alacağınız anlamına gelir.
 • Pa­tates vermek: İşinizde zarar edeceğinize birikimlerinizle bu zararı karşıla­maya çalışacağınız anlamına gelir.
 • Çürümüş patates görmek: Hakkınız olmayan bir mal edineceğiniz anlamına gelir.

RÜYADA PATATES GÖRMENİN PSİKOLOJİK VE MODERN ANLAMI

TEMEL FİZİKSEL GEREKSİNİMLERLE İLGİLİ BİR SİMGE OLAN PATATES, GÜÇ KAZANMA İHTİYACI ANLAMINA GELİR. RUYADA PATATES GORMEK BAZEN DE MADDİ MADDİ İSTİKRARLA İLGİLİ KAYGILARI İFADE EDER.BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için de BURAYA TIKLAYARAK rüya uygulamasını indirip uygulamanın içindeki sayfaların altına yorum olarak yazarsanız rüyanız (kahin) tarafından hemen yorumlanır.

“Rüyada Patates Görmek Neye İşarettir? Dini Rüya Tabirleri” konusunda 27 mesaj

 1. Rüyamda bir küvetin içinde onlarca patedes ama üstü çamurlu suyun içinde annemle yikiyoruz pateteslerin arasinda para buldum sevindim annemden sakladım

 2. Rüyamda görümcem bir poşet patatesle bana geliyor poşetin çoğunu benim mutfak masamın üzerine boşaltıyor çok büyük ve küçük haldeler patatesler bunlar senin diyor

 3. Rüyamda yarım çuval bulgur var ve ondan bulgur alıp köfte yapılıyor bir de patetes ve soğan tencerede kaynatiliyor sanırım patetes salatası yapılacak ve annem teyzemler annennemin evindeyiz

 4. Rüyamda saksılara patates ekmişim.kucucuk bir saksı daki patates in dibini eştim beş tane iki yumruk büyüklüğünde patates çıkarttım.

 5. Merhaba rüyamda hafif ıslak çok güzel bı topragin içinde patates gordum kendi anne babam akrabalarım toprakla kumun başında kardeşimin de gözünden yaş geldi sildi ve patates toprağın içinde bı iki taneydi babamin elinde çuval vardı

  1. merhaba gozde kardeşim rüyanın yorumu şöyle : Giriştiğiniz işte uğraşta zor’da olsa büyük bir başarıyı mutluluğu elde edeceğinize, kadın ya da erkek arkadaş edinmeye, birinin size aşkını ilan edeceğine, yepyeni bir yaşam şekline gireceğinize, malın ve paranın artacağına, mutlu havadis alacağınıza işarettir… rüyalarınızın hızlı yorumlanmasını istiyorsanız lütfen ücretsiz uygulamamızı kurun linki: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.com.ruya.a1001ruyatabiri.a1001ruyatabiri

  1. merhaba ramazan kardeşim rüyanın yorumu şöyle : İyi hayata başlanacağına, evlenmeye, çocuk sahibi olmaya, toplu para kazanmaya, evinizde olan her şeyin değişeceğine, hedeflerinizi gerçekleştireceğinize işarettir…

 6. Merhaba ben Velime
  Rüyamda vefat etmiş beyim elinde çuval dolusu patates getiriyor bir çuvalı bana bir çuvalı annesine . Annesine olan çuvalı görmüyorum.
  Çuvalla soğanda getirmiş ama ben sadece patatesleri gördüm.
  Teşekkürler

  1. merhaba velime kardeşim rüyanın yorumu şöyle : Ev veya mekan değişikliğine, eski arkadaşınızdan umulmadık bir zamanda güzel bir haber alacağınıza, emellerinize kavuşacağınıza, iyi bir talihe, çevrenizdeki insanları etkileyeceğinize, kısmete, çalışkan olmaya, iyi bir makama, bazı yeni sırlar keşfedeceğinize ve öğrendiklerinizi işinizde akıllı bir şekilde kullanacağınıza işarettir…

  1. merhaba Nilüfer, rüyanızın anlamı islami rüya tabirlerine göre: günahkâr için tevbe etmeye delalet eder. Kafir kimse için bu rüya hidayete ermeye işarettir. Hasta için bu rüya iyileşip sağlıklı biri olmaya işarettir. Ayrıca bir münakaşa olacağına ve o kimseden gelecek bir söze üzülmeye delalettir.

 7. Rüyamda tanıdıgım bir ailenin evindeydim. (gerçek hayatta bana kötülügü dokunan bir aile) ailenin oglu geliyor ve bütün eve kamera yerleştirecegini söylüyor ve yerleştiriyor, buzdolabını açıyor, dolap yiyecek dolu ama orada bile kamera var, ailenin annesi biraz fenalaşıyor, kan şekeri düştü galiba diyorum evde bulunan bir akrabası düzelmesi için bir tabak patates yemegi getiriyor ve o kaşıkla yiyor ve biraz düzeliyor
  Ayrıca isabetli yorumlarınız için teşekkür ederim.

  1. Rüya Yorumcusu

   Anonim kardeşim rüyanın yorumu şöyle : İyi hayata başlanacağına, evlenmeye, çocuk sahibi olmaya, toplu para kazanmaya, evinizde olan her şeyin değişeceğine, hedeflerinizi gerçekleştireceğinize işarettir…

 8. Mrb.. Rüyamda babamın işlettiğim dükkana elinde bir çuval patatesle gelmesi Ne anlama gelir yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler 😊

  1. Rüya Yorumcusu

   Zenann kardeşim rüyanın yorumu şöyle : Bütün hedeflerin gerçekleşeceğine,berekete,kaybettiğinizi sandığınız değerli bir eşyayı bulacağınıza ve mutlu olacağınıza,mala,şöhrete,mutluluğa,gönül rahatlığına,yeni arkadaşlıklar kurmaya işarettir…

 9. Ruyada annem kendi elleriylesobada patatez kozleyip yedirdi bense ise girme derdindeydim gec kalirsam babamin kizmasindan korkarak isysrinin etrafinda babamdan gizlenerek nasil isyerine girerim derdindeydim guvenligin yanimda oturdum dolmusla gitmeye kalktım kaza oldu ama birsey olmadi tekrar ayagakalktm isegidicem diye

  1. Rüya Yorumcusu

   Elif kardeşim rüyanın yorumu şöyle : İşlerinizde kariyer yapıp yükselmeye,en üst düzeyde çalışmaya,zirveye çıkıp başarılı olacağınıza,mutlu ve müjdeli haberler almaya,sıkıntıların bitmesine ve büyük feraha kavuşup rahata ermeye işarettir

 10. Merhaba ruyamda patates seciyordum ve asiri iri ve guzellerdi kendimde hamileyim su anda bi ilgisi varmi yorum yaparmisiniz

  1. merhaba gulseren Rüyanızın yorumu şöyledir: çözümlenmesi zor bir sorununun olacağına ve sonunda da çözüleceğine işaret sayılır. Bazen sarsılmaz bir inanç olarak tanımlanır, kimi zaman ise, umut, beklenen bir güzel haber veya iyi misafir olarak da yorumlanır.

 11. hayirli gunler.ruyamda eski isyerime gidiyorum.iki tane kiz arkadasim peynir ve dilimlenmis patates paketliyorlar..bende size yardim etmeye geldim diyorum…

  1. merhaba Ayfer rüyanızın anlamı: müjdeli bir haber almaya, makamca yükselmeye işarettir. Malını başkasına kaptırmamaya işaret eder. bir başka alim ise yolculukla yorumlar. Rüyanız ferah bir kazanca ve mutluluğa işarettir. Bir rivayete göre beklenmeyen bir yerden bir menfaat göreceğine delâlet eder.

 12. Rüyamda içeri girdimde ilk okul sınıf arkadaşım masada yemek yemişti tabağının boş olduğunu gördüm masada ama rüyada yedi şeyin patates oldunu hissettim

  1. Rüya Yorumcusu

   Esra kardeşim rüyanın yorumu şöyle : Mala,şöhrete,mutluluğa,gönül rahatlığına,yeni arkadaşlıklar kurmaya,istenilen şeye kavuşulacağına,yeni ve bol kazançlı bir işe başlanılacağına,hiç ummadığınız bir yerden elinize büyük miktarda para geçeceğine,içinde bulunduğunuz senenin fevkalade geçeceğine,her işten çok büyük kar sağlayacağınıza,elinizden para çıkacağına işarettir…

Rüyanızı yazın, yorumlayalım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: İçerik korunmaktadır !!