Rüyada Hurma Görmek, Hurma Yemek, Ağacı, Yaş Hurma Toplamak

Rüyada Hurma Görmek

Dertlerinizden ve sıkıntılarınızdan kısa sürede kurtularak rahat ve huzurlu günlere kavuşacağınız anlamına gelir. Rüyada hurma görmek veya yemek, bir kadından sonsuz bir menfaat sağlayacağınıza işarettir. Hurma çekirdeği görmek, yakında güzel bir çocuğunuzun dolaşacağına, bekar iseniz, güzel bir evlilik yapacağınıza, yaşlı iseniz, beklenmedik bir yerilen bir miktar para alacağınıza işaret eder. Kuru hurma, her mevsimde itibar, şeref ve kazanç olarak yorumlanır. Gömülmüş hurma, biriktirilmiş maldır. Dağılmış ve saçılmış hurma ise, sürekli olmayan paradır.

 • Hurma yemek: Paraya ve mala kavuşarak güzel bir insanla evleneceğinize işarettir.
 • Hurma top­lamak: Ticaret hayatında büyük atılanlara ve karşılığında da büyük kazanca işarettir.
 • Birisinden tek hurma almak: Evleneceğinize, evli iseniz bir ço­cuğa işarettir.
 • Hurma satmak: Depodaki malınızı satarak büyük kâr ede­ceğiniz anlamına gelir.
 • Hurma ağacı dikmek: İtibar, şan ve şöhret sahibi olarak anılacağınıza işarettir.
 • Hurma ağacı kesmek: Çocuk ölümüne işa­rettir.
 • Hurma ağacının kuruması: İşlerinizin kötüye gideceğine işarettir.
 • HURMACI: Ticaretteki kazancınız sayesinde mal ve mülk sahibi olaca­ğınıza işarettir.
 • HURMA KORUĞU: Rızkın artmasına, bolluğa ve berekete işarettir.
 • HURMA SALKIMI: Dağılmış olan aile bireylerinin bir araya gelmesine işarettir.
 • HURMA ŞARABI: Dertlere, sıkıntıya, fakirliğe ya da zorlukla kazandı­ğınızın karşılığında mala işarettir.
 • Hurma çekirdeği: Rüyada görülen hurma çekirdeği uzun ömürlü bir insana delalet eder. Hurmayı yarıp çekirdeğini çıkaran kimsenin bir evlâdı olur.

Rüyada Hurma Yemek

Rüyasında hurma yediğini gören kimse, imanın zevkine ulaşır. Hurma yemek, insanın eşini, asil bir dostunu da temsil eder. Hurma yemek, rüyada üzüm gibidir. Rüyada hurma yemek, Kur’an okumakla ve dinine fayda verecek bir şeyle tabir edilir. Hurma helal rızıktır. Rüyada acve hurmasını görmek, helal, bol ve tertemiz mala işaret eder. Bazen de acve hurması, hastalıktan kurtulmaya işaret eder.

 • Bir miktar hurma bularak yediğini gören büyük bir kimse sayesinde hazır mala konar.
 • Hurmayı çekirdeğiyle beraber yediğini gören helal ve haramı birbirine karıştırır.
 • Eline bir tek hurma geçtiğini görenin şayet eşi hamileyse erkek doğurur; dünyada tadı ve lezzeti bakımından eşine rastlanmaz bir hurma yediğini gören Allahın emir ve yasaklarına uygun hareket eder.
 • Irak’a mahsus «Kasab» diye adlandırılan kuru hurmadan yediğini görmek sıkın­tı ve zorluklarla elde edilen rızka delalet eder, bu gayet iyi bir rüyadır.
 • Hicaz hurması yediğini görmek diğer hurmaları yediğini görmekten daha iyi bir rızka işarettir. Bir rivayete göre rüya sahibi hacca gider. Bu hayra yorulur.

Rüyada Hurma Ağacı

Rüyada hurma ağacı görmek, bir çok keder ve endişelerden kurtulacağınıza, rahata kavuşacağınıza işaret sayılır. Hurma ağacı görmek, her bakımdan iyi ve faydalıdır. Hurma ağacı, güzel söze delalettir. Hurma ağacı, şu yönlerle de tabir edilir: Hayırlı zevce, ev, zenginlik, evlat. Hurma ağacı görmek, şeref ve itibar kazanmak olarak ta yorumlanır. Rüyada hurma ağacı görmek, saygın bir insanla dost olmaya işarettir. Hurma ağacının kuruduğunu görmek, hanımından boşanmaya işarettir. Hurma ağacının kuruyup, daha sonra yeşillendiğini görmek, ailesinden bir kimsenin hasta olup şifaya kavuşmasına delalettir. Kuru bir hurma ağacından, üzerine hurma düştüğünü gören kimse, münafık bir kimseden ilim öğrenir.

 • Tanıdık bir yerde bulunan hurma ağacı iyiliksever ve şerefli insanlarla, yabancı bir yerde bulunan hurma ağacı da cimri ve çe­kemez insanlarla tabir olunur.
 • Hurma ağacı diktiğini gören şeref sahibi, yardımsever ve cömert olur.
 • Hurma ağacına çıktığını gören şerefli ve saygıdeğer birine bağlanır.
 • Hur­ma ağacından düştüğünü gören umduğuna ve arzusuna kavuşamaz.
 • Hurma ağacının yaprağı, dalı ve lifi helal mala delalet eder.
 • Evinde hurma ağacı görmek asil ve şerefli biriyle evlilik bağıyla akra­ba olacağına,
 • evindeki ağacın kuruduğunu görmek eşinden ayrılacağına, kuruduktan sonra tekrar yeşerdiğini görmek ailesinden birinin hastalanıp daha sonra iyileşeceğine;
 • evindeki hurma ağacını kesmek ailesinden biri­nin ölümüne işarettir.

Rüyada Yaş Hurma Görmek

Yaş hurma/taze hurma görmek; ev sahibi olmaya, eviniz varsa yeni bir mal varlığına kavuşmak üzere olduğunuza yorumlanabilir. Rüyada yas hurma görmek, iyi talihe yorumlanmıştır. cennetin yaş hurmasından yediğini ve ağacı altında oturduğunu gör­mek maksadına nail olmağa delildir.

Rüyada Hurma Toplamak

Rüyada hurma topladığını gormek; hiç umulmayan bir kadından iltifat görmekle yorumlanır. İbn-i Sirin’e göre, hurma ağacından hurma toplamak, toplumun ileri gelen büyüğüne işarettir. Hurma toplamak, görülebilecek iyi yada kötü bir durum toplumun ileri gelenleriyle yorumlanır.

Ruyada Hurma Gormenin Psikolojik ve Modern Anlamı

Düşlerde hurma yemek ya da hurma ve hurma ağacı gör­mek, geleneksel yorumlar uyarınca, bereket ve bolluk imgesiyle ilişkilidir. Hurma modern anlamda bazı kişiler için bu dönemde bulunacak iş veya bol kazanca, bazılarına göre de yeni arkadaşlık, sevgili, eş, veya fırsat demektir.

Ruyada Hurma Görmenin 1001 Rüya Tabiri

 1. Şiddetli rüzgarın etkisiyle birçok hurma ağacının devrildiğini kırıldığı­nı görmek zulüm yüzünden ülkenin ileri gelenlerinden birçoğunun hastalanacağına;
 2. hurma ağaçları dikildiğini görmek o bölgeye devletin ileri gelenlerinden bazılarının gelerek oturacaklarına delalet eder.
 3. Taze hurmaya sahip olduğunu gören sıkıntı ve zahmetle el­de edilen rızık ve nimete sahip olur. Bir rivayete göre devletin ve toplumun iler gelenleri tarafından hayır ve iyilik görür.
 4. Bildiğimiz kurumuş hurma rızık, güzellik ve ilimle tabir olunur. Bir riva­yete göre miras demektir.
rüyada hurma

İslami ve Diyanet Rüya Tabirleri Alimlerine Göre: Hurma Gormek

Kirmanî’ye göre hurma rüyası: “Taze hurma yediğini görmek inanç sağlamlığına ve işlerin düzenine delalet eder. Olgunlaşmış, ancak henüz tam anlamıyla kuruyup koparıl­mamış hurmadan yediğini gören kimseye hiç beklemediği bir yerden yar­dım gelir. Hurma kurusu görmek tam ve kutsal mal demektir. Bunları toplayıp da yediğini gören malını yiyip tüketir. Eline bir çok hurma kurusu geçtiğini, fakat bunları yemedi­ğini gören bir kimseye melik ya da ona vekalet edenler önce öfkelenir, sonraysa kendisinden memnun olurlar,” demiştir.

Ebu Sait El Vaiz’göre hurma: “Taze hurma bayındır ve güzel bir yerin valiliği ile ta­bir olunur. Mevsiminin dışında hurma yediğini görmek şifadır. Bir rivayete göre taze hurma yemek sevinç ve mutluluğa delalet eder,” demiştir.

CAFERİ SADIK (r.a.)’a göre hurma görmek: taze hurma görmek sağlam ve temiz bir inan­ca işarettir, demişlerdir. Olgunlaşmış ancak henüz tam anlamıyla kuruyup toplanmamış olan hurma, geleceği olmayan, yani sahibine hayrı dokunmayan helal mal an­lamına gelir. Ağaçtan bu özelliğe sahip bir hurmayı kopardığını görenin bir çocuğu olur. Ağaçtan kopardığı o hurmayı yerse çocuğundan kendisine kalan bir miras yer. Ağaçtan kopardığı hurmanın yeşil olduğunu görmek sevinç ve mutluluk anlamına gelir.

Rüyada Ağaç Görmek – hurma gormek-hurma ağacı

İmam Nablusi Abdulgani: hurma ağacı şerefli bir insana yahut anne ve babasına itaatkâr ve hayırlı evlada, hurma ağacının azlığı, yiyip içip eğlen­meye, çokluğu iyilikseverlerin çokluğuna, dal ve budaklarının genişliği ak­raba ve çocukların çokluğuna, kesilmesi şerefli ve şefkatli bir insanın ölü­müne delalet eder. Hurma ağacının bulunduğu ve yetiştiği bir yerde birçok hurma ağacı­na sahip olduğunu gören, eğer layıksa vali olur; eğer layık ve uygun de­ğilse kazançlı bir ticaret ve geçerli bir sanat sahibi olur.

Bu Duaları Kaçırmayın!

BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için de BURAYA TIKLAYARAK rüya uygulamasını indirip uygulamanın içindeki sayfaların altına yorum olarak yazarsanız rüyanız (kahin) tarafından hemen yorumlanır.

Rüyada Hurma Görmek, Hurma Yemek, Ağacı, Yaş Hurma Toplamak konusunda 18 mesaj

 1. Merhabalar ben rüyamda hurma ağacına tırmanıp hurma topluyordum hatta bir yaprak kaldırdığımda taptaze bir sürü hurma vardi ve aşağıdakilerede sirkeli yordum hurmalardan

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Ceylan Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Çok büyük kazançlar elde edeceğinize, güçlü insanlarla işler yapmaya, şöhret sahibi olmaya, helal rızıklar bulmaya işarettir…

 2. Hocam rüyamda transitle gidiyorduk sonra ben hurma bahçesi gördüm. İndim aşağıya bir merdivenden çıktım adamın biri bana kucağımı dolduracak büyüklükte kocaman bir hurma verdi ve yumuşaklığını elimle hissediyordum. Bi de hurmanın yanına öksürük kesen kırmızı kılıfta bir meyve verdi o meyveyi anneme götürmek için aldım sonra transite geri bindim.

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Eda Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Çok başarılı olacağınıza, meydana gelecek değişikliklere, çevrenizden itibar görmeye, birisinin sırlarını öğrenmeye işarettir…

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Hüseyin Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Aşkta sevdiğinize sadık olacağınıza, üstlendiğiniz veya üstleneceğiniz bütün işlerinizde başarı kazanacağınıza işarettir…

 3. Merhabalar rüyamda geçici ev değişikliği yaptığımızı gördüm, taşındığımız evin bahçesinde dut ağacına benzer bir ağaçta büyük ve çok sayıda hurma vardı. Bu hurmalardan birkaçını koparıp yediğimi gördüm ve bunun çekirdeklerini diğer evimizin bahçesinde gömmek için ayırdım. Bana bu rüyanın yorumunu yaparsanız çok sevinirim.

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Büşra Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Çok yakında sevinçli bir haber geleceğine, çok iyi niyetli başkalarına önem veren demokratik bir insan olacağınıza işarettir…

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Muzaffer aydin Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Sarf edilen gayretlerin sonucunu almaya, yeni bir işe başlamaya, hesapta olmayan başlangıçların hemen olacağına işarettir…

 4. Rüyada birinin bana en iyi dogum havada uçakda oldugunu, ve o zaman hurma yemenin iyi olacagini dedi ve paketde hurma gosterdi bana, ichinde 3 ceshit çok güzel hurmalar vardi

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Anonim Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Ümitsiz olunan konularda ümitlenmeye, tercümanlık yapmaya, güzel ahlaka, şöhretinizin artacağına, bol rızka erişmeye işarettir…

  1. 1001 Rüya Tabiri

   annem Kardeşim Rüyanızın Yorumu Şöyle : Sonunda huzura kavuşulaşacak bir döneme girileceğine, şansınızın açılmasına, sıkıntıların sona ermesine işarettir…

 5. Feride Göçer

  Rüyamda yeşil taze hurma görüyorum onu alıp bıçakla ikiye boluyorum içine bakınca ortasında beyaz nur gibi bembeyaz ışık oluyor arkamdan görmediğim ama duyduğum bir ses Nura bak diyor gördüğüm cisim nurmus öyle uyandım sasacak

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Feride Göçer Kardeşim Rüyanızın Yorumu Şöyle : Yüksek mertebeye erişerek mal sahibi olmaya, yakınlarınızdan birinin sağlık haberlerini alacağınıza, elinizden geldiği kadarıyla zor durumdakilerin yardımına koşacağınıza işarettir…

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Anonim Kardeşim Rüyanızın Yorumu Şöyle : Zengin ve varlıklı duruma gelmeye, ün ve şöhret sahibi olmaya, bir ev değişikliği yapmaya işarettir…

Rüyanızı yazın, yorumlayalım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: İçerik korunmaktadır !!