Rüyada Minare Görmek, Minare Yıkılması, Minareye Çıkmak

Rüyada yalnız minare görmek; sevinçli bir haber alacağınıza delalet eder. Eğer rüyada minareye çıkıp ezan okumak veya minarenin bir tarafını tamir etmek istikbalde çalıştığınız mevkide yükseleceğinize veya dostlarınız arasında itibarınızın artacağına işarettir. Minareden düşmek ise yakın bir gelecekte elinizde olmayan sebeplerden ötürü dostlarınız arasında itibarınızın azalacağına işarettir. Saygın kişiliğiniz sayesinde insanların sözünüzü dinleyeceği­ne, kavgalı olanları barıştıracağınıza, sıkıntıda olanlara yardım edeceğinize ve üzüntülerine ortak olacağınıza işarettir.

 • Kendinizi minarede görmek: Zamanla yakınlarınız ve dostlarınız arasında çok farklı bir konuma gelerek, itibarınızın artacağına ve zirveye çıkacağınıza işarettir.
 • Minarenin yıkıldı­ğını görmek: Çevre halkını üzecek bir davranışta bulunacağınıza işarettir.
 • Minareyi tamir ettiğinizi görmek: Hatanızı affettirmeye çalışacağınıza ve kabul göreceğine işarettir.
 • Minarede dua ettiğinizi görmek: Allah katın­da çok makbul bir insan olacağınıza işarettir.
 • Minarede ezan okumak: Rüyada minarede ezan okuduğunu gören kimse, halkı doğruluğa çağırır.
 • Minarenin üzerine yıkılması: Minarenin üzerine yıkıldığını veya harap olduğunu gören kimse, temiz ve iffetli karısı dururken başka kadınlarla düşüp kalkar veya erkek evladı kalmaz.

Rüyada Minare Görmek

Minare görmek rüyada, güzel ahlaklı, hikmet sahibi ve saygın bir insanı sim­geler. Rüyasında minareye tırmandığını gören kimse, başarıları sayesinde dikkat çekmeye başlayarak ünlenir. Minare onaran ya da yaptıran, büyük hayır işlerine girişir. Minare görmek sultan ve onun makamına oturan vezirler, eyalet kadıları ile tabir olunur.

Rüyada görülen minare, insanların arasını bulan ve insanları dini konularda ikaz eden kimseye delalet eder. Bazen de minare hanıma işarettir. Rüyada minare görmek, devlet başkanı ve değerli bir insanla yorumlanır.

Rüyada Minare Yıkılması

Minarenin yıkılması: Bir minarenin yıkıldığını görmek, devlet başkanımn veya herkes tarafından sevilen bir kimsenin öleceğine işarettir. Minarenin yıkıldığını görmek, o şehrin en büyük yetkilisinin fenalıkta bulunacağına ve belde halkının dinî hayatlarının kötüye gittiğine işaret eder. Minarenin yıkıldığını görmek: Toplumda sözü dinlenir ve saygın bir kişinin vefat edeceğine ya da böyle bir kişinin, itibarını kaybedeceğine işarettir. Minarenin yıkıl­ması, önemli ve değerli bir insanın acı kaybına işarettir. Bir minareyi yıktığını görmek, minare sapasağlamsa, iyi de­ğildir.

rüyada cami görmek-minare gormek

Rüyada Minareye Çıkmak

Müezzin olarak minareye çıkmak iyiliğe, minareden inmek veya düş­mek kötülüğe işarettir. Bazı kimselere göre minareye çıkmak yüksek mer­tebelere; inmek zillete ve hakarete, düşmek ise ölüme delalet eder. Cami minaresine çıkmak: Ha­yatta huzur ve rahatlığa işarettir.

İslami ve Diyanet Rüya Tabirlerine Göre

 • Kirmani’ye göre: minberi görmek sultan veya saygın biri ile yorumla­nır. Bir mahallede yeni bir minare yapıldığını görmek o mahelleye büyük bir zatın gelmesine, minare aleminin bakırdan olduğunu görmek devrin sultanının zulmedeceğine, minarenin aleminin altın veya gümüşten oldu­ğunu görmek zalim olan sultana herkesin anlayış göstermesine, minare aleminin ağaçtan olduğunu görmek devrin hükümdarının söz ve kararla­rında durmayıp zalim ve yalancı olacağına delalet eder.
 • İbn Fadl’a göre: şayet minare taştan yapılmışsa sultanla, eğer kerpiç­ten yapılmışsa zevk ve eğlenceye düşkün bir kimse ile yorumlanır. Mina­re üzerine yemek konulduğunu görmek o ülke hükümdarının halka zulme­deceğine, minarede kandil sıralarının dizildiğini görmek o yöre hükümda­rının ihtişam ve görkeminin artacağına, kandil sıralarının kaldırıldığını gör­mek padişaha yakın olmaya işarettir.
 • Cafer Sadık’a (r.a.) göre: minare görmek dört şekilde tabir olunur: Başkan, saygın bir kimse, imam, müezzin. Minarenin yıkılmış olduğunu görmek o saygın kişinin ölümüne, o say­gın kişinin isminin ve yaptıklarının unutulmasına veya o yöre halkından bir topluluk arasında ayrılık meydana gelmesine, davranışlarında aykırılıkla­ra işarettir.
 • Nabiuslu Abdulgani’ye göre: minare görme halk arasında yakınlaşma­yı sağlayıp onları dindar olmaya ve hidayete davet eden bir kimse ile ta­bir olunur. Minareden kuyuya düştüğünü görmek din ve takva sahibi güzel bir eşi olduğu halde kötü ve saldırgan bir başka kadınla evlenmeye veya zenginlik ve saygınlığının, makam ve mevkisinin elden gitmesi anlamına gelir.
 • İbn-i Kesir ile Nafi’ye göre: uykusunda minare görmek vezir, bazen de müezzin ile yorumlanır. Minarede ayakta durduğunu ve Allah’ı (c.c.) anıp zikrettiğini görmek dünyada mev­ki sahibi olmaya, şöhret elde etmeye, üzüntü ve kederinin yok olmasına delalet eder. Tahtadan ya­pılmış büyük bir minareye çıktığını ve o minarede ezan okuduğunu gör­mek ikiyüzlülükle bir valilik ve bir kuvvet ve mevki elde etmeye işarettir.
 • İbn-i Sirin’e göre: minare görmek halkı hayra davet eden bir kimseye; minare onardığını veya yaptığını görmek hayır işlemeye, iyilik sahibi ve müslüman bir topluluğun hayır yapmak için toplanmasına; minareyi yıktı­ğını görmek müslüman bir topluluğun ayrılmasına sebep olacak kötü bir fiil işlemeye; sebepsiz yere bir minarenin düştüğünü ve parçalandığını görmek o yöre halkının dağılmasına veya minarede ezan okuyan müezzi­nin vefatına delalet eder.

Ruyada Cami Gormek

Camiyle ilgili rüyalar her zaman hayra yorulur. Bu rü­yayı gören, iyi niyetli, dürüst, manevi olgunluğa erişmiş bir in­sandır. Cami gezmek, sıkıntılardan kurtulmak ve huzura kavuşmak, anlamına gelir. Maddi kaygılar artık önemini yitirir. Camide ibadet ettiğini gören, muradına erer. Cami yaptırdığı­nı görmek, topluma büyük yararı olacak bir hayır işlemektir. Ancak, günahkar bir kimsenin cami görmesi, vicdan azabına işaret eder. Bu rüyayı gören tövbekar olur.

Rüyada Cami Minaresi
Rüyada Cami Minaresi gormek

Ruyada Müezzin Görmek

Bir cami yahut mescidin müezzinini, kayyumunu, hademe vesairesini görmek, din görevlileri ile tabir olunur. Bunların rüyada görülen hal .ve hareketleri o yöre ve mekandaki din görevlilerinin hal ve hareketle­riyle yorumlanır. Bazı rüya tabircilerine göre müezzin görmek, dine, Hz. Muhammed’in (s.a.v.) sünnetlerine uymaya, farzları yerine getirmeye ve bunlara uygun hareket etmeye çağıran birini görmektir.

Ruyada Ezan Gormek

Rüyada ezan okuduğunu görmek, cami veya mescitte olursa hayra, mescid dışında ise fena bir hadiseye maruz kalmakla tabir olunur. Kendi odasında okuduğunu görmek, hastalığa, eşinin ölümüne işaret sayılır.

Bu Duaları Kaçırmayın!

BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için de BURAYA TIKLAYARAK rüya uygulamasını indirip uygulamanın içindeki sayfaların altına yorum olarak yazarsanız rüyanız (kahin) tarafından hemen yorumlanır.


14 thoughts on “Rüyada Minare Görmek, Minare Yıkılması, Minareye Çıkmak”

 1. Ruyadamda minarenin üstünde genç bir kız çocuğu vardı minare devrildi kiz çocuğu öldu yorumlarsaniz sevinirim

  Reply
 2. Selamun aleykum. Rüyamda siyah ellerle tek minareye tırmandığımı gördüm. Peşimden seri katilinin tırmandığ>nı gördüm. Minarenin üstü insanın avucu açılmış eli şeklindeydi. Üstüne çıkarak minareyi yıkmıştım. Tabiri ne acaba yardımcı olursanız sevinitim.

  Reply
 3. Selamun aleyküm. Rüyamda çevremdeki bütün minarelerin yana eğildiğini, sonrasında çıkan büyük bir tufanla ve selle bütün insanların yerle bir olduğunu gördüm. Ben o esnada gözlerimi kapatıp ayetel kürsi okudum ki hiçbirşey hissetmedim. Gözlerimi açtığımda, görebildiğim her yer toprak yığınından ibaretti. Sonra kel, çirkin bir adam yaşayanlara işkembe çorbası verdi zorla korkumdan yedim. Kanlı irin kusacağımı düşündüm o an fakat olmadı. Sonra etrafıma tekrar baktım, bütün camilerin minaresi ya yok olmuş, çok azı da yan duruyordu. O toprak alanlar tekrar yerleşim yeri gibiydi fakat yerler çok yumuşaktı, heran içine göçecekmiş gibiydi. İnsanlar geçirdikleri korku ve dehşete rağmen hiçbirşey olmamış gibi davranıyorlardı. Sanki basit bir deprem geçirmiş gibiydiler. Uyandığımda sabah namazı vaktiydi

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Rahat hayata kavuşmaya, düşmanı yenmeye, ilme sahip olmaya, miras yoluyla helal paraları daha çok elde edeceğinize işarettir…

 4. Esselamu Aleyküm Hocam rüyamda bilmediğim bir mekana girdik arkadaşlarla, ama mekan kadın ticaretinin yapıldığı bir yerdi sinirsam (bu söz için özür dilerim)hocam ben burda kötü bir şey yapacağız diye sanırken arkadaşımın biri Kur’an okumaya başladı o kadın satılan mekanda. Hocam bende hayretle ve şaşkınlıkla bu neden Kur’an okudu ondan sonra anladım ki biz Allah’ın yasak kıldığı mekanlara tebliğ için gidiyormuşuz. Rüyam bu şekilde hocam şimdiden yorum İçin teşekkürler.

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Hayalini kurduğunuz ya da kuracağınız bir şeye erişeceğinize, çok fazla yüksek makam ve mertebe sahibi olacağınıza işarettir…

  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Yakın bir gelecekte rahatlığa ulaşmaya, zahmetten ve meşakkatten sonra rahata kavuşmaya, yakında zenginliğe erişmeye işarettir…

 5. Esselamu Aleyküm,Rüyamda bir mekandan yukarı çıkmak için minare o mekana bitişik olduğu için onun merdivenlerinden yukarı çıkmak için izin aldım ve sonra minarede iki yol vardı. Biri çıkmaz yol,diğeri çok dardı.ilk olarak çıkmaz yola girdim, biraz tırmandım.Sonra geri dönüp dar olan yola girdim. Ama orda sıkıştım, çıkmak için uğraştım ama o anda amcamın oğlu geldi. Bende beni çek dedim,minare yıkılmasın o da minareyi salladı ve minare boş bir alana yıkıldı. Bende ona çok kızdım. Dedim suç senin niye salladin diye ondan sonra herkes yıkılan minarenin yanına geldi. Ve herkes içinden köylü ne der diye konuşuyor. Annemde orda bana sen mi yaptın deyince,yok ben yapmadım amca oğlum yaptı dedim. Amca oğlum da evet ben yaptım diyor.
  Ondan sonra kuduz bir köpek için herkes onun üstüne ilaç sıkıyor bende o an izliyorum.Teşekkürler

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Hayatınızdaki mutlulukların devamlı olacağına, hayırlı bir işe önder olmaya, yeni bir işte çalışmaya, murada ermeye işarettir…

 6. Selamün aleyküm yüramda minarenin yana yatmis oldugunu gördüm sonra birden güzel beyaz bir inek üstüne cikarak tamamen yikiyor sonrasinda inek diye gördügüm köpek cikiyor ben yanina gidip yiktin minareyi diyorum sonra bir dükkana giriyorum nasil yorumlanir

  Reply
  • Aysel Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Üzüntülerinizden ve dertlerinizden kurtulacağınıza, çapkınlığa, bugünlerde şansınızın açık olacağına, güzel haberler almaya işarettir…

  • Erd Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Hayatınızda büyük değişiklik yapacağınıza, her türlü hayırlı nimete, rahat hayatın daha çok daha fazla yaşanılacağına işarettir…

Leave a Comment