Rüyada Annenin Öldüğünü Görmek, Duymak ve Ağlamak

Rüyalarda annenin ölmesi hastalık mı, ölüm mü yoksa evlilik, bol para veya bebek haberi mi demek. Rüyada annenin öldüğünü görmek veya annenin öldüğünü duymak ve ağlamak farklı anlamlara gelir. Hemen aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami rüya tabirleri yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz. Allah hayra çevirsin…

Rüyada Annenin Öldüğünü Görmek

🙂 Annesini öldürdüğünü gören, eğer kan görülmezse aralarında iyi ilişkilerin devam edeceğine işarettir. Ölmüş anneyi güzel ve kaliteli bir kıyafetle görmek: O insanın dünyada olduğu kadar ahrette de nimetler için­de bulunacağına işarettir. Ölmüş annenin mezardan sizi çekmesi veya gel demesi; Dünyevi günahlardan, sıkıntılar­dan kurtulmanıza dair bir işarettir. Rüyasında annesinin öldüğünü gören kimse, malca kazanca sahip olur. Evine barkına huzur ve bereket gelir.

😐 Annesini öldürdüğünü gören, eğer kan gö­rürse, anne ve babasına karşı asi olur ya da çocuğu kendisine karşı isyan­kar olur. Anne veya babasından birinin öldüğünü görenin dünya nimetleri elin­den gider, yani geçim sıkıntısı çeker, durumu bozulur. Eğer rüya sahibi ahiret isteklilerindense ibadetleri boşa gider.

Rüyada Annenin Öldüğünü Görüp Ağlamak

🙂 Rüyada anneniniz öldüğünü görüp ağlamak ailenizden bir kişinin mezarının bakıma, kendisinin duaya ihtiyacı olduğuna ya da evinize konuk olarak gelecek insanlara hürmette kusur etmemeniz anlamına gelir. Annenin öldüğünü görmek ve ağlamak, anne tarafından bir miras ya da nakit para anlamına gelir. Rüyada anne görmenin detaylı anlamını okumak için▶ BKZ.

Rüyada Annenin Öldüğünü Duymak

🙂 Anneniniz öldüğünü duymak rüyada; iş hayatında başarıya ve mükafata işarettir. Rüyada annenizin öldüğünü duymak; birisinin size yardımda bulunacağına delil sayılır. Rüyada annenin ölmesi kulağınıza geldiyse, etrafınızdakilerin sizi çok sevdiğini işarettir.

Rüyada Ölmüş Annenin Tekrar Öldüğünü Görmek

🙂 Eğer anneniz ölmüş ise tekrar öldüğünü görmek: Tüm dertlerinizden uzaklaşacağınıza ve huzura ere­ceğinize işarettir. Rüyada ölmüş annenin tekrar öldüğünü görmek, yakınlarından annenize ismen adaş olan birinin güzel bir müjde alacağına işarettir. Ölmüş annenin tekrar öldüğünü görmek rüya sahibinin ömrünün uzun olacağına, işlerinin yolunda gi­deceğine, talihinin düzgün olacağına işarettir. Rüyada ölü görmenin detaylı anlamını öğrenmek için▶ BKZ.

🕋Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

ibn-i Kesir: Rüyada annenin ölümü istek ve arzuların ger­çekleşmemesi, üzüntü ve keder demektir. Rüyada ölmüş annenin tekrar öldüğünü görmek güç ve kuvvet, dayanıklılık ve sabırla da tabir olunur.” diyor.

Abdulgani Nablusi: Vefat etmiş annesini yaşadığını görmek, fakirliğe düşmeye delalet eder. Ölmüş annenin kendisine yıkanmış elbise verdiğini gören kimse zengin olur. Ölü anne tarafından verilen yiyecek ve içecekleri yemeyip içmemek, malca noksanlaşmaya işaret eder.”

👁‍🗨Psikolojideki Anlamı

Rüyada anneyi ölü görmek, düzen ve disiplinle ilişkili değişiklikler olarak değerlendirilir. Bu disiplin ve otoriteye karşı duygularımız, rüyanın bize hissettirdiklerine paraleldir. Çok sık rastlanan bir rü­ya, annenin öldüğünü görmek veya onu öldürmektir ki, gören kişilerde şok duygusu yaratır. Oysa, bu son derece sağlıklı bir rüyadır ve bağımsızlık is­teğini, kendi ayakları üzerinde durma arzusunu simgeler. Aile bi­reylerinden birini zor durumda, acı çekerken görmek, o kişiyle ilgili endişelere kapıldığımızı gösterir. Anne ve babadan dayak yediğini görmek, olgunlaşmanın ve yetkinleşmenin ifadesidir.

Anonim Rüya Yorumları

 • Ölmüş annesinin canlanıp yeniden yaşadığını görmek, şiddetten son­ra rahata kavuşmaya delalettir.
 • Ölmüş annenin di­rildiğini ve onu güler yüzlü olduğunu görmek kişisel işlerinde hata yapmaya yorumlanır.

Bu Duaları Kaçırmayın!

RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAMAK İÇİN UYGULAMAMIZI BURADAN İNDİRİN. Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, INSTAGRAM sayfamız ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz.


50 thoughts on “Rüyada Annenin Öldüğünü Görmek, Duymak ve Ağlamak”

 1. Hocam söz telefonda yer actigimda uygulamayi indirecegim ama şuan uorumlayabilir msnz.

  Ruyamda ben annemin ve sevdigim cocugun annesinin ortasinda koltukta oturuyoruz bizim evimizde. onun annesi bana sen bana annemi dersin teyze mi dersin dio. Bende utanarak teyze derim diorm. Annmede biraz uzulerek bana niye dio hani bunzamanda kaynanankara anne demek. Moda ya dio. Bende daha yeni olduğu için ayıp cekinirim diorm

  Reply
 2. Merhaba hocam. Rüyamda yeni bir evin içindeydim. Evde ben ve abim ikimiz. Abim de bana annem öldüğünü söylüyordu. Ben de çok ağlıyordum biliyorum diye ve abime sen beni yalnız bıraktın diyordum. Cok ağlıyordum ama sesim çıkmıyordu. Evin balkonuna geçtim ve çok üzülerek annem hep yeni ev almak isterdi, aldık ama yeni evinde yaşayamadan öldü diye çok üzülüyordum. O yeni evde ben tek yalnızdım. Sonra abim, küçük erkek kardeşim ile buluş çalıştığı yerden ayrılsın, onun için daha iyisi budur diyordu. Erkek kardeşimin işyerine gittim, köy gibi bir yerdi, açık alan ama büyük kahverengi kapısı vardı.Ona işinden ayrıl, bize dön diyecektim, o kapıdan içeri baktığımda erkek kardeşim beni görür görmez kaçtı ve saklandı. Bizi dinlemiyordu ve bize geri dönmüyordu. Ben o kapıdan içeri girmeye çalışıyorum birisi beni engeliiyor ve ben de niye engelliyorsun diye kapıdan içeri giriyorum. Girdiğimde orta yaşlarda olan birbirine eşlik eden kadınlar gördüm. Yakınlaştığımda orta yaşlarındaki bir kadın kördü ve ona eşlik eden yanında bir kadın daha vardı. Ben de uzaklaştım ve o kadının biz kör gibi davranmalıyız ddediğnin duydum. Teşekkürler hocam.

  Reply
 3. Gerçekte ölen annemi.ruyamda eşim ağlayarak ölüm haberini telefonda veriyor. Ağlıyorum sus diyorum üzüntüden.sakunlesip şehadet getirip.annemiz ölmüş diyorum…ama gercek hayattada kayinvalidem hastanede yatıyor…

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Akademik kariyer yapacağınıza, en büyük hayallerinizin bile gerçekleşeceğine, kendi kazançlarınızı sizin elde edeceğinize işarettir…

 4. Günaydın öncelikle yorumlarınız için teşekkür ederim nerdeyse çoğu yorumlar çıktı sağ olun…. Rüyamda değişik bir semtte sokaktan geçerken beton harcı sıçradı bağırdım sinirlendim eve geldim üstümü değiştim sonra polisle denk geldim oraya görürdüm dikkatsiz çalışıyorlar sokak çok kötü durumda dedim sonra yanımda bir komşum var o sırada annemi (ölen annemi) bir arayıp sesini duyayım dedim biraz peltek konuşuyordu gelip alayim mi seni dedim Tamamdır dedi bir anda sıçradım..ağlamaktan içim şişti acaba annem rahat değilmi orda?

  Reply
  • Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Sıkıntılardan ve dertlerden kurtularak rahat ve huzurlu günlere kavuşmanızın yakın olacağına, beklenilenlerin çok yakında geleceğine işarettir…

Leave a Comment