Rüyada Müzik Dinlemek, Muzik Aleti Çalmak

Rüyada müzik duymak, dinlemek her zaman huzuru ve mutluluğu temsil eder. Bekar biri için bu rüya, ayaklarını yer­den kesecek bir aşka işarettir. Hasta birinin rüyasında güzel bir müzik duyması, kısa zamanda şifa bulacağına yorulur. Rüyasın­da bir müzik aleti çaldığını gören kimse, hak ettiği başarıya ki­şisel gayretiyle ulaşır. Bir grup vb.yle birlikte müzik yapmak, in­san ilişkilerinde başarılı olmak demektir. Evde müzik dinlemek yuvada, ailede huzura delalettir. Eğer bir sorun varsa da kısa za­manda çözülecektir. Ancak keyif, neşe, huzur vermeyen bir mü­zik, üzüntü yaratacak dedikodu anlamına gelir. Ayrıca duygu­larla ilgili sıkıntıyı yansıtır.

 • Müzik aleti çalmak: Herhangi bir müzik aleti ile müzik çaldığınızı ve sesle ona arkadaşlık ettiğinizi görmek, gerek ev ve gerekse iş hayatında aile ve arkadaşlarınız arasında sevilen bir kimse olarak kabul edildiğinizi,
 • Bir müzik aletiyle bir konsere katıldığınızı görmek, gelecekte muhitinizde tanınmış bir iş insanı ve iyi bir aile babası olacağınıza,
 • Evinizde arkadaşlarınıza bir konser verdiğinizi görmek, ticari hayatınızda yabancı bir firma ile iyi bir iş bağlantısı yaparak büyük bir kazanç elde edeceğinize,
 • Müziğe ayak uydurmak: rüyanızda bir dans müziğine ayak uydurarak ona refakat ettiğinizi ve tempo tuttuğunuzu görmek, sosyal yaşantınızda sosyete içinde sevilen bir kimse olduğunuza yorumlanır.
 • Rüyanızda kederli ve hüzünlü bir müzik dinlediğinizi görmek, canınızı sıkacak haberlere hazırlanmanız gerektiğine işarettir.
 • Şarkı söylemek: söylüyorsanız; Alacağınız bir üzüleceğinize, manevi sıkıntı işarettir. Rüyanızda şarkı habere fazlasıyla içine gireceğiniz anlamına gelir.

Rüyada Müzik Dinlemek

Rüyada kulağınıza müzik sesleri geldiğini hissetmek: Bu işe yeteneğiniz olduğuna ya da çok rahat bir yaşantınız olacağına işarettir. Rüyanızda bir müzik sesi işitiyorsanız; Üstün çalışmalarınızın sonunda mutlu ve sıhhat dolu günler geçireceğinize işarettir.

Rüyada Müzik Aleti Çalmak

Rüyada bir müzik aleti çalarken görmek, bir geziye çıkmak üzere olduğunuza İşaret eder. Rüyada bir müzik aleti görmek; sevmediğiniz bir insanla karşı karşıya geleceğinize, kendinizin müzik aleti çaldığınızı görmek; iyi huylarınız ve sempatik olmanız yüzünden aşk hayatında daima bir başarıya ulaşacağınıza işarettir.

 • Müzik aletleri: Rüyada müzik aletlerini çalmak, dinlemek, yapmak, satınak ve satın almak hep üzüntü ve kederle yorumlanır.
 • Müzik aletlerini kırmak: Rüyada müzik aletlerinden birini kırdığını gören kimse için bu rüya, hayırlara vesiledir.

Ruyada Muzik Duymak

Rüyada müzik çalındığını duymak ve görmek gelecekte sefa içinde geçecek bir hayata delâlettir. Rüyada herhangi bir müzik parçasının duymak, dinlemek; Yeni bir aşk serüvenine atılacağınızı veya arkadaşlarınızla çok neşeli günler geçireceğinizi gösterir.

Diyanet Rüya Tabirleri: Müzik Duymak, Çalmak

 • Mağripli Cabir’e göre, “müzik ve çal­gı aletlerinden birini duymak yahut çalmak hayırdır.”
 • İmam Nablusi: Güzel sesle şarkı söylediğini görmek karlı tica­rete, kötü bir sesle haykırdığını görmek zararlı ticarete delalet eder.”
 • Ebu Sait El Vaiz’e göre: “şarkı söylemek üç şekilde yorumlanır: Alim, hekim ve vaiz. Çarşıda şarkı söylediğini görmek zengin için hayasızlık, yoksul için aklını kaybetmek demektir.”
 • Caferi Sadık: “Hamamda şarkı söylediğini gören anlaşılmaz şeyler söyler. Bir yerde şarkı söylediğini görmek, o yerde dost ve arkadaşlar arasında ayrılığı ge­rektirecek yalan ve hilenin meydana gelmesine delalet eder.”

Ruyada Müzik: Psikolojik ve Modern Anlamı

Müzik: Çok genel bir tanımla rüyada müzik, iç dünyamızın derin­liklerini ve güçlü duygularımızı simgeler. Müzik dinlemek ya da rü­yada “fonda” bir müzik duymak, bütünüyle o tür müziğin normal­de sizde uyandırdığı duygularla bağlantılıdır. Sevdiğiniz türde bir müzik, sözcüklerle tanımlayamadığınız, ancak içinizde güçlü bi­çimde var olan duyguların size huzur verdiği anlamına gelebilir.

Bunun karşıtı olarak, sevmediğiniz bir müzik, sizi rahatsız eden, belki de incinmiş duygularınıza dikkat çekiyor olabilir. Eğer rüya­nızda müzik yapan, çalan ya da şarkı söyleyen kişi sizseniz, kendi­nizi yeterince iyi ifade edemediğinizi ve insanların bazı olumlu özelliklerinizi görmediklerini, fark etmediklerini düşünüyorsu­nuz demektir. Belki de, kişiliğinizi ve duygularınızı, insanlara daha net ve daha yumuşak biçimde tanıtmanız, ifade etmeniz gereki­yordur.

Ruyada Müzisyen Olmak Görmek

Müzmin bekar olacağınıza ve yaşamınız süresince bir sürü gönül ilişkisine karışacağınıza işarettir. Rüyada müzikle meşgul müzisyen görmek; hayatınız boyunca başınızdan türlü aşk maceraları geçeceğine, fakat bunların sadece size hatıralarının kalacağına işarettir.

Müzisyen olduğunuzu görmek: Kaba davranışlarınızdan ve karakterinizden dolayı çevrenizce pek sevilmeyeceğinize tek başınıza kalacağınıza ve bu duruma da aslında sevineceğinize işarettir.

Bu Duaları Kaçırmayın!

BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için de BURAYA TIKLAYARAK rüya uygulamasını indirip uygulamanın içindeki sayfaların altına yorum olarak yazarsanız rüyanız (kahin) tarafından hemen yorumlanır.


4 thoughts on “Rüyada Müzik Dinlemek, Muzik Aleti Çalmak”

 1. Evliyim çocuk yok. Rüyamda adamlara biz koltuk takımı aldık hem güzel hem uygun diyorum. Lakin onlarınki bir kırık adı bir mal çıkıyor.bu değildi. Aynı ürün değil diyom.magaza gibi yerdeyim bir masam varmış çalıştığım müzik çalıyor güzel.muzikcalarin yerini değiştiriyorum bana daha iyi ses gelsin diye. Bir kadın daha var ya masada.ayrica üst deniyorum kabinde kapısı yok.annem ve baskari da önünde duruyor.zaten elbisenin altına pantolon giyiyorum soyunmaya kimse görmez diyor.tuvaletim geliyor arayıp buluyorum lakin minik sürgülü kilidi var ve kapanmıyor. Bir kaç kere kapıyı ittiriyorum tam oturacak kapı açılıyor. Bir adama kapıyı tutar işiniz açılıyor diyorum.beyaz tahta gibi kapı.alisveris merkezlerinde bulunanlar.

  Reply
  • Ayşegül Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Şu aralar size anlatılan yada anlatılacak şeylere inanmadan önce iyice bir süzgeçten geçirmenizin gerekli olduğuna işarettir…

 2. Rüyada erkek arkadaşım beni ana annesi ve dedisi ile tanıştırmaya götürüyor. Ninesi beni görüp çok seviniyor, sarılıyor ve bir sürü güzel söz söylüyor. Elini de öpüyorum. Sonra dedisi ile de görüşüyorum. Beni seviyor, ama erkek arkadaşıma tripli gibi oluyor az ziyaret ettiği ve ya beni geç tanışdırdığı için galiba

  Reply
  • Lala Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Korkularınızdan ve endişelerinizden kurtulacağınıza, önemli işlerde önderlik ve rehberlik etmeye, hayır ve iyilikte başarıya, bir zorluğun üstesinden gelmeye, güzel bir yol izlemeye, hikmetli işler yapmaya, yeni kararlar almaya işarettir…

Leave a Comment