Rüyada Müezzin Görmek, Muezzin Olmak

Rüyada müezzin görmek, din adamına yorulur. Böyle bir rüya, görülen müezzinin hali ile vasıflanmış bir din insanı ile karşılaşmak demektir. Rüyada müezzin gören kimsenin öfkesi maddî, sevgisi manevî kazanca işaret eder. Rüyada müezzinin kendisine yüz vermediğini gören kimse, uzun ömürlü olmakla birlikte huzursuz bir yaşam sürer. Rüyada müezzin görmek, insanları hayır yoluna çağıran bir kimseye veya nikah memuruna delalet eder.

 • Müezzini ezan okurken görmek: İyi niyetinizi ve dürüst­lüğünüzü muhafaza ettiğiniz sürece başarının kendiliğinden geleceğine işa­rettir.
 • Müezzin olmak rüyada: Mescidin sair hizmetlerini görmek veya bunlardan uzak olduğunu gör­mek hayır ve hasenata, dünya ve ahiret mutluluğuna, dine hizmete dela­let eder.

Rüyada Müezzin Görmek

İnsanlar arasında kargaşa olmasını istemeyen, onların her za­man için iyi geçinmelerine yardımcı olan iyi niyetli bir kimseye yorumlanır. Bir başka yoruma göre de; hac farizasını yerine getirmeye ya da bir hırsızlı­ğa yorumlanır.

İnsan ilişkilerinde uyumlu, yardımsever, dargınla­rı barıştıran, herkesin iyi anlaşmasını isteyen, güzel ahlaklı bir insanın varlığına işaret eder. Rüyada müezzinin ezan okudu­ğunu görmek, müjde, mutluluk verici sözler ve hayırlı haber anlamına gelir. Rüyada ezan okuyan müezzin görmek; küçüklerinize sevgi, büyüklerinize saygı gösterdiğiniz müddetçe bütün işlerinizin rast gideceğine işarettir.

Rüyada Müezzin Olmak

Rüyada müezzin olmak, dini vaizfelerinizin artacağına, sünnete riayetkâr olunacağına yorumlanır. Birinin kendisini müezzin olarak görmesi, takva sahibi ve iyi bir insan olarak halkı dine, imana, farzları ve gereğini yerine getirmeye davete de­lalet eder.

Diyanet Rüya Tabirleri: Rüyada Müezzin

 • İmam Nablusi’ye göre Rüyada Müezzin: Müezzin olarak minareye çıkmak iyiliğe, minareden inmek veya düş­mek kötülüğe işarettir. Bazı kimselere göre minareye çıkmak yüksek mer­tebelere; inmek zillete ve hakarete, düşmek ise ölüme delalet eder.
 • Kirmini’ye göre muezzin gormek: Bir kimsenin kendisini bir mescit veya camiye kayyum (cami hizmetli­si) olmuş görmesi din ve itikatta kurtuluşa, İslamiyete hizmete, hayır ve menfaate işarettir. Kayyumun görevden alınmış olduğunu görmek gam ve kedere delalet eder.
 • ibn-i Sirin’e göre: mescid kayyumu (hizmetlisi) o beldenin hakimi ol­makla tabir olunur. Çünkü kayyum mescit ve cami işlerini yürütmeye, ha­kim ise belde işlerini yürütmeye memurdur. Kendisinin kayyum olduğunu ve mescidin idaresine, temizliğine tertibine nezaret ettiğini gören -layık ise- hakim olup halkın işlerini idare ve düzeniyle meşgul olur. -Layık de­ğilse- dini hizmetlerinden ötürü sevap ve mükafat alır.

Rüyada Müezzin Görmenin 1001 Rüya Tabiri

 1. Bazı rüya tabircilerine göre müezzin görmek, dine, Hz. Muhammed’in (s.a.v.) sünnetlerine uymaya, farzları yerine getirmeye ve bunlara uygun hareket etmeye çağıran birini görmektir.
 2. Bir cami yahut mescidin müezzinini, kayyumunu, hademe vesairesini görmek, din görevlileri ile tabir olunur.
 3. Bunların rüyada görülen hal ve hareketleri o yöre ve mekandaki din görevlilerinin hal ve hareketle­riyle yorumlanır.


2 thoughts on “Rüyada Müezzin Görmek, Muezzin Olmak”

 1. Ruyamda bi minibus duraginin oradayim buyuk yegen bisiklet suruyor sonra otobuse carpiyor hastaneye gidiyoruz fakat sehir disinda kendimizi buluyoruz iki yegenin elinden tutmusum yol ariyorum eve donmek icin birikerine bakiyorum kimseyi bulamiyorum bir yandan tedirgin endise var bende sonra bi cami avlusunda buluyoruz kendimizi yegenler yorgun kucugun eline yiyecek birsey veriyorum cami avlusunda dis kapi bulmaya calisiyorum cok buyuk sonra polis memuru buluyorum diyorum bizi istanbula goturun cocuklarin babası merak icinde bizi ariyorlardi

  Reply
  • edalinkinal@gmail Kardeşim Rüyanızın Yorumu Şöyle : Çok neşeli bir hayat süreceğinize, arkadaş seçerken dikkat etmeniz gerektiğine, yaptığınız veya yapacağınız işlerde karının artacağına, merhametli olmaya, herkesin sizin sözlerinizi dinleyeceklerine işarettir…

Leave a Comment