Rüyada Anne Görmek, Ölmüş Anne Gormek, Anneyle Konuşmak

Rüyada anne görmek bazen hastalık bazen ölüm bazen de bol paraya ve sevinilecek bir haberin geleceği anlamına gelir. Rüya aleminde anne ile konuşmak, ölmüş anne görmek, anne olmak veya anne ile kavga etmek farklı yorumlanır. Hemen aşağıda rüyanızın Diyanet ve İslami alimlerin yorumunu, hem iyi ve kötü anlamlarını hem de psikolojideki anlamlarını ayrı ayrı başlıklara tıklayarak öğrenebileceksiniz.

Rüyada Anne Görmek

🙂 Annesi ile konuştuğunu görmek de müjdeli bir habere delalet eder. Bir kimsenin rüyasında annesini görmesi; şayet annesi sağ ise, onun kalbini kazanıp, gönlünü alması gerektiğine delalettir. Rüyasında annesi ile konuştuğunu gören kimse hayırlı haberler alır. Rüyada annenin güler yüzlü görünmesi, onun duâsını almaya ve ihtiyarlıkta ona yardımcı olmaya işaret etmektedir. Rüyada annesi ile birlikte yürüdüğünü görmek, gam ve kederden halas olmaya yorumlanır. Anne görmek, baba görmekten daha hayırlıdır. Rüyasında annesini gören; rahata kavuşur. Annenizi rüyanızda görmek büyük bir müjde ile yorumlanır.
Anneyi ölü görmek: Annenizi yaşadığı halde ölü görmek bir işte ummadığınız başarıyı yakalayarak çok mutlu olacağınız anlamına gelir.
Başkasının annesini görmek: Tanımadığınız birinden miras yoluyla ser­vet edineceğinize işarettir.
Anne ile ko­nuşmak: Beklediğiniz haberin olumlu olacağına işarettir.
Anneyle otur­mak: Güvenli ve huzurlu bir ortama işarettir.
Anneyi ağlarken görmek: Yaptığınız bir hatadan dolayı vicdan azabı çekeceğinize işarettir.
Anneye sarılmak: Pişmanlık duyacağınız bir iş yapacağınız anlamına gelir.
Ken­dinizi tekrar anne karnında görmek: Ev halkının tekrar bir araya gelece­ğine işarettir.

😐 Annesinin kendisini doğurduğunu gören kimse hastalanır. Anneyi üzgün görmek, zengin ise fakirleşir. Rüyasında annesinin öldüğünü gören kimse, mal ve mülkte zarar, eksilme görür. Hayatta olan annenizin öldüğünü görmeniz, onu üzecek şeyler yapacağınıza ya da yaptığınıza işaret eder.

Rüyada Anne Baba Görmek

🙂 Anne babanın birlikte rüyada görülmesi daima hayırla tabir edilir. Rüyada anne baba görmek iyi ahlaklı ve dürüst bir şekilde yetişip anne ve babalarına yardımcı olacak hayırlı evlada yorumlanır. Aile fertlerini neşeli görmek: İyiye yorulur. Beklediğiniz haberle­rin olumlu olması işlerinizin de rayına oturması anlamına gelir.

😐 Rüyada anne babaya karşı gelmek, büyük günah işlemekte ısrarlı, hatta tanrıya şirk koşan bir kimseye delalet eder.

Rüyada Ölmüş Anne Görmek

🙂 Anneniz ölmüş ise onu rüyada görmeniz, kendisini daima hatırlamanız ve ona karşı dini ödevlerini yapmanız yani Fatiha ve Kuran-ı Kerim okumak gibi ruhunu şâd edecek dualarda bulunmanız için bir ihtar, bir hatırlatmadır. Rüyada ölmüş anne görmek veya eğer vefat etmiş ise, ahiret hayatı için evlâdından hayırlar ve duâ beklediğine işaret eder. Annenizin cennette olduğunu görmek, eğer ölü ise hayra, sağ ise annenizin sizden hoşnut olduğuna ve hakkınızda daima duacı bulunduğuna işarettir. Rüyanızda ölmüş annenizin mezarını çiçeklerle örtülü bir halde görmeniz onun Allah (c.c) huzurunda pek hayırlı bir yeri olduğuna delildir.

😐 Eğer daha önce ölmüş olan annenin yaşadığını rüyanızda gördüyseniz, fakirlik ve ekonomik sıkıntılara düşeceğinize yorumlanır. 

Rüyada Anne Olmak Anne Olduğunu Görmek

🙂 Rüyada anne olmak veya anne olduğunu görmek, dost ve güvenilir bir kimse tarafından korunmaya ve ondan gelecek hayra işaret eder.

😐 İslami yoruma göre anne olmak; Nedenini açıklayamadığınız basit bir olaydan ötürü kendinizi çok huzursuz hissedeceğinize işarettir. Eğer evli değilken kendinizi anne olduğunuzu görmek başarısız bir işe yorumlanır.

Rüyada Anne İle Kavga ve Tartışma

🙂 Annenizden dayak yediğinizi görmek, onun sizin iyiliğiniz için duacı olduğuna ve size karşı büyük bir sevgi ve şefkat beslediğine delâlet eder.

😐 Rüyada anne baba ile kavga etmek anne ve babasına asi olur. Annenizin sizi bir hususta azarladığını görmeniz, onu ihmal ettiğiniz için size dargın olduğunu gösterir. Annenizin size darılması: Giriştiğiniz işlerde başarılı olama­yacağınız anlamına gelir. Rüyada anneye bağırmak, uygunsuz harekette bulunmak, büyük günah işleyip, onun bedduasını almaya ve bu yüzden de rüya sâhibinin bütün işlerinin ters gitmesine işaret eder.

Rüyada Üvey Anne Görmek

🙂 Annenizi ya da babanızın üvey olduğunu görmek: Gerçek anne babanıza yorumlanır. Rüyada görülen üvey anne görmek güzel bir haberin geleceğine işarettir.

😐 Rüyada üvey ana görmek, gam ve kedere düşmeye işaret eder. Bazen bu rüya, dünya hayatına meyletmiş, nefsinin isteklerini yapan zavallı bir kimseye de delalet eder.

Diyanet ve İslami Alimlerin Yorumu

NABLUSİ:Anneyi kendine darılmış görmek, hayatta başarılı olacağınıza işarettir. Ağlar görmek sevince, güler görmek, sizin mutlu bir hayat süreceğinize delildir. Annenizi hasta görmek, üzücü bir haberle karşılaşacağınıza, annenizi ölmüş görmek, ömrünüzün uzunluğuna delâlet eder.”

KİRMANİ: “Rüyanızda annenize çiçek verdiğinizi görmek, ölmüş ise onu mezarında ziyaret etmenizi beklediğine, sağ ise onu kucaklayıp hatırını sormanız gerektiğine yorumlanır. Annenizi gördüyseniz; Geçirdiğiniz zor günlerin sona ereceğine, birçok kimseden yardım görüp iş ve aile hayatınızın düzeleceğine işarettir.”

Psikolojideki Anlamı

Rüyada anne Görmenin Psikanalizi: Genel olarak sıcak duyguları, kendini adamayı, koru­mayı ve beslenmeyi simgeleyen anne figürü, erkek çocuk için, olgun kadınlara duyulan hayranlık ve sevgiyi; kız çocuk içinse, bilgi, deneyim ve sosyal ilişkilerde denge unsurunu vurgular. En temel güvenlik ve aidiyet duygusunun simgesi olan aile, rü­yada değişik yönlerde ve biçimlerde sık sık karşımıza çıkar; aile bireyleri de farklı roller üstlenir. Genel kavram olarak sıcaklık, sı­ğınma ve korunma ihtiyacımızı dile getiren aile rüyaları, bireyle­re ve durumlara bağlı olarak değişik anlamlar içerebilir.

Anonim Rüya Yorumları
 • Annenizden doğduğunuzu görmek: Hastanın iyileşmesine geçim sıkıntısı çekenin rahata ereceğine işarettir.
 • Rüyayı gören kişinin ailesiyle ve aile bireyleriyle olan ilişkileri ve onlara yönelik duyguları da, yorumları bambaşka niteliklere büründürebilir.
 • Anne ve babayı birlikte görmek, düzen ve disiplinle ilişkili değerlendirilir. Bu disiplin ve otoriteye karşı duygularımız, rüyanın bize hissettirdiklerine paraleldir.
 • Çok sık rastlanan bir rü­ya, anne ya da babayı öldürmektir ki, gören kişilerde şok duygusu yaratır. Oysa, bu son derece sağlıklı bir rüyadır ve bağımsızlık is­teğini, kendi ayakları üzerinde durma arzusunu simgeler.
 • Aile bi­reylerinden birini zor durumda, acı çekerken görmek, o kişiyle ilgili endişelere kapıldığımızı gösterir. Anne ve babadan dayak yediğini görmek, olgunlaşmanın ve yetkinleşmenin ifadesidir.
 • Büyükanne: Geleneksel değerleri, onlarla il­gili sizin kendi hissettikleriniz ve yaşlılıkla bağlantılı duygula­rınızı vurgularlar. Rüyada nine veya dede görmek; Sıkıntılarınızın sona ereceğine, şansınızın açılacağına, giriştiğiniz işte başarı kazanacağınıza işrettir.
 • Aileden bir ka­dının evi terk etmesi: Ailenizin rahatı ve huzuru her zaman için baki kala­cağına işarettir.

Rüyada anne görmek

Bu Duaları Kaçırmayın!

BİZİ TAKİP EDİN RÜYANIZI ÜCRETSİZ YORUMLAYALIM: Bizi sosyal medyada takip etmek isterseniz FACEBOOK sayfamız, YOUTUBE kanalımız, ve PINTEREST sayfamıza abone olup bizi oradan takip edebilirsiniz. Rüyalarınızı ücretsiz yorumlatmak için de BURAYA TIKLAYARAK rüya uygulamasını indirip uygulamanın içindeki sayfaların altına yorum olarak yazarsanız rüyanız (kahin) tarafından hemen yorumlanır.


Rüyada Anne Görmek, Ölmüş Anne Gormek, Anneyle Konuşmak konusunda 216 mesaj

 1. Rüyada bir baktım evimizin yanına gelen bir kız çocuğu esmer sarışın gibiydi 5_7 yaşında ve bize dediki ben annemi arıyorum babam baktı dedi ben bunun ismini biliyorum ve o kızı tanıdı ve içimden bu kız giderse kaybolursa içim el vermedi sonra bir baktık evimizin içine girdik ben 2 ablam ve annem kız böyle evin içine baktı bize dediki eviniz ne kadar temiz ve düzenli bizde şaşırdık bu yaşta neler demesi ve yapması. Gerçek hayatta o kız çocuğu bizim köylü ve babam söylediği isim gerçek ismi dedesi babamla arkadaşlar yani birbirimizi tanıyoruz

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Arzularınızın ve isteklerinizin gerçekleşeceğine, bir yerden sermaye geleceğine, bilmediğiniz bir şeye tanık olacağınıza işarettir…

 2. Rüyamda büyük abimlen konuśutugumu gördüm. Evdeymisim ve abim sunu söylemisim. Eski esimin yada kpcük abim miyidi hatirlamiyorum yeni kiz arkadasi var mi diye sordum. Büyük abim var dedi, bende ona dedim ki cocuklarina bakmaya unutmasin.
  Bu rüyanin anlami ne???

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Dertlerinizin ve sıkıntılarınızın giderek biteceğine, ilerideki günlerinizin çok güzel ve çok iyi olarak geçeceğine işarettir…

 3. Rüyamda bir iś arkadaśimin evindeyim
  Iki ogularimda gördüm kücük cocuklardi
  Onlari iś arkadaśimin evinde duśda yikiyormuśum. Eski eśimide görmüśüm, benden uzak duruyordu.
  Bu rüyanin anlami ne????

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Yaşamınızda mutluluğa kavuşmaya, değerli hediye alacağınıza, birtakım zorlukların üstesinden kolaylıkla geleceğinize işarettir…

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Öğreneceğiniz yeni haberler sayesinde yaşantınıza yeni bir yön vereceğinize, yapacağınız işlerde kazançlı çıkacağınıza işarettir…

 4. Rüyamda eski esimlen bir ohobüsün icindeymisiz ona sarilmisim ve karnini öpmüsüm. eski esimlen hindistandaymisiz. Otobüslen hindistani geziyormusuz. Bu rüyanin anlami ne????

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : İleride başarıya ve mutluluğa kavuşarak haysiyetli ve itibarlı bir insan olmaya, kazancınızın kat be kat fazla artacağına işarettir…

 5. Rüyamda dogum günüm varmis Bir ortamdaymisim, dogum günümü kutluyormusum, bir adam bana hediye olarak kagit para vermis 50.- Euro. Almak istemedim sevincimden gözyasi dökmüsüm. O ortamda sevildigimi anlamisim. Bu rüyanin anlami ne???

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Sırları keşfetmeye, iyi bir mevkiye tayin edilmeye, ileri gelenlerle sohbet etmeye ve onların sırlarına fazlasıyla ortak olmaya işarettir…

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Kısa zamanda bir işinizde kıskanılacak bir başarıya ulaşacağınıza, iyi para kazanılacağına, mutlu haberleri yakında almaya işarettir…

 6. Rüyamda calisitigim is arkadaslarimi gördüm. Bana zanki böyle biraz tuaf davraniyorlar ve bende isime odaklaniyorum. Ellerimde kayitlar varmis onlari bir büroda kopyaliyormusum. Sonra büyük ve kücük oglarimi is yerime gelmisler. Kücük oglum bana simsiki sarilmisti. Büyük ogluma ben sarildim. Onun kafasini oksuyormusum.
  Bu rüyanin anlami ne???

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : İşinizde yükselmeye, ilim sahibi olmaya, yakın zamanda hidayete ereceğinize, tüm belalardan ve afetlerden korunmaya işarettir…

 7. Rüyamda zanki iki tane Vampir gördüm
  Birizi üzgün gibiydi digeri de bedeni yoktu yalniz kafasi vardi. Onlara yardimi ediyorum pek hatirlamiyorum. Ve birden o kafa bana saldirmak istedi bende kendimi ondan korumusum

  Bu rüyanin anlami ne???

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Başarabilmeniz için bütün kuvvetinizle çalışacağınıza, güç bir işinizde başarı elde edeceğinize, önünüze fırsatın çıkacağına işarettir…

 8. Rüyada eski esimle arbayla carsiya gitmisik. Arabayi park edip indik. Eski esim bir cesmeden plastik pardaklan su icmis. Sonra beraber bir merdivenden yükariya cikiyormusuz. O esnada ben ona ne zaman benim ona karsi olan sevgimin bittigini anlatiyormusum. Yollu sarsirmisiz. Bu rüyanin anlami ne???

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Sosyal durumunuzun değişmesine, zengin bir hayat sürmeye, hayatınızı çok sağlıklı olarak sıkıntısız yaşayacağınıza işarettir…

 9. Rüyamda kücük oglumu hasta olarak görmüsüm. Sonra kücük oglum zanki bebek olmus ve onu dolapa kuyuyormusum, orda yatiyormus.

  Hocam bu rüya ne anlama geliyor???

  1. 1001 Rüya Tabiri

   Merhaba Kardeşim Rüyanın Yorumu Şu Şekildedir : Sizi sevindirecek bir haber almaya, isteklerinizin gerçekleşmesine, sizin hakkınızda kötülük düşünenleri bozguna uğratmaya işarettir…

Rüyanızı yazın, yorumlayalım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.