Rüyada Mide Görmek, Karın Gormek

Mide görmek ömür, rızık ve geçimle tabir olunur. Midesini kuv­vetli, sağlam ve iyi görmek hayırdır, uzun ömür demektir. Midesinin bozuk ve kuvvetsiz olduğunu görmek de hayırlı değildir, yakın bir zamanda öle­ceğine işarettir. Midesinin hiç olmadığını görmek, dünyaya aşırı bağlılıktan ve açgöz­lülükten kaçınmak demektir.

 • Mide görmek: Uzun ömürlü ve bol kazançlı bir yaşantınız olacağına işarettir.
 • Midenizi tok görmek: Uzun bir süre hastalıkla uğraşmayacağınıza sağlığı­nızın çok iyi olacağına işarettir.
 • Midenin boş olması: Bu rüya rahatlık ve hastalıktan şifa ile tabir olunur.
 • Midenin sağlam olması: Bu rüya uzun ömür ve gelecek hayırlı bir işe delalet eder.
 • Midesini büyümüş görmek geçiminin düzelmesine,
 • Küçülmüş görmek aksine yoksulluğun daha da artmasına,
 • Mideyi şiş ve hasta görmek geçim sıkıntısı çekmeye, bir rivayete göre evlatlarından muzdarip olmaya yani çocuklarından memnun olmamaya,
 • Göğsünü yarıp midesini çıkardığını ve attığını görmek hırstan ve açgözlülükten kurtulmaya,
 • Birine bir mide verdi­ğini görmek onun geçimini rahatlatmaya,
 • Birinin kendisine mide verdiğini görmek, o kimse tanıdık biriyse ondan, tanıdık değilse tanımadığı birinden geçim konusunda kolaylık ve yardım görmeye delalet eder.

İslami ve Diyanet Rüya Tabirleri: Ruyada Mide

 • Mağripli Cabir: “Mide evlatla tabir olunur, bu yüzden bunda iyi ve kö­tü olarak ortaya çıkan durumlar, gerçekleşen değişiklikler çocuğa bağla­narak tabir edilmelidir,” diyor.
 • Cafer Sadık’a (r.a.) göre, mide görmek bağırsak görmek gibi altı şe­kilde tabir olunur.
 • Ebu Sait El Vaiz’e göre, midesini elinde tutuyor gören birinin rızkı, na­sibi kendiliğinden eline girer. Midesini yaralı ve çıbanlı görmek kendisinin veya evladının ömrünün hastalıklı geçeceğine işarettir. Midesinin yarılmış ve içinin yıkanmış olduğunu görmek günah ve isyandan tövbe ile haram maldan sakınmaya delalet eder. Midesinin yanında başka bir mide gör­mek -eğer evlat sahibiyse- bir çocuğu daha olur, eğer fakirse haram yol­dan mal sahibi olur, tüccar ya da esnafsa aç gözlü davranarak haram mal sahibi olur.
 • İbn-i Kesir, Nafi açıklamalarına göre; mide dünyaya aşırı bağlılık ve açgözlülükle, helal veya haram mala karşı aşırı düşkünlükle tabir olunur. Midesini temiz görmek helal kazanca, pis ve kirli görmek de haram kazanca eğilimi bulunduğuna işarettir.

Rüyada Mide Görmek

Rüyasında bir şekilde midesini gören kimsenin bir ra­hatsızlığı vardır. Bu rahatsızlık sindirim sistemiyle ilgili olabi­lir. Rüyada mide bulantısı ciddi endişelere işaret eder. Geç­mişte yaptığınız büyük bir hatanın ortaya çıkmasıyla güç du­rumda kalabilirsiniz.

Rüyada görülen mide, rızık ve ömürdür. Bir kimsenin rüyada midesini elinde tuttuğunu görmesi, rızkının ayağına geleceğine delalet eder. İki midesi olduğunu görmek, evlada işaret eder. Midenin büyümesi, rızkın ve malın artmasına işaret eder. Rüyada mideyi temiz görmek, helal rızka, mideyi kirli görmek ise harama işaret eder. Rüyada midesinin olmadığını görmek, manevi yönden kuvvetli, zühd ve takva sahibi bir kimseye işaret eder.

Rüyada Karın Görmek

Rüya tabircilerinin açıklamalarına göre karnın içi ve dışı, mal, evlat, akraba, geçimle tabir olunur. Danyal (a.s.): “Karnın içini ve dışını görmek maldır.” İbn-i Şirin, “karın görmek evlatlarla açıklanır” Kirmani, “karın rüyası akrabaya işarettir,” diye açıklamalarda bulunmuşlardır.

Karnının büyüdüğünü yahut güzelleştiğini görmek Danyal (a.s.)’a gö­re malının artmasına, İbn-i Sirin’e göre evlatlarının çoğalmasına, Kirma- nî’ye göre de akrabalarının sayıca çoğalmalarına işarettir. Karnın küçüldü­ğünü ve şeklinin bozulduğunu görmek de bunun aksiyle açıklanır.

Ruyada Mide Bulantısı

Mide bulantısı: Duygularımızdaki hareketliliğin en çabuk ve en doğrudan etkilediği organımız, midemizdir. Bu nedenle, rüyadaki mide bulantısı, rüyayı gördüğümüz sıralarda bizi fazlasıyla rahat­sız eden ve duygularımızı olumsuz etkileyen bir faktörden ola­bildiğince çabuk kurtulmamız gerektiğine işaret eder. Bu genel­likle, uğraşmakta olduğumuz bir sorun ya da bizi rahatsız etme­ye başlayan bir ilişkidir.

Ruyada Mide Gormenin Psikolojik ve Modern Anlamı

Karın, mide: Rüyanızda karın bölgesi dikkat çekici bir öne­me sahipse, bastırılmış duygularınız sizi rahatsız ediyor de­mektir.

ruyada gobek gormek-gobekli olmak-karin gormek-mide gormek-ne demek-1001ruyatabiri
ruyada gobek gormek-mide gormek-karin gormek-mide bulantisi

Ruyada Mide ve Bağırsak

Rüyada mide görmek, ömür, geçim ve rızkla yorumlanır. Rüyada mideyi bütün açıklığı ile görmek, hayırlı ve uzun bir ömür geçireceğine işarettir. Mideden sonra bağırsakları da rüyada görmek, geçecek bu uzun ömrün sağlıklı ve çok rahat geçirileceğine işaret eder. Mideyi boş görmek, kederden kurtulacağına, eğer rüya gören hastaysa şifa bulacağına yorulur.

Bu Duaları Kaçırmayın!

BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için de BURAYA TIKLAYARAK rüya uygulamasını indirip uygulamanın içindeki sayfaların altına yorum olarak yazarsanız rüyanız (kahin) tarafından hemen yorumlanır.


7 thoughts on “Rüyada Mide Görmek, Karın Gormek”

  • Meyrem Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Uzak bir yerden sizi düşündürecek ve çok güzel mutluluk verecek haberleri alacağınıza, ün ve şöhret sahibi olacağınıza işarettir…

 1. merhabalar rüyamda abim ile boş bir havuzun içinde oturuyorduk ama sulama havuzu ve abim birden silah ile bana ateş ediyordu ve karnımda küçük bir delik açılıyordu ve baktığımda delikten karşı tarafı görebiliyordum yani tamamen delinmişti rica etsem yorumlayabilir misiniz ?

  Reply
  • merve Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Artık olayları kontrol etmekten vazgeçip huzura ereceğinize, bazı gönül maceralarının başlangıcına, güzel sonuçları almaya işarettir…

  • Merhabalar rüyamı yorumladığınız için çok teşekkür ederim ama huzura ermek ile neyi kastettiğinizi anlamadım lütfen rica etsem açıklayabilir misiniz?

 2. Merhaba, rüyamda ölü bir kadının midesini,bir erkek çıkardı. benimle beraber bir kaç kişiye de göstererek mideyi yardı,içini gösterdi içi gayet temiz ve sağlıklıydı

  Reply
  • Sedanur Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Hayatınızda düzeninizi iyi ve güzel şekilde kuracağınıza, sürpriz ve müjdeli haberler alıp daha çok fazla sevineceğinize işarettir…

Leave a Comment