Ruyada Yemek Gormek: Rüyada Yemek Yemek ( Ekmek, et, balık, üzüm, incir)

Rüyada yemek ile ilgili rüyaların çok çarpıcı ve beklenmedik anlamlara geldiğini söyleyebiliriz. Düşlerde görülen yemek sahneleri dini, İslami ve diyanet rüya tabirleri sorgulamaya göre farklı anlamlara gelir. Rüyada yemek görmek; bazen ölüm, bazen, hastalık, bazen, sürpriz bir haber, para, iş ve kariyer demek. Sizin gördüğünüz yemek yemek mi, yemek yapmak mı, yemek pişirmek mi ona göre ne demek olduğunu aşağıda okuyabilirsiniz. Bu rüya tabirlerinde rüyada yemek görmek, rüyada ekmek yemek, yemek yemek, yemek yapmak, yemek vermek gibi düşlerin anlamını öğreneceksiniz.

Rüyada Yemek Görmek

ruyada yemek yemek gormek-yemek yapmak-et gormek-ekmek-yemek-yemek vermek-yemek almak-yapmak-islami dini diyanet

Rüyada Yemek Görmek: Yemek masasına birçok yemeğin konduğunu ve kendinin de sedirde oturdu­ğunu görmek şan, şeref, şöhret, mevki, makam, sünnet ve düğün ziyafeti müjde, düğün, zenginlik, hayır ve menfaatle tabir olunur. Ziyafet sofrası kurulmuş ve çeşit çeşit yemekler sofraya konmuş olduğu halde kimsenin sofraya oturmadığını görmekte hayır yoktur. İslami Düşlerde gorulen yemek ruyasi; Tüm hayatınız mutluluk içinde geçireceğinizin kesin delilidir. Açken yemek yiyemediğinizi görmek: Çoğu günlerinizi parasızlıkla ge­çireceğinize ancak bundan pek fazla şikâyetçi olmayacağınıza işarettir. Üzerinde yemekler bulunan bir sofra görmek kısmet, makâm ve itibârdır.


Rüyada Yemek Yemek

ruyada et yemek-ruyada et gormek ne demek-diyanet ruya tabirleri-ruyada cig et-pismis et gormek et kesmek-1001ruyatabiri

Rüyada Yemek Yemek: Bütün rüya tabircilerinin ortak açıklamalarına göre güzel pişmiş, yenmesi kolay, tatlı, lezzetli yemek yediğini görmek hayır, menfaat, rızık, mal, mutluluk ve zenginliktir. Acı ve biberli yemek yediğini görmek hüzün ve kedere işarettir. Ekşi yemek hastalık ve sıkıntıyla yo­rumlanır. Kokmuş ve bozulmuş yemek yediğini görmekse harama delalet eder. Diyanet ruya tabiri sorgulama; ağzına tatlı ve leziz yemekten bir lokma koyduğunu gören sevine­ceği bir söz duyar, ya da sevdiği birini öper. Pişmemiş, kötü kokulu ve lez­zetsiz yemekten bir lokma ağzına attığını görmekse kötü söz duymaya işarettir. Birinin kendisine yemek verdiğini gören kimsenin eline mal geçer. Yağsız ve tatsız bir yemek yediğini gören ölümü isteyecek kadar darlığa düşer. ofrada uzun süre yemek yediğinizi görmek: Çok uzun yaşayacağınız anlamına gelir.


Rüyada Ekmek Görmek-Yemek

ruyada ekmek almak-ruyada ekmek yapmak-ruyada ekmek vermek

Rüyada ekmek görmek-yemek: Bir veya iki ya da yarım ekmek bulduğunu gören kimsenin varsa, üzüntüsü yok olur. Kirmanî: “Sıcak ekmek yediğini görmek iyi kazanca; güzel ve beyaz ekmek yediğini görmek, ülkeyi yönetenlerin adaletli davranacaklarına; kö­tü ve kararmış ekmek yediğini görmek geçim sıkıntısı anlamına gelir. Mağripli Cabir’e göre, ince ekmek, yani pide veya yufka yediğini gör­mek geçim için çalışmak demek. İsmail Eş’as, “Ekmek görmek insanlığa, insanın mertebesine delalet eder,” demiştir. Çok yakında arzularınıza, isteklerinize kavuşacağınıza ve bol­luğa, berekete yorumlanır, ya da düzenli ve huzurlu bir evliliğe işarettir. Buğday ekmeği: Uzun zamandır halledemediğiniz işlerinizin yoluna girece­ğine işarettir. Çavdar ekmeği: Dertlerinizden ve sıkıntılarınızdan kurtula­cağınıza işaret eder. Yufka ekmeği: Alacağınız bir haberle çok sevinece­ğiniz anlamına gelir


Rüyada Et Görmek-Yemek

ruyada-et pisirmek-pismis et gormek-kokmus-et-pisirmek-kemikli-et-kesmek-ruyada-beyaz-et-yemek-kirmizi-et-dogramak-1001ruyatabiri

Rüyada Et Görmek-Yemek: düşlerde görülen et; Belirli bir düzene kavuşamamanız zararınıza sebep oluyor anlamına gelir. Pişmiş et: Mala ve mülke. Çiğ et: İllet bir hastalığa. Taze et: Ve­fat ve asılsız laflara işarettir. Et almak: Kötü bir durumdan dolayı üzüntü­ye işarettir. Rüyada et yemek pek de iyi bir rüya olarak yorumlanmaz, fena bir dedikoduya, koyun eti hastalığa veya felakete, küş eti ise yiyenin muradının olacağına delalet eder. Ruyada tavuk eti yedi­ğinizi görmek: Eşinizden ya da eşinizin ;yakınlarından bir kazanca işarettir. Bu rüya mal elde etmeye işaret eder. Sığır eti yediğinizi gör­mek: Kazancınızın helal olacağına işarettir. Manda etinden yediğinizi görmek: Kendi çıkarlarınızı ön planda tutarak büyük paralar kazanacağınız anlamına gelir.


Rüyada Yemek YapmakPişirmek

ruyada yemek pisirmek-yemek yapmak-ruyada yemek pisirdigini gormek ne demek-diyanet islami dini-1001ruyatabiri-ruayda yemek gormek yemek

Rüyada Yemek Yapmak: Bir şeyi kıvamında pişirdiğini görenin muradı gerçekleşir. Pişirmek is­tediği şey kaynadığı halde pişmiyorsa ne kadar çalışsa da muradına ere­mez. Zahmet çekmeden ocağa koyduğu yemeğin piştiğini gören rahata erer ve kazancı gayet iyi olur. Yenmesi helal olan her şeyin pişirilmesinde hayır ve iyilik vardır. Yenmesi haram olan yiyeceklerin pişirilmesindeyse zarar ve ziyan vardır. Bir hasta için perhiz yemeği pişirdiğini görmek has­tanın iyileşmesine, rüya sahibinin sağlıklı ve sıhhatli oluşuna işarettir. İçinde bulunduğunuz zor durumda hiç beklemedi­ğiniz bir yerden size bağış yapılacağına işarettir. Yemek pişirmeyi bilme­diğiniz halde yemek pişirdiğinizi görmek: Bol kazanç elde edeceğiniz ye­ni bir işe başlayacağınıza işarettir. Bir şeyler pişirdiğinizi görmek: Kalbinizin temizliği saye­mde muradınıza ereceğinize işarettir. Sebze pişirmek: Elinize geçen son şansınızı bir işte deneyeceğinize, ancak gerçekte başarılı olup olmayacağını­zın sizin elinizde olduğuna işarettir. Et pişirmek: Gücünüz sayesinde iste­diklerinizi elde edeceğinize işarettir. Yemek yapmanın detaylı anlamını okumak için: BKZ.


Rüyada Yemek Vermek

Ruyada-Yemek-Gormek-Yemek-Yapmak-Diyanet-ve-islami-Ruya-Tabiri-yemek-pisirmek-ekmek-yemek-et-yemek-1001ruyatabiri

Rüyada Yemek Vermek: Başkalarına yemek verdiğinizi görüyorsanız, bu sizin fedakâr ve paylaşımcı yö­nünüzü devreye sokmak istediğinizi ifade eder. Yemek lokma dağıttığınızı görmek: İyi bir işe girip çalışacağınıza ya da bekârsa­nız mutlu bir evlilik yapacağınıza işarettir. Dini ruya tabirleri sözlüğüne göre ruyada yemek vermek veya dağıtmak; oturup da kara kara düşüneceğiniz yerde hayatta ilerlemenin yollarını aramanız gerektiğine işarettir.


Rüyada Tatlı Yemek

Rüyada Baklava Görmek

Rüyada Tatlı Yemek: Ne cins olursa olsun düşünüzde tatlı yemeniz, eğ­lence ve rahatlama isteğini ifade eder ve kimi zaman da, yakın gelecekte alınacak olumlu, sevindirici geliş­me ve haberleri simgeler. Rüyanızda tatlı yediğinizi gördünüz ise; Hiç ummadığınız bir anda elinize bir miktar para veya mal geçeceğine işarettir.


Rüyada Balık Yemek

ruyada-balik-yemek-ruyada-balik-gormek-balik-tutmak-ne-demek-pismis-diyanet-1001ruyatabiri

Rüyada Balık Yemek: Rüyanızda balık gördüyseniz; Giriştiğiniz işte başarı sağlayıp mal-mülk sahibi olacağınıza, askıda kalmış işlerinizi halledip feraha kavuşacağınıza, dargın olduğunuz kimselerle barışıp onlardan büyük yardım göreceğinize işarettir. Balık rüyası değişik şekillerde yorumlanır: Büyük balıklar mal ve ganimet, küçük balıklar üzüntü ve keder, büyük ve küçük balıkların bir arada görünmesi mal ve parayla tabir olunur.Bir balık avlayıp yediğini gören son derece mem­nun olup sevineceği bir şeye sahip olur, kendisini sevindirecek sözler du­yar.


Rüyada Üzüm Yemek

Rüyada Üzüm Görmek Neye İşarettir? 1001ruyatabiri.com

Rüyada Üzüm Yemek: Rüyanızda üzüm yiyiyorsanız veya üzüm görüyorsanız; İş hayatınızda hareketli bir döneme gireceğinize, dost veya yakınlarınız arasında kırgınlıklara sebep olacağınıza, bir müddet dargın kalacağınıza işarettir. Üzüm görmek, Danyal(a.s.)’a göre hayra ve helal mala işaret­tir. Mevsiminde siyah üzüm yediğini görmek üzüntü ve keder; mevsimsiz üzüm yediğini görmek hastalıktır. Bazı rüya tabircileri, mevsimsiz olarak siyah üzüm yediğini gören yediği her üzüm tanesi kadar değnek yer, der.


Rüyada İncir Yemek

rüyada incir toplamak

Rüyada İncir Yemek: Rüyada taze incir görmek; bir kadın veya erkek tarafından derin bir aşkla sevilmekte olduğunuza, kuru incir görmek; keder ve endişelerinizin artacağın anlamına gelir. Kirmanî’ye göre, incir görmek değişik şekillerde yorumlanır: Sarı incir hastalık ve dert demektir. Siyah incir üzüntü, keder ve pişmanlıktır. Yeşil incir borç demektir. Bir rivayete göre mevsiminde tatlı incir ye­diğini görmek rüya sahibi için kötü sayılmaz. İncir yediğini görmek neslin, yani soyun çoğalmasına, bir rivayete gö­re rızka delalet eder. İncirden az bir şey yediğini görmek bela, sıkıntı ve keder anlamına gelir. Bir çok rüya tabircileri incir rüyasının iyiye delalet ettiğinde birleşmiş­lerdir, bazı yorumcular ise iyi olmadığını savunmuşlardır. Çünkü incir üzüntü ve sıkıntı anlamına gelir, demişlerdir.


Rüyada Elma Yemek

ruyada elma gormek-ruyada elma yemek-ruyada elma almak vermek satmak-islami ruya tabirleri-

Rüyada Elma Yemek: Elma yemek; rüyada hırs ve nefrete, elma ağacı ise, sahibinin hizmet erbabı bir kimse bulunduğuna işaret eder. İbn-i Sirin’e göre, ağaçtan kırmızı bir elma koparıp yediğini görme bir kız çocuğuhun doğacağına işarettir. Danyal’a (a.s.) göre, kendisinde bulunan bir elmayı yediğini gören işinde çalışkan ve gayretli olur. Bir rivayete göre muradına erer.
Bazı rüya tabirciierine göre elma rüyası sekiz şekilde tabir olunur: Ev­lat, menfaat, hastalık, cariye, mal, devlet, gayret ve haber.


Rüyada Çikolata Görmek-Yemek

Rüyada Çikolata Görmek-Yemek: Rüyada çikolata yemek veya görmek, sıhhatinizin devamlı olarak iyi ve afiyette olacağına işarettir. Ruyada cikolata yemek: Bu rüya sevinmeye, yakında gelecek bir müjdeye işaret eder. Rüyasında çikolata yediğini gören kimsenin sağlığının düzeleceğine işarettir. Bedensel sağlığınızın yolunda gideceğine işarettir.


Rüyada Tavuk Görmek veya Yemek

ruyad-yemek-gormek-yemek-yedigini-gormek-tavuk-gormek-yemek-diyanet-dini-islami-1001ruyatabiri

Rüyada Tavuk Görmek veya Yemek: Rüyanızda tavuk yadiyseniz; Bekar iseniz çok kısa bir zamanda başınızdan bir evlilik olayı geçeceğine, evliler için ise: tanışacağnız kimseyle hoşça vakit geçireceğinize işarettir. Tavuk görmek Ebu Sait El Vaiz’in söylediğine göre, güzel ka­dınla yorumlanır. İbn-i Sirin’e göreyse, cariye ve evin hizmetkârı, piliçleriy­se cariye ve hizmetkârların çocuklarıyla tabir edilir. Cafer Sadık (r.a.): “Tavuk görmek üç şekilde yorumlanır,” diyor: Gü­zel eş, güzel cariye ve sadık hizmetkâr.


Rüyada Sofra-Yemek Masası Görmek

Ruyada Sofra Gormek-Ruyada Sofra Kurmak-sofra Hazirlamak-Bezi Veya ortusu Gorme

Rüyada Sofra-Yemek Masası Görmek: Üzerinde yemek yenmesi için kurulmuş olan sofra hayır, menfaat, şöhret ve zenginlikle tabir olunur. Bazı rüya tabircilerine göre, sofra görmek şan, şeref, ferah ve işlerin düzenli olmasına delalet eder. Bir rivayete göre üzerinde türlü yiyecekler bulunan sofra kendisi ve ailesi için rızık ve kısmet elde etmeye işarettir. Üzerinde yemek yenmesi için kurulmuş olan sofra hayır, menfaat, şöhret ve zenginlikle tabir olunur. Bazı rüya tabircilerine göre, sofra görmek şan, şeref, ferah ve işlerin düzenli olmasına delalet eder. Bir rivayete göre üzerinde türlü yiyecekler bulunan sofra kendisi ve ailesi için rızık ve kısmet elde etmeye işarettir. Sofra bezi ile sofrayı sildiğinizi germek: Bereketli bir yıl geçireceğinize işarettir.


Rüyada yemek görmek veya yemek – diyanet rüya tabirleri sözlüğü ansiklopedisi

Rüyada Yemek Görmenin 1001 Rüya Tabiri

 • Karnınız açken sıcak bir yemek bulduğunuzu görmek: Başınızdan talih­siz bir olay geçeceğine işarettir.
 • Yediğiniz yemekten tat alamadığınızı görmek: Büyüklerinizden azar işiteceğinize işarettir.
 • O yemekten tat al­dığınızı görmek: Yaptığınız bir işten dolayı övgüyle söz edileceğinize işa­rettir.
 • Yenmemesi gereken bir şeyi yediğinizi görmek: Gergin bir anınız­da ağzınızdan çok kötü bir söz çıkacağına, ileride bu söz yüzünden başınıza gelmedik olayın kalmayacağına işarettir.
 • Enfes yemekler yediğinizi gör­mek: Malınızın artacağına rahat bir hayat süreceğinize işarettir.
 • Kötü ye­mekler yediğinizi görmek: Tam tersine yorumlanır.
 • Bozulmuş ekşi ye­mekler yemek: Hastalıklara ve bu durumun verdiği sıkıntılara, haksız kazan­ca yorumlanır.
 • Yabancıyla yemek yediğinizi görmek: Arkası gelecek bol bir kazanca işarettir.

DİNİ, İSLAMİ VE DİYANET RÜYA TABİRLERİ

Kendisine yemek veren; iyi biriyse helal, günahkâr biriyse haram maldır. Ağzına gayet sıcak bir lokma koyup yuttuğunu görenin başı belaya girer. Lokmanın boğazında kaldığını görmek bela, felaket hüzün, keder, işlerin bozulması, geçim sıkıntısı anlamına gelir. Lokmayı zorlanmadan yuttuğunu görmek hayır, menfaat, mal ve ser­vet sahibi olmaya delalet eder.

Çok sıcak yemek gormek; geçim sıkıntısına, lezzetli yemekler iyi kazanca, ye­meğin içinde kıl bulunması hüzün ve kedere işarettir. Yemekten sonra parmaklarını yaladığını görenin elde edeceği hayır az olur. Yemeği su gibi içtiğini görenin rızkı ve kazancı bol olur. Ağzına çok fazla yemek doldurduğunu görenin işleri bozulmaya yüz tutar. Tattığı bir yemeği çok lezzetli bulan sevinç ve mutluluğa erer. Tadına bak­tığı bir şeyden tiksinti duyan ölür. Bir yemek tabağı veya siniden yemek yerken yemeğin bittiğini görenin ömrü artık sona ermiştir. Yemek kabını boşaltıp dili veya parmağıyla yaladığını görenin artık o yerde rızkı tüken­miştir veya eceli yaklaşmıştır.

ruyada-et-pisirmek-ruyada pismis-et-gormek-et yemek-kemikli et-kokmus-et-pisirmek-kesmek-1001ruyatabiri
ruyada-et-pisirmek-ruyada pismis-et-gormek-et yemek-kemikli et-kokmus-et-pisirmek-kesmek-1001ruyatabiri

Kendisi için kurulmuş olan bir sofradan birçok misafirin yemek yediğini gören, eğer layıksa büyük bir mevki elde edip halka hükmeder; eğer layık değilse halka iyilikte bulunur ve yardım eder.

Kirmanî’ye göre; “ziyafet sofrasından yemek yediğini gören hayır ve rı- zık elde eder. Kurulmuş olan bir sofradan yemek yediğini gören, bekarsa evlenir. Sofrada önündeki yemeğin ota dönüştüğünü gören yoksul düşer.”
(Ziyafet sofrası kurmak uzun ömre, sofrayı toplamak ölümün yaklaştı­ğına işarettir.)

RÜYADA YEMEK PİŞİRMEK, PİŞİRDİĞİNİ GÖRMEK

Rüyâsında bir şeyi tam kıvamında pişirdiğini görenin, murâdı yerine gelir. Bunun tersini gören ise bütün gayretine rağmen arzusuna nâil olamaz. Zahmet çekmeksizin yemek pişirdiğini gören, rahata çıkar.

Yenmesi helâl olan bir şeyi pişirmek, hayır ve men­faattir. Haram bir şeyi yâhut acı bir yemeği görmek, üzüntü, zarar ve hüsrânla yorumlanır.

“Çok sıcak bir lokmayı yuttuğunu gören, belâya düşer. Yemek kabını boşaltıp parmağıyla veyâ diliyle yaladığını görenin o bölgedeki rızkı bitmiştir veyâ eceli yakındır.”

 • EMEK PİŞİRMEK: Diyet yemeği pişirdiğinizi görmek: Gören kişinin sağlığının yerinde olacağına, eğer yakınlarından birisi hasta ise iyileşeceğine işarettir.
 • Pişirdiğiniz yemeğe sürekli su kattığınızı görmek: Düşlerinizi gerçekleştireceğinize işarettir.
 • Vahşi hayvan eti pişirmek: İn­sanlara pek değer verilmeyen, aşağılanan bir yere işarettir.
 • Yemek pişirmek: Rüyada kendinizi yemek pişirirken görmeniz, yeni fırsat ve olanaklardan, yaratıcılığınızı kullanarak yararlanabi­leceğiniz ve var olan sorunlara çözüm getireceğiniz anlamına ge­lir. Bu aynı zamanda, henüz farkına varmadığınız yeni yetenekle­rinize de dikkat çeken bir rüyadır.

Yemek gormek: Sofrada başka insanlarla birlikte yenen herhangi bir sıcak yemek, sosyal ilişkileri geliştirmeye duyulan ihtiyacın simgesidir.

AŞ GÖRMEK: Zorlukla katlandığınız geçim sıkıntısından kurtularak rahata ve huzura kavuşacağınıza işarettir.

YEMEK PİŞİRMEK: 1001 RÜYA TABİRİ

Etin tam pişmediğini görmek: Veri­len sözlerin tam olarak yerine getirilmeyeceğine bu durumda da isteklerinize tam olarak kavuşamayacağınıza işarettir. Eti pek yenmeyen vahşi hayva­nın etini pişirdiğinizi görmek: Gayrimeşru yollardan elde edeceğiniz ve ha­ram olan bir gelire işaret eder.

 • Gelişigüzel bir yemek pişirdiğinizi gör­mek: Gerçekte vaktinizi boşa harcayacağınıza, ancak öte yandan da sevap iş­leyeceğinize işarettir.
 • Sadece kendinizin yiyebileceği bir şeyi pişirmek: Her şeyin üstesinden tek başınıza gelmeniz gerektiğine ne varsa insanoğlu­nun kendisinden fayda edineceği kuralına işarettir.
 • Bir şeyi pişirmek ama­cıyla uğraştığınız halde pişmediğini görmek: İsteklerinize hayallerinize kavuşamayacağınız anlamına gelir

Rüyada Lokma Görmek-Yemek

Büyük bir kısmetin sizi beklediği anlamına gelir. Lokma ye­diğinizi görmek: Çok alçak gönüllü bir insan olduğunuza ve elinizdeki, maddi, manevi tüm olanakları başkaları için de kullanacağınıza işarettir.

Rüyada Acıkmak

Ruyada acıkmak veya düşlerde iştahın açık olması, maddi ve manevi doyumsuzluklara dikkat çeker. İştahınızın kapandığını görmenizse, birtakım yoksunluklar nedeniyle üzüntü duyduğunuzu gösterir.

RÜYADA YEMEK YEMENİN PSİKOLOJİK ANLAMI (PSİKANALİZİ)

Yemek yemek psikolojik olarak: En temel ihtiyacımız olan yemek yemek, rüya­larda da buna paralel biçimde, bazı birincil ihtiyaçlarımızı karşı­layamadığımız ve eksiklik duygusu içinde olduğumuz yolunda bi- linçaltımız tarafından iletilen bir uyarıdır. Rüyanızda yemek yiyor ve bundan hoşlanıyorsanız, yaşamla ilgili temel ihtiyaçlarınızı gi­derme yolunda adım atıyorsunuz demektir. İstediğiniz ve açlık hissettiğiniz halde yiyemiyorsanız, yaşamınızın bir evresinde sizi etki­leyen kimi yoksunluklar nedeniyle üzüldüğünüz ve tedirginlik duyduğunuz söylenebilir.

Psikolojide yemek ne anlama gelir? Size ikram edilen yemeği reddediyorsanız, içinde bulunduğunuz çevreye tepkili olduğunuz ve onların istek­lerini kabul etmeme eğilimi taşıdığınız anlamına gelir. Oruç tutmaksa, manevi değerlere ve güçlü inaçlara gönderme yapar. Açlık grevi yapmak da, dış dünyayı ve toplumu protesto etmek olarak yo­rumlanabilir. Orucunu bilmeden yemek: Bilmeden orucunu yediğini gören kimse, ummadığı yerden bir mala konar veya miras kalır. Bu rüya, rüya sahibinin güzel bir rızıkla müjdeleneceğine işarettir.

RÜYADA SOFRA VEYA YEMEK MASASI GÖRMEK

SOFRA: Rızkın bolluğuna, bir davete katılmaya, rahata ve huzura yorum­lanır. Sofra hazırladığınızı görmek: Kazancınızın bir bölümü ile yoksul insanlara yardım edeceğinize işarettir.

 • Kurulu sofrada yemek yediğinizi görmek: Elinize geçen bir malı oldukça yüksek fiyatla devredeceğinize, ra­hat ve huzur içinde yaşayacağınıza işarettir.
 • Sofrayı kaldırdığınızı gör­mek: Ömrünüzün son günlerini yaşadığınız halde pintiliğe devam edeceğini­ze işarettir.
 • Sofrada katık yediğinizi ğörmek: Durumunuzun bozulacağı­na geçim sıkıntısı içine düşeceğinize işarettir.
 • Sofrada tek başınıza otur­duğunuzu görmek: Eşiniz ya da sevgiliniz tarafından terk edileceğinize işa­rettir.
 • Kalabalık sofra görmek: Kalabalık bir ailenin reisi olacağınıza işa­rettir.
 • Kurduğunuz sofrayı başkasının kaldırdığını görmek: İşsiz kala­cağınız anlamına gelir.
 • Ziyafet sofrası görmek: Arkadaşlarınız, aileniz ve akrabalarınız tarafından çok sevilen bir kimse olacağınıza işarettir.

Rüyada Meyve Görmek

MEYVE GÖRMEK: Herhangi bir meyve görmek ya da yemek: Narin bir ruh yapı­nız olduğuna, ilişkilerinizde çok duygusal davranacağınıza, bu özelliğinizden dolayı da size sıcak ve samimi yaklaşan karşı cinsinize hemen âşık olacağı­nız anlamına gelir.

 • Turfanda meyve görmek: Bir olaydan ötürü size kız­gınlığı olan birinin, içini kusacağı anlamına gelir.
 • Ham meyve yediğinizi görmek: Borca gireceğinize ya da konuşma arazlı birisiyle tanışacağınıza işarettir.
 • Ağaçtan meyve topladığınızı görmek: Bir dostunuzun akrabala­rından birisiyle evleneceğinize, ya da o dostunuzla ticari ortaklık ilişkisi ku­racağınıza işarettir.

RÜYADA YEMEKHANE VEYA MUTFAK GÖRMEK

 • YEMEKHANE: Başınıza gelebilecek her tür zorluklarda başvuracağınız ve size hiçbir yardımını esirgemeyecek güçlü ve kudretli bir kişiye yorumla­nır.
 • MUTFAK: Bir müddet sonra paraya kavuşacağınıza, ancak hayatınızın altüst olacağına size saadet getirmeyeceğine işarettir.
 • Mutfakta yemek yaptığınızı görmek: Evliliğe, evli iseniz mutlu bir beraberliğe işarettir.
 • MUTFAK: Rüyada bir mutfakta yemek yediğinizi veya orada yemek pişirdiğinizi görmek, çok zengin olacağınıza, evli iseniz, mutlu, bekâr iseniz, ömrünüz boyu mutluluğu tanımayacağınıza işaret eder.

Yemek Ocağı Görmek

OCAK: Geçiminizi sağladığınız ve hayli para kazandığınız işinizin kötü bir döneme gireceğine, dikkatli olmanız gerektiğine dair bir uyandır.

 • Yanık ocak görmek: Eşinizle iyi bir uyum göstererek mutlu olacağınıza işarettir.
 • Ocağın söndüğünü görmek: Evinizde huzursuzluk yaşayacağınıza, cehen­nem azabı çekeceğinize, eve bir uğursuzluk çökeceğine işarettir.
 • Ocağın ba­şında oturduğunuzu görmek: Büyük umutlar bağladığınız işinizi kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya kalacağınıza işarettir.
 • Ocak başında insanlarla oturup dertleştiğinizi görmek: Sıkıntılannızı aşamayacağınıza çare olarak da gayrimeşru işlere tevessül edeceğinize işarettir.
 • Ocakta yemek pişirdiğinizi görmek: Evlenme yaşınızın geçmekte olduğu anlamına gelir.

BİZİ TAKİP EDİN BİZE SORUN: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanlımız, ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için de BURAYA TIKLAYARAK rüya uygulamasını indirip uygulamanın içindeki sayfaların altına yorum olarak yazarsanız rüyanız (kahin) tarafından hemen yorumlanır.


“Ruyada Yemek Gormek: Rüyada Yemek Yemek ( Ekmek, et, balık, üzüm, incir)” üzerine 22 yorum

 1. Merhaba.evliyim,çocuk yok.Rüyamda yaz zamanı güneşlik ben dışarıdayım deniz kenarında.dilek isimli eski kız arkadaşım beni yemeğe çağırıyor.sanki tesadüf karşılaşmışız.taş arnavut kaldırımı yol görüyorum deniz kenarı gittikçe denize suya doğru giden.araç suya girdi diyom.kendisi deniz kenarında sofra hazırlıyor birileriyle beyaz tabaklar hem çorba hem servis tabağıöüst üste.masa küçük lakin kalabalığız.ne yedik hatırlamıyorum.yürüyorum büyükçe yuvarlak beyaz masaörtülü bir masa görüyorum.bir garson arkamdan yetişiyor.efendim yemeğiniz hazır deyip masaya bırakıyor.ben çok doydum zaten yiyemem bekledim gelmediniz diyom.o da siz bilirsiniz diyor.tabakta parmak gibi ince doğranmış et veya pastırma gibi daha çok ve püre gibi birşey var bayaz.öyle ahım şahım bir yemek de değilmiş zaten diyom.

  Cevapla
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Helal mal kazanmaya, sıkıntıların gitmesine, borçlarınızın ödenmesine, şerefe ve yüksek bir mertebeye sahip olmaya işarettir…

Rüyanızı yazın, yorumlayalım