Rüyada Meşe Görmek, Meşe Ağacı Görmek

Biri rüyasında meşe, meşelik görürse hiç ummadığı bir servete kavuşacağına ve bu serveti faydalı işlere hasredeceğine işarettir. Yaşlı bir meşe ağacı görmek; yaşamınızın uzun ve mutlu olarak geçeceğine, ömrünüzün çok uzun olacağı anlamına gelir.

Rüyada Meşe Görmek

Güçlü aile bağlarına işaret eder. Meşe palamudu ise ailenin maddi açıdan rahatlığını anlatır. Aynı zamanda miras anlamına da gelebilir. Meşe ağacına çıktığını gören, ailesine her anlamda yardımcı olur. Ancak meşe ağacına yaslandığını gören, kendi ayakları üzerinde duramaz ve daima ailesinden destek bekler.

 • MEŞELİK: Ağzı çok laf yapan, ancak zerre kadar kültürel birikimi olma­yan bir insanla beraber olacağınız anlamına gelir.
 • MEŞE PALAMUDU: İlk görüşte aşık olacağınız, bir insanla evlenerek amacınıza ulaşacağınız anlamına gelir.

Rüyada Meşe Ağacı Görmek

Meşe ağacı, sağlığınıza çok önem vereceğinize ve bunun sayesinde de çok uzun yaşayacağınız anlamına gelir. Rüyada meşe ağacı görmek, gölgesinde oturmak, işinizi başarabilmek için bütün kuvvetinizle çalışacağınıza, yaşlı bir kimse iseniz yakın bir arkadaşınızdan yardım isteyeceğinize, içinizdeki manevi kuvvet her işi başarabileceğinizin kanıtı olduğuna işarettir.

Ruyada Ağaç Görmek

Şansının açık olması ve refaha işarettir. Rüyada ağaç görmek çok hayırlıdır. İster yapraklı, ister yapraksız olsun ağaç rüyası yorumcular tarafından daima hayırla yorumlanmıştır.

Rüyada Ağaç Görmek - Diyanet Rüya Tabirleri www.1001ruyatabiri.com
Rüyada Ağaç Görmek – meşe ağacı gormek dikmek
 • Ağaçlar gürbüz ise: Sağlık işaretidir.
 • Meyve ağacı ve meyvelerini görmek: İyi bir izdivaç ya­pacağınıza işarettir.
 • Ağacın yapraklarının olmaması: Giriştiğiniz bir işte hüsrana uğrayacağınıza işarettir.
 • Koruda ağaçlar görmek: Huzurlu bir ge­leceğe işarettir.
 • Yaprakları olmayan bir ağacın gölgesinde uzanmak: Yakın gelecekte mutluluk ve mutsuzluğun bir arada yaşanacağına işaret eder.
 • Ağaç dikmek: Çocuk sahibi olmak anlamına gelir.
 • Kesilmiş veya yıkıl­mış ağaç: Üzüntüye işaret eder.
 • Ağacın cinsi belli değilse: Birisinden bir çıkarınız olacağı anlamına gelir.

6 thoughts on “Rüyada Meşe Görmek, Meşe Ağacı Görmek”

 1. Rüyamda ortadan kesik bir ağaç gördüm lakin ağacın içinde kesik yerin tam ortasında kazınmış bir kalp şekli vardı. Hatta rüyamda da bu gördüğüm rüyanın anlamına bakıyordum annemle birlikte ve anlamında kısa bir sure çıkıyordu ancak hatırlamıyorum. Sadece rüyada bu sureyi görenler ya Allah ya da peygamber tarafından sırat köprüsünden hızla geçiriliyormuş yine başka şeyler de vardı yahut ne yazık ki hatrımda tam kalmadı yazılanlar. Ne anlama geliyor?

  Reply
  • Edam Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Çevrenizdeki insanlara yardımda bulunacağınıza, iyi yaşamaya, öğrenmek istediklerinizi pek ve çok yakında öğreneceğinize işarettir…

 2. Merhaba Hocam,rüyamda küçük (bodur)yeşil bir ağaç gördüm,taşın içinden çıkmış ama yemyeşil,yapraklarinin buyuk kismi ama beyazlari da var,dalları taze taze ve ağaç olduğu yerde enine büyüyor.Rüyamı yorumlarsanız mutlu olurum,çok teşekkür ederim.

  Reply
  • Ceren Dilek Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Rızık bolluğuna, berekete, sevinçli ve mutlu bir hayata, uzun sürecek bir sevince ve mutluluğa, sözün yerine getirilmesine işarettir…

 3. Selamun Aleykum. Rüyada torunlarımla bahçeye girdik. İki tane mısır ağacı vardı, nar ağacları vardı. Elimde nar vardı ağaçtan koparıp ikiye bölmüşüm. İçi beyazdı qaliba tatlı nardı. Narın Yarısı çürüktü.

  Reply
  • Anonim Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Çevrenizde değişiklik yapacağınıza, kendinizi her durumda iyi hissedeceğinize, her sorunun üstesinden gelmeniz gerektiğine işarettir…

Leave a Comment