Rüyada Anne Görmek, Ölmüş Anne Gormek, Anneyle Konuşmak

Rüyada anne görmek bazen hastalık bazen ölüm bazen de bol paraya ve sevinilecek bir haberin geleceği anlamına gelir. Rüya aleminde anne ile konuşmak, ölmüş anne görmek, anne olmak veya anne ile kavga etmek farklı yorumlanır. Hemen aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz.

Rüyada Anne Görmek

🙂 Annesi ile konuştuğunu görmek de müjdeli bir habere delalet eder. Bir kimsenin rüyasında annesini görmesi; şayet annesi sağ ise, onun kalbini kazanıp, gönlünü alması gerektiğine delalettir. Rüyasında annesi ile konuştuğunu gören kimse hayırlı haberler alır. Rüyada annenin güler yüzlü görünmesi, onun duâsını almaya ve ihtiyarlıkta ona yardımcı olmaya işaret etmektedir. Rüyada annesi ile birlikte yürüdüğünü görmek, gam ve kederden halas olmaya yorumlanır. Anne görmek, baba görmekten daha hayırlıdır. Rüyasında annesini gören; rahata kavuşur. Annenizi rüyanızda görmek büyük bir müjde ile yorumlanır.
Anneyi ölü görmek: Annenizi yaşadığı halde ölü görmek bir işte ummadığınız başarıyı yakalayarak çok mutlu olacağınız anlamına gelir.
Başkasının annesini görmek: Tanımadığınız birinden miras yoluyla ser­vet edineceğinize işarettir.
Anne ile ko­nuşmak: Beklediğiniz haberin olumlu olacağına işarettir.
Anneyle otur­mak: Güvenli ve huzurlu bir ortama işarettir.
Anneyi ağlarken görmek: Yaptığınız bir hatadan dolayı vicdan azabı çekeceğinize işarettir.
Anneye sarılmak: Pişmanlık duyacağınız bir iş yapacağınız anlamına gelir.
Ken­dinizi tekrar anne karnında görmek: Ev halkının tekrar bir araya gelece­ğine işarettir.

😐 Annesinin kendisini doğurduğunu gören kimse hastalanır. Anneyi üzgün görmek, zengin ise fakirleşir. Rüyasında annesinin öldüğünü gören kimse, mal ve mülkte zarar, eksilme görür. Hayatta olan annenizin öldüğünü görmeniz, onu üzecek şeyler yapacağınıza ya da yaptığınıza işaret eder.

Rüyada Anne Baba Görmek

🙂 Anne babanın birlikte rüyada görülmesi daima hayırla tabir edilir. Rüyada anne baba görmek iyi ahlaklı ve dürüst bir şekilde yetişip anne ve babalarına yardımcı olacak hayırlı evlada yorumlanır. Aile fertlerini neşeli görmek: İyiye yorulur. Beklediğiniz haberle­rin olumlu olması işlerinizin de rayına oturması anlamına gelir.

😐 Rüyada anne babaya karşı gelmek, büyük günah işlemekte ısrarlı, hatta tanrıya şirk koşan bir kimseye delalet eder.

Rüyada Ölmüş Anne Görmek

🙂 Anneniz ölmüş ise onu rüyada görmeniz, kendisini daima hatırlamanız ve ona karşı dini ödevlerini yapmanız yani Fatiha ve Kuran-ı Kerim okumak gibi ruhunu şâd edecek dualarda bulunmanız için bir ihtar, bir hatırlatmadır. Rüyada ölmüş anne görmek veya eğer vefat etmiş ise, ahiret hayatı için evlâdından hayırlar ve duâ beklediğine işaret eder. Annenizin cennette olduğunu görmek, eğer ölü ise hayra, sağ ise annenizin sizden hoşnut olduğuna ve hakkınızda daima duacı bulunduğuna işarettir. Rüyanızda ölmüş annenizin mezarını çiçeklerle örtülü bir halde görmeniz onun Allah (c.c) huzurunda pek hayırlı bir yeri olduğuna delildir.

😐 Eğer daha önce ölmüş olan annenin yaşadığını rüyanızda gördüyseniz, fakirlik ve ekonomik sıkıntılara düşeceğinize yorumlanır. 

Rüyada Anne Olmak Anne Olduğunu Görmek

🙂 Rüyada anne olmak veya anne olduğunu görmek, dost ve güvenilir bir kimse tarafından korunmaya ve ondan gelecek hayra işaret eder.

😐 İslami yoruma göre anne olmak; Nedenini açıklayamadığınız basit bir olaydan ötürü kendinizi çok huzursuz hissedeceğinize işarettir. Eğer evli değilken kendinizi anne olduğunuzu görmek başarısız bir işe yorumlanır.

Rüyada Anne İle Kavga ve Tartışma

🙂 Annenizden dayak yediğinizi görmek, onun sizin iyiliğiniz için duacı olduğuna ve size karşı büyük bir sevgi ve şefkat beslediğine delâlet eder.

😐 Rüyada anne baba ile kavga etmek anne ve babasına asi olur. Annenizin sizi bir hususta azarladığını görmeniz, onu ihmal ettiğiniz için size dargın olduğunu gösterir. Annenizin size darılması: Giriştiğiniz işlerde başarılı olama­yacağınız anlamına gelir. Rüyada anneye bağırmak, uygunsuz harekette bulunmak, büyük günah işleyip, onun bedduasını almaya ve bu yüzden de rüya sâhibinin bütün işlerinin ters gitmesine işaret eder.

Rüyada Üvey Anne Görmek

🙂 Annenizi ya da babanızın üvey olduğunu görmek: Gerçek anne babanıza yorumlanır. Rüyada görülen üvey anne görmek güzel bir haberin geleceğine işarettir.

😐 Rüyada üvey ana görmek, gam ve kedere düşmeye işaret eder. Bazen bu rüya, dünya hayatına meyletmiş, nefsinin isteklerini yapan zavallı bir kimseye de delalet eder.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

NABLUSİ:Anneyi kendine darılmış görmek, hayatta başarılı olacağınıza işarettir. Ağlar görmek sevince, güler görmek, sizin mutlu bir hayat süreceğinize delildir. Annenizi hasta görmek, üzücü bir haberle karşılaşacağınıza, annenizi ölmüş görmek, ömrünüzün uzunluğuna delâlet eder.”

KİRMANİ: “Rüyanızda annenize çiçek verdiğinizi görmek, ölmüş ise onu mezarında ziyaret etmenizi beklediğine, sağ ise onu kucaklayıp hatırını sormanız gerektiğine yorumlanır. Annenizi gördüyseniz; Geçirdiğiniz zor günlerin sona ereceğine, birçok kimseden yardım görüp iş ve aile hayatınızın düzeleceğine işarettir.”

Psikolojideki Anlamı

Rüyada anne Görmenin Psikanalizi: Genel olarak sıcak duyguları, kendini adamayı, koru­mayı ve beslenmeyi simgeleyen anne figürü, erkek çocuk için, olgun kadınlara duyulan hayranlık ve sevgiyi; kız çocuk içinse, bilgi, deneyim ve sosyal ilişkilerde denge unsurunu vurgular. En temel güvenlik ve aidiyet duygusunun simgesi olan aile, rü­yada değişik yönlerde ve biçimlerde sık sık karşımıza çıkar; aile bireyleri de farklı roller üstlenir. Genel kavram olarak sıcaklık, sı­ğınma ve korunma ihtiyacımızı dile getiren aile rüyaları, bireyle­re ve durumlara bağlı olarak değişik anlamlar içerebilir.

Anonim Rüya Yorumları
 • Annenizden doğduğunuzu görmek: Hastanın iyileşmesine geçim sıkıntısı çekenin rahata ereceğine işarettir.
 • Rüyayı gören kişinin ailesiyle ve aile bireyleriyle olan ilişkileri ve onlara yönelik duyguları da, yorumları bambaşka niteliklere büründürebilir.
 • Anne ve babayı birlikte görmek, düzen ve disiplinle ilişkili değerlendirilir. Bu disiplin ve otoriteye karşı duygularımız, rüyanın bize hissettirdiklerine paraleldir.
 • Çok sık rastlanan bir rü­ya, anne ya da babayı öldürmektir ki, gören kişilerde şok duygusu yaratır. Oysa, bu son derece sağlıklı bir rüyadır ve bağımsızlık is­teğini, kendi ayakları üzerinde durma arzusunu simgeler.
 • Aile bi­reylerinden birini zor durumda, acı çekerken görmek, o kişiyle ilgili endişelere kapıldığımızı gösterir. Anne ve babadan dayak yediğini görmek, olgunlaşmanın ve yetkinleşmenin ifadesidir.
 • Büyükanne: Geleneksel değerleri, onlarla il­gili sizin kendi hissettikleriniz ve yaşlılıkla bağlantılı duygula­rınızı vurgularlar. Rüyada nine veya dede görmek; Sıkıntılarınızın sona ereceğine, şansınızın açılacağına, giriştiğiniz işte başarı kazanacağınıza işrettir.
 • Aileden bir ka­dının evi terk etmesi: Ailenizin rahatı ve huzuru her zaman için baki kala­cağına işarettir.

Rüyada anne görmek

Bu Duaları Kaçırmayın!

BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için de BURAYA TIKLAYARAK rüya uygulamasını indirip uygulamanın içindeki sayfaların altına yorum olarak yazarsanız rüyanız (kahin) tarafından hemen yorumlanır.

Rüyada Anne Görmek, Ölmüş Anne Gormek, Anneyle Konuşmak konusunda 162 mesaj

 1. Rüyamı tam olarak hatırlamıyorum ablamı gördüm, annemde bana sana elbiseler alıcam diyordu bende biraz şaşırdım

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Beyza Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : İşlerinizi başkalarından gizlemeye ve örtmeye, her türlü tasa ve şiddetlerden kurtuluşa, yepyeni haberleri alacağınıza işarettir…

 2. 30 yıl önceki evimizdeymişiz..ben annemlerin yatağında yatıyorum..annem geliyor yanıma yatıyor..dışarıda bi adamda bizim camın önünü temizliyor..anneme diyorum koskoca adam oldu hala annesinin yanında yatıyor derler diyorum..annem sarılacak gibi oluyor izin vermiyorum..camın önünü temizleyen adamda bizi izliyor…

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Ahmet Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Artık ayaklarınızın yere basması gerektiğine, birisinin yardımı ile işlerinizin kolaylaşacağına, üstün durumlara gelmeye işarettir…

 3. Selam rüyamda anne ve babam evime süprız yapıp gelıyor yurt dısında yasıyorum sasıruyorum haber nıye vermedınız annem ıste vermedık gıbı bısey dıyor yuksek bur bına da oturuyor oluyorum cocuklarım oluyor Birde erkek yigenimde gelmıs oluyor cocuk babam bana koltuk kılıfı dıktırmus oluyor o ara kocam hapıste ve onu görüyorum baygınlık gecırıyorum esım ustume gelıp anlımdan öpüyor ne zman cıktın dıyorum salı dıyor esımle aramda ıyı degıl LÜTFEN YORUMLARMISINIZ

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Gizli Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : İşlerinizde başarılı olacağınıza, durumların düzelmesine, üzüntülerinizin ve kederlerinizin tamamen yok olacaklarına işarettir…

  2. Rüyamda annemi calistigim isyerinde calisirken gördüm.ve sasirdim.elinde bir tepside yemekler hazirlamis satinalmaya götürüyordu.saskinlikla sordum ne yapiyorsun burda diye annemde bana burda calisiyorum nisanlina goturuyorum yemegi diyordu.bende tamam dedim ve annem merdivenlerden cikti gitti.bende orda calisan is arkadasimla sohbet etmeye basladim.ve daha sonra ordan ayrilmak icin kapiya yoneldim.disarda patronumla bir kac kisi konusuyorlardi.bana patronum bakti ben yanindan gectim ilerledim.hava sogukmus yerlerde eriyen karlar vardi.ilerledim servis bekliyordum gitmek icin.servis soforunu aradim beni aldiye oda burdan uzakta oldugu icin vakit yok dedi.icerden levent arkadasim hadi gitmiyomisun servisler hareket ediyor biz gidiyoruz su servise bin dedi ve uyandim.

  3. 1001 Rüya Tabiri

   Sultan Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Üzüntü ve kederden kurtulacağınıza, işlerinizin iyiye gideceğine, size dava açacak birisinin kendi davasını kaybetmesine işarettir…

 4. Annem rüyada kendisini hiç yeşilliğin olmadığı bir dağda görmüş. Etrafta hiçbir insan, hiçbir şey yokmuş. Sadece gökyüzü ve dağ. Ben (kız) de anneme anne diye sesleniyormuşum ama beni de görmemiş. Sesim sanki kurtar beni der gibiymiş.

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Anonim Kardeşim Sizin Bu Rüyanızın Yorumu Şöyle : Gerçeklerden kaçtığınıza ya da başınıza gelenlere tahammül edemediğinize, yapılan hataların yerini telafilerin olmasına işarettir…

Rüyanızı yazın, yorumlayalım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: İçerik korunmaktadır !!