Rüyada Menekşe Görmek, Menekşe Dikmek, Toplamak

Rüyada mor menekşe paraya; sarı menekşe nazara; beyaz menekşe ise saf aşka işaret eder. Özellikle sarılı morlu me­nekşe, önemli bir yerden gelecek paradır. Ancak bu para kıs­kançlık yaratacaktır. Rüyasında menekşe ektiğini gören kim­se, parasını değerlendirecek yatırımlarda bulunur. Değişik yorumları vardır. Düzensiz ve derbeder bir yaşantı­nız olacağına, gönül ilişkilerinizde değişiklik olacağına ve zengin bir kadın­dan fayda göreceğinize, yorumlanır.

  • Demet menekşe görmek: İçinizin sı­kılacağına ve üzüleceğinize işarettir.
  • Bir kadından ya da erkekten me­nekşe almak: Her iki taraf için de boşanmaya işarettir.
  • Bir kadının me­nekşe topladığını görmesi: Evde kalacağı anlamına gelir.

Rüyada Menekşe Görmek

Rüyanızda menekşe gördüyseniz; Sıhhat dolu bir hayat süreceğiniz, uzun ömürlü olacağınıza, vazifenizde başarı kazanacağınıza işarettir. Mevsiminde yetişmiş menekşe görmek bir kadın ya da cariyeden çocuk sahibi olmak ve menfaat elde etmek anlamına gelir. Rüyada menekşe görmek, rüyaların en güzeli olarak kabul edilir. Bu rüya görenin çok uzun ömürlü olacağına işaret eder. Asıl vatanı başka ülkeler olan çiçekler, esrarengiz veya yabancı bir kadını temsil eder.

Menekşe ve benzeri güzel görünümlü ve kokulu bitkiler, sebatı az olan bir hanıma, ömrü kısa veya hastalıklı bir çocuğa yorulmuştur. Menekşeyi, gül ve benzeri çiçeklerle bir arada karışık demet olarak görmek, ülfet ve muhabbete işaret eder. Rüyada menekşe çiçeğini görmek, evlada delalettir. Rüyasında menekşe görmek bekarlar için evlenmeye, kısa ömürlü çocuğa veya rüyayı gören şahsın ömrünün uzun olacağına işarettir..

Rüyada Menekşe Dikmek

Menekşe dikmek, mevsiminde görülmesi, kadın, aşk ilanı, sevgi veya bunlardan sağlanan menfaattir. Rüyada menekşe çiçeği dikmek, emsalleri arasında üstün ahlaklı olan birine işaret eder. Menekşeyi diktiğini gormek, güzel bir kadın olarak yorumlayanlar da vardır.

Rüyada Menekşe Toplamak

Menekşeyi koparılmış görmek hüzün ve kedere delalet eder. Koparılmış menekşe görmek, üzüntü ve sıkıntıya işarettir. Rüyada menekşe toplamak, evli kadınlar için hamile kalmak ya da çocuklarıyla iftihar etmek; evli erkek için mutlu bir yuvaya sahip olmak; bekarlar içinse aşk ya da evlilik anlamına gelir. Menekşe toplamak helal paradır.

Diyanet ve İslami Rüya Tabirleri Yorumcuları

  • Kirmanî: Bir kadının menekşe toplayıp eşine verdiğini görmesi koca­sının kendisini boşayacağı anlamına gelir. Bir menekşeyi kölesine verdi­ğini görmek o kölenin kaçacağına işarettir. Kendisine bir demet menekşe verildiğini ya da kendisinin birine bir demet menekşe verdiğini görmek ak­raba ve sevenlerinden ayrılacağına delalet eder,” demiştir.
  • Köklü yani toprak veya saksıda dikilmiş menekşe, kötü huylu cariye- ye işarettir. Böyle bir menekşeye sahip olan kötü huylu bir cariyeye sahip olur. (Mağripli Cabir)
  • Menekşe görmek cariyeye, menekşeyi toplamak da o cariyeyi öpme­ye delalet eder. (Ebu Sait El Vaiz)
Rüyada Mor Çiçek Görmek - Diyanet Rüya Tabirleri Sözlüğü
Rüyada Mor Çiçek Görmek – menekşe görmek

Psikolojik ve Modern Anlamı

Geleneksel yorumlarda, aşk ve bereketle ilgili düşünü­lür. Maddi kazanımlar sağlamayı; bolluk ve bereketi. Ruyada menekse görmenin psikolojik anlamı, zarafet, sevimlilik ve uyumluluk sembolüdür.

Ruyada Çiçek Görmek

Aşkı, mutluluğu, huzuru ve kısmeti temsil eder. Beyaz çi­çek, saf bir aşkı; kırmızı çiçek, tutkulu bir aşk macerasını; pem­be çiçek, evlilik teklifini; mor çiçek, manevi zenginliği; turuncu çiçek, sıkıntıların biteceğini; sarı çiçekse sorunlu bir ilişkiyi anla­tır.

Bu Duaları Kaçırmayın!

RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAMAK İÇİN UYGULAMAMIZI BURADAN İNDİRİN. Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.


Leave a Comment