Rüyada Müze Görmek, Müze Gezmek, Muzeye Gitmek

Rüyada bir müzeyi gezdiğinizi görmek, hoşunuza giden, becerebileceğiniz ve yapmaktan zevk duyacağınız cinsten bir işe yerleşene kadar çok iş yeri değiştireceğinize işaret eder. Bir müzede çeşitli eski ve kıymetli eşyaları seyretmek, bir şeye olan tiryakiliğinizden dolayı manevi bir zevk aldığınıza, bu merakınızdan faydalanarak çok karlı kazançlar elde ettiğinize yorumlanır.

Rüyada Müze Görmek

Rüyada müze görmek, birdenbire içinizde uyanan bir hevesle kendinizi ilme vererek kısa bir zamanda isim ve şöh­ret yapacağınıza işarettir. Müze veya müze bahçesinde bir heykel görmek, yüksek bir mertebeye ulaşacağına işaret eder.

Rüyada Müze Gezmek

Rüyada müze gezdiğini gormek veya bir müzede veya açık hava müzesinde heykel seyrettiğini görmek, bir meslek seçmeniz için çok tereddüt ettiğinize ve bir mesleğe girmeden bir çok işlere girip çıkarak bir sahada tecrübe edinmek isteğinize yorumlanır.

Rüyada Müzeye Gitmek

Rüyasında müzeyi ziyaret ettiğini gören kimse, çok iş değiştirir. Müzeye gidip kıymetli eşya gören kimse, zengin olur. Rüyanızda bir resim müzesine gitmek: Başınıza gelecek bir olay, sizi mutluluğa götüreceğine, sonsuz bir sevinç duyacağınıza işarettir.

Ruyada Müze Görmenin Psikolojik ve Modern Anlamı

Müze: Rüya mekanlarından, “sahne” lerinden biri olarak müze, modası geçmiş, eskimiş düşünce ve değer yargılarını simgeler. Aynı zamanda, anılarımızın bütününü de vurguladığı söylenebilir. Her durumda rüyada müzede olduğunuzu görmeniz, rüyanın ana temasının, geçmişte yaşadıklarınızla, geçmişteki düşünce ve de­ğer yargılarınızla bağlantılı bir mesaj taşıdığı anlamına gelir. Diğer kişi, obje ve unsurların analizi, anı ve deneyimlerinizle ilgili “tema”nın ne olduğunu daha net anlamanızı sağlayacaktır. Son ola­rak, rüyada kendinizi bir müzede, huzurla ve keyifle dolaşırken gör­menizin, geçmişe ve eski değerlere bağlığınızı da vurguladığını söyleyebiliriz.


8 thoughts on “Rüyada Müze Görmek, Müze Gezmek, Muzeye Gitmek”

 1. Merhabalar rüyamda müze gezicem sonra ben birden ailemden ayrılıyorum tek gezmeye başlıyorum gezdikten sonra büyük bir köşeden dönüp karşımda ailemi görüyorum annem bana nerdeydin diye kızıyor

  Reply
 2. Merhaba rüyamda bir binaya giriyorum içerisi çok büyük ve iki katlı bir müze gibi Alel acele girişteki stanta bakıyorum ve sanki birşey yada bir kişi bana acele ettirdiği için çabuk çabuk üst kata çıkıyorum. Üst katta da tarihi şeylerin olduğu stantlar var ve yine acele bir şekilde oradaki şeyleri inceliyorum. Daha sonra buraya yine gelmeliyim diye düşünüyorum. Gördüğüm herşeye hayran kalıyorum.

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Sıkıntıların ve sorunların ortadan kalkacağına daha sonra büyük bir rahatlama yaşanacağına, ömrünüzün uzun olacağına işarettir…

 3. Selamlar, ben rüyada kendimi müzede gezerken gördüm. Peygamberlere inen kitaplarının sergilendiği müzeyi gezmek çok hoşuma gitse de, eserleri eleştirdiğimi gördüm. Anlamı nedir?

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Anlamdadır : Yakınlarda sevineceğiniz bir haber alacağınıza, yüklendiğiniz ağır bir sorumluluktan kolay bir şekilde kurtulacağınıza işarettir…

 4. Rüyada eski sur gördüm içinde akrabalarım falan var dükkanlar var otel gibi bir yer orda kalıyoruz. Taştan yapılmış otantik bir yerleşim giyilen kıyafetlerde osmanlı usulü saray kıyafetleri hep. Surların içinden klip olsun die video çekiyorum. İnternette instagramımda hikayeye koyacağım. Minik 10 metre yarıçapında Bir çöl çıkıyor karşıma sonrada cami var çok güzel. Karşısında da minik bi göl. Çölde heykel sanıyorum yılanı meğer gerçekmiş sonra bakınca yılanı deliğine kafasını sokarken görünce ordan kaçıyorum.herkese çölde yılan var diyorum. Bir tepsi yiyecek bir şey yapmışım müzikte dans ederek surların içinden o tepsiyi götürüyorum. Birde erkeği bayanı hep bana bakıyor beni çok beğeniyorlar. Tanımayanlarda bu kimlerden diye sorup duruyor.

  Reply
  • Aysel Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : İşinizde yeni atılımlar yaparak paranızı ikiye katlayacağınıza, alacağınız bir haber ile çok daha fazla mutlu olacağınıza işarettir…

Leave a Comment